Treść opublikowana przez Sajgon_83
-
316I ubywa płyn chłodniczy, biały dym
W przypadku takim jak twój jeżeli nie ma wycieków a płyn ubywa szybko i do tego kopci na biało nawet po rozgrzaniu to obstawiam uszczelkę pod głowicą masz pewnie przedmuch
-
e36 1.8i -wymiana tulei
Kolego sam się nie porywaj na wymianę tulejek bo bez prasy nawet nie ma sensu bo młotkiem to sobie tylko biedy narobisz więc warsztat cię czeka
-
bmw 316 ,chęć założenia felg 17
Pewnie tak 16" już całkiem fajnie wyglądają, a opony można już i 195 dać, osobiście mam na lato 205 na 16" a na zimę 195 na 15" i powiem że nie czuć wielkiej różnicy ale to dlatego że zima stawia większy opór toczenia bo miększa guma. No i na 16" zawsze masz troszkę większy balon a co za tym idzie masz mniejsze zużycie zawieszenia.
-
bmw e36 318i sedan woda w progach
Witam moim zdaniem maniura ma rację to odprowadzenie z szyberdachu rozmawiałem z kilkoma lakiernikami i wszyscy jednogłośnie pierwsze co wskazywali to właśnie odpływ POZDRO
-
318TDS E36 głośne turbo
Powiem że w moim też nie słychać w kabinie turbiny ale nie wiem w jakim stanie jest dokładnie moja ale na wiosnę się dowiem bo mam zamiar wyczyścić cały dolot
-
bmw 316 ,chęć założenia felg 17
Witam ja na twoim miejscu przy motorku 1,6 nie zakładałbym 17" bo naprawdę poczujesz spadek dynamiki a wzrost zużycia no chyba że zależy ci na wyglądzie no to wtedy spoko można zakładać felgi przyznam, że całkiem ładne.
-
[E36] 318i problem z listwami na drzwi
Witam dziwna sprawa z tymi listwami ale jak dobrze widzę to faktycznie może być z //M pakietu prawie pewne bo te auto ze zdjęć jest w //M pakiecie zderzaki kierownica i listwy chyba też :) pozdro
-
316i brak sprzegla
Witam układ zapowietrzony lub przerwany przewód hamulcowy lub od sprzęgła w e36 sprzęgło i hamulce są na jednym płynie może też być walnięty siłownik sprzęgła POZDRO
-
Usterki E36 1.8i M43
Witam co do pierwszego pytanka w większości e36 antena radiowa to tylne spirale szyby czyli nie ma jako tako ani "patyka" ani nic co byłoby na widoczne, scalak odpowiedzialny za antenę jest od strony kierowcy w tylnym słupku. co do 3 pytania to jak mnie pamięć nie myli to gdzieś do przodu leci w okolicach zderzaka. Co do klimy to raczej się nic nie stało sprawdź szczelność odgrzyb nabij zmień pasek i powinno działać. POZDRO
-
PILNE 318is coupe - jak wyjąć klamki z zamkami ??
Witam nie wiem czy w coupe jest tak samo jak w sedanie ale pewnie podobnie. Aby dobrać się do zamków trzeba: 1 ) demontujesz boczki (śruby typu torx takie gwiazdki) 2 ) przesuwasz blaszkę, która jest od wewnętrznej strony drzwi wtedy zejdzie ci maskownica klamki 3 ) wyciągasz zawleczkę blokującą kołek trzymający klamkę, zawleczka również jest od wewnątrz 4 ) odkręcasz nakrętkę znajdującą się od zewnętrznej strony zobaczysz ją jak zdejmiesz maskownicę klamki nakrętka ta jest na wkładce zamka 5 ) odkręcasz zamek 3 śruby też torx jak dobrze pamiętam i powinno Ci się udać wydobyć interesujący Cię element Mam nadzieje, że pomogłem może być że trzeba będzie demontować szybę ale togo nie wiem bo nie rozbierałem w coupe jak tak to załatw sobie wiertarkę i nitownicę bo może się przydać POZDR i powodzenia życzę
-
3XX sedan dołożenie m-pakietu
Witam są dokładki które się wymienia zamiast dolnej części tylnego zderzaka ale nie wygląda to jak //M koszt takiego patentu na allegro to jakieś 120 -150 pln więc jak chcesz żeby wyglądało jak //M to lepiej kup cały zderzak poniżej masz linka do tej dokładki POZDRO http://moto.allegro.pl/dokladka-spojler-tyl-bmw-e36-m3-m-power-look-i1401897190.html
-
bmw e36 1,8 tds problem z zegarami
Witam typowe objawy kończących się zegarów bardzo częsta przypadłość w e36 miałem to w poprzedniej mojej maszynce. Najprościej jest wymienić licznik na drugi koszt do 200 pln warto poszukać od konkretnego modelu żeby nie było przekłamań. Możesz też zrobić test liczników trzymasz kasowanie przebiegu i dajesz zapłon na 2 pozycję bez odpalania POZDRO
-
e36 316 Compact falują obroty i gaśnie proszę o pomoc!
