Treść opublikowana przez adamjttk
-
Nowa 5 G60/G61
Pytasz w kontekscie braku CA w tylnych klamkach? Przeciez o takich rzeczach dowiadujesz sie po zakupie. Wiedziales o tym do wczoraj? Albo zwrociles uwage podczas 30-60min jazdy testowej? W konfiguratorze producent NIGDZIE o tym nie wspomina i jest to niejako oszukiwanie klienta skoro w poprzedniej wersji bylo, slabe to po prostu. To samo z kierownica - czy producent gdzies wspomina ze podstawowa kierownica jest ze skaju? Nie, pisze za to przewrotnie ze sportowa kierownica jest skorzana. Tylko co z tego jezeli w G30 wszystkie byly skorzane i przecietny klient w ogole nie zwroci na to uwagi przez to. Z audio jest to samo w G60, HK ma teraz 200W, tyle co podstawowe hifi w G30 a Bowers ma 600W, tyle co HK w G30 - to jest zwykle oszukiwanie klienta. Ciezko sie nie zgodzic z Toba w 100%, mimo ze dzisiejsze 600k PLN to 10 lat temu 400k PLN to nadal brzmi "duzo" i ciezko przechodzi przez gardlo/kieszen. Tylko realny problem jest taki, ze wraz z inflacja dewaluuje sie jakosciowo segment E, tzn rowna jakoscia do segmentu D obecnie bym powiedzial, 5-er na dzis to jest duzy flotowy sedan i malo ponadto, nie sprawia wrazenia tak luksusowego w porownaniu do jakiegos nowego Passata po prostu, kiedys roznica byla olbrzymia. Porshe to zadna alternatywa dla BMW G60 - najtansza Panamera zaczyna sie od 500k PLN, to jest 100% wiecej niz najtansza G60. Koszty eksploatacji sa tez zdecydowanie rozne. A Tesla to moze byc alternatywa tylko dla elektrycznej i5, ktos kto szuka diesla/hybrydy raczej o Tesli nawet nie pomysli. Z tym trendem obnizania jakosci przez Tesle tez bym polemizowal - w Tesli CA jest we wszystkich klamkach, listw progowych nie wycieli, siatek nie wycieli, audio jest topowe wrecz z ANC - przykladow mozna by podac sporo wiecej. Tutaj imho trzeba porownwywac jablka z jablkami i patrzec co robi Audi z A6 czy MB z E klasa i do tego porownywac co robi BMW z 5-er.
-
Nowa 5 G60/G61
Juz znalazlem odpowiedz apropo CA z amerykanskiego forum wlasciciela i5 M60, przecieram oczy ze zdumienia, takie oszczednosci sa po prostu zenujace jak na segment E premium i cene w konfiguratorze 🫤 https://g60.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=2065879 "No comfort access sensors on the rear door" Komentarz apropo wnetrza standardowy: "One of my biggest concerns was the cheap(er) materials inside. While I'm not going to say it's amazing, I will say it feels solid, but also doesn't feel all too luxurious for the price point either. Harder plastic pieces, the cheaper looking grille right on the top of the dash you see all the time. And the door armrest is not all too comfortable on longer trips. However, at least things like interaction bar look good, plastic doesn't creak or give way. Looks to be a combination of cost cutting, emphasis on recycled materials, and maybe even some weight savings. It's good enough, but wish it was better."
