Skocz do zawartości

asotek

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez asotek

  1. co do kompa to raczej chodzi o odczyt i interpretacje bieżących parametrów a nie odczyt blędow bo do tego fachowca nie trzeba
  2. wszak m47 rzekomo przy dobrym programie i dobrej vp44 potrafią wypluć ok 160ps , a 150-155 bez problemu .
  3. Standard ;) Ja przy przykręcaniu daje silikon "silnikowy" i wkręcam i do następnego zrzucenia obudowy jest ok :cool2:
  4. Trochę nie doczytałem , Ty chcesz zrobić ze zwykłej lampy xenon ? U mnie jest to zrobione bardziej profesjonalnie i kosztownie bo ktoś zakupił lampy ksenonowe i dołożył instalacje od spryskiwaczy , nie dołożył tylko samopoziomowania (z przyczyn mi nie wiadomych) Odnośnie samej modyfikacji jaką planujesz to nie mam pojęcia i przepraszam , że trochę namieszałem w temacie po prostu myślałem , że chcesz wymienić lampy i dorzucać całą resztę .
  5. Ja mam ksenon dołożony - przez poprzedniego właściciela , wtedy jeszcze nie wiedziałem że xenon wymaga poziomowania i tego nie mam . Czy kogoś oślepiam ? raczej nie , a przynajmniej w ciągu ponad 50 tys km które zrobiłem tym autem nikt mi nie "mrugnął" a i znajomi mówili , że jest ok . Nie popieram takiego rozwiązania , ale jakoś to funkcjonuje , zdało by się kiedyś to porobić , ale nie bardzo mam pojęcie :mad2: Spryskiwacze poprzedni właściciel dołożył... Podsumowując : ja bym nie inwestował w dokładanie - szkoda kasy (chyba , że planujesz się dłuższy czas pobujać e46) , co do przeglądów i kontroli policyjnych to spotkałem się z zapytaniem czy spryskiwacze sprawne i tyle . a jestem stosunkowo młody i wpadam w stereotyp kierowcy bmw więc kontroli mam naprawdę sporo , a mandatu żadnego ;)
  6. asotek odpowiedział(a) na mis2a temat w E46
    cieszę się , że udało się rozwiązać problem (bo na to wygląda) daj znać jutro czy wszystko gra ;)
  7. asotek odpowiedział(a) na maciej e46 temat w E46
    jak na 98r m47 136 ps to również nie jest zły silnik , owszem kultura pracy typowa dla vp czyli brak kultury , ale jako takich wad nie zauważyłem . Wały pękają i w jednym i w drugim , ale to wynika z niewłaściwego użytkowania przynajmniej w 99% przypadków.
  8. asotek odpowiedział(a) na mis2a temat w E46
    możesz sprawdzić przekaźnik bez dobierania się do świec . wystarczy sprawdzić czy z kostki wychodzi napięcie . na 99% było pewne , że uwali nowy bezpiecznik . Instalacja grzania świec jest prosta , więc jeśli nie ma mechanicznego uszkodzenia wiązki to musisz wymienić przekaźnik który nie jest tani , a używka nie pewna.
  9. asotek odpowiedział(a) na mis2a temat w E46
    wyciągnij ten drut - bezpiecznik zapewne się nie spalił bez przyczyny . Pewnie przekaźnik i tak padnięty - trzeba było sprawdzić czy wychodzi z niego napięcie.
  10. asotek odpowiedział(a) na mis2a temat w E46
    przekaźnik świec lub bezpiecznik f104 wszystko na forum - usterką łatwa do zdiagnozowania jak i naprawy
  11. asotek odpowiedział(a) na maris801801 temat w E46
    jak zrobisz kolizje to tak
  12. a może us style? jeśli przedlift to może ktoś próbował drl ustawiać
  13. asotek odpowiedział(a) na biay509 temat w E46
    Trochę nie na temat, ale rozwiniesz swoją myśl? Zdecydowanie bardziej wolę BMW ("nasze" roczniki), ale quattro miażdży x-drive... zmieniło się coś w tej kwestii? Dzisiaj, kiedy Audi designem wyprzedza BMW, miło byłoby usłyszeć, że x-drive chociaż jest lepszy :P opinia subiektywna - ale bmw moim zdaniem są ładniejsze ;)
  14. Przekaźnik bądź bezpiecznik f104. Temat poruszany na forum i łatwy do ogarnięcia bo przekaźnik masz na wierzchu .
  15. asotek odpowiedział(a) na kat825 temat w E46
    w przedlificie mam podobanie i wydaje mi się , że to za mało za 400 zł można znaleźć boscha s5 czy varte
  16. asotek odpowiedział(a) na kat825 temat w E46
    delete
  17. straszne ...
  18. rozpocząłem diagnostykę od komputera który pokazał błąd świec żarowych które zostały wymienione na boscha . Czy błąd znikł ? nie wiem , nie mam chwilowo lapka ;) sprawdzę w następnym tygodniu . Najpierw czeka mnie wymiana baterii bo aku jest padnięty przez co też słabo kręci . Przy -4 na dwóch świecach powinien normalnie palić to tak swoją drogą ;)
  19. W przekaźniku niema co naprawiać trzeba wymienić bo jak styki są nadpalone to im już wiele nie pomoże. Teraz to i ja to wiem ;) Co do przekaźnika ja kupiłem na allegro najtańszy używany i działa (50zł z wysyłką) i teraz mam 2 sprawne bo mój stary oczywiście też działa... Co wciąż nie rozwiązało mojego problemu z odpalaniem , niby odpala bez jakiegoś specjalnego kręcenia ale to nie jest to , a sygnał z przekaźnika na świece idzie ;)
  20. Roger-Nysa nie dotyka się przekaźników czy jakkolwiek to się nazywa w przedliftach 136 km - wiem bo kontaktowałem się z nim . Co do przekaźnika jeśli prąd do niego dochodzi (czerwony kabel) to nie ma sensu wyciągać bezpiecznika. Jeśli prąd wychodzi z przekaźnika to i przekaźnik jest dobry .
  21. Wiesz ja robiłem uszczelkę pod głowicą i rzeczywiście po odpaleniu troszkę kopciła - co ustąpiło po zrobieniu głowicy , ale u mnie nie było to aż tak widoczne i dla wielu był to normalny objaw (temp na dworze znacznie na plusie)
  22. asotek odpowiedział(a) na slezu temat w E46
    Masz błąd wtrysku sterującego , świec i podgrzewacza - taki standard ;) Czujesz może zapach spalin w samochodzie ?
  23. Dolewasz płyn na 40 km czy na 40 tys km ? Bo jak na 40 km to znasz już odpowiedź .
  24. Jest tego mnóstwo i już rzadko który przekracza 10 tys (mowa o silnikach 2.0 i poniżej)
  25. Licznik jest na bank kręcony - Niemiec nie po to kupuje diesla w touringu by mu stał w garażu... Co nie zmienia faktu , że myślę takie 500 tys dla tego silnika nie jest niczym strasznym.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.