Treść opublikowana przez fzhut
-
Jaki silnik do e90?
Ostatnio w lepszym stanie sprawdzałem VIN w poliftowej, na szafie miała koło 210, realnego wyszło szacując około 450.
-
Chiptuning F-ek/wykresy/modyfikacje itp.
Z ciekawości - czy w 125d B47 osiągniecie podobne parametry ? Bo z tego co widać w katalogu to seryjnie jest 7 koni mniej i 50 nm mniej, jak więc ma się to do parametrów po modyfikacji, są różnice hardware'owe między F20 a F15 w przypadku 25d B47 ?
-
Silnik B47 opinie
Niestety u mnie w jedynce ta sama przypadłość - mocno przeciąga, szczególnie jedynkę, silnik B47. I to pomimo malutkiej sprężarki w wersji 18d...
-
Spalanie F20 / F21
F20LCi B47 18d z ZFem pali mniej więcej tyle : - autostrada 150 km/h - 7l - miasto 8-10l - autostrada dynamicznie - 10l - minimalne na krajówce - w granicach 3.7-4l - średnie z baku około 7.3-7.5, głównie trasa, codzienne dojazdy, na zimnym silniku zawsze delikatnie :wink: W moim odczuciu auto ma gorszą aerodynamikę od E90 czy też F30, stąd przy szybszej jeździe wysokie spalanie. E90tki paliły mniej :) Jeśli to ważne dla kogoś : auto w Mpaku, koła zimowe 4*225/45/17. Na letnich, czyli mieszane (z tyłu 245) pali odrobinę więcej.
-
[e90] Jaki olej?
Jest niewłaściwie dobrany do Twojego silnika. Tylko LL-04 5W30.
-
zimowe spalanie
Może to już wersja spolszczona - wtórnie bez DPF :lol:
-
[e90] Jaki olej?
Dlaczego tak :shock:
-
Jaki silnik do e90?
Trzeba pomagać sobie - ale chyba nie tym miliarderom z monachium, za to co z nami robią ostatnimi czasy (rozrządy, panewki, klapki, kolektory itp itd) :x Nikt nas przecież nie zmusza do zakupu samochodów od nich :)
-
[e90] Jaki olej?
Ja wszystkie N47 zalewałem motulem, bodajże X-clean+ 5W30. Bez zarzutu :cool2:
-
Chiptuning F-ek/wykresy/modyfikacje itp.
Podjedź do TC, daleko nie masz.
-
Jaki silnik do e90?
Być może po prostu rzeczywiście wie, że o auto dbał i że warto je wziąć. Nie zawsze trzeba mieć w tym interes, żeby komuś pomóc :cool2:
-
4-er który wybrać?
Ile obecnie można dostać rabatu na 4GC ?
-
Silnik B47 opinie
Mam ten silnik w wersji 18d i jeśli chodzi o sam silnik jako taki to jest bardzo dobry. Zastrzeżenia mam tylko do akustyki, bo jak to każdy R4 diesel BMW na wolnych obrotach traktorzy. Duży szacunek dla inżynierów za zrobienie tak mocnego dołu (18d ma mniejsze turbo) przy zdecydowanie akceptowalnej górze. Silnik ciągnie niemal od najniższych obrotów, nierzadko przyspieszając np z 7 bieg w trybie comfort z gazem wciśniętym do połowy od 1200 obr/min nie zrzuca biegu i uzyskuje przyzwoite przyspieszenie. Zastrzeżenia mam natomiast do samego aliansu silnik-skrzynia, bo 1 (szczególnie) i 2 bieg są mocno przeciągane, natomiast reszta jest włączana zbyt wcześnie.
-
Jaki silnik do e90?
Ale przecież nikt nie mówi o wlepianiu. Ja mówię o modyfikacji i potencjale silnika :wink: Zazwyczaj "wlepianie" jest ciężkie, choćby ze względu na zgodność obcego softu ze sterownikiem.
-
Jaki silnik do e90?
Sam silnik to raczej nie problem - osprzęt taki jak w 18d, robi się jak 18d, różnią się chyba tylko (i to nie wszystkie) sterownikiem. Softem do serii 20d się dobija, więc moim zdaniem, jak na codzienne oszczędne auto może i bez szału, ale też bez tragedii :cool2:
-
Jaki silnik do e90?
Ta trójka stoi już od lipca. Więc coś musi być z nią mocno nie tak, skoro przy takiej cenie nawet żaden handlarz się nie pokusił :wink:
-
Jaki silnik do e90?
1700-1800 za części, wymienić można samemu.
-
Łańcuch rozrządu N47
W głupim 1.9 tdi kosztuje coś koło 1000 zł z wymianą, a wymienia się na około 90-120tkm, więc jeśli tutaj mamy zapłacić 2500 w skali 200tkm, to chyba nie jest najgorzej :?:
-
chip tuning - wykres
Ok, a w przypadku benzyniaków możliwe, że pojawi się taka furtka, czy bez szans ?
-
chip tuning - wykres
Czy Wy też już robicie "niewykrywalny" soft w F-serii ? I czy dotyczy to tak samo benzyniaków ?
-
Kupno 1er - porady, opinie, porównania. Pomoc w wyborze.
Moja jedynka była odebrana niewiele ponad miesiąc temu i jeszcze ma zwykłe ledy w połączeniu z M-Pakiem. Filozofii totalnie nie potrafię zrozumieć, bo prawdę mówiąc to takie trochę wyłudzanie pieniędzy. W przypadku pełnych adaptacyjnych dopłaciłbym każdy grosz, natomiast dla asystenta drogowych + funkcji reflektorów skrętnych już nie jestem taki skłonny. Może to nie jest suma nie do przeskoczenia, ale gdybym miał wybierać Harmann-Kardon vs Adaptive to zdecydowanie wybieram to pierwsze, a w tym przypadku wyboru już nie mam :(
-
Kupno 1er - porady, opinie, porównania. Pomoc w wyborze.
Tak, jak najbardziej mają system zmywania i moim zdaniem wystarczającą wydajność. Mógłbym zrobić zdjęcia po zmroku, ale nie wiem, czy to jakkolwiek pomoże...
-
Kupno 1er - porady, opinie, porównania. Pomoc w wyborze.
Niefajne jest to, że obecnie klikając nową 1er w Mpaku trzeba się zdecydować na te adaptacyjne. Wiedząc już teraz co to jest za system nie widzę sensu dopłaty (mam w swojej zwykłe ledy), a jednak chcąc mieć M trzeba klikać...
-
Kupno 1er - porady, opinie, porównania. Pomoc w wyborze.
Czyli rozumiem, że adaptacyjne reflektory diodowe w F20 to nie jest to samo co adaptacyjne reflektory diodowe w F30 ?! Jeśli tak to szkoda, bo w F30 są rzeczywiście genialne...
-
Wymiana oleju poza Service Inclusive
Bardzo możliwe. W ASO zalewają obecnie wodą (0W20), nie jest to najlepsza możliwa ochrona dla silnika...