Treść opublikowana przez hawraneek
-
E39 525iA 2002r.
dziękuję :) tak 16-moim zdaniem 17 to optymalny rozmiar dla e39 ale dla mnie staruszka to już za twardo niestety :?
-
E39 525iA 2002r.
najnowszy nabytek-już się nie mogę wiosny doczekać :D
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
Raz na kwartał..w ciągu kwartału można zrobic przebieg od wymiany do wymiany lub tylko 1tys.km.. Lepiej operowac przebiegami :cool2: zgadza się :D ale bez względu na liczy...w tym sezonie jeżdżę tyle samo co w zeszłym, wtedy dolewałem a teraz nie, z przyzwyczajenia dość często sprawdzam poziom i za każdym razem jestem miło zaskoczony.
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
i co wniosłeś twórczego do dyskusji tą wypowiedzią? chyba kolega "Dimo", jeden post wyżej, zwrócił już uwagę, że moja wypowiedź jest nieprecyzyjna...
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
Ja też mam Motul od tego sezonu, wcześniej był Castrol, nareszcie mi oleju nie bierze, a wcześniej dolewałem 0,5l średnio raz na kwartał. Kupowałem tutaj http://www.mautoczesci.pl/ w dobrej cenie.
-
jakie felgi do bmw e39
Nie chcesz ich sprzedać ? Jeśli tak proszę o info na PW :wink: kurde :cry2: ale ja zrobiłem dosłownie tak jak napisałem :mrgreen:
-
jakie felgi do bmw e39
Kolego, ja wpakowałem do siebie felgi od e36 ( mimo że koledzy mówili żebym dał sobie z tym spokój, ale się uparłem) problem był dokładnie ten sam, różnica otworu centrującego i et. "Rozwiązałem" tą sprawę za pomocą dystansów z przejściem otworu centrującego...miesiąc później felgi poszły do sprzedania a dystanse za 7-stówek na śmietnik. Moja rada, sprzedaj felgi i załóż właściwe do modelu bo to loteria. Zobacz ile osób na forum ma problemy z biciem na kierownicy, jak Ci przetoczą którąś felgę minimalnie źle, to ani nie da się na tym jeździć ani sprzedać. To tyle ode mnie.
-
[e39] białe 523i -- dajan
a ja poproszę zbliżenie na "znaczek" za przednim kołem...słabo widać co tam masz. spoko ten szyber wyszedł :cool2:
-
[e39] białe 523i -- dajan
pierwszy raz widzę białe e39, ciekawe ile w ogóle wypuścili na rynek w tym kolorze, przynajmniej nikt Cię nie pomyli-ładne to autko :cool2: grill chromowany :cool2: podświetlenie wnętrza...bo ja wiem...pomysł niezły...kolor światła zdecydowanie bym zmienił-na białe:) szyber od golfa...no no masz inwencję twórczą :mrgreen: pokaż na zbliżeniach jak to wyszło. dobra, jadę na ryby-miłego dnia:)
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
525i o porównaniu automat manual nic Ci nie powiem bo nie wiem, nie jeździłem w manualu, natomiast kolega ma 3 litrową też w automacie no i pytałeś o gaz to tu się wypowiem: co do 525i mam mieszane uczucia, ciągle mam wrażenie że ten silnik jest za słaby do togo auta, za każdym razem jak wciskam mocniej gaz czuję jak bym mu krzywdę robił, jest takie dziwne odczucie "zduszenia" silnika, jak by go coś "trzymało"...nie umiem tego ująć bardziej "fachowo"...rozmawiałem z innymi użytkownikami tego silnika...mają takie same odczucia. Za to złapałem się już parę razy na tym, że wciskam na światłach gaz w podłogę, po czym przychodzi mi do głowy myśl że kiepsko przyspiesza, ale jak spojrzę w lusterko to wszyscy "normalnie" jeżdżący zostają daleko w tyle...więc może to tylko masa, komfort i wyciszenie sprawiają, że ma się takie odczucia...ze stoperem w ręku auto setkę ma po 9 sekundach...sam sobie oceń czy Ci to wystarczy czy nie. Kolega ma 3 litrową i tamten zdecydowanie lepiej się zbiera...złapaliśmy się kiedyś ze świateł...od zera do 160 chyba...nie pamiętam już dokładnie...był szybszy mniej więcej o długość samochodu. Gaz- jeżdżę od roku, i to była najlepsza decyzją odnośnie tego auta, nie ma żadnej różnicy odczuwalnej, tak samo zbiera się na benzynie jak i na gazie, gdyby mi go ktoś w nocy założył rano bym wstał pojechał i nie wiedział że na LPG fruwam. jeszcze Ci coś o spalaniu napiszę na gazie: zbiornik 52 litry styka na 340-350 kilometrów w Wawie i jakieś 420 w trasie...zawsze mnie zastanawia dlaczego to auto ma tak małą różnicę w spalaniu między trasą a miastem...podany wynik dotyczy bardzo spokojnej jazdy. Gdybym dzisiaj kupował...trzy litry co najmniej:) ale wiem jak to jest z kupnem używki, ciężko coś znaleźć sensownego i często bierze się to co jest w dobrym stanie nie zawsze zgodnie z planem. to tyle...moich subiektywnych odczuć:)
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
dał byś się przejechać takim czołgiem:)
-
WĄTEK SPONSOROWANY BMW E39 520D 530D TDS CHIPTUNING PROMOCJA
znowu te klekoty...a na benzyniaka to nie ma cwaniaka...