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
BMFun, Twoje fikolki sa naprawde lepsze niz moje, gratuluje Ci ^^ Zasieg i wielkosc wnetrza to indywidualna kwestia w 5m aucie segmentu E za 500-600k PLN? 😄 Nie wiem, moze 2 rozne filmy ogladalismy wiec opisze to co ja slyszalem. Najpierw pozytywy bo znowu wyjedziesz ze jestem hejterem: - auto jest skrajnie nowoczesne w srodku, materialy lepsze niz w Tesli model S zdecydowanie, ma polot i finezje - zawieszenie ladnie wybiera pomimo braku pneumatyki, jest komfortowe - naturalna skora jest mila i przyjemna w dotyku, jest w srodku ogolnie ladnie i nowoczesnie - 3,9s do setki prostuje zmarszczki 😜 (topowe M w segmencie E wolniejsze od najwolniejszej Tesli w tym segmencie ale spoko) - srednica zawracania jest ok bo kola tylne sa skretne o 2 stopnie ------------------------------------------ I teraz litania narzekan: - masa tego auta to 2,4 tony, 600kg wiecej od spalinowej - nie ma frunka, jest zenujacej jakosci plastikowa pokrywa (gnie mu sie w rekach, ma "milimetr" grubosci), kable do ladowania wyjmujemy z podwojnej podlogi po wyjeciu walizek z bagaznika na snieg - bagaznik jest malutki jak na segment E - szydera ze spojlera i glupot jakie BMW wypisuje na ich stronie na jego temat (juz nie wspomne o debilizmach w trybie jazdy) - brak sprezyn do skladania kanapy (!!!) - rozstaw osi 3m, auto ma ponad 5m dlugosci (!) a w srodku nie ma miejsca na kolana, kabina jest mikro - tunel sprawia ze auto jest 4-osobowe w praktyce (platforma spalinowa z OSZCZEDNOSCI) - zuzycie energii po miescie - 26 kWh/100km (!!) - "dramat, absurd i koszmar", przy 67% naladowania 215km zasiegu rotfl - "katastrofa - dojedziecie moze z Warszawy do Lodzi" - Vmax 230km ("M" ^^) gdzie konkurencja oferuje 250 czy 260 km/h - zagmatwane menu, glupie resetowanie licznika to przeklikiwanie sie przez 5 podmenu - 140 km/h - "glosno, glosniej niz w spalinowej 5tce, jakbym jechal 180 km/h" - zuzycie energii ponad 30kWh/100 km przy predkosci autostradowej (!!!) - 5m auto segmentu E za 500-600k PLN do jezdzenia po miescie bo bateria ma 80kwh (!!) I wypada przytoczyc jego podsumowanie: "tesla jako elektryk jest nieporownywalnie lepsza, to auto nie ma podejscia, efektywnosc tych silnikow i tego akumulatora jest po prostu GOWNIANA" "i5 dyskwalifikuja takie rzeczy jak - przestronnosc tylnej kanapy, zuzycie energii. DYSKWALIFIKUJE jako samochod ktory warto by bylo kupic." Dla kogo to auto? Dla slonika. Piekne znaczki na masce, sasiadowi bedzie gul skakal, egzaltacja skora i krysztalkami i zawieszeniem. Wrzuce kilka zdjec, kazdy sobie wyciagnie wlasne wnioski: Ilosc miejsca na tylnej kanapie w ponad 5m aucie: Jakosc foteli, spojrzcie na tylna skorupe, palaki na naglowku etc w aucie za ponad pol banki Wykonczenie bagaznika - tu juz nawet jest oszczednosc na niebieskim lakierze bo "nie widac" I teraz design - sprawa subiektywna oczywiscie - to auto jest tak karykaturalnie brzydkie i nieforemne przez spalinowa platforme ze oczy szczypia, wystarczy porownac do konkurencji, wnioski kazdy wyciagnie sobie sam - mi przypomina nowa Skode Octavie - w sumie BMW podkupilo i zatrudnilo glownego designera Skody i jego reke w designie widac az nadto: Tymczasem konkurencja I tyl: Subiektywna opinia - Audi wyglada na 2x drozsze i sportowe auto a nowe i5 wyglada jak jakas karykaturalna Skoda. W realu na pewno jest lepiej z bliska (chyba), na zdjeciach wyglada to jak wyglada, imho proporcje tego auta sa FATALNE.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Hmm, ja bym raczej sie spytal co na podium klasy premium w PL robi Audi A3. Czy ten samochod pozycjonujesz jako klase premium? 