Treść opublikowana przez adamjttk
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Gdybys uwaznie czytal forum to wiedzialbys, ze auta premium sa po prostu lepiej wyposazone i lepiej wyciszone od marek popularnych, stad ta delikatna nadwaga 😉 Wiedzialbys tez ze w razie ewentualnego wypadku lepiej siedziec w 2,8t niz w 1,4t. Wiec ogolnie - burza w szklance wody 😉
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
No tak, tylko "moczenie mordy w dobrej whisky" mysle moze kolidowac odrobine z prowadzeniem elektryka, chyba ze wybiegasz w przyszlosc i myslisz juz o dzialajacym FSD ^^ Nie, jak dla mnie takie pomysly nie maja zadnego sensu dlatego ze: 1. technologia BEV nieublaganie bedzie dazyc do postojow max ~5-10 min (lepsze gestosci baterii, wieksze moce ladowania czy tez jakies przelomy technologiczne ktorych sie na pewno doczekamy) - a wtedy zaden lounge nie bedzie mial sensu bo nikomu na ta chwile nie bedzie sie chcialo wysiadac z auta do jakiejs poczekalni, to nie lotnisko gdzie czekasz godzine czy dwie na odlot samolotu 2. zaloze sie o sporo dolarow ze pierwszym realnym zastosowaniem FSD/autonomii beda wlasnie zjazdy z trasy i podjezdzanie pod ladowarki DC - widze to tak - po 2-3h jazdy auto wyswietla info ze ma malo energii i zjedzie samo do MOPu przy trasie, podjedzie pod dostepna ladowarke a tam powinno byc ladowanie bez koniecznosci wysiadania z samochodu - te automatyczne/robotyczne wysiegniki nad ktorymi pracuje wiele firm - do tego potrzebne beda m.in. automatyczne klapki za jakis czas. A wtedy zadne lounge na 10 min nie beda potrzebne. 3. Jezeli myslisz o bistro kawiarenkach/toaletach etc to takie firmy jak MB, grupa VW sa po prostu za krotkie brutalnie mowiac i to nie jest ich dzialka (oni sa od motoryzacji) - tam siedza od lat w tym Orleny, BP, McDonaldy etc - oni maja nieskonczenie wieksze know-how, zaplecze, finanse i to jest ich swiat. Do tego o wiele latwiej bedzie o przewrot w druga strone - to wlasnie te Orleny czy inne McDonaldy/KFC beda szybko budowac swoje stacje DC - bo wskoczyc do Maca na cheesburgera czy do Orlenu na parowke i kawe bedzie naturalniej (i przy okazji sie podladowac) niz do jakichs busineess-loungy MB w ktorych bedzie vendorowa maszyna z batonikami i puszka coca-coli. Bo bistro/toalety etc to kolejne etaty i wtedy z lounga masz generalnie konkurencja dla np orlenu - a nie z tym mi sie kojarzy MB/VW Generalnie temat ladowania DC i zaplecza (gastro/toalety etc) to bedzie duzy tort w najblizszych 10-20 latach, bedzie tego trzeba duzo wiecej niz dystrybutorow z paliwem i ja stawiam na duze sieciowki - BO, Orlen, MCdonalds, jakies Biedronki czy inne Lidle - tam sie bedzie grubo i realnie dzialo w najblizszych latach jezeli chodzi o elektromobilnosc.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Jak myslisz, jaka marze musieliby narzucic na kazda jedna kWh pobierana z ladowarki DC zeby zamortyzowac wybudowanie takiego huba z poczekalnia z TV, kawa, sofami etc i utrzymanie tego (oswietlenie, ogrzewanie, sprzatanie, remonty, ochrona, nadzor etc) - 300%? 500%? A na koniec podjezdzalyby Golfy i inne Leafy (bo przeciez otwarte dla wszystkich) a kierowca EQS by musial czekac na swoja kolej, premium pelna geba. Biznesowo to sa mrzonki, mozna zbudowac ewentualnie kilka sztuk z jakimis panstwowymi dotacjami zeby ladnie w katalogu wygladaly. Zreszta tak samo zrobilo Audi, Porsche etc - wybudowali kilka sztuk zeby ladnie w folderach reklamowych wygladalo i heja, papier wszystko przyjmie Power up premium style at the Audi charging hub | progress.audi Barrier-free, state-of-the-art, sustainable: first Porsche Charging Lounge opens - Porsche Newsroom
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Wiedzialem ze trzeba bylo brac Golfa Sportsvana, ech, a teraz juz za pozno 😜 1. Hamulce - pewnie jak w Norwegii, troche rdzy na powierzchni tarczy i do widzenia, "prosze sie pozbyc i wrocic na powtorna kontrole", przeglad nie zaliczony. Mnie na to naciagneli 2 razy w NO - musialem wyjechac wtedy z przegladu, na ekspresowke, 2-3 ostre (na maxa) hamowania i tarcze wygladaja jak nowe i przeglad powtorny oczywiscie zaliczony. Ale po doplate oczywiscie raczke wyciagali, mimo ze to bylo pol godziny po pierwszej kontroli. Jeden serwis po pol godziny od niezaliczonego przegladu (oczywiscie hamulce) zdazyl mi wyslac oferte na ~15k PLN za nowe tarcze i klocki. Mimo ze je kilka tygodni wczesniej wymienialem rotfl (caly set) ^^ Nauczony doswiadczeniem od tego czasu jadac na przeglad w Norwegii zawsze najpierw zahaczam o ekspresowke 😄 Inna sprawa jest czyszczenie i smarowanie zaciskow - Tesla zaleca zeby to robic samemu co 20k km (w instrukcji tak napisali) - podejrzewam ze 90% ludzi ma to gleboko w powazaniu (lacznie ze mna) przez pierwsze 3-4 lata od nowosci do pierwszego przegladu technicznego (w NO pierwszy przeglad od nowosci jest dopiero po 4 latach) - i tez moga z tego wynikac problemy bez wzgledu na to czy hamulce sa uzywane czy nie. 2. Zawieszenie i swiatla? Tutaj mam wtf kompletne - moze dlatego ze zawieszenie TM3 jest uznawane za twarde ogolnie i niektore elementy moga sie szybciej zuzywac? Ale po 2-3 latach? Swiatla? Co tam sie moze psuc?
