Treść opublikowana przez adamjttk
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Ja nie wiem i nie rozumiem o jakich Ty 2 abonamentach piszesz bo ja mam jeden abonament na Spotify i czy korzystam z niego w telefonie czy korzystam z niego natywnie w samochodzie jednym czy drugim to nadal jest to samo konto i ten sam abonament. O co Ci chodzi? Jak tam w ogole stabilnosc nakladki, duzo ciekawych postow czytalem o zrywaniu polaczenia, resetowaniu, nie chce mi sie juz nawet drazyc tematu lol Jak ladowarka Tesli zacznie topic chipy w telefonach to chetnie o tym napisze ale ze poki co robi to BMW to co ja poradze? A z ta wina Apple jak tak piszesz - tak, oczywiscie, nie dalej jak 2 lata temu byla tak samo wina Apple ze w BMW mozna bylo otworzyc auto jednym systemem a bezprzewodowo laczyc sie z drugim, na odwrot sie nie dalo ^^ Do tej pory z tego co pamietam funkcjonalnosc nie zostala dodana do aut starszych niz 2020 czy 2021r (sic!!) Kto jezdzi BMW w cyrku sie nie smieje czasami, najlepsze rady tu na forum czytalem ostatnio - cos ala "nie wybieraj opcji w cenniku ladowarka indukcyjna" bo i tak nie dziala ^^ No komedia, 2 kola za ladowarke QI ktora na alibabie chodzi po 30 PLN zeby potem nie ladowala telefonu, przegrzewala go a w skrajnych przypadkach przepalala chipy. Rece sie skladaja do oklaskow.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
slonik - Twoj post rozumiem tak - nie uzywam bo: 1. nie dziala/zle dziala 2. wymaga dokupowania/abonamentu a nie bede placil (ale mam premium bo moglbym jakbym chcial ale nie chce) 3. nawet jak dziala to popsuje co innego (ladowarka tel.) Przypomina mi sie ten filmik: I zakoncze milym akcentem - w moich Teslach dziala obsluga glosowa po polsku, dziala natywnie zarowno Spotify jak i Tidal, dziala rowniez ladowarka indukcyjna (nawet dwie) - nie przegrzewa telefonu czy nie pali modulow NFC, w przeciwienstwie do BMW - i ze wszystkiego chetnie korzystam. Ale to plebejska Tesla, nie niemieckie premium iPhone 15 Pro Max and BMW wireless charging causing NFC issues (xbimmers.com) Wireless Charger Nuked my iPhone 15 Pro (bimmerpost.com)
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Jak juz jestesmy przy pluciu to przypomne jeszcze jedno - oferowanie przez BMW aut w 2023r za 200k PLN+ w ktorych nie ma w standardzie grzanych foteli, wzmacniacza audio (chocby takiego za 30$) oraz obslugi glosowej w jezyku polskim jest pluciem klientowi w twarz. Mamy w narodzie niestety gleboka zakorzeniona bylejakosc, sluzalczosc i chec zaimponowania sasiadowi typowa dla krajow rozwijajacych sie i boli, ze kazdy szkodnik ktory sie godzi na takie traktowanie jedynie zacheca firme do kultywowania takich zenujacych zachowan. Grzane fotele oraz polska obsluga glosowa powinny byc wymagane przepisami przez panstwo skoro producent wali jawnie w .. 30k sprzedanych aut w zeszlym roku na polskim rynku i w 2023r NIE UMIEC albo NIE POTRAFIC zaimplementowac polskiej obslugi glosowej gdy potrafia to smartfony za 200 PLN albo wmawiac klientom, ze sprzedaje im sie auta gdzie grzane fotele beda w miesiecznym abonamencie (sic!!) a potem tacy dowiaduja sie na forum ze jednak nie wykupili mozliwosci technicznych do posiadania takiego abonamentu - piekne epitafium niemieckiego premium ^^
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Jak czytasz ten wykres? Bo jak czytam go tak - w 2017r (6 lat temu) BMW osiagnelo szczyt sprzedazy i od tego momentu sprzedaz stoi badz spada, trend sie wyklaruje za kilka lat. Od 2010r wprowadzono 100 modeli, benzyna, diesel, hybrydy, elektryki, RWD, FWD, AWD, 120KM.. 600KM , minivany, brakuje jeszcze pickupow do kompletu i ciezarowek ewentualnie. Przejeto mini. Dalsze rozwadnianie marki nie ma juz wplywu na sprzedaz jak widac, nawet 316d, 114i czy 518d nie pomagaja. Moze wykupic Dacie i otworzyc sie na nowego klienta, powiedzmy pol-premium? Sciana. Co Ty widzisz na tym wykresie powiedz teraz i co tam widzisz za 5-10 lat.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