110k PLN, 999cm pojemnosci, 110KM, manual i prawie 11s do setki https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/audi-a3-a3-sportback-30tfsi-ID6FAb3b.html Czyli dla Ciebie jedynym wyznacznikiem "premium" jest cena? 🙂 Przeciez nawet taka 3-er nie ma wentylowanych foteli, elektrycznie sterowanej kierownicy, polskiej komunikacji czy dzialajacego OTA. 3,5s do setki, sentry, ogrzewane fotele z tylu, dach panoramiczny? Jezeli topowe iX1 czy iX3 ma Vmax 180 km/h a moj model Y ma 250km/h to ktore z tych aut jest premium? Te z odpowiednim znaczkiem na masce? 😜 To ze firma ma wizjonera za lidera, ktory potrafi (wypracowal takie know how) w 12-24 mies zbudowac fabryke ktora jest w stanie produkowac milion aut rocznie, a do produkcji aut uzywa technologii, na ktore firmy ze stuletnia tradycja robia tylko wielkie oczy, i dzieki temu mimo ze sprzedaje auta tanio w porownaniu do konkurencji a jednoczesnie na lepszych marzach w porownaniu do konkurencji --> czy to wina Tesli czy tez ujmuje jej czegokolwiek? Ja moge te Tesle kupowac po 70k PLN jak beda zapewniac takie osiagi i taka technologie i nie mam problemu. Jak dla mnie moga dodawac 1 sztuke nawet gratis jak im sie to spina finansowo. Mnie zawsze fascynuje, ze jak producent potrafi ogarnac taka technologie ze zdalnie przez OTA np dodaje podglad z apki auta na zywo czy potrafi w segmencie D za 250k PLN dac 3,5s do setki to beee, a jak producent da pasy bezpieczenstwa z nicmi z 3 kolorami czy kilka pseudo karbonowych dodatkow czy 35 znaczkow ///M to premium przez duze p ^^ A pozniej patrzysz i vmax dla elektrycznych "AMG" czy "M" jest 200 czy 210km bo powyzej sie silnik posypie a waga i handling taki ze auto na poboczu laduje w tescie sprawnosciowym 😉
-
Nowa 5 G60/G61
no to pytanie za 100 punktow jak to wyglada w G60, zwrocil ktos uwage podczas jazdy testowej?
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Nie wiem kiedy byly takie ceny sloniku (dasz jakis link czy cos?) TM3P za 220k PLN? wow, swietny deal jak na auto 500KM! Tutaj masz dla przykladu premium 318i za 159k PLN, auto nowe, bez przebiegu z 2023 😉 Nowe BMW Seria 3 - 159 000 PLN, 5 km - Otomoto Nowy VW Passat w cenniku startuje od 163k PLN, Toyota Camry tez od 163k PLN :D:D:D Gdzie to cenowe premium wg Twojej logiki i czemu ludzie sie nie rzucaja na te 318i, nie znaja sie? 😄
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
A to nie na jedno wychodzi? Tzn jezeli "klienci Toyoty i Skody" jak to piszesz majac 200k-250k PLN w porfelu - ida po nowa TM3 zamiast po 318i czy inne 320i (no bo przeciez te wersje sa dla klientow Skody/Toyoty wlasnie w portfolio marki BMW) - to nie zamarza pieklo? W kraju tak skrajnie nieprzychylnym (z roznych powodow) dla BEV? Przeciez od 3 lat tu slucham, ze jak to w ogole mozna porownywac te 2 marki, ze jedna jest premium a druga plebejska, to klienci sie nie znaja, zle glosuja swoim portfelem czy jak Ty to widzisz? Czemu nie biora lepszego i bardziej prestizowego auta w danych pieniadzach? Czy moze jednak biora?😉 Tak ogolnie to obecna narracja w tym watku rozwala mi mozg doslownie, 4 lata temu tlumaczylem tu ludziom ze Tesla to nie wydmuszka i nie zbankrutuje za 3 mies (trzeba bylo duzo cierpliwosci bo firma byla w PL jak yeti) a dzisiaj trzeba tlumaczyc dlaczego w POLSCE ludzie czesciej wybieraja elektryczne TM3 od spalinowego 3-er. Nieslychane po prostu jak bardzo zmienil sie srodek ciezkosci dyskusji w tym watku przez te kilka lat, najpierw byla szydera a teraz tlumaczenie jaki to klient kupuje Tesle i umniejszanie mu w kazdy mozliwy sposob ^^
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Tak wlasnie na to patrze, w PL, Tesla model 3 (elektryk..) sprzedaje sie lepiej od BMW 3-er, pieklo zamarzlo? Czyzby zaczynalo brakowac chetnych na 150KM golasy 318i w cenie od 192k PLN?