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Z pewnoscia 👍 Tylko trzeba miec pusty bagaznik a u mnie z tym roznie, dzieciaki/zona zawsze cos tam woza 😉 I na to wszystko trzeba przepinac fotelik z tylu - a tak, cyk monitor tylnymi drzwiami do srodka i odjazd w 10s. PS. W Tesli podziadowali i nie ma skladania foteli 40/20/40, jest 60/40 tylko. PS2. Wszystko sie da oczywiscie - mozna i na tunel sprobowac upychac, foteliki przepinac, mozna takse wezwac etc etc - ale na koniec dnia - nie ma tunelu - jest po prostu lepiej i praktyczniej.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Tez bym tak pisal jakbym nie mial wzmacniacza audio w swoim BMW AD 2023 ^^ Pamietam jak ~15 lat temu w moim Golfie V mialem podobna doTwojej sytuacje (absolutny golas), montowalem zewnetrzny wzmcniacz w bagazniku i wymienialem glosniki na takie lepsze niz po 2 centy, odezwij sie na priv dam Ci kilka wskazowek 👍 PS. Sytuacja z dzis pt. dlaczego brak tunelu z tylu jest zaleta w samochodzie
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Ostatni raz Ci na temat audio odpowiadam, jak jestes tak zaslepionym fanbojem to i tak moje argumenty nie dotra. W G30 tez bylo 2x mniej glosnikow i byla 2x mniejsza moc wzmacniacza? --> nie musisz odpowiadac w sumie, pytanie retoryczne Fanboj mysli, ze za 3800 PLN dostanie w 2023r to samo co za 21.000 PLN w 2018r, ale hej - Bowers Wilkins to Bowers Wilkins przeciez ^^, na bimmerpost ktos cos napisal, w jakims tescie ktos pochwalil BMW G60 BMW G30 Moze to w tym tescie pisali o tym audio, w koncu to przelom w historii motoryzacji? 😄 O stary, wyjezdzasz z naprawde ciezka logika ^^ Dam Ci podpowiedz, BMW prawdopodobnie skategoryzowalo i5 jako tymczasowy model zombie i tak - "plebejski" vel "flotowy", podejrzewam ze zrobili "research" (jak to slonik ladnie ujal) i wyszlo ze 90% sprzedazy to bedzie flotowe 520d w wersji "absolutny brak niczego", na 20% rabatach, za 2 lata wchodzi i tak Neue Klasse wiec nieroztropnym i nierentownym byloby robienie dla tego modelu prawdziwej personalizacji, mowiac prostymi slowami - taniej i zyskowniej jest oferowac minimum przyzwoitosci bo za 2 lata model odejdzie w zapomnienie i tak, wyjdzie nowa dedykowana buda, beda opcje, bedzie premium. Beda tez siatki i listwy progowe ^^ W BMW i7 sa dostepne zarowno sky lounge jak i podsufitka z alcantary (w 2 kolorach) - ale mam rozumiec, ze BMW i7 to nie jest sedan, nie? Moze to odrzutowiec? Rozumiem. Czyli nie masz zielonego pojecia, nie porownywales tych 2 modeli (ani sam ani nie widziales bezposredniego porownania) a jedynie posilkujesz sie "renoma" BMW/Tesli na podstawie poprzednich modeli/zeszlych lat. Wszystko w temacie, bardzo merytoryczne 🙂 Wkleilem Ci zdjecie z polskiego konfiguratora i5 gdzie funkcjonalnosc jest dokladnie opisana i nie ma tam mowy o Plusie. Wiec albo nie masz racji albo polski konfigurator podaje bledne informacje PS. Przeczytalem ostatni Twoj post i szanuje chociazby za poswiecony czas, duzo merytorycznego contentu. Proponuje przestac z inwektywami, mniej docinek osobistych a skupic sie na meritum (nie mam z tym problemu) Moze Ty mnie nie rozumiesz o czym ja mowie - ja NIE RECENZUJE BMW i5 - jestem pewny ze ma 100 roznych zalet (ogolnie jak i w porownaniu do Tesli modelu S) i 99% ludzi marzy o jezdzie takim samochodem na codzien. Zrozum ta prosta rzecz. X-dziesiat razy Ty, slonik i dziesiatki osob tu w watku mowily o dziadowaniu Tesli, ze liczniki, ze manetki, ze czujniki parkowania, ze to czy tamto. A jak w druga strone ja pokazuje jak dziaduje BMW na przykladzie i5 - wielkie oburzenie, wyzwiska, gadanie o pieczeniu czy budzecie kupujacego czy tez "plujacego". Zastanow sie kolego nad swoim zachowaniem - pisze Ci merytoryczna liste na kilkadziesiat punktow - to sa bezstronne FAKTY, nikogo nie interesuje z czym Ty mozesz zyc, z czego mozesz zrezygnowac - na koniec dnia masz 2 auta tej samej marki G60 i G30, czy G60 i iX - wszystko ten sam segment E i je porownujesz. A Ty sie pieklisz bo ktos pisze jak to wyglada. Bez sensu Twoje niedojrzale zachowanie imho, a juz bronienie sie ze w Tesli to czy tamto jest gorsze czy nie ma jest w ogole dziecinne.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Wiesz, rzadko mi sie zdarza nazywac kogos na forum klamca/manipulantem, gratuluje, zasluzyles sobie. To jest jedna jedyna rzecz w ktorej przyznaje Ci racje - w konfiguratorze i5 info o skretnej tylnej osi jest schowane w opisie zawieszenia i pokazuje sie dopiero po kliknieciu "rozwin szczegoly" - tak, i5 ma skretna tylna os. Powiem Ci kto jest slepy - ten kto patrzy na metki BMW. Napisalem wyraznie w poscie, przypomne Ci: "bowers wilkins to jakas popierdolka za kilka k PLN" Ty mi piszesz ze Bowers jest w konfigu (geniusz). Wiec tlumacze jak dziecku - to co zrobilo BMW w i5 z systemem audio jest znowu - pluciem klientowi w twarz, zwykla farsa i oszustwem dla typkow jak slonik ktorych interesuje jedynie metka. - system Bowers Wilkins w BMW iX ma 30 glosnikow i wzmacniacz o lacznej mocy 1615W - system "Bowers Wilkins" w BMW i5 ma 17 glosnikow i wzmacniacz o mocy 655W i teraz wracamy do BMW iX i szukamy systemu audio Harman Kardon, ma uwaga - dokladnie te same 655W mocy i 18 glosnikow i kosztuje te same ~6000 PLN, zadziwiajace podobienstwo do "Bowersa" w i5. Wiec tlumacze jak dziecku - BMW wzielo Harmana z iX, zamienilo panele przednie na ekskluzywniejsze, aluminiowe i napisalo ze ma "Bowersa" w i5. Tyle. Degradacja, oszukiwanie i plucie klientowi w twarz. Jak nie chcesz porownania z BMW iX to zerknij do cennika G30 - byl Harman Kardon z 600W i Bowers co mial 1400W. Co Ty mi