Treść opublikowana przez kkx5
-
Bmw X5 rozbierznośc tylnych kół (rozchodzą się)
nie zgodze sie.nie wszystkie tak maja, tzn. stoja 1.5'' na minus, tak jak fabryka zaleca.jesli jest prawidlowo jest praktycznie prosto.problem kolegi to tuleje plywajace.do wymiany i bedzie znacznie lepiej.u mnie nie widac zadnego pochylenia po wymianie tulei i paru innych spraw podstawowych w x5,a jest prawidlowo na -1.5'' ustawione.
-
3.0d Rezonans/buczenie pomiedzy 2100 a 2700rpm
przepraszam, chcialem sie upewnic czy problem rozwiazany to raz a dwa testowalem lozyska.schematow zadnych nie ma do transfera.w srodku 9 lozysk do wymiany.8 dostepnych w sklepach w polsce bez problemow.nie kupowac tanich zamiennikow.musza byc o specyfikacji c3.testowalem rozne.
-
E46 318ti N42 Compact ogromny pobór oleju
:search: viewtopic.php?f=69&t=198996
-
E46 318ti N42 Compact ogromny pobór oleju
za chwilke zapali ci sie czerwona kontrolka i bedzie po silnikiu.wez go chlopie zostaw na 20 minut na wolnych obrotach niech sobie chodzi,pozniej wskakujesz do auta i jedziesz.kupa dymu z tylu-uszczelniacze.nie kopci-cos innego.przy prawidlowym poziomie cisnienie w silniku jest wieksze i bierze olej.jak zje, bierze mniej.tez to przerabialem.tez tak mialem.
-
318i Napinacz łańcucha rozrządu - profilaktyka
Wiesz nie wiem czy w polsce sprzedaja.pewnie tak.te nowe napinacze sa przez bmw robione.wymiana prosta.masz go zaraz pod przewodem wodnym na wyjsciu z termostatu.napewno sobie poradzisz.sprawdzalem i ten na ebayu nie wysyla za granice niestety
-
318i Napinacz łańcucha rozrządu - profilaktyka
zobaczcie ile ten dosc na ebay sprzedal.mysle ze trzeba wymieniac.moj lancuch byl strasznie luzny.pozatym nie mam zadnych zastrzezen do silnikow n42 http://www.ebay.co.uk/itm/120937285570?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649
-
BMW X5 E53 3.0d rok 2001 ZAWIESZENIE PNEUMATYKA TYŁ
wiekszych glupot nie czytalem juz dawno.kombinacje kkx5 :mad2: :mad2: :mad2: zieloni to sa ci co ci podpowiadaja! nie ty czy ja bo otwarcie piszesz, ze nie wiesz.to o czym mowie jest normalna procedura jakby serwisowa!sa podane w programie dokladne dane jakie powinny byc wysokosci nad kolami do nadkoli( dokladnie w programie:721mm, liczac od dolnej granicy felgi do nadkola przy kolach 19")i jesli sa roznice to wpisujesz i zatwierdzasz!to jest program bmw.sluchaj sie tych co wiedza o czym pisza a nie tych od offroadu.ja juz napisalem co masz zrobic.decyzja nalezy do ciebie.
-
316i 02r N42 uszczelniacze zaworów
jesli mechanik w polsce 400zl wezmie za robocizne i ma sprzet to o czym my tu rozmawiamy...nawet maski bym nie otwieral.wazne aby wiedzial co robi bo ja, marek60 i wielu co pewnie sami to zrobili wiedza, ze takie proste to nie jest...no chyba ze dla satysfakcji i tego, ze wiemy co zrobilismy i jak jest zrobione bo sami robilismy.w moim przypadku tak bylo :D
-
316i 02r N42 uszczelniacze zaworów
panowie ja zrobilem u siebie bez zadnych blokad i bez rozbierania valvetronica.troszke inaczej niz kolega marek60.wyciagalem co prawda caly lancuch bo do wymiany i tak byl.robione bylo na sprezonym powietrzu.
-
BMW X5 E53 3.0d rok 2001 ZAWIESZENIE PNEUMATYKA TYŁ
ustaw wysokosc lewej strony zmieniajac wartosci w programie inpa.po sprawie
-
E53 problem z napędem 4x4, swiecąca kontrolka brak DSC
najpierw sie upewnij czy wiesz jak samochodem jezdzisz...tzn.przed czy po liftowym?
-
E53 problem z napędem 4x4, swiecąca kontrolka brak DSC
wyglada na to ze twoje auto jest jeszcze przed liftem.tam nie ma x-drive.kontrolki w twoim przypadku najprawdopodobniej sa wynikiem uszkodzenia ktoregos z czujnikow abs.
-
E46 318ti N42 Compact ogromny pobór oleju
my mowimy tu o braniu 1.5l/100km. to prawda, ze silniki nowej generacji sa do niczego.kto to widzial aby przy 100.000km przebiegu wymieniac uszczelniacze...w marce takiej jak bmw....widoc to po warszatach co tam stoi...wszystko co po 2001....
