Treść opublikowana przez orzel_man
-
regeneracja reflektorów
Moje wrocilły uszczelnione, i dodatkowo metalowymi klamerkami spięte. myje na myjni fure, jezdże w deszczu... parowania nie zauważyłem
-
BMW E39 530D 193KM dostaje za mało powietrza.
Sprawdzić zadane wartości doładowania z rzeczywistymi. Jeśli turbo daje zamalo to albo turbina zapieczenia, Albo sterowanie nią czyli zawór N75 Pomaga często wyczyszczenie filterka.
-
Co wybrać 535i albo 530d lub 535d
Jeszcze raz dziękuję... śledzę dalej dyskusję na temat Diesli ;) Udanej Majóweczki!
-
Co wybrać 535i albo 530d lub 535d
Panowie, bardzo fajnie mi się to czyta, i z chęcią uczę się nowych rzeczy... ale ja pytałem o BENZYNĘ ;) więc pomówmy o F10 535i Potwierdźcie proszę że do 2010 miały 2 turbiny a po 2010 jedną turbinę, to tyle. I dziękuję bardzo.
-
Co wybrać 535i albo 530d lub 535d
Wielkie dzięki... Chociaż i tak strasznie Bmw zaczęło Mieszać klientom z oznaczeniami i opisami "twin power" / Twin turbo Wszystko żeby nas trochę ogłupić... Ale na szczęście są fora i pasjonaci. Pozdro
-
Co wybrać 535i albo 530d lub 535d
Ok. czyli się zgadza, 3,5i ma jedną dwustopniową. dzięki wielkie.
-
Co wybrać 535i albo 530d lub 535d
Jeszcze jedno, bo trochę już zgłupiałem. czy silniki 35i mają po 2 turbiny ? czy jest pojedyncza ?
-
Co wybrać 535i albo 530d lub 535d
No i o taką odpowiedź mi chodziło ;) wielkie dzięki, fajnie że F10 mają silniki R6 a nie same Vałki Wielkie dzięki
-
Co wybrać 535i albo 530d lub 535d
Jeśli byłyby to usterki występujące raz na 100 tys Km to nie ma tragedii... ogólnie poprzednia generacja średnio mi się podoba jeśli chodzi o środek (E60) a w F10 wygląda na taki do zaakceptowania. Rozumiem z tego co napisaliście że poza turbo i pompą wody, większych tragedii nie ma, nie mówimy tu oczywiście o zajechanych sztukach. tylko lać i jeździć? Czy różnica jest mocno odczuwalna między 30i a 35i?Przyznam że nigdy nie latałem benzyną z turbo...obecnie 30 diesel po chipie, jakieś 200-210 koni więc przesidka na 3,5i powinna zaspokoić potrzeby. 306KM zamiast 200 i podobny moment powinny zrobić robotę ;) 530i R6 3,0 l (2996 cm³), DOHC wtrysk bezpośredni 85,00 mm × 88,00 mm 12,0:1 272 KM (200 kW) przy 6100 obr/min 310 Nm przy 1600-4250 obr/min 6,5 s 250 km/h 535i[3] R6 3,0 l (2979 cm³), DOHC, turbo wtrysk bezpośredni 84,00 mm × 89,60 mm 10,2:1 306 KM (225 kW) przy 5800 obr/min 400 Nm przy 1200-5000 obr/min 6 s 5,6 s 250 km/h
-
[E38] - Przygotowanie do zakupu
tu się również zgadzam. ;) Dzięki za opinie i zainteresowanie tematem...
-
Co wybrać 535i albo 530d lub 535d
Panowie nawiązując do tematu wyboru.... jeśli przebiegi średnio 12-15k km rocznie. głównie miasto 80% - 20% trasa. Specjalnie na osiągach mi nie zależy, ale ma być bezpiecznie przy wyprzedzaniu. obecnie poruszam dieslem w 30. Z autopsji wiem że przy dieslu częściej może posypaś się osprzęt, a jak to jest z benzyną ? F10 powinny mieć już po kilka lat, mógłby się ktoś wypowiedzieć jak z awaryjnośćią 3.5i i jakie rzeczywiste spalanie przy normalnej jeździe... dzięki
-
[E38] - Przygotowanie do zakupu
Zgadzam się z tym. Tak naprawdę jak będzie kasa na stole rozmowa może trochę inaczej wyglądać. Kółka to już kosmetyka. eeehh....mam sprawne auto... to zawsze sobie coś w tej głowie ubzduram....ale te e38 baardzo mi się podobają....i jazda tym to musi być przyjemność...