-
Nowa 5 G60/G61
Roznie z tym juz jest, zeby byla radosc z jazdy auta musza byc zwinne i sie dobre prowadzic. Masa wspolczesnych BMW rosnie w zastraszajacym tempie, co generacja to dochodzi 100-200kg. Uklad kierowniczy BMW tez nie wyroznia sie dzis niczym na plus w stosunku do konkurencji w takiej 3-er/5-er, jest co najwyzej srednio/neutralnie. Z chwila wypadniecia z oferty silnikow 6 i 8 cylindrowych BMW utraci swoja glowna przewage w stosunku do konkurencji bo jakosciowo/materialowo widzimy jak jest (slabo i nie lepiej niz u konkurencji), soft jest zastepowany Android Auto/Apple Car Play a ten dziala tak samo w i5 M60 jak i w Renault Talismanie. Teraz jeszcze wypadla polowa opcji premium z konfiguratora ktora mogla odrozniac takie 520d od Passata 2.0 TDI. Na dzisiaj BMW broni sie jeszcze na pewno wyciszeniem, komfortem jazdy (zawieszenie) i z pewnoscia prestizem marki na ktory pracowali sto lat. Mozesz to potwierdzic bo nie chce mi sie wierzyc? Tzn ja mialem tak w F30 LCI, tylne klamki nie mialy CA i byl to olbrzymi fakap i wstydliwa oszczednosc, dzieci podchodzily pierwsze do auta i musialy czekac na zewnatrz az ja pierwszy chwyce za klamke. A jednoczesnie uzywajac F10 wszystkie klamki mialy CA. W nowej trojce G20 juz jednak wstawili CA do wszystkich klamek wiec myslalem ze wycofali sie rakiem z tak zle pojetej oszczednosci. Jezeli mowimy o X5 to dla mnie brak CA w tylnych klamkach to bylby deal breaker, tak po prostu, dla zasady, nie przystoi marce i segmentowi po prostu. PS. Nowa piatka G60 - podstawowa kierownica nie jest skorzana, jest ze skaju.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
troche zasmiane, pasta z wykopu "Ale akcja była wczoraj na stacji ładowania. Normalnie tam nie jeżdżę bo to spisek sorosa i NWO ale podjechalem sobie z trasy dolać litr oleju do silnika mojego TDI hehe. Stoję tak z otwartą maską i dolewam facet obok mnie podjeżdża i ładuje teslę. No i zagajam do niego, mówię że długo się ładuje. On burknał że trochę. Ja mowie, że nie troche tylko cztery razy dłużej w porownaniu do mojego diesla a on przytakuje. No to ja dalej tlumacze mu, że niech popatrzy sobie jak wyglada zasięg passata a jak to czym on próbuje jechać. On cos przytaknał i mowi, że mu wystarcza. Ja już na maksa zgrzany, mówię to złom i zasięg mu spada z powodu całorocznych ujemnych temperatur w Polsce. Koleś mówi ze wie, i odłącza teslę od prądu. Wkurwiony wyrywam mu kluczyki a raczej próbuję bo gosć sie ze mną szarpie. Pytam sie go czy nie rozumie co do niego mówię. Że elektryki to spisek co i chcą mu odebrać wolność. I żeby już dzwonił po lawetę bo nigdzie nie pojedzie przez zdegradowaną baterię. Wkurwiony krzyczę na cały glos, że gość jeździ elektrykiem i zaraz się zapali. Podbiega do mnie jeszcze jakiś facet z kobitą i dwójka dzieci, wszyscy próbujemy wyrwać mu kluczyki ale on juz wpakował swoje dupsko do tesli. Ja krzyczę, że tym się nie da jeździć, zeby chociaż udawał że nie odpala. Jakiś gość odkręca mu tylnie koło i wyrzuca do kosza, mnie się jeszcze błotnika kawalek udało oderwać zanim ruszył, jebany nie odpuszcza. Podjeżdża ochrona i policja, rzucają nas na glebę i kują. Krzyczę jeszcze ze dał sie wydymać systemowi i jest frajerem bez honoru. On tylko usmiecha sie, wyciąga z kosza odkręcone koło, wrzuca do bagażnika i odjeżdża. Na moich oczach. Mowi mi, ze za tydzień tez tu wroci i naładuje jeszcze raz. Jak mnie wypuszczą będę tu na nieho czekał. Ja pier... ludzie ogarnijcie sie troche i włączcie myślenie"
