Skocz do zawartości

pikofm

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez pikofm

  1. pikofm odpowiedział(a) na ARUS1 temat w E34
    Może ci po prostu zamarzły spryskiwacze?
  2. Spróbuj podmienić kompa od automatu.
  3. pikofm odpowiedział(a) na krzysiek27 temat w E34
    Zobacz czy paliwo z pompy cofa się. http://temat bmw-klub.pl
  4. Podaj +12V na bezpiecznik nr 23 i posłuchaj czy w baku coś brzęczy. Ile masz paliwa w baku? Jak poniżej 20-30l to normalny objaw dla niesprawnej pompki.
  5. Jaki masz olej w silniku? Przebieg auta (może już tam kompresji nie ma)? Jak sprawdziłeś świece? Do jakiego poziomu spada napięcie akumulatora podczas pracy rozrusznika? Filtr paliwa zmieniony? Pompka w baku sprawna? Obowiązkowa lektura :)
  6. Wklej zdjęcie jak to wygląda w e34.
  7. pikofm odpowiedział(a) na ADASKO12222 temat w E34
    Zalewasz płynem zbiorniczek do końca, odpalasz silnik. Czekasz aż termostat się otworzy i dolewasz ponownie.
  8. jak nie chcesz kombinować to wstaw takie jak było i po problemie...
  9. pikofm odpowiedział(a) na kwk222 temat w E34
    Zobacz czy mata ma opór elektryczny.
  10. pikofm odpowiedział(a) na Wansky temat w E34
    Napięcie to zawsze będzie, ale czy pompka jest sprawna? Pompka pracuje (chyba) tylko wtedy jak świece żarowe grzeją. Dlatego zrób tak ja Ci mówię... Kąt wtrysku http://img511.imageshack.us/img511/4848/sdc13723.th.jpg Uploaded with ImageShack.us Kontrola rozrządu
  11. pikofm odpowiedział(a) na Wansky temat w E34
    Podaj +12V na bezpiecznik nr 23 i posłuchaj czy w baku pracuje pompka. Ile masz paliwa w baku? Lub poczytaj o tym jak się sprawdza kąt wtrysku jeśli masz lekkie zacięcie do mechaniki.
  12. pikofm odpowiedział(a) na Wansky temat w E34
    Jaki masz przebieg tego silnika? Kąt wtrysku sprawdzony?
  13. pikofm odpowiedział(a) na MarcinWWA temat w E34
    Jak masz tryb * i zapniesz jedno z 2,3,4 to automat będzie miał twardo zapięty jeden bieg Np. na lodzie można ruszać z 4 biegu itd..
  14. pikofm odpowiedział(a) na Buli2580 temat w E34
    Zobacz czy to głowica nie jest popękana.
  15. pikofm odpowiedział(a) na Buli2580 temat w E34
    Kąt wtrysku, pęknięta uszczelka pod głowicą.
  16. TDS czy ciepły czy zimny ma palić od strzała. Zero dymków (ewentualnie powyżej 4tys obr na IV czy V biegu może coś tam puścic). Ma prawo zakopcić minimalnie przy odpaleniu, ale jak nie kopci to lepiej dla ciebie. Ciśnienie robocze płynu chłodzącego nieprzesadzone. TDS spokojnie "spali kapcia" z miejsca. W automacie 3tys obr i kręci. Spalanie 6-12l/100km. Licz się z mnóstwem drobnych wydatków po zakupie. Zwróć uwagę na filtry (całkiem prawdopodobne, że ktoś wymieniał wszystko na czas = ktoś o niego dba). Da się trafić dobrego TDS nawet w e34, ale trzeba trochę pojeździć i poszukać. Szukaj TDS z nastawnikiem indukcyjnym, popatrz na forach jak to odróżnić. Przeleć się nim z prędkością powyżej 120km/h przez 5min jak temp stoi w pionie to znaczy że z głowicą jest wszystko ok. Jak mi się jeszcze coś przypomni to dopiszę.
  17. Ona dotyczy wyłącznie automatycznej skrzyni biegów.
  18. Wymień/sprawdź rezystor dmuchawy tzw. jeż albo miecz.
  19. Niby są prostowniki z funkcją odsiarczenia, ale 100% sprawności już nie będzie.
  20. Zainwestuj w jakiś akumulator 92Ah i będzie pięknie :cool2: a teraz przeczytaj mój pierwszy post w temacie i odpowiedz sobie co on ma wspólnego z tym co ty teraz odkryłeś? Pozdrawiam ;)
  21. A jest drożny?
  22. Tak, ja mi kiedyś pompka nie działała to koło lewej lampy miałem bańke 10l i wężyk do pompki z bańki oraz powrót z wtrysków do bańki. Na początku przy próbie odpalenia zaciągnij trochę paliwa do wężyka żeby pompa nie musiała długo kręcić na sucho.
  23. 1. Sprawdź wszystkie bezpieczniki pod maską MIERNIKIEM/multimetrem czy czymkolwiek innym co daje 100% pewności (bo na oko to chłop w szpitalu... ;)) Bezpiecznik nr 23 odpowiada za pompkę. Jak podasz na niego +12V to pompka w baku powinna się odezwać. 2. Wyjmij pompkę i podłącz ją do akumulatora przewodami, zobacz czy kręci. 3. Jak wygląda sprawa z drożnością filtra? 4. Spróbuj podłączyć jakiś wężyk bezpośrednio do filtra, a jego drugi koniec włóż do butelki 1,5l z ropką Później zobaczę u siebie czy też mam wybrakowane bezpieczniki.
  24. Radzę poczytać o tym jak działa lampa z soczewką (którą większość e32/e34) posiada.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.