BMFun - mocno sie rozpisales, piszesz bardzo duzo rzeczy merytorycznie i nie sposob sie z _wiekszoscia_ nie zgodzic, dalem like bo doceniam poswiecony czas i nie podzeganie do przepychanek 😉 Rozkladasz na czynniki pierwsze co ja widze, co Kriss widzi, jak rozumujemy, psychoanaliza pelna geba 😉 Tylko zapominasz o jednym - to co ja mysle/pisze na tym forum czy co Kriss mysli nie ma wiekszego znaczenia - auta kupuja Kowalscy i dla Kowalskiego decyzja o zakupie to mix/wypadkowa WIELU RZECZY - ceny, finansowania, doplat, designu, technologii, osiagow, serwisu i mnostwa innych. Jedni sa bardziej swiadomi, inni mniej. Ja czesto staram sie odrozniac to co ja lubie od tego co lubi Kowalski bo akcentujemy czesto inne rzeczy w motoryzacji. Tylko na koniec dnia jestesmy na forum ulubionej marki i marka ta od wielu lat jest spychana na margines przez amerykanskiego juniora. I nie dzieje sie to bez powodu. Mozemy sie ekscytowac obnizkami, mozna sie smiac z jakosci czy materialow gorszych niz w BMW, czy wyciszenia czy przewag czy wad ale na koniec dnia trajektoria obu firm wyglada skrajnie roznie. I kapitalizacja, i dynamika sprzedazy, i rozwiazania technologiczne i proby odgadniecia czego klienci chca/potrzebuja teraz i w najblizszej przyszlosci. To, ze iX3 sprzedaje sie jak sie sprzedaje w porownaniu do TMY ma swoje uzasadnienie. Jezeli piszesz, cytuje: "ale widzą że taka TM3 nie ustępuje dużo BMW3" to stawiasz sie na przegranej pozycji, rozumowanie ala betonowy zarzad BMW ktory mysli - "kurcze, mamy przeciez Nappe, mamy lasery, mamy fure 120KM jak i 500KM w segmencie, czemu sprzedaz tej Tesli rosnie jak nasz produkt jest lepszy" A odpowiedz jest prosta - posadz klienta na pol godzina jazde testowa w TM3, posadz klienta w 3-er i 9/10 osob kupi TM3. I BMW powinno zaczac sie zastanawiac dlaczego tak sie dzieje - czy moze oczekiwanie rok na auto nie jest fajne, czy cena jest odpowiedani za to co oferuje, czy moze serwis co rok-dwa za 4-8k PLN nie jest fajny, czy moze ten frunk czy tunel maja jakis wplyw na decyzje, czy lepiej miec za 200k PLN 120KM czy 300KM, czy lepszy turbo lag czy jego brak, czy OTA jest fajne czy placenie 500PLN za wgranie nawigacji jest lepszym pomyslem, czy 20 znaczkow M3 i 120 modeli na stronie jest lepsze czy moze jednak wystarczy miec kilka modeli ale za to dopracowanych. Czy siec SC jest zaleta czy wystarczy GW, na ile motoryzacja sie zmienia i czy wystarczy od 3 dekad robic liftingi przeprojektowujac zderzaki i oferowac te 120KM od 20 lat w turbodieslu. Generalizuje bardzo mocno, przejaskrawiam etc ale pisze szybko a wiem ze zalapiesz sens wypowiedzi, ja uwazam ze BMW grubo zaspalo bo skupialo sie na rywalizacji jedynie z Audi i MB i stracili z oczu przyszlosc,nowe trendy w motoryzacji i zafiksowali sie na wyscigu na przetloczenia i rzeczy malo istotne dla motoryzacji jako takiej, traca rynek amerykanski, traca rynek chinski, beda tracic europejski imho. PS. Im wiecej osob wybierze elektryka BMW zamiast Tesli tym jestem weselszy, to da znak firmie, ze ich strategia byla niewlasciwa, ze ludzie odchodza od spaliny, ze ludzie chca ich BEV i tym szybciej BMW zacznie produkowac dobre, dedykowane elektryki a nie zapchaj dziury pokroju tego co obecnie oferuja. PS2. Iphone - chce ustawic alarm zeby dzwiek narastal bo rano zona zawalu dostaje - nie moge, musze zainstalowac aplikacje health wysylajaca moje dane do USA, podac ile waze i jak dobrze i dlugo spie, potrzebuje do budzika aplikacji dbajacej o moje zdrowie.. Kupilem WH-XM5, chce miec LDAC, standard w branzy, glosne i bezstratne audio - Apple wie lepiej, moj telefon za 7 kola gra ciszej i gorzej od Samsunga za 1000 PLN. Takich pierdol jest dziesiatki, wiekszosc ludzi nie zauwazy, mnie irytuja, mam to samo z BMW - wiele rzeczy mnie irytuje po powinno byc lepiej/inaczej.- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@BMFun - dziekuje za dluga i ciekawa wypowiedz, nie musimy sie w wielu rzeczach zgadzac ale za takie posty i poswiecony czas moge tylko okazac szacunek 👍 Wiekszosc rzeczy juz przerabialismy, mamy po prostu rozne zdanie, odniose sie tylko do kilku wybranych watkow Zasugerowalbym chetnie cos elektrycznego ze stajni BMW (!) ale najblizej jest 2,4tonowy i 5m i4 M50 i chyba sie zgodzisz ze to nie sa jablka z jablkami. M2 to fun z jazdy i TM3P jest mu po prostu duzo blizej niz krowiaste i4 M50. Jak tylko BMW wypusci cos oczko mniejszego i bardziej zwinnego od i4 to bede zachecal wszystkich tu na forum do wyprobowania, obiecuje (!) Nie neguje sensu istnienia aut z taka moca (!) Ale jezeli na dzis podstawowy i najtanszy (!) Golf, czyli miejski hatchback VW, ma 10s do setki to czy z reka na sercu nie uwazasz, ze oferowanie takiego silnika przez marke premium w segmencie D nie jest zenujace i uwlaczajace czy jest jedynie polowaniem na klientow rozgladajacych sie za Skoda czy Toyota? Z tym ma sie kojarzyc marka BMW? To jest to slynne "sheer driving pleasure"? Tfu.. Prosze Cie nie badz slonikiem. Funkcjonalnosc iX3 w porownaniu do TMY? Znaczek - ok, skory - ok, headup - ok, ale funkcjonalnosc? funkcjonalny. 1. «dobrze spełniający swoją funkcję» TMY jest o wiele bardziej funkcjonalnym samochodem od iX3, tu w ogole nie ma porownania (!!) Testuje sporo aut, poki co wlasnie szkopul w tym ze jest bezrybie, stad masz gigafactory w berlinie a model Y jest najpopularniejszym europejskim samochodem - idealny mix ceny, hypu, funkcjonalnosci, nowoczesnej technologii, makabrycznie dobrego softu konkurujacego (i bijacego na glowe) nakladki Appla i Googla. Z modelem 3 jest jeszcze gorzej jezeli chodzi o cokolwiek podobnego. Dla mnie (podkreslam, _dla mnie_) alternatywa dla TMYP bedzie ewentualnie Macan jezeli ogarna wage bo marka zobowiazuje do przyjemnosci z jazdy (w przeciwienstwie do BMW juz), wykonanie i materialy beda pewnie b. dobre, technologia BEV coby nie mowic Porsche ma tez na swietnym poziomie, soft lezy i kwiczy ale rekompensowac bedzie cala reszta. Alternatywy dla TM3P na rynku na dzis NIE MA NIC elektrycznego, najgorsze ze nie ma nawet zapowiedzi czegokolwiek podobnego (!) Jak na moje za 2-3 mies zobaczymy premiere TM3 Plaid, bedzie toto mialo okolice ~650HP i 10,0-10,5s na cwiartke, posprzata zupelnie G80 we wszelkich testach i tyle bedzie z szukania alternatyw, zaniose korony znowu do dealera 😕 Nieprawda i nieprawda, po co w ogole tak piszesz jak wypisywalem tu rzetelnie wielokrotnie wszystkie zalety BMW w porownaniu do Tesli. Czy to moja wina ze jest ich coraz mniej i nie rekompensuja one zupelnie wad/niedociagniec jak sie porownuje elektryki obu marek? Fajnymi tzn jakimi? Porzadnie wyposazone 340i to okolice 380-400k PLN a to auto jest ciezsze i wolniejsze od TM3 LR za 240k PLN na dzisiaj 🤣 M3 za 500-550k PLN? 120-130k $ za usportowiona baby limuzyne? Dziekuje, postoje Super, nie moge sie doczekac, opisz wrazenia i wrzuc troche zdjec! Mi duze limuzyny oraz SUVY niezbyt podchodza, model S mnie w ogole nie zachwycil, ewentualnie touringa i5 bym przetestowal jak dealer bedzie mial ale z tego co pamietam to auto ma 90kWh a na pewno bedzie pradozerne wiec jako samochod - pewnie bedzie bardzo dobrze, jako elektryk ktory powinien sobie radzic tez z dlugimi trasami - pewnie bedzie cienko jak sik weza. Zebys nie mowil ze ciagle tylko psiocze na to BMW - jestem w 100% pewny ze masz racje, BMW ma nieskonczenie wiecej doswiadczenia od Tesli w projektowaniu ladnych wnetrz i zachwycaniu klientow, jak ktos lubi "tradycyjnie" to i G30 wyglada w srodku przeciez slicznie, moze juz troche traci myszka ale nadal jest na czym oko zawiesic. Chociaz z drugiej strony ogladalem kilka recenzji i5 i sporo osob marudzi na "plastikowatosc", ze w wielu miejscach jest taniej i badziewniej od G30, ale to juz trzeba usiasc w aucie i ocenic samemu, chetnie poznam Twoja opinie. Smiej sie smiej, tylko widzisz - BMW ma 100 lat tradycji w robieniu aut - i tak jak podwojna ladowarke indukcyjna czy gry moga szybko zgaic od Tesli, tak juz z taka glupia elektryczna klapka jest zonk bo trzeba sie inzyniersko nagimnastykowac. A to wlasnie takie detale powinny byc domena premium.- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Czyja prawda, Twoja? "Pod kazdym wzgledem"? Ja moge bez mrugniecia okiem wymienic 20 czy 30 rzeczy w ktorych TMY RWD jest lepsze od iX3, te auta dzieli technologiczna przepasc w sumie i porownywanie tego odgrzewanego kotleta ala e-Golf, ktorego pies z kulawa noga nie chce kupowac bo jakiekolwiek value szoruje po dnie, do najpopularniejszego i najczesciej obecnie sprzedawanego auta w Europie swiadczy ewentualnie tylko o bezkresnej ignoracji (do czego mozna sie bylo oczywiscie juz dawno przyzwyczaic po tylu latach Twojego tu pisania) Kisne, chlopie obudz sie, poza garstka fanbojow BMW pies z kulawa noga nie jest na dzisiaj zainteresowany iX3, to auto to bylo dead man walking w dniu premiery kilka lat temu, dzisiaj to jest co najwyzej zombie ktore moze konkurowac ew. z jakims wynalazkami pokroju Jaguar I-Pace a nie TMY LR czy P ^^- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Powiedz to np Porsche i ich 911 Nie mam z tym zadnego problemu, tylko nie nazywajmy tego po prostu premium. Bo jezeli robisz auto ktore z 20m na ulicy moze byc 500KM M3 za 600k PLN a rownie dobrze 316d w m-pakiecie za 200k PLN to jest to zenujace. Idac ta logika powinni robic 911 w wersji 150KM dla tych co by chcieli a nie maja za co (z tlumaczeniem "szybszego nie potrzebuje przeciez i tak a na ulicy nikt nie odrozni") Powtorze zeby wsiaklo - ani Skoda, ani VW ani Peugeot, jakze znamienite marki dla wybranych, nie maja sedana w segmencie D ktory by byl tak slaby i tak wolny jak te BMW, dla mnie to jest powod do wstydu dla marki, cena tej wersji jest tylko wisienka na torcie. Premium powinno trzymac jakies standardy, nie powinno sie znizac ponizej pewnego poziomu bo zaczyna po prostu byc negatywnie kojarzone z pospolstwem i przestaje byc wtedy premium a jak sie wypuszcza auta ktore konkuruja osiagami z najwolniejszymi autami Skody i Peugeota to dla mnie jest to zenujace - PR ma znaczenie, ostatnio Victoria's Secret sie o tym przekonala jak im akcje i zyski polecialy na leb i szyje bo chcieli zwiekszyc sprzedaz wsrod ogolu kobiet (czytaj grubasek) i zaczeli wypuszczac (i co gorsza promowac na 1. miejscu) linie +size.- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Moze ja sie nie znam za bardzo ale premium z definicji jest czyms wlasnie odwrotnym - "nie dla kazdego" <facepalm> Oferowanie samochodu w segmencie D w 2023 z 122KM i 10s do setki jest PLUCIEM klientowi w twarz i WSTYDEM dla firmy ktora chce byc kojarzona z premium. Najtanszy i najslabszy VW Passat ma 150KM i 9s do setki, Skoda Superb to samo, Peugeot 508 najbardziej dziadowy z dziadowych silnikow o pojemnosci 1,2l ma 130KM.. n/c- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Brac poki jeszcze nie wykupili, 120 konny golas z 10s do setki za 200k PLN ^^- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Powiedz mi skad w Tobie przekonanie ze ja kogokolwiek przekonuje do zakupu Tesli??? Przeciez mnie to ni ziembi ni grzeje kto czym jezdzi, dla mnie osobiscie byloby duzo ciekawiej gdyby Kriss kupil iX3 czy iX, mialbym zdecydowanie wiecej tematow do dyskusji na forum i by mi nie zajmowal wolnej ladowarki SC jak przyjade raz do roku do PL. Kupil Tesle, znam ja na wylot i teraz tylko musi ja biedak bronic na forum bo widzi ze cos tu nie klika - albo on stal sie nagle fanbojem marki albo to jednak widzi glupi hejt ktory mu sie nie zgadza z jego wlasnymi obserwacjami. Powtarzam - nigdy tu w watku nie przekonywalem nikogo do zakupu Tesli, gadanie o wadach i zaletach jednej jak i drugiej