Treść opublikowana przez Jack79
-
Układ Chłodzenia 323i automat
Musi tu byc. A gdzie ten wąż się kończy? Bo szczerze to też nie widzę. Może trzeba kupić jakiś zestaw. Wszystko co potrzeva musi tu być. To nie jest czasem wąż numer 5 z tego rysunku. http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=AM11-EUR-04-1999-E46-BMW-320i&diagId=17_0215
-
E46 Maglownica do wymiany??
Ja jak miałem problem ze stukami wyczuwalnymi na kierownicy przy ruszaniu kierownica na boki na zgaszonym silniku, jak i zapalonym to okazał się to przegub kolumny kierowniczej. Tu masz opis problemu i rozwiązanie: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=268321
-
Układ Chłodzenia 323i automat
Wpisz ojca ostatnich 7 znaków VIN. Łatwiej bedzie szukac na realoem.com
-
BMW DVD HIGH 2016 MK4
Aktualizacja na DVD wychodzi jakoś w październiku co roku. Niestety trzeba czekać, aż ktoś udostępni obraz co niestety w zeszłym roku trwało aż do 15 grudnia. Podejrzewam, że w tym roku może być podobnie.
-
BMW e46 320d nieznany element reflektor
Tej postojówki tam nie ma być. Komuś wpadła i nie wyjął. Postojówki powinny być zwykłe, ale że ledy ładniej świecą to ludzie je wkładają. A po co ktoś ją tam wepchnął, tego już się pewnie nie dowiesz. Wyjecie i rozebranie zwykłej lampy bez sprysków to 5 minut roboty. Obejrzyj tutorial na youtube i do dzieła.
-
E46 - wymiana kierownicy
Ja wymieniałem w polifcie z czteroramiennej multifunkcji na m pakietowa z multifunkcja i wszystko działa bez problemów.
-
Spadek mocy podczas jazdy w trasie, i ponowny wzrost mocy!
Jak masz tyle syfu i klapki w kolektorze to strach tym jeździć. Zwal ten kolektor jak najszybciej i chociaż zobacz w jakim to wszystko jest stanie. Już nie raz był tu opis, że zaślepki już jechały, ale nie zdążyły dojechać, bo jedna klapka się urwała i silnik do wymiany. Co do usterki to INPA i zobacz jakie błędy i jak LIVEDATA wygląda.
-
[E46 325Ci] zbiorniczek wyrównawczy hella behr
Ja mam MAHLE od jakiś 5 lat i jest naprawdę solidny. Wymieniłem oryginał połatany, który ciekł i zapomniałem o problemie.
-
[E46] 320d Nieszczelność dolotu? Metody diagnozy
Aż szkoda dawać mechanikowi na tym zarabiać. Ja robiłem przed blokiem:) Nieszczelność najczęściej jest spora, bo ciśnienie też duże. Dodatkowo ułatwieniem jest zaolejenie rury i głośniejsza praca oraz dym w lusterku przy bucie. Cena w ASO powala. Polecam od razu dolną część kupić. U mnie dolna padła po pół roku od usterki górnej. A jak pięknie kopcił:)
-
[E46] 320d Nieszczelność dolotu? Metody diagnozy
Tego nie jest aż tak dużo. Właź pod auto i oglądaj czy gdzieś nie jest lekko zaolejone.na pewno zauważysz nieszczelność. U mnie puściło kolanko za intercoolerem.
-
Dobór do e46 - felgi, opony, dystanse, odsadzenie ET
Nie napisałeś jakie masz felgi. Jeżeli Et20 to będzie tarło.
-
E46 320D 150KM po Lifcie głośna praca silnika po obciążeniu
No niestety korekt nie sprawdzisz. Możesz zobaczyć ile wtrysk daje na przelew podłączając strzykawki do wtrysków. To że pokazuje ci 0 na 3 i 4 wtrysku to jest lipa. Inpa jakby ci tych wtrysków nie widziała. Nie ma tak żeby korekta była 0. Jak przyspieszasz też masz 0, więc on ich wcale nie widzi. Cała ta tabela korekt wtrysków u ciebie daje oszukane wyniki. Jak chcesz wtryski sprawdzic na 100 procent to musisz je wyciągnąć i dać komuś do sprawdzenia.
-
E46 320D 150KM po Lifcie głośna praca silnika po obciążeniu
Z tego co tu czytałem, to te wtryski są lepsze. Nic tylko zostawić te wtryski, uzbierać kasę na strojenie u ludzi którzy nie tylko podniosą ci moc, ale też zaprogramują wtryski eu4, aby działały jak należy. Forumowi koledzy od chiptuningu już to chyba robili. Tylko wycieczka do łodzi albo bydgoszczy by cię czekała.