tu wkleiles, to z konfiguratora i5 czy wikipedii glupot BMW? W cenniku BMW i5 jest dach panoramiczny, opcja za 8k PLN, w cenniku BMW iX jest sky lounge za 14k PLN. Wow, zadziwiajaco szczegolowe dane jak na auto ktorym nie jezdziles ^^ Testowales audio w modelu S czy tak sobie fantazjujesz? Hamulce? Ja tam widzialem do dokupienia ceramike w modelu S wiec nie powinno byc zle. Zawieszenie? Moze porownaj raczej prowadzenie, bo to chyba z tego BMW jest bardziej znane, to nie MB dla dziadkow. Pisalem Ci to wczoraj, nie dotarlo jak widze, to powtorze jeszcze raz - jak chcesz sobie poprawic ego to napisz tu jeszcze jak dobre i drogie alkohole pijesz i gdzie jezdzisz na wakacje, ciezko sie nie zgodzic z powiedzeniem, ze garnitur pasuje dopiero w 3. pokoleniu 🙄 PS. Zapomniales napisac jak tam sie sprawuje opcja otwierania i odpalania auta telefonem bez kluczyka w Twojej iX3? Slonika bym spytal ale tam nie ma grzanych siedzen czy ladowarki indukcyjnej w 2023r nawet wiec nie bede go torturowal juz. I podsumowujac BMW i5, coby nie trzeba bylo szukac po forum. W porownaniu do BMW iX (ten sam segment E) jak i poprzednika G30 mamy: - zenujaco mala baterie jak na segment E, z zasiegiem mniejszym od uwaga VW ID3 Pro (za ~35-40% ceny i5) - wykastrowana pneumatyka - wykastrowany soft-close - wykastrowane topowe audio, upudrowany HK szumnie nazwany Bowersem - wykastrowana Vernasca - wykastrowane fotele komfortowe, bez lamania, bez poduszek, bez masazy - wykastrowane "Digital Key Plus", plebejskie przykladanie telefonu do klamki "Digital Key" (info za oficjalnym polskim konfiguratorem) - wykastrowany Sky Lounge - wykastrowane lasery - wykastrowane listwy progowe - wykastrowane podswietlenie ambientowe w tylnych drzwiach - dekory aluminiowo-drewniane w drzwiach w porownaniu do G30 maja 30% wielkosci - jakosc przyciskow do szyb jak w Octavii/Tipo - zdegradowana jakosc oslon przeciwslonecznych - twardy siermiezny plastik z ostrymi krawedziami - wykastrowana alkantarowa podsufitka - wykastrowane klejone szyby z tylu - wykastrowana opcja skorzanej deski rozdzielczej - jakosc klamek wewnetrznych (juz nie wspominam o braku opcji przyciskow elektromechanicznych do otwierania drzwi jak w iX), manetek przy kierownicy, przyciskow do regulacji fotela - wszystko duzo gorszej jakosci niz w G30 - wykastrowane lusterko chromatyczne po stronie pasazera (niepotwierdzone!) - wykastrowane siatki w fotelach z tylu - estetyczny skorzany pasek z G30 do otwierania podlokietnika tylnego zastapiony materialowa 3cm koncowka - usuniety mechanizm chowania otworow na kubki w tylnym podlokietniku dla komfortu i estetyki -wykastrowane sprezyny z mechanizmu skladania tylnych foteli od strony bagaznika - trzeba popchnac reka zeby sie zlozyly (sic!) - wiekszosc opcji w pakietach, namiastki personalizacji Na szczescie w 2023r jest nadal krater pod przednia maska, brak frunka, tunel na wal ktorego nie ma, manualna klapka od ladowania, pozorowane OTA czy ~2,4 tony masy, premium pelna geba. No i nie wypada wspomniec o osiagach - przyspieszenie gorsze niz w KIA EV GT6, predkosc maksymalna 230km/h czyli rowno 30 km/h mniej od KIA. "M60" ^^
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Przejrzalem caly konfigurator i nie znalazlem. Dasz link czy po prostu mam wierzyc w Twoje bajdurzenie? Reszte rzeczy ktore wymienilem tez wskazesz? 😄 Tak to widzisz jest jak sie nie odroznia "BMW Digital Key" od "BMW Digital Key Plus" a pluje na klawiature czy wkleja propagandowe filmiki producenta (pociete i poedytowane haha) Tlumacze - BMW iX to auto najwidoczniej premium, tam jest w gratisie "BMW Digital Key Plus", nie musisz juz doplacac, mozesz tez otwierac auto telefonem nie wyjmujac go z kieszeni. BMW i5 to auto dla biedy najwidoczniej - najpierw musisz doplacic 1000PLN za "BMW Digital Key" a pozniej kazdorazowo wyciagac telefon i przykladac go do klamki. A do tego wchodzac do auta patrzec na miejsce w ktorym kiedys byly listwy progowe a teraz jest gola blacha ^^ Screen ktory Ci wrzucilem pochodzi z konfiguratora i5, rozumiem ze jestes madrzejszy. I jeszcze mi o jakims gownianym apple watchu gadasz, chlopie ogarnij sie. a najlepszy komentarz pod filmikiem ktory wrzuciles: "Nice but video doesn't show the major lag it has after pushing a button, in my bmw just to unlock and lock can take a minute or more" PS. @BMFun ma nowe iX3, @klakierek ma i4 M50 - pochwalcie sie chlopaki jak u Was dziala wchodzenie do auta bez kluczyka a jedynie z telefonem w kieszeni 🙂 PS2. Tylko BMW moglo wymyslic otwieranie auta telefonem i dla klientow pierwszego sortu umozliwic trzymanie telefonu w kieszeni a dla klientow drugiego sortu (klienci i5 za ponad pol banki) - wyjmowanie go z kieszeni i przykladanie go do klamki, rece sie skladaja do oklaskow, na pewno w deszczu jest to premium uczucie! PS3 Tak patrze na porownanie do konfiguratora G30, do konfiguratora iX i jakby nie usprawiedliwiac firmy - brakuje tez laserow, sky lounge, pneumatyki, bowers wilkins to jakas popierdolka za kilka k PLN bo nawet nie pisza ile ma mocy (w iX dokladnie wyszczegolnione), wykastrowane z wielu pierdol, ledow z tylu, dekorow, soft close, skretnej tylnej osi, masazy, skorzanej deski rozdzielczej, night vision, otwierania bez wyciagania tel z kieszeni - slowem nie ma 3/4 opcji premium z segmentu E - to auto dla dziadow jakichs chyba bo z premium to auto ma malo wspolnego. Wstyd dla firmy.