Treść opublikowana przez danielxc717
-
Pomóżcie z gotującym się 520i + LPG
Pokaż fotkę. Lewy dolny jest gorący?
-
co zamiast katalizatora 540i m62
Jedz do dobrych tlumikarzy niech ci dobierą dobrą firmę kata i o nic się nie będziesz martwić. Mają zrobić i tyle a, jak, będzie coś nie tak to niech poprawiają
-
E39 525iA 2002r.
Moja z 98r żyje, ale zdążyłem 2 lata temu podlewać wody destylowanej bo troszkę brakowało. Jeszcze z rok i może cele było by widać i juz po baterii.
-
E39 525iA 2002r.
Co się stało z autem? Silnik poszedł? Bo zdjęcia nie widać
-
[E39][528i] Tłumik drze się przy określonych obrotach
Najlepiej zrób i zamów wszystko w porządnym warsztacie i niech Ci odbiorą wszystko
-
co zamiast katalizatora 540i m62
Kupić katy sprawne używane albo nowe
-
Pomóżcie z gotującym się 520i + LPG
Jak jutro to robisz to dziś wypal gaz. Zakrec zawór przy butli i odpal auto. Jak przełączy się na gaz to czekaj aż go zabraknie. I nie Odkręcaj już zaworu. Jedź na benzynie po odpowietrzeniu czy jest ok.
-
Pomóżcie z gotującym się 520i + LPG
Aa powietrze gorące nie leci i węże pachną. Ja przeczytałem że leci gorące. Masz powietrze w układzie. Wjedz autem pod górkę na krawężnik czy cokolwiek, odkrec oba odpowietrzniki, wlej po sam czubek zbiornika płyn i niech sobie odpowietrznikami leci nawet kilka minut (silnik wyłączony, zimny i temp na 32st ustawiona musi być) niech ten płyn się nimi wylewa i cały czas uzupełniać go trzeba. Po kilku min jak będzie czysty płyn bez babli leciał to zakrec odpowietrzniki i odessij nadmiar płynu. I ważne. Zakrec przed tym wszystkim zawór na butli odpal auto i wypal resztę gazu na wolnych obrotach aż auto zgaśnie /przełączyć się na benzynę. Dopiero zacznij odpowietrzać
-
Pomóżcie z gotującym się 520i + LPG
Może być korek może być źle odpowietrzony. Lewy dolny wąż gorący? Skąd jesteś? Jak blisko Głogowa dolny Śląsk to pomogę
-
Pomóżcie z gotującym się 520i + LPG
Jak nie jest uszkodzona to dlaczego nie? Można ją oczyścić. Tylko polecam później dwukrotnie zalać później destylowana woda układ i pojeździć chwilę aż do otwarcia termostatu i dopiero już zalać płynem. Zawsze to kanały w bloku i sama chłodnica się umyje i odkryje nieszczelności jej jeśli sa. Bo czasami sam kamień i nalot z płynów słabej jakości i zwykłej wody ja uszczelnia. Masz wolne 400zl możesz kupić jeśli od zewnątrz jest już kiepska
-
e39 523i spalanie oleju
Lalem schell, valvoline, motul. Każdego mniej więcej zarl tyle samo. Zawsze mam 3/4 poziomu i do lewym dopiero jak dojdzie do połowy. Lekko przechylam butelkę i wiem że będzie ok. Mam zboczenie by nie mieć poniżej połowy ani nie poziom pod sam max A 2l silnik ma du o do roboty. Do tego nikt z nas nie wie jak silnik był docierany, eksplatowany, czy się nie przegrzal. My mamy auto już nasto letnie i można tylko się domyślać. Wiem że mi pali dość mało i mam równą kompresję. Tylko tyle wiem o swoim silniku. A czy ktoś go kiedyś katowal tego nie wiem i się nie dowiem
-
[E39][528i] Tłumik drze się przy określonych obrotach
Sprawdź kata lub czy nie wpada coś w rezonans
-
e39 523i spalanie oleju
Stare v8 przed liftem i stare m52 to jak na e39 są pancerne. E34 miała jeszcze bardziej wytrzymałe motory.
