Treść opublikowana przez Maciej V8
-
Bmw e39 535i przerywa przy 1000obr.
U mnie jest podobnie. Mierzyłem teraz cewki,ale mam chyba miernik do d.. bo wychodzi że wszystkie są złom. Dotykałem zewnętrznych pinów i na wszystkich mi pokazał 002,lub na innym ustawieniu 019. Mam jedną w 100% walniętą do porównania i na niej pokazuje tak samo. Nie wiem o co chodzi.
-
Bmw e39 535i przerywa przy 1000obr.
Vanosy ok,wydech też. Sam już nie wiem.
-
Bmw e39 535i przerywa przy 1000obr.
Dzisiaj je pomierzę,ale miernikiem ewentualnego przebicia i tak nie wykryję.
-
Bmw e39 535i przerywa przy 1000obr.
Jeszcze troche i zrobię to
-
Bmw e39 535i przerywa przy 1000obr.
Zapomniałem napisać,elektrozawory podmieniałem. Ten sam efekt.
-
Bmw e39 535i przerywa przy 1000obr.
Tak,na kompie sprawdzaliśmy i działają.
-
Bmw e39 535i przerywa przy 1000obr.
Sprawdzone jest ok.
-
Bmw e39 535i przerywa przy 1000obr.
Witam. Pojawił się problem jak w tytule. Podczas rozpędzania od zera w zakresie 1000-1200obr oraz w czasie jazdy w tym samym zakresie obrotów silnikiem zaczyna telepać-przerywać-dławić. Po przekroczeniu tego pola na obrotomierzu problem znika. Gdy silnik jest rozgrzany problem występuje sporadycznie(komp pokazał błąd vanos bank 1)Żeby znaleźć problem rozebrałem cały rozrząd (przy okazji wymieniłem napinacze na obu głowicach reszta była nowa zakładana pół roku temu z vanosami. Wymieniłem odmę i przepustnicę(zaadaptowana). Przepływka ma trzy miesiące (ori),czujniki położenia wałka i sondy mają 6 miesiecy(też ori). Na tą chwilę nie ma błędów a fura nie lata. Znalazłem podobne a wręcz identyczne tematy ale niestety autorzy nie opisali jak poradzili sobie z problemem. Moc jest,setka minimalnie ponad 7 sekund. Dodam jeszcze że gwałtowne dodanie gazu na postoju też powoduje chwilowe przebieranie- przydławienie.
-
Bmw e39 535iA 1996/Bmw e39 535i 2000 nowa galeria
Witam. Niestety maszyna nadal się droczy ze mną... Wymieniłem i zaadaptowałem przepustnice,wymieniłem odmę bo membrana pękła i nadal mi się przydławia przy 1000obr. Błędów brak. Nie wiem o co chodzi.
-
Bmw e39 535iA 1996/Bmw e39 535i 2000 nowa galeria
Witam. Wymieniłem oba napinacze na głowicach,ustawiłem na nowo rozrząd bo był lekko przestawiony i działa. Błędów brak. Mam nadzieje że będzie dobrze.
-
BMW E39 530i wiązka elektryczna silnika
Nigdzie nie jest podpięta i tak ma u ciebie zostać.
-
Witam słaba kompresja na 6 cylindrze m62b44 TU
Jeżeli próba olejowa wyszła jak piszesz to niestety pierścienie.
-
Elektrycznie regulowana kolumna kierownicy
Tak jak napisałem. Sterownik dzieki któremu masz sygnał do sterowania kierownicą jest w fotelu kierowcy z lewej strony(to ten z guzikami do przesuwania fotela). Nie da się tego inaczej przeskoczyć. Po raz kolejny wyjaśnię: do sterowania kolumną służą dwa silniki do których + i - dociera cały czas (zamiana biegunów nie wchodzi w grę by zmienić kierunek ich pracy). Sygnał do sterowania wychodzi ze sterownika w fotelu dociera do manetki od niej z powrotem do sterownika następnie dwoma liniami do jednego i drugiego silnika. W silniku "mini" sterownik odczytuje sygnał i zmienia biegun w zależności od potrzeby. Każdy z silników ma tylko jeden kabel sterujący. Więc nie da się tego przeskoczyć. Chyba że rozkodujesz jakimś cudem sygnał ale chyba tylko morsem.