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Zaczyna mi sie podobac to auto 😄 Tak jak nie lubie SUVow to takim ostentacyjnym potworem moglbym jezdzic Co by nie mowic o firmie - wyznaczaja standardy i nie biegna w peletonie
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Jezeli to jest Twoja wersja powiedzenia "przepraszam Adam, miales racje w tym watku od samego poczatku, a ja przez 2 lata pisalem GLUPOTY" to przyjmuje przeprosiny 🤣 Nie ma co sie sloniku wstydzic tego co sie pisalo publicznie tyle czasu, trzeba takie rzeczy wziac na klate jak mezczyzna 👍 Napisz po prostu ze wypozyczenie elektryka na godzine czy nawet na weekend, a uzytkowanie BEV na codzien, to dwie rozne rzeczy, ze da sie spokojnie jezdzic w trasy (troche wolniej), ze da sie zostawic BEV na mrozie na lotnisku, ze pol h przerwa na siku i kawe raz czy dwa razy w miesiacu nie sprawi ze zbiedniejesz bo "nie zarabiasz" w tym czasie, ze jest duzo taniej w eksploatacji, ze wygodniej miec co rano naladowane auto niz sie blakac po Orlenach etc etc - bo inaczej wychodzisz po prostu na hipokryte i dlatego pelno ludzi drze tu z Ciebie lacha - troche sytuacja jak z "Sami swoi" ze kupiles 2x BEV bo "potegujesz nienawisc" do nich 😄 Ludzie nie rozumieja bo sa przyzwyczajeni od lat do bezsensownych i powtarzalnych czynnosci ktore robia bezmyslnie przez cale zycie. A to jest olbrzymia wygoda, prawdziwy komfort i prawdziwe premium - gdy auto sie samo tankuje pod domem, gdy nie musisz jezdzic na serwis a jak wyskoczy jakas glupota to serwis przyjedzie do Ciebie. Ja do tego bardzo polubilem Tesle bo jeszcze wiele innych rzeczy uproscila - nie trzeba klikac start/stop, nie trzeba babrac sie z klapka ladowania, z wyszukiwaniem ladowarek DC na trasie, z jakimis autoryzacjami platnosci czy apkami, zrobili auto ktore wymaga MINIMUM zaangazowania - wsiadasz, jedziesz, wysiadasz, wszystko sie robi za Ciebie, idealna prostota. Jak na moje ta firma ma takie momentum ze jest skazana na bycie "redbullem" energetykow czy "adidasem" butow sportowych, solidnie sobie na to zapracowali.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
O matko, moglbym wklejac do konca dnia te cytaty I zeby nie bylo - tu nie chodzi o wytykanie czy hejtowanie - nalezy do tego podejsc tak --> technologia aut elektrycznych jest o tyle LEPSZA od aut spalinowych, ze najwytrwalsi watkowi ujadacze po przejechaniu sie kilka razy elektrykiem --> ida z pieniedzmi w zebach do salonu po elektryka 🙂 I wtedy te wszystki kocopoly "time is money", "nie bede jadl hotdogow" czy "jezdze daleko i szybko wiec tylko ICE" nie wiedziec czemu jakos przestaja przeszkadzac. No bo przeciez wielokrotnie bylo powiedziane, ze stowka w lewo czy prawo na benzyne nie moze byc jedynym powodem do zakupu BEV, nie? 😉
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Melduje sie 👍 Odnosze sie do meritum: A w tym watku wczesniej: A na koniec dnia - pojawila sie mozliwosc jazdy taniej niz autem spalinowym, jakas doplata - heja ha, all in w BEV Tyle sa warte posty i poglady slonika w tym watku 👍 Strach sie bac co napisze za kolejne 2-3 lata - kupi Tesle i powie ze zawsze byl jej najwiekszym "funem" :D:D