-
[E38] - Przygotowanie do zakupu
Zgadzam się że 2.8i to bardzo dobry silnik i świetnie z tego co słyszałem znosi Gaz. To również z pewnością kwestia przyzwyczjeń. Jeśli chodzi o moc auta to wg mnie działa tylko w jedną stronę... zazwyczaj chcemy więcej. Więc przesiadka z 530dA po Chipie na 728i z pewnością nie zrobi na mnie pozytywnego wrażenia. znalazłem takie cudeńko... i zastanawiam się co o tym myśleć... http://otomoto.pl/bmw-740-4-4-bdb-stan-C32694833.html Wygląda ok, silnik bez vanosów, jest gaz...jeśli faktycznie byłyby faktury na główne naprawy... kto wie. mam ok 350 km... oglądał ktoś może to autko ? wiecie coś więcej ?
-
[E38] - Przygotowanie do zakupu
Dzięki za info. 750 to juz wogole kultura:-). Ale nie na codzienne dojazdy raczej:) W sumie dość często bywam w Szwajcarii ... Może warto będzie tam poszukać. Problemy z Vanosami... Tego właśnie sie obawiam, ze nie będzie gdzie zrobić Poza serwisem. A jak wyglada temat cła ze Szwajcarii? Orientuje sie ktoś. Czekam na dalsze opinie Dzięki
-
[E38] - Przygotowanie do zakupu
Witam Szanowne Grono!! Otóż zachorowałem strasznie na E38.... i chciałbym się dobrze zorientować zanim pojadę oglądać konkretne egzemplarze. Obecnie posiadam E39 touring w silniku 3.0 d (530dA) z auta jestem bardzo zadowolony, aczkolwiek czas pójść krok dalej. Poprzednie auto E39 przed liftowa w sedanie - ten sam silnik 3.0d Obecnie auto pali w mieście ok 11-13 l/100km trasa przy normalnej jeździe 6,5-7 l. koszty tego rzędu są dla mnie akceptowalne i mówię otwarcie, że nie chciałbym wydawać miesięcznie ok 1000zl na paliwo, 500- 600zl jest jeszcze ok. Miesięcznie robię ok 900 - 1000km. Głównie po mieście jakieś 85% i raz na dwa tygodnie trasa 200km. Rocznie nie przekraczam 14 - 15 000 km. Przechodząc do meritum, zastanawiam się poważnie nad zakupem E38 w silniku benzynowym i nad założeniem konkretnej instalacji Gazowej. Czytając forum i znając silnik M57 dość dobrze, uważam że może mu brakować "powera" przy masie i gabarytach E38. Nie interesuje mnie palenie kapcia na każdych światłach ani wyścigi na 1/4 ale lubię mieć zapas mocy przy wyprzedzaniu aut z prędkością powyżej 100km/h Poważnie myślę o silniku 4.4 czyli 740i. Wygląda na to że jest to odpowiedni stosunek gabarytów do mocy, moment obrotowy jest zbliżony do M57 więc powinien być satysfakcjonujący. Mam 2 latka i niedługo niemowlaka na pokładzie, więc nie zależy mi na ekstremalnych osiągach Czytałem sporo że po 1998 wprowadzone zostały VANOSY, czy faktycznie są tak problemowe ? Zdaję sobie sprawę że nie kupię idealnej e38 i z pewnością będę przygotowany na pakiet startowy. Będę bardzo wdzięczny za informację typu: 1. Czy 740i to nie będzie przesada. Jak radzą sobie inne silniki w tym modelu? 2. Co do wymiany na początek ? przewody wysokiego napięcia, świece, ….? 3. Może nie powinienem pytać, ale jakie realne spalanie ? 20l gazu? 30? 4. Czy faktycznie unikać silników po 98? Jeśli nie to ile kosztuje wymiana VANOSÓW 5. Różnica między E39 a E38… czy jest taka sama jak Między E46 a E39 ;) Jeśli tak to decyzja jest dla mnie prosta 6. Komfort – czy e38 jest dużo bardziej komfortowe od e39. 7. Ogólne wrażenia, bo słyszałem i czytałem że kto kupi E38 raczej nie rozstaje się z nią szybko. 8. Czy jechać do Niemiec po furę ? Poprzednią e39 kupiłem w Niemczech i byłem bardzo zadowolony pomimo iż miała przy zakupie 260 000 9. Jak 740i znosi gaz? Myślałem o zakupie auta bez instalacji gazowej, i założeniu w profesjonalnym zakładzie odpowiedniej instalacji. 5000 – 6000 zl powinno starczyć. Na pewno nie mam zamiaru na tym oszczędzać. Ok. To na początek tyle. Z góry wielkie dzięki za komentarze. Pozdrawiam
-
regeneracja reflektorów
po regeneracji i wymianie regulatorów obowiązkowa wizyta na stacji diagnostycznej w celu ustawienia prawidłowego poziomu. grosze kasują albo za darmo na przyrządzie ustawią. ustawienie na lampach jest MECHANICZNE i nie ma nic do rzeczy z elektroniką są to pokrętła w lampie regulujące regulatory na gwincie, silniczki ustawiają lampę na pewnym poziomie, który jest podany przez czujnik, ale właściwy poziom należy ustawić na regulatorach. i to najlepiej z kierowcą w środku (może to mieć wpływ)i Oczywiście wszystko będzie ok pod warunkiem prawidłowo reagujących czujników. a te najlepiej sprawdzić ręcznie, zdjąć koło, odkręcić śrubkę i sprawdzić czy lampa reaguje przy poruszaniu czujnikiem
-
E39 Pilnie - Czujniki poziomowania Świateł - czy są zamienne
Może u Ciebie tak jest. U mnie było inaczej. 97 z przodu 98 z tylu... nie wiem czy coś było grzebane ale jak wstawiłem 97 na przód było i jest ok. numery podalem po odczytaniu z własnych czujników. Pozdro
-
528i pytanie o felgi
przetoczyć musisz. jak zrobisz na wymiar to pierścienie wg mnie nie są konieczne. pierścienie zakłada się do felg, które mają dużo większe otwory.