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Czy jak pojde do salonu na jazde testowa to w konfiguratorze magicznie pojawia sie takie opcje jak np. - soft close - skretna os tylna - skorzana tapicerka na desce rozdzielczej - masaz w fotelach - night vision etc, etc? Te wszystkie rzeczy byly dostepne w G30, juz nie znecam sie nad tymi siatkami czy listwami czy ambientami, to auto wyglada jakby bylo wykastrowane z polowy opcjonalnego wyposazenia ktore bylo dostepne w G30. Czy bateria sie powiekszy magicznie z 80kWh na 100kWh jak pojde sie tym autem przejechac? Pneumatyka? Oferowanie takiej samej baterii w segmencie D i w segmencie E jest niepozozumieniem, to sa auta o roznym przeznaczeniu, dla roznych klientow i przede wszystkim w zupelnie roznym budzecie. Zerknalem tak w ogole do konfiguratora - oni nie potrafia nawet ogarnac technologicznie telefonu jako kluczyka, przeciez to jest komedia w 2023r, placisz za opcje dodatkowo zeby pozniej musiec przykladac telefon do klamki (!) a przed odjazdem wkladac go koniecznie do podstawki. To ja sie pytam - jaki jest w ogole sens takiej opcji, przeciez to jakies sredniowiecze technologiczne, to rownie dobrze mozna kluczykiem to auto otwierac (czy przez CA) jak mam telefon w deszczu do klamki przykladac, gdzie tu jest jakiekolwiek premium, klienci Tesli po 180k PLN sie smieja do rozpuku z takiej technologii.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Moze masz tyci racji z ofensywnym jezykiem ale ja to tak odbieram. Tak jak Ci pisalem, segment E, cena malego mieszkania i dziadowanie na jakichs listwach progowych, ledowych, czy siatkach jest zenujace. Napisalbym to samo o Tesli w podobnym przypadku (tylko ze jak testowalem model 3 odswiezony to bylo odwrotnie - dodali gratis sporo funkcji/opcji dodatkowych), kiedys slonik tu wrzucal zdjecie jakiegos feralnego Plaida uzytkownika z FB - byly tam odstajace i krzywe uszczelki, masakrycznie krzywe blachy i inne wtopy jakosciowe to za pol banki jest to tez plucie klientowi w twarz i z takim podejsciem Tesla nie ma co szukac w tym segmencie i z takim podejsciem, inny klient i inne wymagania apropo detali na auto za pol banki inny na auto za 200k. Mieszasz teraz to co powiedzialem o i5 z cala oferta marki, jest to niepoprawna i nielogiczna argumentacja. To jest "wizja" motoryzacji by Tesla, im mniej czesci tym mniej problemow. Pelna asceza. Mi sie to rozwiazanie poki co nie podoba, mam z nim problem na rondach, poza rondami dziala bezproblemowo. Moze problemem jest to ze Tesla jest amerykanska firma a tam ronda nie sa tak popularne jak w Europie, nie wiem. Generalnie wcale nie zdziwie sie jak bedzie podobnie jak z yoke ze albo wycofaja sie rakiem z tego pomyslu albo bedzie wybor podczas konfiguracji auta (chociaz imho malo prawdopodobne). Argumentacja bylaby poprawna gdyby i5 przedstawialo ogrom zalet premium ponad model S o ktorych wspominalem przy tych 30-40%. A z tego co widzialem jest z tym "blado" i to mowiac _bardzo_ delikatnie. - osiagi (0-100, 0-200, cwiartka) duzo gorsze i5 nawet porownujac do podstawowego modelu S - zasieg duzo gorszy (mniejsza bateria, gorsza efektywnosc napedu) - 100-120km roznicy na pelnej baterii to jest deklasacja w tym segmencie - brak pneumatyki - gorsze audio - gorsze media, OTA to zart - jakies tunele, frunki i inne pierdoly - o platformie i co sie z tym wiaze (jak chociazby ilosc miejsca w srodku, waga etc) szkoda w ogole gadac Nie chce porownywac obu aut, nie o to mi chodzi tylko zbijam argument o 30-40% podwyzki w tym przypadku, tyle bys mogl zadac jakby BMW praktycznie w kazdej kategorii nakrywalo czapka model S a tymczasem to auto jest zbudowanym na kolanie elektrykiem zeby miec cos, cokolwiek elektrycznego w ofercie. Dla mnie to kolejne auto zombie, przy tej baterii i zasiegu za 3-4 lata utrata wartosci tego auta bedzie olbrzymia bo bedzie juz zacofane technologicznie zupelnie jak obecne hybrydy BMW bo zasiegi WLTP po 700-750km beda standardem w tym segmencie elektrykow. Wersja Touring jedynie wydaje sie interesujaca, zobaczymy jak bedzie wygladac w realu.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Tymczasem to co napisalem doslownie 5h temu: Spoko, dowartosciowuj sie BMFun, jezeli Ci to poprawia ego to nie mam problemu 👍
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Podalem Ci na szybko liste 20 rzeczy kilka stron temu. Kazda z tych rzeczy to wg Ciebie "da sie bez tego zyc" No to jakiej innej odpowiedzi oczekujesz? Napisalem Ci juz, wg Twojej logiki da sie tez zyc w ogole bez samochodu, mozna jezdzic przeciez tramwajem, tak mozesz zabic kazda dyskusje. Idac Twoja fanbojska logika klient przychodzacy do salonu BMW, siadajac do nowej 5-er i pytajac o siatki w tylnych fotelach (bo ma np 2 dzieci ktore graja na ipadzie w trasie i wypadaloby je miec gdzie odlozyc) - zostanie skierowany do 7-er albo do RR bo segment E nie jest dosc prestizowy (jak to slonik powiedzial - BMW zrobilo "research") i wg Ciebie i Twojej logiki nie stanowi to zadnego problemu. Ja bym dodal, ze to moze taka wywrotowa polityka premium, moze pojawia sie akcesoria siatkowe do foteli do dokupienia w promocyjnej cenie 1000 PLN/sztuka. W sumie na pewno klilku fanbojskich klientow by sie znalazlo, jakby jeszcze ta siatek w kolor ///M pomalowali, dodali na opakowaniu "siatka m-performance" czy cos.. tu znalazlem inspiracje (bede musial zaktualizowac moja liste miejscw w ktorych BMW umieszcza swoje ///M inskrypcje - teraz dodajemy zaglowki i dekory na desce rozdzielczej) 1. Model Y jest na dzis najczesciej sprzedawanym samochodem (bez podzialu na typ napedu czy segment !!!) w Europie 2. W Polsce Tesla sprzedala w tym roku 4x wiecej elektrykow niz BMW - Kriss wklejal wyniki nie dalej jak 2 strony temu 3. Kapitalizacja Tesli w 2023r jest ~10 krotnie wieksza od BMW Czy