Treść opublikowana przez asotek
-
e46 2.0 D Ciezko odpala na cieplym silniku
co do kompa to raczej chodzi o odczyt i interpretacje bieżących parametrów a nie odczyt blędow bo do tego fachowca nie trzeba
-
[320D - M47] Zmiana turbo *przed* chipem - tylko na jaką ?
wszak m47 rzekomo przy dobrym programie i dobrej vp44 potrafią wypluć ok 160ps , a 150-155 bez problemu .
-
[E46 320D 136KM] ulewanie oleju spod sruby pokrywy
Standard ;) Ja przy przykręcaniu daje silikon "silnikowy" i wkręcam i do następnego zrzucenia obudowy jest ok :cool2:
-
Dokładam soczewki BiXenon. jak to podłączyć
Trochę nie doczytałem , Ty chcesz zrobić ze zwykłej lampy xenon ? U mnie jest to zrobione bardziej profesjonalnie i kosztownie bo ktoś zakupił lampy ksenonowe i dołożył instalacje od spryskiwaczy , nie dołożył tylko samopoziomowania (z przyczyn mi nie wiadomych) Odnośnie samej modyfikacji jaką planujesz to nie mam pojęcia i przepraszam , że trochę namieszałem w temacie po prostu myślałem , że chcesz wymienić lampy i dorzucać całą resztę .
-
Dokładam soczewki BiXenon. jak to podłączyć
Ja mam ksenon dołożony - przez poprzedniego właściciela , wtedy jeszcze nie wiedziałem że xenon wymaga poziomowania i tego nie mam . Czy kogoś oślepiam ? raczej nie , a przynajmniej w ciągu ponad 50 tys km które zrobiłem tym autem nikt mi nie "mrugnął" a i znajomi mówili , że jest ok . Nie popieram takiego rozwiązania , ale jakoś to funkcjonuje , zdało by się kiedyś to porobić , ale nie bardzo mam pojęcie :mad2: Spryskiwacze poprzedni właściciel dołożył... Podsumowując : ja bym nie inwestował w dokładanie - szkoda kasy (chyba , że planujesz się dłuższy czas pobujać e46) , co do przeglądów i kontroli policyjnych to spotkałem się z zapytaniem czy spryskiwacze sprawne i tyle . a jestem stosunkowo młody i wpadam w stereotyp kierowcy bmw więc kontroli mam naprawdę sporo , a mandatu żadnego ;)
-
Problem z odpalaniem 320d e46
cieszę się , że udało się rozwiązać problem (bo na to wygląda) daj znać jutro czy wszystko gra ;)
-
bmw e46 320d
jak na 98r m47 136 ps to również nie jest zły silnik , owszem kultura pracy typowa dla vp czyli brak kultury , ale jako takich wad nie zauważyłem . Wały pękają i w jednym i w drugim , ale to wynika z niewłaściwego użytkowania przynajmniej w 99% przypadków.
-
Problem z odpalaniem 320d e46
możesz sprawdzić przekaźnik bez dobierania się do świec . wystarczy sprawdzić czy z kostki wychodzi napięcie . na 99% było pewne , że uwali nowy bezpiecznik . Instalacja grzania świec jest prosta , więc jeśli nie ma mechanicznego uszkodzenia wiązki to musisz wymienić przekaźnik który nie jest tani , a używka nie pewna.
-
Problem z odpalaniem 320d e46
wyciągnij ten drut - bezpiecznik zapewne się nie spalił bez przyczyny . Pewnie przekaźnik i tak padnięty - trzeba było sprawdzić czy wychodzi z niego napięcie.
-
Problem z odpalaniem 320d e46
przekaźnik świec lub bezpiecznik f104 wszystko na forum - usterką łatwa do zdiagnozowania jak i naprawy
-
Kolizyjność m52Tu
jak zrobisz kolizje to tak
-
Światła kierunkowskazów palą się razem z dziennymi
a może us style? jeśli przedlift to może ktoś próbował drl ustawiać
-
BMW E46 z X czy bez ?
Trochę nie na temat, ale rozwiniesz swoją myśl? Zdecydowanie bardziej wolę BMW ("nasze" roczniki), ale quattro miażdży x-drive... zmieniło się coś w tej kwestii? Dzisiaj, kiedy Audi designem wyprzedza BMW, miło byłoby usłyszeć, że x-drive chociaż jest lepszy :P opinia subiektywna - ale bmw moim zdaniem są ładniejsze ;)
-
e46 320d 136km..Problem na zimnym(3 świece nowe)
Przekaźnik bądź bezpiecznik f104. Temat poruszany na forum i łatwy do ogarnięcia bo przekaźnik masz na wierzchu .
-
Jaki akumulator do Diesla?
w przedlificie mam podobanie i wydaje mi się , że to za mało za 400 zł można znaleźć boscha s5 czy varte
- Jaki akumulator do Diesla?
-
320 d cr przekażnik świec żarowych
straszne ...
-
320d M47 136KM Schemat instalacji świec żarowych
rozpocząłem diagnostykę od komputera który pokazał błąd świec żarowych które zostały wymienione na boscha . Czy błąd znikł ? nie wiem , nie mam chwilowo lapka ;) sprawdzę w następnym tygodniu . Najpierw czeka mnie wymiana baterii bo aku jest padnięty przez co też słabo kręci . Przy -4 na dwóch świecach powinien normalnie palić to tak swoją drogą ;)
-
320d M47 136KM Schemat instalacji świec żarowych
W przekaźniku niema co naprawiać trzeba wymienić bo jak styki są nadpalone to im już wiele nie pomoże. Teraz to i ja to wiem ;) Co do przekaźnika ja kupiłem na allegro najtańszy używany i działa (50zł z wysyłką) i teraz mam 2 sprawne bo mój stary oczywiście też działa... Co wciąż nie rozwiązało mojego problemu z odpalaniem , niby odpala bez jakiegoś specjalnego kręcenia ale to nie jest to , a sygnał z przekaźnika na świece idzie ;)
-
320d M47 136KM Schemat instalacji świec żarowych
Roger-Nysa nie dotyka się przekaźników czy jakkolwiek to się nazywa w przedliftach 136 km - wiem bo kontaktowałem się z nim . Co do przekaźnika jeśli prąd do niego dochodzi (czerwony kabel) to nie ma sensu wyciągać bezpiecznika. Jeśli prąd wychodzi z przekaźnika to i przekaźnik jest dobry .
-
e46 320d M47 kłęby białego dymu po odpaleniu
Wiesz ja robiłem uszczelkę pod głowicą i rzeczywiście po odpaleniu troszkę kopciła - co ustąpiło po zrobieniu głowicy , ale u mnie nie było to aż tak widoczne i dla wielu był to normalny objaw (temp na dworze znacznie na plusie)
-
E46 320d brak mocy
Masz błąd wtrysku sterującego , świec i podgrzewacza - taki standard ;) Czujesz może zapach spalin w samochodzie ?
-
e46 320d M47 kłęby białego dymu po odpaleniu
Dolewasz płyn na 40 km czy na 40 tys km ? Bo jak na 40 km to znasz już odpowiedź .
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Jest tego mnóstwo i już rzadko który przekracza 10 tys (mowa o silnikach 2.0 i poniżej)
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Licznik jest na bank kręcony - Niemiec nie po to kupuje diesla w touringu by mu stał w garażu... Co nie zmienia faktu , że myślę takie 500 tys dla tego silnika nie jest niczym strasznym.