Treść opublikowana przez karbo
-
E60 3.0d Zatarte cięgno Turbiny ?
U Ciebie jest chyba sterowanie turbiną podciśnieniowe. Ja na Twoim miejscu poszukałbym informacji o filterkach na sterowaniu podciśnieniem w turbinie. Koledzy pewnie napiszą więcej na ten temat. Poszukaj o tych filterkach na forum, bo to dotyczy aut z turbiną sterowaną podciśnieniowo.
-
E60 3.0d Zatarte cięgno Turbiny ?
ale to moduł steruje dźwignią więc może to jest odpowiedni trop
-
E60 3.0d Zatarte cięgno Turbiny ?
Koledzy to wcale nie musi być "zacinająca się" dźwignia ale wadliwie działający moduł elektroniczny, który tą dźwignią steruje. Jest tu gdzieś wątek na temat mulenia itp w zakresie 1500 - 2000 obrotów. W tym wątku wypowiada się jedna osoba, która pisze że wymieniała ten moduł (na używany bo to intergralna częśc turbo) i że po tym objawy u niej ustąpiły. Wcześniej ktoś tej osobie próbował ten moduł naprawić ale nic z tego nie wyszło. Osoba ta podawała, że moduł jest czuły na wysokie temp. które go uszkadzają.
-
Diesel...
Owszem jest taka teoria. Wielu jednak tankuje "lepsze" paliwo typu premium licząc na to, że jest mniejsza szansa trafienia na jakiś syf. Ja osobiście tankuję premium zimą.
-
Diesel w e90...filtr cząstek stałych DPF
Może być rura okopcona nawet jak jest dpf, gdy już zaczyna przepuszczać sadzę.
-
DEKRA 2010 wysoko ceni serie "3" !
właśnie za to płaci firma bmw :mrgreen:
-
pytanie o koła
To wszystko zależy od tego w co zainwestujesz. Jeśli kupisz lżejsze od posiadanych felgi, zachowasz oryginalny obwód koła i kupisz opony o zmniejszonych oporach toczenia to osiągi na pewno sie nie pogorszą.
-
[E90 320d] Wymiana oleju w silniku
Witamy Jeśli silnik z dpf /filtr cząsteczek stałych/ to olej musi spełniać normę LL04, jeśli bez to może być LL01. Ja osobiście jestem zdania, że 5w30 jest ok /szczególnie dla turbosprężarki/. Jeśli nie ma pewności, że fitry i płyny są ok, to ja bym wymienił wszystko co się da, na świeże i nowe /także filtr odmy/.
-
[E87] Jak wymienić olej?
albo odwrotnie :lol: zależy czy ktoś ufa elektronice, czy rozwiązaniu typowo mechanicznemu
-
Chiptuning do e91 320d w automacie
Moim zdaniem może wpływać na przegrzanie niektórych elementów silnika /i skończyć się poważną awarią/. Dlaczago? Bo długotrwałe podróżowanie z dużymi prędkościami /czyli z mocą maxymalną albo do niej zbliżoną/ w aucie po chipie powoduje że układ chłodzenie jest niewystarczająco skuteczny. Podniesienie mocy powoduje że zwiększają się także straty, które do atmosfery muszę być odprowadzone przez układ chłodzenie. Układ chłodzenia w każdym aucie ma swoją ograniczoną skuteczność, o której jak sądze większość a może wszyscy tunerzy nie mają pojęcie /wie to pewnie tylko producent/. Nie bez przyczyny oryginalne pakiety bmw podnoszące moc zawierają powiększoną chłodnicę. Warto jeszcze zauważyć że w wielu starych autach /gdzie nikt nie zajmował się układem chłodzenia/ jego sprawność jest o wiele niższa od pierwotnej.
-
[E87] Automatyczna klimatyzacja/Nieprawidłowa praca/
Na razie zostawiam sprawę tak jak jest. Przy okozji sprawdzę tylko czy czynnika chłodzenia nie brakuje. Żonę nauczyłem jak ją nastawiać i przestała mi marudzić.
-
[E87] Automatyczna klimatyzacja/Nieprawidłowa praca/
A jak się do niego dobrać?