-
E46 318ti N42 Compact ogromny pobór oleju
oooo spokojnie spokojnie.tu sie calkowicie nie zgodze.zdiagnozowac to sobie mozemy ale sadze, ze ze wzgledu na coraz wieksze zaawansowanie silnikow i aut wogule pomoc mechanikow bedzie jeszcze bardziej potrzebna.zobaczysz o czym mowie jak bedziesz musial te uszczelniacze zmienic.to nie silnik fiata punto 1.2 8v z jednym walkiem....
-
Łańcuchy śniegowe w E70 X5
panowie, wytlumaczcie troszke wiecej, w planach jest e70, narazie czytam i powoli wiem co chcialbym miec a tu mnie zaskoczyliscie bo na liscie bylo AD i AS.pytanie; czy AD idzie zawsze w parze z AS? prosilbym jeszcze kolege BONO o sprecyzowanie dlaczego mu nie odpowiada? jest "gumiaste", pozbawione czucia? dziekuje
-
X5 E53 3.0 - drżenie przy 35km/h
bardzo mnie to cieszy.zawsze lepiej wydac nic, niz cala mase na naprawy.po to jest forum.objawy, ktore masz powinny minac jak ecu vtg "nauczy" sie nowych parametrow.nauczylby sie szybciej jesli adaptacje by zrobic disem ale daj mu troche czasu i bedzie dobrze.pozdrawiam.
-
E46 318ti N42 Compact ogromny pobór oleju
kritko i na temat: uszczelniacze zaworowe.sprawdz tu: viewtopic.php?f=69&t=198996
-
Kilka informacji przed kupnem X5(e70) dla nowicjusza
mam x5 e53, przymierzam sie do zakupu e70 i musze przyznac racje koledze troszke wyzej, nie za sposob w jaki to napisal ale o sens wypowiedzi,pare linijek nizej jest bardzo podobny temat.trzeba troszke poszukac na forum.ja obserwuje forum e70 od kilku miesiecy i wiem co chcialbym w swoim bmw a dowiedzialem sie tego wlasnie z tego forum wiec jest napewno. :search: :search: :search: np. viewtopic.php?f=84&t=169001
-
E46 - światła w klapie bagażnika
Zakodowac NCSem.
-
X5 E53 3.0 - drżenie przy 35km/h
Sadze, ze twoj problem dotyczy bardziej skrzyni biegow niz transfera.nalezalo by zmienic olej w skrzyni i ewentualnie wgrac nowy soft.poszukaj na forum.duzo tego bylo o skrzyniach i problemach z nimi.aha: prosze stawiaj znaki interpunkcyjne bo ciezko sie polapac w tym co piszesz :)
-
X5 E53 3.0 - drżenie przy 35km/h
Wiesz nie opisales swojego przypadku wiec ciezko mi sie ustosunkowac do tego.napisz co sie dzieje w twoim x5 i o jakiej skrzyni piszesz?
-
X5 E53 3.0 - drżenie przy 35km/h
mozna jedzic.jesli chodzi o mechanike transfer box to tam sie nic nie stanie.pamietac nalezy, ze kontrola trakcji nie dziala.abs dziala.
-
X5 E53 3.0 - drżenie przy 35km/h
Tak naped jest tylko na tyl.chwilowe drzenie wedlug mojej wiedzy spowodowane jest tym, ze auta z x-drive ruszaja z rozdzialem 50:50.przy predkosci 35-40km/h nastepuje zmiana na 40:60 a przy wiekszych predkosciach 0:100.jak widzisz zmiana nastepuje dokladnie wtedy kiedy pojawiaja sie wibracje, ktore, znowu wedlug mojej wiedzy i doswiadczenia, spowodowane sa rozna predkoscia obrotowa kol przod-tyl.widac to na wykresie inpy po podlaczeniu do autka.jesli masz inpe to napewno w module vtc sa bledy odnosnie zlego doboru kol.nie jest istotne jak ruszasz, nie jest wsumie istotne jak szybko jedziesz, istotny jest ten moment 35-40kmh.mam nadzieje, ze jakos to wytlumaczylem :D .zmien kola na zimowe.zobaczymy co wtedy.
-
X5 E53 3.0 - drżenie przy 35km/h
Ok.a kola masz innej, roznej szerokosci?przod-tyl? Jesli nie to zamien je.jesli tak, musisz kupic opony na tyl, ktore beda przynajmniej takiej samej glebokosci bierznika jak przod.odwrotna sytuacja nie szkodzi na transfer.od tego bym zaczynal.te opony masz i tak do wymiany na tyle.wiem, ze brzmi to dziwnie ale uwierz mi, wiem co pisze.
-
X5 E53 3.0 - drżenie przy 35km/h
Pewnie zdziwisz sie na to pytanie ale troszke sie transferow narozkrecalem, wiec tak, zanim pojdziemy dalej, jaki masz stan opon? Dokladnie pomierz glebokosc bierznika przod-tyl.daj znac