Ty chlopie zyjesz w tej samej rzeczywistosci co ja czy na jakiejs wyimaginowanej fanbojowskiej planecie kucykow pony? Nie dalej jak 3-4 lata temu 90% uzytkownikow tego forum nie wiedziala co to w ogole jest Tesla a na elektryki patrzeli jak na yeti. Czy wg Ciebie "zmiecienie" to by bylo wtedy jakby BMW nie moglo znalezc ani jednego klienta na swiecie bo wszystkich klientow przejela juz Tesla? Nawet na Multiple sa klienci wiec nie dziwie sie ze sila rozpedu i na auta BMW bedzie jeszcze wiele lat sporo chetnych przy obecnej degrengoladzie, nawet jak te auta beda wazyc 3 tony i miec osiagi 2x gorsze od Tesli i 3x wyzsza cene to nadal bedzie jakas grupa wiernych fanbojow, mi to lotto, ja punktuje merytorycznie na forum cyferki ktore widze, a co kto kupuje to jego sprawa, dla mnie mozesz palic swoimi pieniedzmi i w piecu jak Ci to sprawia przyjemnosc. Kupilem 3 nowe Tesle. Pierwsza sprzedalem po roku za tyle co kupilem. Druga po rowno 3 latach uzytkowania jest warta obecnie (realnie) 70% wartosci poczatkowej (realna inflacja w cenach Tesli przez te 3 lata to ~10%) Trzecia ma dopiero rok. O jakich zjazdach cen mowisz? O jakim strasznym spadku wartosci? To ze w covidowych czasach kazdy producent motoryzacyjny strzygl do bolu klientow (bo mogl) jest to niezaprzeczalny fakt, ludzie ktorzy kupili na absolutnej gorce beda stratni wiecej jezeli beda musieli sprzedac niedlugo swoje auta, jak potrzymaja dluzej to sie wyplaszczy, mowimy o ludziach ktorzy kupili swoje auta w okresie newralgicznych kilku mies, czasem TY wygrywasz, czasem kasyno.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
W sensie iX3 "premium" BMW, marki kojarzonej od zawsze ze sportem i osiagami, jest w stanie utrzymac tempo najtanszej i najwolniejszej Tesli w ofercie producenta? Hmm, faktycznie, powod do zadowolenia i chluby na forum 🤣 Ja juz rozumiem BMFun dlaczego my sie nie mozemy dogadac. Dla mnie Tesla to 15 letni amerykanski startup, ktory balansujac na granicy bankructwa przez dekade dopiero co zaczal sie bawic w motoryzacje. Od firmy BMW, produkujacej auta premium przez ostatnie 100 lat, z taka tradycja (!) i reputacja, niewatpliwie umiejaca "w samochody" - oczekuje, ze taki startup pozre i wypluje. Wszystko co robi taka Tesla, BMW powinno robic lepiej - auta powinny byc szybsze, lepiej prowadzace sie, ladniejsze, z lepszych materialow, z lepsza technologia, z lepszym (efektywniejszym) napedem. I powinni za to sobie zadac powiedzmy 30-40% wiecej, "premium". Tym jest dla mnie marka premium - robi wszystko lepiej od popularnej konkurencji, dolicza sobie odpowiednia marze za bycie lepszym, klient doplaca i sie cieszy ze jezdzi autem lepszym. Nie lepszym w 1 czy 2 kategoriach na 10, lepszym w 8-9 kategoriach na 10. Ty sie cieszysz, ze Twoje iX3 dorownuje najslabszej Tesli i mi to udowadniasz na forum. Ja uwazam, ze takie iX3 powinno zezrec, przemielic i wysrac na kolorowo taka TMYP a nie konkurowac z TMY RWD Tego bym oczekiwal od BMW. A jaki jest kon kazdy widzi.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
ahaha, niezle zaorane. Z ta minuta do 200km/h myslalem ze jakas pomylka ale bez kitu 😮 Z drugiej strony uwagi slonika mnie nie dziwia, kiedys mi tu udowadnial, ze TM3P powyzej 100km/h puchnie i jego G30 530i 0-200 robi podobnie co TM3P ;PPP No jezeli dla Ciebie oczekiwanie siatek w fotelach, filcu zamiast golego plastiku w schowkach czy paska LED za dolara w tylnych drzwiach w segmencie E nie jest uzasadnione i nalezy tego oczekiwac po RR czy Maybachu to ok, nie mam wiecej pytan bo jestes zwariowanym fanbojem BMW albo turbo-patriota marki (jak wolisz) 😉 VW Golf za 20k euro, segment C, ma te jakze szlachetne elementy wyposazenia. Tak jak pisalem wczesniej - firma pluje klientowi w twarz a ten udaje ze pada deszcz. Nie jest to ani tendencja ani fakt wbrew temu co piszesz, ewentualnie w niemieckich markach - w VW po dieselgate ktore kosztowalo firme kilkadziesiat miliardow $ i w niemieckim premium ktore rowna jak widac w dol. Wyglada na to, ze jak byla hossa kilka lat temu to klienci Skody przychodzili do salonu BMW, BMW wychodzilo im naprzeciw - FWD w 1-er, 3 cylindrowe silniki w 3-er, wersje flotowe po 150k brutto w 5-er etc. A dzisiaj zeby marze nie spadaly a i sprzedaz nie spadala trzeba kastrowac auta z czego sie da po kazde zaoszczedzone euro pomaga. Nie moj cyrk, nie moje malpy - jezeli klient glosuje portfelem - znaczy sie maja racje, zobaczymy za kilka kwartalow 👍
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
BMFun Twoj dlugi post mozna strescic krotko - BMW wykastruje do kosci co sie da a Ty i tak polecisz do salonu i kupisz bo jestes bezkrytycznym fanbojem (nazywam rzeczy po imieniu, nie obrazam jakby co) Mozesz sobie racjonalizowac to na sto roznych sposobow, usprawiedliwiac w ten czy inny sposob a na koniec dnia BMW sprzedaje auto za ~600k PLN w segmencie E gdzie klient zamiast byc dopieszczony pod kazdym wzgledem bo kupuje premium auto, premium segment za premium pieniadze pisze na forum "ta i ta opcja nie jest niezbedna, da sie z tym zyc". Powiem Ci tak - zarabiajac 2500 PLN mies netto w PL jezdzi sie tramwajem i "da sie z tym zyc". Kupujac limuzyne BMW w segmencie E w cenie malego mieszkania chcialbym liczyc na odrobine wiecej niz "da sie z tym zyc". Nie zrozum mnie zle - BMW 5-er ma dziesiatki zalet ktore wynikaja ze 100 lat tradycji firmy, jest napakowane technologia, majestatyczne, pelne swietnych materialow i rozwiazan. Ale ilosc kompromisow, glupich i zle rozumianych oszczednosci czy wrecz DZIADOWANIA (nie bojmy sie nazywac rzeczy po imieniu - usuniecie list progowych czy siatek w fotelach jest wstydliwym DZIADOWANIEM) jest PORAZAJACA. Powiem Ci tak, wczoraj z nudow przejrzalem galerie zdjec mojej starej F10, przejrzalem tez co BMW oferuje w i7 w porownaniu do i5 i ilosc rzeczy z ktorych zostala wykastrowana nowa G60 jest po prostu niepojeta - jak chcesz moge Ci wkleic dziesiatki przykladowych detali, tylko napracuje sie a Ty na koniec i tak to skwitujesz "da sie z tym zyc". Taka zona co sama jezdzi najtanszym kompaktem golasem, doslownie bez jednej dodatkowej opcji, a mezowi kaze dolozyc do swojego samochodu 200-300k to prawdziwy skarb 👍