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Bo jest to po prostu komfortowe. Czasy gdy sie chowalo telefony np. do schowka minely bezpowrotnie. Dla przykladu - umiejscowienie ladowarki indukcyjnej (jak i miejsca na napoje) w BMW iX jest skrajnie debilne i nieergonomiczne, obecnie sporo ludzi wsiada do auta trzymajac telefon i kubek kawy w reku i chca je szybko i wygodnie gdzies odlozyc, juz nie mowiac o sieganiu do kubka goracej kawy podczas jazdy. W tym konkretnym przykladzie trzeba sie po prostu schylac/gimnastykowac bo jest pol metra za nisko co jest jakims absurdem i niedorzecznoscia, to nie ma nic wspolnego z ergonomia. A ile postow 😜
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Teraz Tesla to nie samochod? 😉 Przejedz sie maly Taycanem i daj znac czy masz takie same odczucia do elektryka Porsche. Bo jezeli Taycan bedzie ok to znaczy ze to nie naped elektryczny jest problemem a srodowisko Tesli. Trzymam za to kciuki w sumie bo elektryki naprawde daja sie lubic i sprawiaja frajde z jazdy, inna niz spalinowe - ok, ale nadal frajde. A Tesli nie trzeba lubic, ma tyle samo zwolennikow jak i przeciwnikow i to nic zlego.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Na rozluznienie, jedna z lepszych reklam BMW w historii. Bez wciskania na sile roznych mniejszosci, odmiennych orientacji, teczy, szokujacych grilli, ///M znaczkow i innych bzdur. I bez cringu przede wszystkim i stroboskopowych ujec. Nostalgia mocno
-
Nowa 5 G60/G61
z tym sie ciezko nie zgodzic, bo problem nie dotyczy tylko BMW ale ogolnie motoryzacji, w Audi, MB sa takie same fikolki i koszmarne oszczednosci. I tak sobie mysle z czego to do cholery wynika. Bo nikt mi nie wmowi, ze te 550e czy i5 M60 ktore kosztuja po 500-600k PLN - kilka plastikow, jakies maty pod maska, listwy progowe czy siatki w fotelach robia jakies wielkie koszty - jak sie to wszystko zbierze do kupy to bedzie 100 euro czy 200 euro czy nawet 500 euro, przy cenie auta 100k+ euro to jest jakis absurd. A wrazenie "premium" sie po prostu degraduje, to nie jest miejski hatchback, jakas Astra tylko jakby nie patrzec segment E, auto nomen omen prestizowe i kojarzace sie juz z luksusem na ktore stac jakis tam promil bogatych spoleczenstw a nie szarego Kowalskiego. I za tym powinna isc jakosc przez duze J a nie tego typu durne ciecie kosztow. Albo niech tna jakosc we flotowych 520d jak juz chca zeby to byla wolumenowa sprzedaz gdzie kazde euro zaoszczedzone to euro wiecej w excelu po stronie marz ale pozwola jednak skonfigurowac wersje na bogato w drozszych egzemplarzach. No chyba ze nie mam racji i dzisiejsze 500k PLN to jakis entry level w BMW gdzie sie soft close czy porzadne audio dla plebsu sie nie nalezy i idz kolego po 7-er czy X7 jak chcesz czuc prawdziwe premium. Dziwne to wszystko