marki staram sie utrzymywac na poziomie merytorycznym, duzo cm, litrow, kilogramow i takie tam. Po to wg mnie jest forum, kto nie chce to nie zaglada tu tylko jezdzi swoimi autami czy czyta inne watki jak mu ten nie odpowiada, dla mnie rozumie to sie samo przez sie. Wklej jeden cytat gdzie napisalem - BMW za 3 lata upadnie, za chwile koniec marki czy cos w tym stylu. Degrengolada takiej firmy jak BMW w przypadku nietrafionej wizji przyszlosci trwa dlugimi dekadami, ma rzesze lojalnych klientow, sprzedaje rocznie 2M aut, BMW juz sie otrzasnelo, zajelo im to powiedzmy 5-10 lat (nie wiem ile oficjalnie bo roznice miedzy tym co mowia a co robia sa b. duze) ale to co mowil Froehlich kilka lat temu a to co teraz mowia decydenci BMW to sa 2 diametralnie rozne rzeczy. BMW zaspalo, pisze o tym od blisko 4 lat, a to jakie beda efekty tego zaspania bedziemy obserwowac przez kolejne dziesiatki lat. Dlatego czekam m.in na Neue Klasse. iX3, i4 i podobne auta to zapchaj dziury, chwala im za to ze je wypuscili bo jak szukalem 3 lata temu elektryka to byl tylko i3 ale nie oszukumy sie - to sa beznadziejne elektryki, zacofane technologicznie nie tylko do Tesli ale do VW czy Kia rowniez. Samochody jako samochody ok natomiast elektryki beznadziejne. 1. Stary, ja sie nie utozsamiam z Tesla, ubzdurales sobie to moje fanbojostwo a w rzeczywistosci jestes duzo wiekszym hejterem niz ja fanbojem. Jezeli jutro Neue Klasse zrobi lepszego elektryka od Tesli to sie przesiade bez mrugniecia okiem i bede tu pisal jak i dlaczego Tesla sie upadla a BMW rosnie, sprzedam Tesle i polece do dealera po BMW. Nie po to jest forum? 2. Przesiadlem sie z Galaxy S po kilku modelach na 14 Pro i jestem zniesmaczony tym telefonem, mimo ze kiedys wnieboglosy wychwalalem Appla bo 10 lat temu ich smartfon to byl jak lyk swiezego powietrza w porownaniu do owczesnej konkurencji ktora byla zenujaca. Ale po latach osiedli na laurach, zrobili sie nudni, wtorni, w wielu aspektach zacofani wiec 15 Pro czy 16 Pro juz nie kupie tylko wroce do Samsunga. Klient glosuje portfelem. 34:35 - jeden z kilku krepujacych momentow w zyciu kiedy czlowiek czuje niedostatki technologiczne producenta 😜 Ogolnie ten filmik powinni ogladac szybcy i wsciekli jezdzacy 200km/h po autostradach i myslacy o elektrykach. 9.30 rano - BEV zaladowany na 100%, dusimy na autostradzie. 10.15 rano, po 45 min jazdy - bateria 20%, pozostaly zasieg 50km, moc softwarowo ograniczona 😄 10.30 rano, rowno 1h jazdy - bateria 3%. Przejechane 153km przy zuzyciu energii 47kWh/100 km 😜- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Kurcze, ja chyba zyje w matrixie. To jezeli naped BEV jest tanszy (co jest niewatpliwie przewaga technologiczna) - to o co tym Kowalskim chodzi w PL w narzekaniu na kosmiczne ceny BEV? W sensie - ja tylko ciagle slysze jakie te elektryki drogie i nieoplacalne a kolega na forum mowi ze TANSZE, to jak to w koncu jest? 😄 W sensie w osiagach na 100, 200, 300, cwiartke nie wyprzedza? W testach na zasieg/efektywnosc nie wyprzedza? We frajdzie z jazdy/handlingu/na torze nie wyprzedza? Czy teraz osiagi juz niewazne jak BMW spadlo ze stolka? Nie rozumiem, mozesz rozwinac? Tzn przewage technologiczna BEV/ICE rozumiem oczywiscie jezeli chodzi o spalanie bo sam o niej pisalem milion razy. Tyle ze kupiles X5M zamiast X5 3.0d, doplaciles do tej wersji kilkaset tysiecy PLN, auto pali o 15l wiecej na 100km od diesla, co przy przebiegach rzedu 15k km rocznie daje jakies ~10k PLN roznicy i jednoczesnie akceptujesz utrate wartosci wieksza od diesla o kilkadziesiat k PLN rocznie ale na krotkie trasy wybierasz elektryka bo szkoda Ci kasy na niepotrzebnie spalane paliwo? Przeciez to nie ma zadnego sensu, przeczysz sam sobie. Czy gdyby X5M po miescie palilo 10l zamiast 25l to wtedy nie korzystalbys z BEV zupelnie i jezdzil krotkie trasy X5M? Kupowanie auta za 450k PLN zeby oszczedzac 500 czy 1000 PLN miesiecznie na paliwie? Przeciez to sie kupy nie trzyma. Milion razy bylo tu pisane ze naped BEV to dla biedakow bo w premium furach koszty benzyny sa pomijalne a teraz nagle uwieraja? Akceptowanie ulomnosci napedu (ktore byly tu omawiane przez wszystkie przypadki, 120km/h z Grazynami, hotdogi, zasieg 200km przy dynamicznej jezdzie po autostradzie) i te WSZYSTKIE inne MINUSY elektrykow i sprzedajemy sie jak wyborca PIS za 500-800 PLN miesiecznie bo jest promka? Kolego BMFun, nie poznaje, jak ta narracja z miesiaca na miesiac sie zmienia, smiech na sali.- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Znowu Ci sie ulalo przy sobocie. Nie przezywaj juz tak tych referali bo obnizasz loty, raz bylo smiesznie, dwa razy teraz to juz jest po prostu nudne. Na forum Toyoty nie przesiaduje bo mnie ta marka malo interesuje. Co do watku i aktywnosci - przeciez na forum jest setki watkow, moze zagladaj czesciej np na forum iX3? Aha, zapomnialem, nie ma po co, pies z kulawa noga tam nie zaglada, (ciekawe czemu..), galeria pusta a ostatni watek sprzed 2 miesiecy (zupelnie jak na elektrowozie)- tak jak pisalem sto razy - kazdy ma kokobongo na iX3, ten elektryczny e-golf (badz lodowka na kolach) jest interesujacy jak zeszloroczna pogoda, wszystko co nowe w BEV na dzis to tylko do obzygu ta tesla i tesla a BMW tylko ctrl+c/ctrl+v (ps. no offence, stwierdzam fakty tylko)- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Daj sie chlopakowi oswoic z elektrykami, za rok M2 pojdzie pewnie do zyda bo sentyment rzadko kiedy wygrywa z rzeczywistoscia. Popatrz na slonika, plul plul plul przez 3 lata a jak sie oferty i ceny pojawily interesujace to i Grazyny w Zafirach nie straszne a i hotdogi na Orlenie jednak da sie przelknac 😉- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
8:13 i hit w 8:20 Nowe auto premium, segment E za grube $ Posiadacz auta elektrycznego, nawet 10-letniego Leafa za 10% wartosci tej 5-er - patrzy na takie auto jak na auto popsute, z poprzedniej epoki ^^- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
slonik, nie piszesz merytorycznie nadal. zastanow sie i nie szukaj na sile "moja racja jest lepsza bo jest moja" roznica masy lotki (5g) i pileczki do tenisa (50-60g) to 10-12x roznica masy tira do osobowki to 20x roznica masy EQE do 8-er to 0,2x a do przecietnej osobowki to powiedzmy 0,5 czy 0,7x Naprawde nie trzeba byc orlem zeby zrozumiec takie podstawy, Twoje przyklady sa zupelnie nieadekwatne do tego o czym rozmawiamy ------------------------------- a tymczasem TM3 Plaid coraz blizej, jak zejda ~0,5s do ~2,8s (powiedzmy realne 3,0s) do setki to nawet te gowniane kierunkowskazy jakos sie przezyje ^^ Tesla hints at making a new 'Plaid' top performance Model 3 | Electrek- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Mam nadzieje ze nie bedziesz musial testowac swojej teorii. Nie bylem nigdy orlem z fizyki ale na szybko liczac - Twoje EQE wazace 2,5 tony i jadace 140km/h ma energie kinetyczna o ladunku wynoszacym niecale 2MJ (predkosc jest w kwadracie, masa nie) 8-er wazace mniej, bo 2 tony ale jadace 300km/h ma energie kinetyczna wynoszaca ~7MJ, to jest 3,5x wiecej od EQE i ~7x wiecej od tej nieszczesnej Kii. Przyklad ciezarowki jest malo adekwatny bo jej masa to nierzadko samochod osobowy x20 Nie chce mi sie sprawdzac stref zgniotu EQE w porownaniu do 8-er ale podejrzewam, ze roznice sa na poziomie pojedynczych centrymetrow, bez absolutnie zadnego znaczenia w tym przypadku. Jak ktos na forum ogarniety z fizyki to moglby sie wypowiedziec bo temat ciekawy, moze warto w PL i7 jezdzic dla maksymalnego bezpieczenstwa - ciezkie, dlugie, niewywracalne. Dla wlasnego bezpieczenstwa tylko trzeba jezdzic minimum 200km/h po autostradach, wtedy jak sie wbijesz w kogos jadacego 150km/h czy ktos wbije sie w ciebie jadac 250km/h - oba przypadki absolutnie do przezycia jako ze roznica predkosci rlatywnie mala.- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Wydaje Ci sie, gdyby na miejscu Kii jechalbys swoim EQE mysle ze efekt by byl bardzo podobny a moze nawet i gorszy z racji wyzszego nadwozia i wiekszego ryzyka koziolkowania auta. Tutaj niestety stosujemy klasyczna zasade zachowania pedu, masa x predkosc a bydlak w 8-er jechal ponad 300km/h z tego co mowili. To jest tak jakbys stal na drodze i ktos w Ciebie wjechal 2-tonowym autem przy predkosci 150-160 km/h. Szanse na przezycie w granicach bledu statystycznego niestety, z pozarem czy bez.- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Podobny watek co tutaj, kierownik i4 nie za bardzo rozumie o co te utyskiwania na materialy i wykonczenie TM3 might get flamed but I'm gonna say it (bimmerpost.com) Najlepsze sa 2 zdjecia - na pierwszym inny kierownik i4 mowi ze dlatego nie chce Tesli i dlatego nie jest ona premium (zdjecie podobne do rzeczywistosci norweskiej ^^): Na drugim zdjeciu to co wklejalem juz kiedys - i4 BARDZO cierpi z powodu platformy spalinowej i to wg mnie sprawia ze jest to tak zmarnowany potencjal (a szkoda bo materialy i spasowanie sa swietne, przyspieszenie i wyciszenie super i bylaby idealna alternatywa dla TM3) - ale dla kontrastu dla 5m auta miejsca z tylu mniej niz w Golfie, 2,4 tony wagi, srednica zawracania jak w Kamazie i wczorajsze rozwiazania technologiczne. Nie moga tego zwalic w Neue Klasse - ma byc 200-300kg mniej, maja byc nadal premium materialy i wykonczenie (dlaczego nie zerkna na 10-letnie i3 (?!) - bylo lekko ale nadal bardzo premium), zasieg i osiagi moga zostac jak sa teraz - sa juz wystarczajace zupelnie, klamki elektromechaniczne, headup, frunk, automatyczna klapka od ladowania (;P), prawdziwe OTA i cena ~30-35% wyzsza od TM3 i bedzie tak jak powinno byc od poczatku- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
* nie przy czolowym zderzeniu 😉- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
slonik, nie wiem co bierzesz ale bierz polowe ^^ patrz komentarz jak wyzej masz racje, nie kazdy, cos ala klienci na Multiple, natomiast dla szerszej perspektywy nie maja zadnego znacenia - o tym wlasnie tu pisze. na dzisiaj takie i4 czy iX3 to takie "dead on arrival", takie nic nie znaczace zapchaj dziury ktore jezeli jutro by zniknely z rynku to nawet nikt by sie nie zorientowal. Czekamy na neue klasse, jak tam bedzie klapa to ostatni gasi swiatlo. PS. BMW naprawde jest zalosne w kopiowaniu pomyslow Tesli: BMW Group to launch direct sales model across Europe, starting from 1 January 2024 with MINI in three countries Od przyszlego roku mini w PL bedzie sprzedawane juz tylko online, ASO bedzie tylko wydawaczem auta, umowa bedzie podpisywana bezposrednio z producentem. Za 2 lata to samo dla BMW. Hmm, glowe bym dal ze widzialem juz ten pomysl u jakiejs innej marki ^^ Cena tez bedzie jedna w calym kraju, koniec z indywidualnymi negocjacjami/znizkami.- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
1. USA to zacofany rynek BEV? 😄 Nie pisz takich glupot publicznie <facepalm> To ze tam chwilowo highlanda nie ma o niczym nie swiadczy - Tesla nie moze we wszystkich fabrykach na raz zastopowac produkcji i modernizowac linie montazowe (akcjonariusze by ich zjedli bo firma jest w fazie duzego wzrostu i ma tylko kilka fabryk) - akurat padlo na USA teraz. Przeciez zarowno model 3 jak i model Y byly w US rok-dwa wczesniej niz w Europie. To samo bylo np z Plaidem przeciez czy bedzie z Cybrertruckiem. Inne firmy? Kupisz Riviana w Europie, Lucida? 