-
[E87] Automatyczna klimatyzacja/Nieprawidłowa praca/
No sam już nie wiem czy ten typ tak ma, czy coś jest popsute. W sumie dzisiaj pojeździłem tym autem dłużej jak zwykle i z włączoną klimą na auto i uznałbym, że wszystko jest ok, gdyby nie to, że miałem ustawioną temp. na 20 C a na pewno takiej temp. wewn. nie było. Porównuję cały czas pracę klimy w 1-er do tego co mam e90. W 3-er jak ustawię na 24 to mam taki sam efekt jak w 1-er przy ustwieniu na 20. Więc wydaje mi się, że padł czujnik temp. wewnętrznej - poprostu podaje błędną informację do kompa. Pytanie - czy taki czujnik temp. można uszkodzić mechanicznie z wnętrza auta? (córka uwielbia przesiadywać w samochodzie i potrafi dłubać różnymi przedmiotami w różnych miejscach auta). Czy ktoś wymianiał już taki czujnik samodzielnie? :?:
-
[E87] Automatyczna klimatyzacja/Nieprawidłowa praca/
Więc tak. Jak włączam klimatyzację na automacie i zadaję temp. np. 23 C przy zew. 30 to wentylator rozwija maksymalne obroty i zaczyna wiać zimne powietrze. I byłoby wszystko ok, ale klima nieschładza auta do zadanej temp. szybko wentylator zwalnia i zostają dwie kreski na wyświetlaczu. W manualu wszysko ok. Ustwiam na 22 C i tyle po pewnym czasie mam. Wydaje mi się że padł czujnik temp. wewnętrznej. Ale gdzie on jest i jak go ewentualnie wymienić. Może ktoś już miał podobny problem i wie co może być przyczyną. pozdrawiam i czekam na ewentualne sugestie
-
3,0dA - zamula 1600-1900obr/min
Interesowałem się tym tematem bo w mojej 330d także taki objaw zaczął występować jak zrobiło się cieplej na wiosnę. Mam auto z dpf i u mnie "mułek" ustąpił po tym jak trochę pojeździłem na trasach i przestałem tankować paliwo typu premium. Teraz leję ON zwykły z dobrych stacji. Wielu twierdzi że za typowego w podanym przez Ciebie zakresie obrotów "mułka" odpowiada dpf, ale częśc kolegów twierdzi że ma podobny problem a nie posiada dpf. Niektórzy uważają, że przyczyna może tkwić w starowaniu turbo (ponoć zdarza się w że turbinach starowanych elektronicznie pada układ odpowiedzialny za starowanie kierownicą turbo). Jest też teoria o padających wtryskach. Mnie osobiście najbardziej wydaje sie prawdopodobna teoria o starowaniu kierownicą turbo i padającym elektronicznym module (awaria polega na nietolerowaniu przez moduł wysokich temperatur). Dodam tylko że jest to jedyna teoria która wyjaśnia dlaczego auto nagrzane i w ciepłe dniu częściej ma wspomnianą wcześniej dolegliwość. Życzę powodzeni w szukaniu przyczyny awarii. Jak się uporasz z problem koniecznie napisz na forum co było odpowiedzialne za ten przykry objaw. Wielu Kolegów będzie Ci wdzięcznych także tych którzy posiadają jednostkę 2.0d.
-
[Nowe] Audi A4 Avant czy BMW E91
No tak zasięg diesla jest super
-
Start assistant inactive
Pewnie chodzi o funkcję ułatwiania ruszania samochodem pod górkę. Po zdjęciu nogi z hamulca jeszcze jakiś czas utrzymywane jest ciśnienie w układzie hamulcowym i dzięki temu auto nie cofa się w czasie ruszania. Pewnie właśnie ta funkcja nie działa poprawnie.
-
dziwne objawy dwumas?
Winę może ponosić zbyt mocny program. Za dużo Nm przy zbyt niskich obrotach.
-
Samodzielna wymiana tarcz hamulcowych
Gratulacja za wymianę. Co do producenta tarcz hamulcowych to myślę podobnie jak Ty, z tym że ja doszedłem do wniosku że to przede wszystkim okładziny cierne muszą ze sobą idealnie współpracować a to może zapewnić jedynie zastosowanie okładzin jednego producenta.
-
problemy pomiedzy 1500 a 1800 obr 320d
No to może wtryski (jeden albo kilka). Mnie dpf nie pasował do tych objawów z jednego powodu. U mnie nigdy nie występował ten niepokojacy problem jak było zimno albo samochód był nie nagrzany.
-
[E87] 120d Filtr cząstek stałych
Pisz na bieżąco jak sprawuje się auto i jak zmieniło jego zachowanie bezpośrednio po zmianach. Mnie zawsze z tym wycinaniem dpf niepokoiła jedna sprawa. Skoro turbina w założeniach konstrukcyjnych miała mieć za swoimi łopatkami zwiększone ciśnienie wywołane istnieniem dpf to co się stanie jak tego ciśnienia za nią nie będzie. Czy nie będzie to miało wpływu na jej trwałość? Jeśli możesz to spytaj.
-
Problem z DTC W E91
to co opisujesz to zwykle zerwanie przyczepnosci na skutek wadliwego amortyzatora, amor zle pracuje, auto podskakuje, kolko zrywa przyczepnosc, uklad dsc interweniuje :cool2: ale jak kolko zerwie przyczepnosc to dsc interweniuje poniewaz wykrywa nierowna predkosc obrotowa i hamuje dane kolo klockami... u mnie podczas interwencji DSC przy pomiarze kompem podczas jazdy wszystkie kola kreca sie idealnie rowno...dlatego jedna z 1. decyzji bylo, ze moze "czujnik predkosci obrotwej" jest walniety...dzieki za pomoc ale to nie to...pozdr. Nie niesądzę abym miał już uszkodzony amor (60 tys przebiegu) to raczej normalne przy dużym momencie 530 Nm na jednaj osi z wąskimi kółkami 225 szerokość opona).
-
Problem z DTC W E91
a może to wina amortyzatora kół napędzanych? Ja np. mam tak że jak przyspieszam mocno np. na 3, 4 biegu to nawet na małej nierówności koło traci przyczepność i włącza się dtc.
-
BMW E90 diesel czy benzyna
Problem w tym że nie da się go wyłączyć kluczykiem. Trzeba chyba włożyć coś w dolot?
- Lakier