-
Ring jako kierunkowskaz
No niezły pomysł z tym podpinaniem masy ringu do plusa, jeśli chcesz zrobić zwarcie, naprawdę wspaniały pomysł :) Kolego jestem w stanie się z Tobą założyć o co chcesz,że do zwarcia nie dojdzie. Tą samą metodę wykorzystuje się w naczepach ciężarówek jak i w autobusach. Nie jest to więc mój wymysł tylko sprawdzony sposób od wielu lat. Nie jestem w stanie w tej chwili tego rozrysować,a Ty nie doczytałeś dokładnie. W podanym sposobie nie łączysz kabla minusowego postojówki (tego z instalacji)z plusem kierunkowskazu,tylko prowadzisz masę od żarówki postoju do plusa kierunku. Poczytaj o łączeniu szeregowym. W takim układzie to żarówka kierunkowskazu poprzez swój żarnik łączy do swojej masy. W momęcię włączenia kierunku (z powodu swej mocy) żarówka "zabiera" cały prąd i postojówka gaśnie.
-
Ring jako kierunkowskaz
Przecież ci napisałem że będą błędy. A i w takiej konfiguracji postuj i kierunek migają na przemian.
-
e39 m52 zerwane gwinty w bloku
Chodzi raczej że fura tanio kupiona i ma być tanio zrobiona. Mniej zaryzykujesz kupując sam blok. Do 2,3 znajdziesz słupek za góra 1000. Głowice masz zrobioną,składasz i lata. Goły słupek da się zweryfikować w jakim jest stanie. Troche więcej pracy ale śpisz spokojnie.
-
Ring jako kierunkowskaz
Da się to zrobić podpinając masę ringu do plusa kierunku. Wtedy gdy masz włączone postoje i włączysz kierunek ring będzie mrugał. Ale odradzam ci takie kombinacje z dwóch powodów,wywali ci mase byków od świateł i ryzykujesz dowód rejestracyjny. I w ogóle po kiego wała to robić?
-
Bmw e39 535iA 1996/Bmw e39 535i 2000 nowa galeria
Witam.Niestety lipa,rozleciał się jeden Vanos więc znowu czeka mnie rozbiórka rozrządu. Nie wiem co dokładnie się stało ale jest błąd vanosa i silnik nie pracuje jak powinien.
-
Elektrycznie regulowana kolumna kierownicy
Jeżeli masz na myśli wyjęcie sterownika z fotela to owszem szansa jest.
-
Elektrycznie regulowana kolumna kierownicy
Nie prawda. Sterownik kolumny jest w fotelu.
-
E39 528i Wymiana stacyjki
A po co komputer? Przekładasz pestkę i po temacie.
-
e39 528i Fabryczny alarm
Sprawdź krańcówki. Przede wszystkim maski oraz lewą wnękę bagażnika jest tam czujnik drgań mogło go zalać.
-
E39 528i Wymiana stacyjki
W e39 gdzie występuje stary typ kluczyka są cztery rodzaje stacyjek. Do manualnej skrzyni,do automatu,oraz ze względu na typ kostki dwa rodzaje(po wypięciu kostki zobaczysz wewnątrz bolec w kształcie litery L,jest on skierowany w jedną lub przeciwną stronę) silnik nie ma znaczenia.
-
Jak zablokować wał w BMW 540i?
Wszystko zależy od stanu łańcucha.
-
Jak zablokować wał w BMW 540i?
Odpowiem ci tak. Jeżeli doszło do tego że wymieniasz ślizgi to łańcuch także powinien być nowy.