-
Problem z filtrem kabinowym MANN 2736-2
Sprawdź na realoem wymiary filtra i zmierz swój ale raczej błąd przy pakowaniu jak kolega wyżej mówi
-
[E39][528i] Tłumik drze się przy określonych obrotach
Jeśli brakuje kata co sam musisz sprawdzić to dlatego. Dźwięk tzw poloneza
-
e39 523i spalanie oleju
Mi na 17tys bierze niecały litr. Spalanie wielkie u ciebie nie jest. Silnik w jakimś stopniu jest wyeksponowany oczywiste po tylu latach. Ludzie takie spalanie jak ty masz na 10tys cieszyli by się jak by mieli co 1000km. Szczególnie nowsze silniki w e39 m54.
-
520i nie chce odpalic
Nie zawsze wyskakuje błąd i to jest ból.
-
Pomóżcie z gotującym się 520i + LPG
Masz plamę od płynu to masz nieszczelny układ chłodzenia. Jeśli to chłodnica to co za problem zweryfikować? Jak masz Dolny wąż zimny to termostat się nie otworzył. Ale to nie ma nic do rzeczy. Termostat do wymiany ale wyciek dalej gdzieś jest. Daj do bardziej ogarnketego mechanika
-
520i nie chce odpalic
A odpalala? Może czujnik wału i paliwa nie podaje gazu chyba wtedy też nie podaje ale pompka i tak po przekreceniu zapłonu powinna nabić ciśnienie
-
E34 porady przed kupnem, pytania,rozterki...
Lekko w prawo to wg tego schematu normalna temp https://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fobrazki.elektroda.pl%2F5727840700_1405084312.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.bmw-klub-lodz.pl%2Fforum%2Findex.php%3Ftopic%3D24373.0&docid=hs5WewoQPVrm_M&tbnid=vfR20KooHjZ-OM%3A&w=431&h=415&bih=1501&biw=1043&ved=0ahUKEwiE38SfvsrNAhUJKpoKHS6QCQgQMwgdKAAwAA&iact=mrc&uact=8
-
Problem z filtrem kabinowym MANN 2736-2
Pokaż zdjęcie filtra i zdjęcia ie obudowy. O jeśli to ten filtr na pewno dobry zostałeś to te oznaczenia są do e39 i może masz coś z obudową
-
520i nie chce odpalic
Bo jak padł całkiem to wogole nawet nie zalanie a jak czujnik się psuje to są problemy z odpaleniem, dlawi się, szarpie dużo pali. Podobno po odpieciu czujnika z wtyczki auto może odpalić. Czy to prawda to nie wiem bo nie próbowałem
-
E46 330Cd dobor tloku
na samym tłoku jest wybity nr? Jak tak to kup z takim samym. Na realoem możesz sprawdzić jak rocznikowo się zmieniały nr tłokow i z jakich modeli (roczników) e46, e39, 360 czy e90 będą pasowały o ile z dwóch ost będą takie same
-
520i nie chce odpalic
Gaz to też paliwo. Jak, czujnik wałka to paliwa nie dostanie. Sterownik paliwowy i gazowy jest połączony ze sterownikiem silnika który podaję dawki paliwa. Za to odpowiada min czujnik wałka. To jest tak w skrócie mało profesjonalnie napisane
-
520i nie chce odpalic
ECU, czujnik wałka, czujnik wału lub jeśli jak zgasła podczas jazdy jak się skończył gaz i go szarpnelo mógł przeskoczyć łańcuch jeśli jest słaby napinacz ale to chyba musiał by być do tego mocno wyciagnięty zużyty łańcuch. Raczej pozostaje komp lub sprawdź czy podaję paliwo i czy jest iskra