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Twoj post czytam ~tak: 1. 2,5 tony wagi ale BMW robi magie i w sumie nie czuc 2. wnetrze znakomite, co prawda na oko widac ~20 rzeczy gorszych od poprzedniej 5-er i wszyscy dookola to komentuja ale to BMW, wiec jest znakomite i tak 3. wyciszenie super, co prawda klejone szyby usuneli ktore sa dostepne w nizszej klasie 318d 4. we wnetrzu ciasno, tunel, nie ma frunka etc ale wiadomo, to nie Skoda, BMW zawsze bylo ciasne i to przeciez zaleta 5. skora super, co prawda nie ma juz vernasci dostepnej i zdecydowana wiekszosc 5-er bedzie teraz jezdzic na skaju ale jest super 6. mala bateria (jak w autach po ~250k PLN) to nie problem bo przeciez >5m sedana za 600k PLN kupuje sie do jezdzenia po miescie, porownanie do najtanszej Tesli w ofercie za 180k PLN po doplatach w sumie logiczne, to tylko 3-3,5x tansze auto 😄 - zgadzam sie w 100%, zadna ujma i zaden deal breaker PS. Odniose sie jeszcze do sprzedazy elektrykow w PL ktora Kriss wrzucil, wszystko w normie jak widze i slonik musi sie nagimnastykowac zeby nie dostac zwarcia mozgu co jest premium a co karaluchem, BMW jest premium ale sprzedalo 2x wiecej elektrykow od Skody, a Tesla w ktorej odpadaja dachy i kierownice (onet/spidersweb by przeciez nie klamal) sprzedala 4x wiecej elektrykow od BMW znaczy sie popularny karaluch ^^. Zachowania kupujacych w PL sa nieracjonalne, zupelnie jak w Europie, przeciez te auta nie maja licznikow 😕
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Jak bede mial okazje jeszcze kiedys to zwroce uwage, na norweskim rynku bardzo malo F10 z bangiem niestety. Audio w mojej F10 mimo ze bylo niby topowe na swoje czasy to bylo relatywnie slabe, niewiele lepsze niz obecne H&K bym powiedzial. Dzisiaj bylo potestowane odswiezona TM3 w wersji LR. Tesla widze sie stara, utrzymali stara cene a pomimo tego z glowy wymienilbym bez problemu z 20-30 usprawnien (mniejszych i wiekszych) w porownaniu do mojej 3 letniej TM3, robi wrazenie nie powiem. Pierwsza rzecz ktora zrobilem po wejsciu do auta to szybki check - listwy progowe - sa, siatki w fotelach sa, przyjemne flokowane schowki sa - ufff, nie ma wstydu po ostatnich popisach BMW w G60 😉 Najwieksze wrazenie zrobilo na mnie - wyciszenie, jest naprawde swietne, odglos zamykania drzwi to klasa sama w sobie teraz, zawieszenie duzo jedrniejsze i miesiste niz bylo, fotele z lepszym trzymaniem, wentylowane, srodek dojrzal tez mocno, materialy lepsze, duzo alcantary, ambienty etc. Niestety auto ma 2 DUZE wady, kierunkowskazy na kierownicy to TRAGEDIA, zwykle zakrety ok, nie ma problemu, na rondach nie da sie tym jezdzic ergonomicznie niestety. Nie da sie tego obronic nijak, palce same mi szukaly manetek, lata pamieci miesniowej. Druga wada jest subiektywna bo to znak niestety naszych czasow - uklad kierowniczy jest po prostu fatalny, comfort czy sport - nie ma zadnej roznicy - w obu jest tak miekki, "dziewczecy", nijaki i zabawkowy ze po prostu odrzuca, mozna kierownica krecic malym paluszkiem. Ostatnio bylem tak zdegustowany ukladem kierowniczym jak testowalem chinskiego BYDa. Moze troche wplyw na to mialy tez opony 18" zamiast 20" ale mimo wszystko - dla mnie po 60 sek jazdy deal breaker. Czekam na Performance/Plaida.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
W mojej F10 (pre-LCI) to nie byl B&O, audio nazywalo sie 677 Hifi System Professional, mialo procesor dzwieku i bylo topowym audio. B&O wszedl kilka lat pozniej, nie sluchalem tego systemu w F10. Bowersa w G30 porownywalem bezposrednio, gral czysciej, mocniej i ogolnie po prostu sprawial duzo lepsze wrazenie.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Kupiles w salonie BMW najmniejszego i najtanszego elektryka (stwierdzam fakt, nie nabijam sie), bez zadnego wyposazenia, pod doplaty i to wg Ciebie jest jakas nobilitacja tu na forum? wtf, Skody elektryczne sa chlopie obecnie drozsze, czym Ty sie tak chelpisz? Pisanie o tym co rozwazasz to juz w ogole skreca mnie ze smiechu, ze 2 lata temu lata latala tu w watku lista kompilacji ktora "rozwazasz", bylo tam chyba ze 20 aut. Twoj sposob mowienia przypomina mi takiego wioskowego pozera dla ktorego im wiekszy napis na kreszowym jaskrawym dresie "Tommy Hillfiger" tym lepiej, ot idealny klient na najnowsza polityke BMW - 20 znaczkow ///M na aucie coby sasiadowi gul skakal. Krytykowac 5-er mozna jak sie ma Lambo pod domem, kisne, jakie Ty masz chlopie kompleksy gigantyczne to poezja - zero odnoszenia sie do merytorycznej listy 20 rzeczy tylko bla bla bla, piekny skowyt 👍 Nastepnym razem jak ktos przy mnie skrytykuje reprezentacje narodowa to powiem mu ze jak nie gra w Realu czy Canarinhos to nie ma prawa sie odzywac ^^ Napisz cos konkretnego n/t listy 20 rzeczy w ktorych BMW dziaduje - cokolwiek sie odnies zeby bylo mozna porozmawiac na argumenty a nie Twoje wieczne przepychanki osobiste (ktore nuza musze szczerze powiedziec). Zupelnie sie z Toba nie zgadzam - przytocz kilka punktow w ktorym miejscu G30 zostala zdegradowana w stosunku do F10? Ja