Skocz do zawartości

e46 2.0 D Ciezko odpala na cieplym silniku


wegi3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam bmw e46 2.0D 150 km przebieg 214tys. Problem wyglada tak na zimnym silniku pali bardzo ladnie natomiast gdy silnik osiagnie pelna temp. Ma straszne problemy z odpalaniem nie zawsze bo czasem zalapie od razu ale w wiekszosci przypadkach jest lipa . Na kompie 0 bledow , wymienilem tez filtr paliwa ale i to nie pomoglo . Silnik pracuje rowno bardzo dobrze przyspiesz nie ma zadnych problemow tylko to odpalanie . Panowie prosze o pomoc z gory dziekuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Według mnie czujnik wałka rozrządu

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jezeli jest to czujnik to czemu nie ma na kompie bledow ? Za 1 podlaczeniem diagnosta powiedzial ze blad wtrysku i pompy paliwa ale po usunieciu przejachalem sie z kompem zgasilem odpalilem i tak x2 i bledy nie wrocily diagnosta mowil ze becia czysta 0 bledow a zna sie na swojej robocie . Jezeli chodzi o wolne ruszanie czy dynamiczne to nie ma kangura jedzie rowno i pracuje rowniez rowno .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

MIałem u siebie to samo z tym ze jak był rozgrzany silnik to auto nie odpalało kupiłem nowy czujnik wałka rozrządu i pomogło

Dodam tylko ze przez moje niedowidzenie nowy założyłem z dwoma oringami i było bez zmian wiec szukałem dalej az na forum doradzono mi sprawdzenie tego nowego czujnika. Powiedziano mi zebym wrzycił go do gorącej wody gdy auto jest zimne i odpala, gdy wyciągnne go z gorącej widy (wrzątek) i wsadze do auta i nie bedzie odpalać to wiadomo nowy czujnik jest zepsuty. Tak tez chciałem zrobic i gdy go odkreciłem zobaczyłem ze sa na nim dwa oringi a powinien byc jeden. Zdjąłem jeden i wszystko było ok , auto paliło na zimnym jak i na ciepłym. Wcześniej odpinałem czujnik wału korbowego bo myślałem ze to moze byc on ale na kompie po odpięciu bład sie nie pokazywał było to dla mnie dziwne. Dowiedziałem sie ze z tymi czujnikami jest róznie i nie zawsze na kompie pokaze przynajmniej na INPA. DIS jest dokładniejszy wiec spróbuj u kogoś na lepszym kompie

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bo czujnik nie działa często gdy jest gorący.Po ostygnięciu może działać prawidłowo.

Podłącz kompa,gdy nie będzie chciał odpalić,wtedy wyświetli błąd,lub nieprawidłowy parametr np nieprawidłowe ciśnienie pompy.

Wiec powiec mi dlaczegu u mnie po wymianie tego czujnika auto odpalało jak nowe z salonu ?

Odepnij sobie ten czujnik jak bedziesz miał zimny silnik i auta nie odpalisz

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja dla odmiany proponuję zrobić test przelewowy, wtrysk/wtryski jak daje/dają na przelew spada ciśnienie i na początku jest problem z odpaleniem na ciepłym a później może wcale nie odpalać. Ale tu też powinien być błąd z za niskim ciśnieniem, czy były te błędy sprawdzane? Wiesz może?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo czujnik nie działa często gdy jest gorący.Po ostygnięciu może działać prawidłowo.

Podłącz kompa,gdy nie będzie chciał odpalić,wtedy wyświetli błąd,lub nieprawidłowy parametr np nieprawidłowe ciśnienie pompy.

Wiec powiec mi dlaczegu u mnie po wymianie tego czujnika auto odpalało jak nowe z salonu ?

Odepnij sobie ten czujnik jak bedziesz miał zimny silnik i auta nie odpalisz

 

Napisałem ,że pod wpływem temperatury,gdy silnik jest gorący (czujnik też) cewka w czujniku może nie działać.

Dlatego silnik odpala gdy jest zimny,a nie odpala ,gdy jest gorący.

Dlatego nie rozumie tych pytań.

 

"Wiec powiec mi dlaczegu u mnie po wymianie tego czujnika auto odpalało jak nowe z salonu ?" -bo miałeś uszkodzony czujnik

"Odepnij sobie ten czujnik jak bedziesz miał zimny silnik i auta nie odpalisz-" normalna sprawa.

 

Oczywiście może być uszkodzony jeden z czujników ,czy to wałka,czy wału,które działają na tej samej zasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zadałem takie pytania bo zrozumiałem Twoja odpowiedz tak jakby to było normą ze czujnik nie działa gdy silnik sie rozgrzeje.

Nie zrozumieliśmy sie :cool2:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Maniek noo błedów zero po usunięciu starych . Nie wiem jak gdzie on to sprawdzał ale mówił ze becia czysta :(

Ale jakie były stare? Najpierw się czyta później usuwa..teraz musisz czekać aż nie będziesz mógł odpalić i wtedy sprawdź błędy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem takie pytania bo zrozumiałem Twoja odpowiedz tak jakby to było normą ze czujnik nie działa gdy silnik sie rozgrzeje.

Nie zrozumieliśmy sie :cool2:

 

Spox :cool2:

 

Mechanik który skasował błędy bez ich odczytania utrudnił i przedłużył Twój problem z samochodem.Zmień mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym silniku mamy 3 pompy paliwa.

1. Pompa tłocząca w zbiorniku

2. Pompa progowa (ok 4 bary przy włączonym zapłonie)

3. Pompa wysokiego ciśnienia. (ok 280 bar).

 

Nieprawidłowość w pompie może powodować błąd ostatniego elementu w układzie paliwowym jakim jest wtrysk.

Ale tu potrzebny jest ogarnięty człowiek do diagnostyki z odpowiednim sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Panowie byłem na kompie 0 błędów ! I problem pojawia się sporadycznie i za 2 razem odpala nie wiem czy to czasem nie wina immobilisera ?

 

co do kompa to raczej chodzi o odczyt i interpretacje bieżących parametrów a nie odczyt blędow bo do tego fachowca nie trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak jeszcze taka mała anegdota . Problem wyglada tak na zimnym , półciepłym silniku pali od razu na macha jak jest 90 stopni zgasze silnik i odpale np po 5 min pali na raz ale jak wyjde z samochodu zamkne ją i minie 10-15 min to pali za 2-3 razem nie wiem czy to coś pomoże w odnalezienie mojego problemu . Wiecie co to może być ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puzonn ale napisałem ze jak jest ciepły osiagnie temp. robocza zgasze i po chwile odpale to pali az rozrusznik chce wyskoczyc tak ładnie pali a jak zostawie samochod na 15 min i wroce to pali za 10-11 razem za ciężko . Jak by to był czujnik to w ogole na ciepłym bym go nie odpalil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Objawy klasyczne, nie jedź tylko sam zrób, prosta sprawa i nie dasz się naciągnąć na komplet :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.