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
dokładnie-moja u mnie też. tylko w międzyczasie-o ile fundusze pozwolą-silnik wsadzę mocniejszy bo ten mnie dobija...
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
do mnie podszedł gościu na stacji benzynowej... -ładne auto, fajna skórka ile dałeś? -24-mówię -a to nie lepiej było dorzucić ze 3 klocki i e60 kupić? pojechałem w swoją stronę...
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
w tym miesiącu wymieniłem: skrzynia-olej, filtr, uszczelka silnik-olej, filtr, uszczelka miski, uszczelka podstawy filtra amory przód tuleje na wahaczach poduszka pod silnikiem jakieś jeszcze duperele wyszło coś koło 3200zł :D więc się kolego zastanów... ja kupiłem swoją za 24 i przez rok dołożyłem jakieś 15-20 koła...wolę tego nie liczyć dokładnie... a założenie że kupisz auto, dołożysz żeby je wyprowadzić na ludzi, a potem już będziesz miał spokój...moim zdaniem jest błędne...
-
Felgi E60 do E39
daj sobie z tym spokój...ja miałem na swojej, fele od e36 więc wiem co mówię...kupuj felgi dedykowane do modelu a będziesz miał więcej włosów na głowie.
-
E39 525iA 2002r.
co do felg to się zgadzam...idą do sprzedania
-
Utrzymanie e39 2,5i lub z gazem vs E36 1,6i ?
Wystarczy porównać koszt amortyzatorów, klocków, tarcz...czy innych podzespołów...i już widać jakie są różnice w utrzymaniu...plus spalanie. Może sposobem na zakup naprawdę zadbanego auta jest szukanie właśnie na forum, wśród miłośników marki, i jak prześledzić posty z ostatnich miesięcy to zaraz wiadomo co w aucie było robione? Ps. co do igiełek to znam jedną taką, jest na tym forum u kolegi gorik79, jak tym latam to mam wrażenie że dopiero z fabryki wyjechała, moja to przy niej rzęch a od zakupu wymieniam wszystko po kolei co tylko trzeba-ale on kocha to auto bardziej niż żonę :mrgreen: a ile kasy i godzin własnej roboty tam poszło to głowa mała-ale ta nie jest na sprzedaż, a jak by była to cena stały by gdzieś koło 40 tysi...nikt by tego nie kupił za tyle a on i tak by stracił gdyby ją za tyle puścił...taki paradoks :mrgreen:
-
Utrzymanie e39 2,5i lub z gazem vs E36 1,6i ?
no na temat utrzymania e39 2,5i to coś akurat wiem :D i powiem tyle, jeśli nie kupisz auta od pasjonata-a takiego to na rynku szukać ze świecą-i będziesz chciał je zrobić dla siebie tak "że mucha nie kuca"-to bardzo łatwo w rok dołożysz do niego cenę zakupu :D Kolega CIHY525 dobrze napisał...układ chłodzenia, zawieszenie, elektronika...a przy tym wszystkim wydatki na paliwo to już pikuś :mrgreen:
-
Sienek-->> E39 530d, Czarna Szmata
jak kupowałem swoją to zastanawiałem się też na X-Type z zewnątrz bardzo ładny-ale jak wsiadłem to środek mi nie pasował-jakiś ciasny i w takim "Angielskim" stylu-no i opinie że technologicznie to Ford Mondeo-do dzisiaj zastanawiam się czy dobrze wybrałem-zwłaszcza że pod moim oknem często parkuje czarny Jaguar...ale to nie na temat... mam nadzieję że będzie Ci się dobrze śmigało e39-prezentuje się super-ładny felunek-pozdro.
-
Sienek-->> E39 530d, Czarna Szmata
Ładne auto :cool2: wnętrze jak u mnie tylko bez navi. a dowodu za te boczne szybki z przodu to koledze nie zabiorą? jak wypada BMW w porównaniu z Jaguarem?
-
[E39] 525i 2001r M-PAKIET
całkiem nieźle to wyszło :cool2: a jak Ci się kolego jeździ z tym silnikiem? jakie wrażenia?
-
Co sądzicie
kolego na samej górze masz taki temat... viewtopic.php?f=72&t=155407
-
Alu ramki na licznik - zamontowane
no to foty poprosimy, bo tak to nie wiadomo jakie założyłeś, może różowe... :D
-
bmw 530 d
moja Mama che odkupić moje e39...chyba się zgodzę...i też sobie kupię coś w M-pakiecie...ładne auto, fajny kolor i felunek, no i czarne skóry w środku a to lubię :cool2: a najbardziej to mi brakuje regulacji długości siedziska...w długiej trasie boli mnie prawa noga...kolego wygodna ta funkcja? korzystasz z tego?