widzialem duzo usprawnien - audio B&W bylo o niebo lepsze od topowego audio z DSP w F10, feedback na kierownicy i ogolnie handling/sztywnosc auta byla duzo lepsze niz krowiaste F10, te glupie przyciski do ktorych sie przyczepiles z listy 20 rzeczy byly lepsze bo dali galwanizowane, byl wiekszy i kolorowy headup, duzo ladniejsze oswietlenie ambientowe, wiekszy ekran, masaze, alkantarowej podsufitki w F10 chyba tez nie bylo, auto bylo zdecydowanie cichsze, dodali lasery - slowem bylo MNOSTWO usprawnien a imho malo wad w porownaniu do poprzednika. Zmartwie Cie - przyciski ala Tesla sa zarezerwowane dla klienteli >0,5M, patrz iX czy 7-er 😉 Uczepiles sie okrutnie tej Tesli zamiast odniesc sie rzeczowo do listy i makabrycznych oszczednosci nie przystojacych producentowi premium, tym bardziej w segmencie E. Auto przetestuje chetnie jak wyjdzie Touring, doloze pewnie kolejnych 20 rzeczy do listy ale co tam 😜 Co do ogladalnosci - zajrzyj do dzialu 5-er G60 i ludzi ktorzy widzieli/testowali to auto, to sa realni ludzie chcacy kupic nowa 5-er, realne narzekania jak mi nie wierzysz badz posadzasz o zle intencje. No sorry, moze inaczej odbieramy motoryzacje. Dla mnie zupelnie inny prog bolu ma klient 5-er za pol banki a inny 1-er za 150k PLN. Jezeli by 1-er wykastrowali z siatek w fotelach czy list progowych to bym sie posmial troche i temat olal (cos ala zabranie ekranu centralnego w mini). Ale w 5-er? Tak, dla mnie to plucie swoim klientom w twarz badz traktowanie ich jak idiotow ktorzy przelkna kazda obelge. To jest zwykle dziadowanie (w zlym segmencie) w ramach walki o utrzymanie marz na zadowalajacym poziomie. Albo po prostu 5-er stacza sie do poziomu 3-er i premium to teraz 7-er, chociaz jak boga kocham, siatki w fotelach to sa i w Tipo i ciezko wytlumaczyc racjonalnie takie decyzje. Piszesz od rzeczy, tytul watku brzmi "quo vadis BMW" - w zamierzeniu jestem niezadowolony w ktorym kierunku zmierza firma. Dalem rzeczowy post, liste wstydu 20 rzeczy ktore BMW niechlubnei uskutecznilo w G60. Jest krotka, tresciwa, merytoryczna. A Ty mi tu z trollowaniem wyjzdzasz. Idz moze do watku "za co kocham moje BMW" i tam nie bedziesz sie musial denerwowac jezeli uwazasz ze trolluje. Galerie zaloz (wspominalem juz), ludzie pochwala, czlowiek sie dowartosciuje. Podwazasz ktorys punkt, masz jakies odmienne zdanie - napisz, chetnie podyskutuje. Jezeli uwazasz, ze tracisz czas - czas zmienic watek na bardziej pozytywny, szkoda by bylo bo lubie z Toba dyskutowc (jak Ci sie nie ulewa) ale co zrobic 🙂 edit - apropo tapicerek jeszcze w G60 Po cichu, bez rozglosu BMW usunelo Dakote/Vernasce i zostawilo 2 opcje: 1. wege skora, skaj, smierdzacy plastik ala Tesla - za free 2. nappa za 15k PLN Nie musze mowic co to bedzie znaczyc - 80-90% 5-er na drogach to bedzie wersja skaj-fantastik (tyle ze bez siatek w fotelach i listw progowych ^^), tyle bylo smiania z Tesli a finalnie wychodzi na to samo, tyle ze kilka lat pozniej. Ziew..
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Tak jak mowilem, BMW pluje klientom w twarz a fanboje udaja ze pada deszcz. Jak Ty stary mozesz mowic, ze degradacja widoczna golym okiem w porownaniu do modelu schodzacego (ze mozna liste na 20 rzeczy spisac z marszu, nie testujac nawet auta) - ze taka degradacja nie wplywa finalnie na produkt jako caly?? Czy Ty jestes powazny?? Czy my rozmawiamy o VW Golfie za 80k PLN do wozenia plytek z OBI czy BMW 5-er z segmentu E, ktore w 3s mozna wyspecyfikowac na 500-600k PLN? Przeciez to jest auto PREMIUM, z luksusowego segmentu E a Ty mi mowisz, ze brak siatek w fotelach, brak soft close, opcji skorzanej tapicerki na desce rozdzielczej czy wygodnych multikonturowych foteli nie wplywa na jego odbior? Odleciales stary, sorry, nie bierz do siebie ale naprawde odleciales w bronieniu marki. Nie rozumiesz, to NIE CHODZI O KOLOR juz nawet - spojrz na fakture chociazby, na ksztalt tych przyciskow w porownaniu do G30 (prztloczenia), przeciez to jest najtanszy, siermiezny odlew za 1 eurocenta, dostawca chyba wczesniej obslugiwal Fiata. Na serio nie widzisz roznicy? Ale stary, to nie jest dyskusja co jest lepsze, porownujesz auto za 250k PLN do auta za 400-700k PLN, z dwoch roznych segmentow. Porownuj stare 5-er do nowego 5-er, po co w to Tesle wplatasz? Ja ta rozmowe o niedostatkach G60 zaczalem bo przewijal sie tu watek o oszczednosciach Tesli, wiele razy byly tu posmiechujki z PDC czy wajchy od kierunkowskazow, a jak Ci pokazalem jak BMW wali klientow na cieciu kosztow gdzie sie da to wyjezdzasz z "nigdy nie kupisz" czy "albo sie podoba albo nie" - to sa wg Ciebie argumenty na forum? Czy Ty stary sie dowartosciowujesz bo kupiles gole iX1 za 200k PLN pod dotacje? To jakas przepustka "jail pass" do pisania na forum czy o co chodzi? Wez mi wytlumacz to ze swojego punktu widzenia bo 5-ty raz o tym piszesz a ja nadal nie rozumiem.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Zabawne, mam to samo zdanie o Tobie, tyle ze dodaj do tego maksymalna hipokryzje - plujec przez 3 lata w tym watku na elektryki zeby na koniec kupic 2 elektryki ^^ "research" - kisne ^^ 5-er zostalo wykastrowane z polowy rzeczy ktore byly w G30 czy sa nadal w iX/i7, generalnie w wielu dziedzinach goni juz "jakoscia" Passata czy innego Superba a ten pisze o "glebokim researchu" - tak, BMW zrobilo research ze zaoszczedza na progach na drzwi i siatce w fotelach coby marza sie zgadzala na koniec roku ahahhahah Alez z Ciebie nieogar omg I masz w konfiguratorze G60 te galwanizowane przyciski czy zostaly usuniete jak 20 innych rzeczy ktore wymienilem? Czyli mam rozumiec pozostale 19 rzeczy bierzesz na klate a przyciski w G30 byly opcja, teraz jej nie ma wiec wszystko w normie? 😄 Rozumiem, lista 20 konkretnych, szczegolowych rzeczy ktore stanowia o degradacji G60 w porownaniu do G30 to "trollowanie" i "taplanie sie w szambie". Nic to ze podobna dyskusja jest na tutejszym forum 5-er gdzie ludzie suchej nitki na tym aucie nie zostawiaja 😛 "Content" o oszczednosciach Tesli, o braku personalizacji byl rzeczowy, jak BMW poszlo po bandzie to do ultra-fanbojow argumenty merytoryczne juz nie trafiaja, nastepuje zwarcie w procesach myslowych i wylew zolci, nic nowego 👍