-
528i pytanie o felgi
ET 20 spokojnie podjedzie do E39. Przetocz otwory i śmigaj. oryginalne ET w e39 to właśnie 20. Co dystansów... bardzo fajny dają wygląd... ale chyba zawieszenie bardziej dostaje ....
-
[E39] 530d - Kolory przewodów rozrusznika
Spoko,dzięki bardzo. ogarnięte wszystko... jak trzeba.... chodziło mi o kolor przewodu ze stacyjki... do rozrusznika. temat do zamknięcia.
-
Problem z mocą E39 530D
Filterek jest w zaworze. najlepiej zdjąć tą chromowaną rurę co idzie od turbo do Intercoolera po stronie pasażera. Rura tak wygląda... trochę olejem zafajdana, ale problemy z mocą miałęm i opaska nie dokręcona była. http://img209.imageshack.us/img209/6471/7u4e.jpg Do zaworka powinny 3 podciśnienia dochodzić, Odkręcasz jedną śrubę, odpinasz wtyczkę i podciśnienia - tylko pamiętaj gdzie które było podłączone. i rozbierasz zaworek.... najlepiej opalarką podgrzać plastik, żeby lekko i bezpiecznie zszedł. http://img15.imageshack.us/img15/130/t7qs.jpg Filterek to to czarne "okienko" z podziałem na 3 Aceton i patyczki do uszu zdają egzamin. powodzenia,
-
[E39] 530d - Kolory przewodów rozrusznika
Szukam wszędzie schematów elektrycznych do E39, i za cholerę nie mogę znaleźć obwodu rozrusznika. czy ktoś będzie w stanie podać mi chociaż kolor przewodu odpowiedzialnego za wzbudzenie rozrusznika ? chciałbym spytać zanim rozbiorę połowę auta i dotrę do tematu po stacyjce. Jeśli możecie to prośba o podanie informacji którędy przewód idzie. Z tego co udało mi się ustalić to powinien być żółto-czarny/ żółto-brązowy ale pewności nie mam. przydatna byłaby również informacja któędy wchodzi do komory silnika, czy po stronie pasażera czy po stronie kierowcy. z góry wielkie dzięki,
-
Problem z mocą E39 530D
U mnie było to samo... co ja się nakombinowałem.... przyczyna prosta, zapchany filterek zaworu N75 sterującego geometrią turbo. po wyczyszczeniu wszystko śmiga jak należy. od tego bym zaczął
-
[e39] ori radio z navi 4:3 opinie
Dokładie, własny projekt to własny nie ma co się oszukiwać... gdy rozmawiamy o radiach 1 din czy 2 din mówimy o STANDARDOWYCH rozmiarach, któe określa norma... właśnie DIN. więc wszystkie radia mające wymiar wg normy będą wymagały ramki. Tablet, car pc czy cokolwiek innego, to już inna bajka... total INDYWIDUAL.... Powodzenia w projektowaniu i realizacji... wrzuć efekty jak już się uporasz.
-
2.5 tds wywalić kata czy nie jakie efekty?
Ja w swoich dieslach 3.0 wywalałem. Po 200 000 km to już niewiele one raczej filtrują. nie wiem jak TDS ale u mnie nie ma większej różnicy w poziomie hałasu ... elastycność... ciężko powiedzieć, może to tylko wrażenie a może faktycznie coś daje... nie potrafię ocenić, Ja wywalam katy i jestem zadowolony... więcej miejsca w komorze silnika ;) Tłumikarze wyspawali mi coś na kształt litery "S" przy silniku, żeby zachować podobny kształt jak był ori, żeby spaliny stawiały delikatny opór...gdzieć wyczytałem że prosty przelot nie będzie do końca ok. Zrobione mam od wywalenia ok 20 tys km... nic się nie dzieje. Auto wogóle nie kopci... tylko z rana delikatnie jak pracuje na jałowym zanim olej się dogrzeje...ale to akurat normalne w dieslach. jak depnę kick down.... może mały bączek poleci i tyle... polecam wywalenie katów jeśli masz 200k + pozdro