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Taki content to ja szanuje 👍 Na zdjeciu ktore wkleilem wydaje sie duzo wiekszy, moze chlopak ma nienaturalnie mala reke? 🙃 Chociaz nadal nie rozumiem czemu jest o tyle wiekszy od tego od serii E (abstrachujac ze w ogole juz dzis nie jest potrzebny) Bardzo, bardzo odwazne stwierdzenia. Elektryki od Ferrari juz za niecale 2 lata w sprzedazy, sadzisz ze potencjalni klienci na ta wersje napedowa to tez ignoranci motoryzacyjni nie interesujacy sie motoryzacja czy Ferrari nie przeprowadzilo porzadnie researchu n/t swojej potencjalnej klienteli? https://europe.autonews.com/automakers/ferraris-q3-results-lead-raised-annual-earnings-forecast
-
Nowa 5 G60/G61
biorac pod uwage, ze B48 jest taki sam w G30 i w G60, a wygluszenie pod maska w G30 w wersji benzynowej jednak bylo, znaczy sie ze: 1) w G30 wygluszenie pelnilo funkcje estetyczna, lub 2) montowali je przez pomylke To chcesz powiedziec? 😉
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
grudzien 2023 BMW dodaje do aut kluczyki samochodowe wielkosci telefonu (na szczescie ma prawilne kolory pasujace do mocarnego R4) 👍
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Same merytoryczne argumenty Nie przedstawiasz swoimi wypowiedziami juz zadnej wartosci, totalne zero. Mozesz byc teraz z siebie dumny 👍
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
jeny ale sie przerzucanie blotem zrobilo ^^ po kolei: 1. slonik - chlopie, jestes nie do odratowania. 4-ty raz Ci pisze ze wszystkie te opcje asystenta przekraczania predkosci wszystkie Tesle maja od 10 lat, mozesz sobie zmieniac i dostosowywac ostrzezenia zeby wyswietlalo monit czy dzwiekowo ostrzegalo przy przekraczaniu predkosci czy wylaczyc to w ogole, mozesz robic offset procentowy czy w km w dowolnym przedziale na 50tce moze to byc 60 70 czy 100km/h czy ile tam chcesz. Ale po raz czwarty tlumacze Ci jak 6-latkowi --> JA NIE O TYM PISZE. Chlopie, czy Ty mozesz zrozumiec ta prosta rzecz ze wklejasz mi glupoty nie na temat? Pisze o obowiazkowym systemie ktory bedzie Ci pipczal jak przekroczysz predkosc o 1km/h i nie da sie tego permanentnie zdezaktywowac (wymog EU) i ciekawy jestem jak jest to rozwiazane w BMW. Nie w Twoim BMW bo tego jeszcze nie masz, w najnowszych BMW, moze w i5 to jest. 2. BMfun - zanudzasz o UWB. Ile razy slyszales zeby ktos sie wlamal w realu do Tesli? Ukradl ja? Znasz takie historie, na pewno jest ich mnostwo skoro CA w Tesli jest tak niebezpieczne i dziurawe, nie? Podasz przyklady, jacys znajomi tak mieli? Bo w druga strone moge podac duzo przykladow. Telefon sie rozladuje. Really? Gdy mamy usb-c i lightning i mozesz je podladowac w minute WSZEDZIE w jakiejsc ekstremalnej sytuacji gdy Ci sie rozladuje? A telefon zony na ktorym jest apka Tesli? A karta awaryjna do otwerania "w razie w"? Chlopie mam ponad 3 lata Tesle i taka sytuacja zdarzyla sie mojej zonie raz - rozladowala telefon i nie miala portfela z karta bo byla na basenie. Wiesz co zrobila? Zadzwonila do mnie z kolezanki telefonu, otworzylem jej zdalnie auto, odpalilem zdalnie i wrocila do domu. Tyle. Doslownie historia jak z horroru, tetno skoczylo mi chyba z 55 na 60 bpm. Zajelo to mi 10x krocej niz napisanie Twojego elaboratu o BT (ziew). Digital Plus, Digital Key Plus - uzytkownik Tesli peka ze smiechu na te pompatyczne nazwy i pseudotechnologie za ktore BMW kaze sobie jeszcze placic w konfiguratorze. U slonika w aucie za 200k+ nie dosc ze nie ma tego Digital Key cos tam to tam nawet nie ma zwyklego CA, mamy 2023r a typ z kluczykami biega w kieszeniach, przeciez to jest jakis cyrk na kolach. Wysylanie SMSem dostepu to jest wg Ciebie prostota? I Ty chlopie mowiles ze TMY jezdziles 2 tygodnie i nie wstydzisz sie pisac takich GLUPOT? 