2. Co do porownania do Apple - obie firmy maja sporo podobienstw i oczywiscie sporo roznic. Na pewno klient jest zupelnie inny bo i przedzial cenowy produktow zupelnie rozny - kupic telefon, tablet czy laptop za 5-10-15k PLN to nie jest wyzwanie nawet w rozwijajacych sie krajach typu Polska - babcia wnuczkowi chocby na raty wezmie, nastolatki po galeriach sie szwendaja zeby zarobic na Iphona. Dzieki temu sprzedaz idzie w miliony bo prog wejscia jest relatywnie niski a telefon firmy x czy y to dzis bardziej oznaka statusu/przynaleznosci/mody niz realnych roznic technologicznych (poza ekosystemem oczywiscie). Na instagramie i w towarzystwie Iphone lepiej wyglada niz Sony czy Xiaomi. Natomiast kupno elektryka za 200-300-400k PLN to jednak juz trzeba troche sie naglowkowac, klient "troche" starszy i bardziej swiadomy swoich potrzeb i roznic technologicznych pomiedzy poszczegolnymi markami. Natomiast ja nie mam zadnego celu "ogrzewac" Tesle w blasku Appla - przywolalem firme z jablkiem bo polowe ich ekranow do Iphona (najpopularniejszego i najbardziej dochodowego produktu firmy) wytwarza koreanska, najblizsza konkurencja - Samsung. Jest to bezposredni argument na Twoje durnoty ktore wypisujesz powiazujac to, ze baterie do Tesli dostarcza CATL czy Panasonic i jest to jakis powod do wstydu, nie ma w tym nic niewlasciwego, rownie dobrze mozesz napisac, ze Tesla powinna wydobywac sama rude zelaza i produkowac stal do nadwozia czy zajac sie rowniez produkcja opon. 3. Mi sie wydaje, ze Ty fundamentalnie nie rozumiesz motoryzacji, masz o niej pojecie jak jakis nastolatek - tak jakby nieskazitelny montaz, listwa LEDowa za 20 centow czy skora z krowy byla dla Ciebie wyznacznikiem jakiejs przewagi technologicznej ^^ Ludzie w wiekszosci maja to gleboko w powazaniu, licza sie glownie cyferki - ile auto kosztuje, jakie ma przyspieszenie, jaki ma zasieg, ile ma miejsca w srodku, jaki bagaznik, jak jest wyposazone w danej cenie. Patrze na BMW - na dzisiaj takie i4 e35 kosztuje w PL 259k PLN (wersja bazowa) - Ma zasieg 483km, naped RWD, 6,0s do setki Wersja bazowa to 17" felgi, manualna kierownica, manualne fotele (nieogrzewane), brak ladowarki indukcyjnej, dziadowskie audio bez wzmacniacza czy subwoofera, brak tempomatu aktywnego, szyberdachu, dostepu komfortowego czy jakichkolwiek systemow asystujacych. Ot smutny golas. Po zakupie czekasz na odbior pol roku? Rok? A u konkurencji za 240k PLN masz model LR, zasieg 678km, AWD, 4,4s do setki. Wersja bazowa wyposazona pod korek, obecnie lacznie nawet z infotainmentem z tylu czy aktywnie wentylowanymi fotelami (!) I do odbioru za miesiac-dwa. I na kazde 20 szt TM3 bedzie sie sprzedawalo jedno i4. I jezeli myslisz, ze od spadajacej sprzedazy BMW sie zrobi bardziej prestizowe czy ze tendencja nagle zmieni sie o 180 stopni - powodzenia, ja biore popcorn i czekam dalej co bedzie z europejska motoryzacja, po 3 latach watku jest duzo gorzej niz myslalem, zmiany zachodza tylko coraz szybciej i sa coraz bardziej widoczne golym okiem na ulicy. Wiem ze uwielbiasz elektrowoz - wejdz sobie na forum do dzialu i4 - masz tam 300 wypowiedzi, ostatnia z kwietnia 2023r (od pol roku pies z kulawa noga tam nie zajrzal (!)), w watku o TM3 - 30.000 wpisow, ostatnia 5 min temu. Tak wyglada rzeczywistosc na dzisiaj a roznica sie tylko poglebia, tak jak mowilem europejskie legacy jest w glebokiej czarnej dupie.- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Zdanie mialoby sens gdyby standard CCS2 byl autorskim rozwiazaniem BMW czy MB. Jest? 😉 Tak jak pisalem tu wielokrotnie - jedna firma wyznacza standardy obecnie a inne za nia grzecznie podazaja znajac swoje miejsce w szeregu. Pisalem Ci tu juz analogie z Applem, od kogo ta firma kupuje ekrany do Iphonow. Napisales ze wiesz ale widze ze nadal nie rozumiesz co sie do Ciebie pisze ^^- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Alez to musi byc upokarzajace dla takiej firmy jak BMW gdy Ci 15 letni startup pokazuje miejsce w szeregu.. BMW to adopt NACS, access to Superchargers across EV brands (electrek.co) BMW USA News - BMW of North America Expands Electric Vehicle Charging Options for Customers in the U.S. and Canada with Access to Tesla Supercharger Network. A jeszcze 4 lata temu : Nobody wants EVs, says BMW - carsales.com.au - Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.