-
E46 320D 150KM po Lifcie głośna praca silnika po obciążeniu
To wygląda że masz nie te wtryski. Jak masz norme euro3 to nie zakodujesz wtryskow z 7 znakami. Najprosciej zobacz czy masz w VIN euro 4 lub otworz maskę i po stronie pasazera miedzy zbiorniczkiem od plynu do spryskiwaczy a kielichem czy masz przykrecony elektrozawor i gumowe wezyki od podcisnien idace do turbo. Jak masz to znaczy ze masz euro 3.
-
E46 320D 150KM po Lifcie głośna praca silnika po obciążeniu
Rozkoduj VIN i wszystko bedzie wiadomo. Informacja o EU4 jest w nim zawarta. Dziwne ze masz zakodowane kody IMA 6 cyfrowe. Coś jest nie tak. Realoem nie powie ci co masz wsadzone, tylko da sygnał, ze byly dwie opcje. Sam decydujesz jaki masz samochód.
-
E46 320D 150KM po Lifcie głośna praca silnika po obciążeniu
Tak.
-
CHIP TUNING BMW 318D 320D 330D #Profi Strojenie# PROMOCJA
Spokojnie jest sporo. Moja też bez chipa:)
-
Kradzież Felg
Nie usprawiedliwiam złodziejstwa tylko piszę dlaczego tak się dzieje. Jest popyt, musi być i podaż. Proste. Nigdzie nie napisałem że to pochwalam. Niestety do 13 letniego auta też mi żal ładować nowe części i sam kupuje używki.
-
Bmw 320d m47n problem z wtryskami!!
Z tego co tu czytałem to musiałbyś podjechać do jakiegoś ogarniętego tunera, który ogarnął by temat tych wtrysków. Zyskał byś też parę koni. Jak nie to pozostaje ci te sprzedać i kupić odpowiednie EURO 3
-
Kradzież Felg
Te śruby to o kant pupska rozbić. Zniechęcą tylko amatora. Przygotowani kolesie odkręcają je jak zwykłe śruby. Myślałem, że kradzieże kół to już przeszłość. A łapy żeby mu zgniły!! Chociaż z drugiej strony patrząc sami to napędzamy. Zaraz na aukcji będą w promocyjnej cenie. Nie byłoby zbytu na używki to i nie byłoby kradzieży.
-
ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4
Odłaczyłeś zmieniarkę od auta? Nie masz oryginalnej instalcji telefonu w aucie? Te rzeczy powodują problemy z dension. U mnie na MK4 mam problem z odbieraniem połączeń. Często nie słyszymy się wcale, a po rozłączeniu rozmowy następuje zwiecha densiona. Reszta działa super. Czy też masz taki problem jak ja?
-
Nawigacja MK4 a muzyka z smartphone?
Opcji telefonu używam ponad miesiąc. Zimą nie chciałem łamać plastików przeciągając kable do kabiny. Co do opcji muzyki to działa naprawdę super, ale na tym też mi tak nie zależało. Bardziej interesowało mnie BT, które będzie współgrać z ekranem. No i tu na razie jestem lekko zawiedziony. Nie działa to tak super jak się spodziewałem. Mam Samsunga S4. Telefon łączy się zawsze, ale już nie zawsze zczytuje książkę telefoniczną. Opcja dzwonienia do kogoś działa suoer i zawsze. Jakość rozmów jest ok. Słychać wyraźnie mnie jak i rozmówce. Gorzej jeżeli ktoś dzwoni do mnie. Po pierwsze najczęściej nie widać kto do mnie dzwoni, chociaż zdarza się, że i to działa, ale rzadko. Jak odbiorę rozmowę, to często jest tak, że ani mnie nie słychać, ani rozmówcy. Wówczas jak się rozłącze, to opcja telefonu się zawiesza, na 2-3 minuty. I jak ktoś oddzwania do mnie, to już trzeba gadać przez telefon. Zgłosiłem moje uwagi do dystrybutora w zeszłym tygodniu i dostałem odpowiedź, że moje problemy zostały zgłoszone do producenta. Czekam na poprawiony soft. Będe na bieżąco informował o postępach w tym temacie.
-
330d - gorące powietrze na nogi i szybę przy AUTO
Rozkręcałeś to wszystko? Tam nie ma nic skomplikowanego. W jednym jest wiatraczek wymuszający obieg w drugim grzybek. Ja ogólnie kupiłem dwa używane żeby poskładać to w jeden działający. Te zawory często padają, więc używane nie muszą być sprawne.
-
320i, 2004r - dziwne zachowanie czujnikow cofania
Taka jakość wykonania. Kup oryginał i zobaczysz różnice między oryginalnym a zamiennikiem.
-
[M47 D20TÜ] Wyrzucanie oleju korkiem.
To napisz jeszcze jaki masz olej bo LM to tylko firma. Mój ma przejechane 255000 km na liczniku plus jeszcze pewnie coś gratis. Jeżdze na takim jaki zaleca BMW czyli 5W-40. Jak ktoś ci będzie kazał lać do niego 10W-40 to zmień mechanika.