3. Apple Car Play? I TY mi znowu mowisz ze to prostota? Nakladka GUI w rozdzielczosci 256x256 na natywne GUI BMW? Ta o ktorej nawet na tym forum jest dziesiatki postow ze jest gowniana, ze zrywa polaczenie, za kazdy rok modelowy to jakis inne problemy, ze ludzie jezdza do serwisu i wymyslaja glupoty serwisantom zeby im za darmo robili aktualizacje mimo rzekomego OTA w BMW? Kisne z tego, w BMW wszystko niby jest tylko jak sie czlowiek przypatrzy to NIC nie dziala tak jak powinno bo Niemcy nie umieja zupelnie w soft i sa na lasc/nielasce inzynierow z US. Jeszcze zeby to chociaz bylo natywne jak w Volvo.. I Ty chlopie pracujac w IT mi takie rzeczy piszesz i bronisz tego rozwiazania jeszcze, slabe to. 4, Edit I na koniec - slonik odkryl polaczenie roznych telefonow przez BT z systemem audio auta w 2023 i sie chwali na forum, turlam sie ze smiechu, kto tu sie udziela w tym w atku w cyrku sie nie smieje 😄
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
slonik, jedynym bajkopisarzem i fantasta w tym watku jestes Ty. 1. Ty W OGOLE nie rozumiesz testow Bjorna 1000km - te testy czesto nijak sie maja do rzeczywistosci (tym bardziej polskiej!) bo on probuje miedzyladowan przy bardzo niskim stanie naladowania baterii i nie czeka na 80-90% tylko smiga do kolejnej ladowarki zeby sie ladowac w jak najlepszej (najszybszej) krzywej ladowania, do tego ma swietny dostep do 250-350kW DC, ktore sa gesto rozsiane po jednej-dwoch trasach ktore ma obcykane. W rzeczywistosci sa ladowarki o roznych szybkosciach i sa rozsiane na trasie czasem lepiej, czasem gorzej - do tego ludzie sie laduja do pelna (80-90%) a nie do 50% i hej, byle szybciej bo za godzine kolejna ladowarka. Jedz sobie tym EQE w trase po Europie i zdaj relacje i wtedy porownamy do modelu S, jeden wielki lol i teoretyk z Ciebie chlopie. 2. apropo wklejonego zdjecia - ja o niebie, Ty o chlebie. To co Ty wklejasz to Tesle maja od 10 lat, Ty w ogole nie rozumiesz co sie do Ciebie pisze (a wklejalem nawet link). Ja mowie o ISA, ktora jest prawnie wymuszona przez EU od polowy zeszlego roku, maja ja tylko nowo homologowane auta w Europie od czerwca 2022 i nie da sie jej permanentnie wylaczyc poprzez menu. To co TY wklejasz to ma kazde wspolczesne auto, lacznie z Tipo i Clio 🙃 3. Tak patrze na to Twoje menu w iX1 i smutno sie robi ostrz. czol. opusz. syt. niebezp. nadm. ogr. predk. Co to kur** za BELKOT, czy oni nie potrafia zrobic normalnego, funkcjonalnego menu z normalnym wyswietlaczem na ktorym nie trzeba pokazywac takich idiotyzmow?? I jeszcze to, hit po prostu, po czyms takim czlowiek wie, ze w BMW jest jeden wielki burdel jezeli chodzi o soft, oczy pieka od patrzenia na takie potworki
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Zapomnieli u Ciebie zamontowac wtedy? Reklamowales u dealera? Ja bym zareklamowal, kiedys bedziesz kogos podwozil zima, ktos sie spyta gdzie sie wlacza podgrzewane siedzenia bo zimno i bedzie gruby przypal ze zapomnieli zamontowac 🤣 "Nie wiem ale sie wypowiem", ot i tak lata mijaja w tym watku na wesolo 🙂