Skocz do zawartości

marbie

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez marbie

  1. marbie odpowiedział(a) na tacha temat w E34
    http://bmwfans.info/parts/catalog/E34/Sedan/Europe/525i-M50/LHD/M/1995/february/browse/lighting/
  2. A czemu poprostu nie sprawdzisz sobie sam? Jeden miech na zwykłej pojeździj, a drugi na VPower i policz.
  3. Nie jest to mitem.
  4. Na pewno jest to lepszej jakości paliwo przez co ma lepszą energetyczność, ale jak zalega w zbiornikach zbyt długo to traci swoja jakość. Sam się o tym przekonałem i paru moich kolegów też. Ale to tylko jedna stacja w okolicy, na innych stacjach tankowałem bezsiarkowe paliwa (VPower, verva, Ultimate itp.) i na pewno są lepsze od tych tańszych.
  5. Po pierwsze ON określa się liczbą Cetanową i jest to zdolność do samozapłonu (szybkość), a im szybszy samozapłon tym lepiej. VPower to paliwa odsiarczone i przez to zwiększają zywotnośc silnika, a i spalanie jest trochę mniejsze. Jednak głównym problemem w naszym kraju jest indywidualne podejście danego właściciela stacji do uczciwości. Drugi problem pojawia sie wtedy, gdy w danej okolicy takie paliwa się nie sprzedają zbytnio ze wzgledu na cenę. Paliwo się szybko starzeje więc można naprawdę wlać kiepskiej jakości paliwo.
  6. Który to masz silnik? Bo tyle paliło moje E28 M20B20 z instalacją I generacji.
  7. marbie odpowiedział(a) na sebcyc temat w E39
    To wcale nie świadczy o tym, że były wymieniane.
  8. marbie odpowiedział(a) na sebcyc temat w E39
    Czyli zgadza się z błędem WSZ, koło pójdzie do przodu i wyprzedzenie się zwiększy. Jak wahacze też są nowe to istnieje mozliwość skrzywionej piasty. Ciekawe czemu amorki były wymieniane? Może akurat jakis mały dzwon był, który skrzywił coś w prawym zawieszeniu.
  9. marbie odpowiedział(a) na sebcyc temat w E39
    Raczej nie ma opcji żeby źle założyć http://bmwfans.info/parts/catalog/E39/Sedan/Europe/530d-M57/LHD/M/2003/march/browse/front_axle/front_spring_strut_carrier_wheel_bearing/ Nie rozumiesz mnie, chodzi mi o to czy koło jest przesunięte do przodu, czy do tyłu (inny wydruk, który dotyczy przesuniecia kół w mm).
  10. marbie odpowiedział(a) na sebcyc temat w E39
    gorik79 jest to też prawdopodobne, ale to wyprzedzenie sworznia jest za bardzo w tyle, a wątpię aby sprezyna miała aż taki wpływ na WSZ. sebcyc jeszcze jakbyś wrzucił wydruk z przesunięciami kół i osi, a konkretnie czy prawe koło w stosunku do lewego jest w przodzie czy w tyle.
  11. Prawy tył siedzi bo ma podłoże wyrzej od lewej strony.
  12. Częsty przypadek, że mechanizm jest suchy i daje spore opory. Kup sobie silikon w sprayu np z K2 bo ma taki fajny dziubek na końcówce. W drzwiach masz otwór do smarowania, ściągnij zatyczkę i popsikaj tam i do samego otworu gdzie wchodzi kluczyk też.
  13. Wyglada tak jakby regulator cisnienia był nie z tego auta. Jak dobrze widzę to masz tam pod wężykiem jeszcze jeden kruciec?
  14. marbie odpowiedział(a) na sebcyc temat w E39
    Nie rozumiem nad czym ta dyskusja. Po wynikach pomiaru widać ewidętnie, że jakis element jest skrzywiony, a jaki to już niestety metodą prób i błędów trzeba dojść (przynajmniej wiemy która strona). sebcyc jeżdżenie w kółko na geometrię bez konkretnych dzialań nic nie da. Spróbuj na kanale porownać wahacze z lewej z prawą, sówmiarka i metr do reki i porównuj, to na poczatek.
  15. marbie odpowiedział(a) na Domin_335i temat w E30
    Nie chyba tylko na pewno.
  16. marbie odpowiedział(a) na Gangreniusz temat w E39
    A wyginałeś tymi kablami na wszystkie strony czy nie są pęknięte izolacje?
  17. marbie odpowiedział(a) na luk0110888 temat w E39
    Pompa jest zanurzona w zbiorniku. Może coś pociągła pod sitko z resztek paliwa. Spróbuj ja odpiąć i wykręcić, delikatnie wytrzeć sitko i zamontować z powrotem, moze się tylko styk stracił bo też tak bywa.
  18. Kiedyś mielismy TDSa na warsztacie bo właśnie słabo ciągną i zlikalizowaliśmy podobną usterkę usterke (kruciec od elektrozaworu się urwał).
  19. Jak odbłysniki ma w dobrym stanie to wystarczy same klosze wymienić.
  20. Przypuszczam, że homologacji nie posiadają, a i swiecić bedą co najwyżej jak światło do jazdy dziennej.
  21. Może być przymocowany gdzieś w okolicy przegrody czołowej albo po lewej stronie silnika patrząc od kierwocy.
  22. Pewnie idzie do elektrozaworu. Szukajcie a znajdziecie :D . szukaj kostki z wystającym kruccem na weżyk.
  23. marbie odpowiedział(a) na dawid54323 temat w E34
    Wszystkie są bardzo dobre tylko kwestia spalania i przyspieszenia :D
  24. marbie odpowiedział(a) na Gangreniusz temat w E39
    Najbardziej prawdopodobne jest, że masz złamany przewód od zamka. idzie on w takiej plecionce osłaniającej, między klapą, a karoserią. Z lewej strony przy zawiasie dokładniej. Trzeba to delikatnie rozciać wzdłuż i przy okazji przejrzeć resztę przewodów i ewentualnie połączyć i zaizolować.
  25. http://bmwfans.info/parts/catalog/E36/Cabrio/Europe/318i-M43/LHD/M/1994/may/browse/sliding_roof_folding_top/

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.