Treść opublikowana przez TheChoseN
-
Sprawdzanie ABS'u - problem
ale na kompie nie da sie zdiagnozowac. (nie idzie sie polaczyc z modulem ABS)
-
czujniki ABS
Nie wiem czy mozna je stosowac zamiennie, ale te z przodu maja trzy bolce a te z tyłu 2 i nie wiem czy wtyczka pasuje, ale chyba nie.
-
czujnik od ASC
Sprawdz czy czasem nie poluzowało sie nic przy sterowniku od ASC+T. Znajduje sie on za schowkiem. Musisz odkrecic schowek i po prawej stronie tak nieco wyzej bedzie umiejscowione to "ustrojstwo" :) Mozliwe ze tam cos nie styka, psiknij jakims sprezonym powietrzem po wtyczce i podlacz.
-
Sprawdzanie ABS'u - problem
Witam Mój samochód to BMW 323i E36. Mam taki problem, sprawdziłem moje czujniki ABS'u i mam takie pytanie. Zacznę od początku: - Nie działa mi ABS i ASC+T - Sprawdziłem czujniki miernikiem. WSKAZANIA: - Prawe przednie koło: Między trzema bolcami występuje opór 1,4Kohm - Tylnie prawe Między dwoma bolcami występuje opór 1,4Kohm - Tylnie lewe Między dwoma bolcami nie ma wskazania (brak oporu, przerwany obwód) - Przednie lewe Miecdzy dwoma górnymi bolcami wskazanie 1,4Kohm ale między gornym lewym, gornym prawym a dolnym nie ma przejscia Teraz moje pytanie. Czy czujnik w lewym przednim kole jest sprawny czy tylko w połowie i nie bedzie działać? Pytam ponieważ czujnik kosztuje 270zł i nie chce go bardziej uszkodzic podczas ew. niepowodzenia w wyciągnięcu. Aha jeszcze jedno pytanie: Jak sprawdzić czy przekaźnik ABS'u i ASC są sprawne? I czy we. podmianka z E46 do E36 jest możliwa. Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedź.
-
320d 136 km dziura w obrotach
moj ojciec mial cos podobnego w momemncie wciskania gazu do deski sie dlawil, wymien filtr paliwa :) moze pomoze :)
-
TEMPOMAT - jak zamontować?
Cały poradnik do ściągnięcia stąd: http://www.agamar-ploty.pl/tempomat-e36.zip Kolega Nokerman podeslal jeszcze dwa poradniki do e30 i e34 do sciagniecia stad: http://www.agamar-ploty.pl/tempomat-e30.zip http://www.agamar-ploty.pl/tempomat-e34.zip
-
TEMPOMAT - jak zamontować?
Ja mam... jak cos to kontaktuj sie przez maila [email protected]
-
skasowanie ikony klocków
albo utnij kabelek od czujnika ktory nie działa i skręć 2 druciki ze sobą i zaizoluj :)
-
TEMPOMAT - jak zamontować?
moglbym tez prosic o instrukcję na maila? [email protected]
-
323i - Ile oleju
Dzięki za odpowiedź! :cool2:
-
TEMPOMAT - jak zamontować?
Mocuje sie tempomat w tym samuym miejscu co filtr powietrza. reszty na razie nie wiem.
-
323i - Ile oleju
Witam! Mam pytanie, wie ktos ile oleju w silniku powinno byc potrzebne katalogowo? Pozdrawiam!
-
Problem z przednim zawieszeniem...
przerabiałem też to. wybic mozna łatwo ściągając wachacz i na imadle, nakładając klucz nasadowy chyba nr 35 (juz nie pamietam) wybijac go w dół młotkiem jakims 3kg, wychodzi łatwo. Gorzej jest ze wsadzeniem nowego!!! Uwaga. musisz go równo wsadzić inaczej mozesz sobie nabroić w gnieździe gdy ci skontruje. Pozdro!
-
TEMPOMAT - jak zamontować?
Witam, chcialbym sie dolączyc do posta. Moge kupic kompletny tempomat (uchwyt, silniczek etc.) z BMW E36 320i. Teraz moje pytanie jak to zamontować i czy ktoś juz to kiedyś robił. aha tempomat pochodzi z bmki z automatyczną skrzynią biegów czy robi to różnicę? Pozdrawiam
-
" Codewait " bmw Reverse RDS
włącz poczekaj kilka minut (nieraz godzin) i pojawi sie "CODE ----" wtedy mozesz dalej wpisywac kod. :)
-
Dziwne wskazania na bagnecie od oleju???????????
Też miałem ten silniczek 1.6 M43 w Compacie, Wchodziło dokładnie 3,8L i było ok! Pozdrawiam!
-
Manewr wyprzedzania.
Ja powiem tak, nie wiem jak "u was" ale u mnie (w zach.pom.) nie jest tak źle z tym wyprzedzaniem. Pomijając fakt iż żadko kiedy trzeba to robić, bo każdy tutaj leci 120km/h z reguły, ale tylko dal tego iż tutaj (trasa Szczecin->Płoty) Jest nowa, jedzie sie jak po masełku ciepłym nożem. A propo zachowań chamskich na drodze, nie miałem z tym doczynienia... Nieraz sie zdarzy że jakaś Pan/Pani jedzie 60km/h lub nawet 40 (zdarzyło sie nie raz) to wtedy mus musem że trzeba wyprzedzić. Ja preferuję szybką (w granicach rozsądku) jazdę, ale zachowuję się wobec innych fair, jeśli wiem że ktoś mnie chce objechac to nie utrudniam mu tego. Pozdro.!
-
RINGI / angel eye + bezpiecznik + kable
Jak masz wąską rękę to wsadzisz a jak nie to spróboj po lewej stronie pod puszką (może dojdziesz, mi sie udało) Musi sie udać! :cool2: Aha jeszcze jedno ta dziurka jest z gumową nasadką pociętą tak jak wieczko od CocaColi do wsadzenia rurki w McDonaldzie :)
-
żarzące kontrolki
Wyciągnij zegary, psiknij w kostki łączące tzw. Konekt'a (Środek na bazie spirytusu czyszczący zabrudzenia itd.) Możliwe ze jakieś paprochy sie dostały i powodują małe zwarcie (jakby ktoś nie wiedział to kurz też jest za to odpowiedzialny)
-
RINGI / angel eye + bezpiecznik + kable
W okolicy puszki z bezpiecznikami jest taka specjalna dziurka dla "tunnerów" Tam kabel przechodzi bardzo łatwo ale ciężko rękę tam wsadzić :) Ale kabelek wychodzi nad sprzęgłem. Pozdro!
-
Diagnostyka - Brak komunikacji z ABS.
Dzięki bardzo, pozdrawiam!
-
ESI Tronic, Bosch'a.
Witam, czy posiada ktoś z was interface do tego programu. Chodzi mi oczywiscie o wtyk BMW?
-
Wycieraczki :) - zna ktoś numer?
ten "żagiel" powinien być po stronie kierowcy :-)
-
Kopci 320D???
Mój ojciec też ma E46 320d i też jak mu da w rure to zakopci i to porządnie. Tak więc wydaje mi się ze jest wszystko OK. A spalanie? Zależy na jakich trasach jeździsz po tym mieście, jeśli takie odcinki po 2-4km to normalne ze tyle spali!
-
Diagnostyka - Brak komunikacji z ABS.
a w jaki sposób sprawdził te czujniki?