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Ta lista to wierzcholek gory lodowej, to jest tylko to co od razu rzuca sie w oczy w krotkich recenzjach video i jazdach testowych ludzi z tego forum. Rozumiem, ze jak fakty nie pasuja do teorii to ich nie przyjmujesz do wiadomosci - jak prawdziwy fanboj marki? ^^ Co do tych nieszczesnych przyciskow, jezeli wygladaly tak: a teraz wygladaja tak: to jak to nazwac? Wielu recenzentow polskich i zagranicznych mowi o ich skandalicznej jakosci, mowi o tym wielu ludzi tu na forum ktorzy testowali to auto ale mam rozumiec nadworny fanboj BMW nie przyjmuje tego do wiadomosci i obraca w szydere? 😄 Prawda w oczy kole, wypominasz oszczednosci czy teaz raczej optymalizacje Tesli a przyciski G60 gorsze jakosciowo niz w Passacie juz przez gardlo nie przechodza ^^ A ktore z tej listy wygladaja na lepsze???? Haha, a moze Mikolaj przyjdzie niedlugo. Miales premiere i5 na dniach - jaki jest kon kazdy widzi. No ale spoko, myslenie zyczeniowe nie jest zle. Szkoda tylko, ze w analogicznej sytuacji jak Tesla wypuszcza np nowe PDC oparte na kamerach ktore wymagaja usprawnien OTA to jest - "kit, nie dziala" i nie slychac "jak sie produkcja rozpedzi to.." ^^ A zmiany w produkcji sie pojawia, tylko ze znajac zycie beda na gorsze a nie na lepsze, jezeli nie bali sie usunac glupich listw progowych w tej klasie auta (!) za tyle pieniedzy znaczy sie ze wiedza ze klientowi mozna pluc w twarz i przelknie wszystko. Zwykle powolne gotowanie zaby. Masz racje, poprawie sie - podwyzka ceny o kilkadziesiat %, hybrydowe R6 doposazone w niezbedne w tej klasie opcje dodatkowe to obecnie 500k PLN, wiecej niz 550i poprzedniej generacji, topowy elektryk M60, slabszy niz najslabszy model S to okolice 600-700kPLN przy oczywiscie duuuzo gorszym zasiegu - zwiekszenie masy srednio o 200kg w tych samych napedach w porownaniu do poprzedniej generacji - opcje dodatkowe do kupienia tylko w pakietach coby jeszcze bardziej golic fanbojow - usuniecie 6 i 8 cylindrowych silnikow z oferty ^^ ^^, nie skomentuje tego Tu akurat sie zgodze, m.in zgapianie od konkurencji idzie BMW calkiem dobrze, jeszcze kilka lat i bedzie fukcjonalne OTA, pojawia sie frunki, elektryczne klapki, kto wie, moze i sie w koncu doczekamy usuniecia tunelu na wal czy dedykowanej platformy lzejszej o kilkaset kg Tu sie z Toba zgodze ale z malym zastrzezeniem. Wersja RWD w sedanie za 1M nok to bedzie yeti, sprzeda sie tego kilkadziesiat/kilkaset sztuk, pies z kulawa noga tego tu nie bedzie chcial Wersja AWD M60 pewnie sprzeda sie troche wiecej ze wzgledu na naped ale to nadal beda homeopatyczne ilosci Touring AWD - i tutaj bedzie duza sprzedaz imho, Norwedzy kochaja kombi, kochaja BMW i jak sie w koncu pojawi to mysle ze efekt nowosci poniesie sprzedaz bardzo dobrze, o wiele bardziej od modelu S ktory jest drogi i juz sie mocno opatrzyl ludziom. Chyba ze ta wersja pojawi sie dopiero za rok jak wejdzie pelny VAT na elektryki, to wtedy przy cenie 1,5M-1,7M NOK sprzedaz bedzie patrz jak wyzej.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Czy to jest "plucie" czy stwierdzenie faktow? Zebrane do kupy komentarze z forum 5-er i obserwacje wlasne apropo nowej i5 G60: - brak list progowych (!) - zarowno z przodu jak i z tylu - brak podswietlenia ambientowego z tylu - brak filcu/gumy w kieszeniach drzwi - zdegradowana jakosc przyciskow do szyb w porownaniu do G30 - zdegradowana jakosc przyciskow do obslugi fotela w porownaniu do G30 - zdegradowana jakosc oslon przeciwslonecznych (lusterka makeup) w porownaniu do G30 - zdegradowana jakosc klamek wewnetrznych w porownaniu do G30 - brak wyboru opcji "soft close" - brak wyboru opcji alkantarowej podsufitki - brak szyb klejonych z tylu - brak wyboru opcji skorzanej deski rozdzielczej(ani gory ani dolu)/boczkow drzwi - brak lusterka fotochromatycznego po prawej stronie (do potwierdzenia) - brak lamanych foteli komfortowych (sa w G30 jak i i7) - brak "poduszki" na zaglowku w fotelach komfortowych (jest w G30) - brak siatek w drzwiach z tylu (!) - brak audio z DSP, obecny B&O to pudrowany HK z G30 - estetyczny skorzany pasek z G30 do otwierania podlokietnika tylnego zastapiony materialowa 3cm koncowka - usuniety mechanizm chowania otworow na kubki w tylnym podlokietniku dla komfortu i estetyki (w G30 jeszcze byl) - zdegradowana jakosc manetek od kierunkowskazow w porownaniu do G30 - wiele opcji dodatkowych jest dostepnych tylko w pakietach - gdzie sie podziala slynna personalizacja z ktorej slynie premium?
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
To teraz Kriss uwazaj, ja zadam inne pytanie - - czy chcac miec w swoim premium BMW listwe progowa (nie w tylnych drzwiach - bo ta juz zabrali dawno temu, ale w przednich drzwiach) - czy trzeba wybrac w katalogu BMW i7 (od 650k PLN) bo i5 (od 350k PLN) jest zbyt plebejskie na kawalek aluminium za 2$? @BMFun Jakis komentarz ciety apropo ciecia kosztow/oszczednosci? To nawet w Tesli czy VW Golfie az do takich oszczednosci producent sie nie posunal ^^ i7 i5