Sprawdź przepływomierz czy jest w 100% sprawny może trafił ci się uszkodzony pełno takich po strzale na gazie spróbuj odpalić i przytrzymać gaz tak aby nie zgasł potem odłącz przepływkę powinien wskoczyć na 1500 obrotów POZDRO
-
E36 318 pytanie odnosnie centralnego zamka
Również sprawdziłbym bezpieczniki może przy spawaniu nie odłączył akumulatora i się usmażyły, jak nie to szukaj wszędzie tam gdzie była jego ingerencja. POZDRO
-
e36 2.5td Warto założyć filtr stożkowy ??
Tak jak pisał kolega sam filtr wiele nie pomoże, a jak już koniecznie chcesz to poszukaj wkładki a nie jakiegoś stożka co jest do wszystkiego bo jak coś jest do wszystkie go to wiesz do czego jest. Po założeniu wkładki odczujesz minimalnie większą elastyczność i fajniejszy pomruk POZDRO
-
316 jak zdemontowac tylna półkę w sedanie
Witam spraw jest dość prosta: 1) demontujesz oparcie tylne jest na zatrzaskach, które znajdują się w górnej części oparcia 2) demontujesz osłony bocznych słupków 3) wyciągasz kołki trzymające półkę 4) podnosisz delikatnie do góry część znajdującą się bliżej oparcia do góry i ciągniesz do siebie wtedy wysunie się z rowków znajdujących się pod szybą Mam nadzieje że pomogłem POZDRO
-
318 tds - wysokie spalanie, niska moc
Witam ponownie z rozszczelnieniem to właśnie chodzi mi o rurki od podciśnień często gęsto zsuwa się rurka pod kolektorem no i czasami też parcieją, a co za tym idzie rozszczelnią się układ dolotowy POZDRO
-
320i świeci kontrolka ładowania na niskich obrotach
Potwierdzam jedź do tych co Ci to robili i niech poprawią jak na mój gust regulator napięcia w alternatorze jest padnięty POZDRO
-
e36 318 m40 krokowiec?
Witam powiem tak te objawy twojego nowego przepływomierza to raczej wskazują jakby całkiem nie działał bo w poprzednim moim aucie, które sprzedałem koledze ostatnio były podobne objawy i właśnie, jak przepływkę odłączyłem to wchodził na te 1500 na ciepłym i też nie chciało jechać z podłączony, a z odłączonym już normalnie szedł tylko obroty dolne stały tak jak wcześniej pisałem. więc jak masz możliwość to zamień na chwilę z kimś, kto ma podobny motorek przepływkę, która będzie na 100 % sprawna. Jak ci się uda podmienić i dalej będzie to samo to pisz będziemy myśleć dalej. Jeżeli chodzi o krokowy to po prostu wstaw jakiś register albo coś żeby nie łapało powietrza nawet zaślep jak nie masz czym połączyć rurek i zobacz po prostu czy się rusza jak tak to znaczy że jest sprawny.
-
316 -centralny raz dzaiała raz nie
Witam ja również obstawiam tylną klapę miałem takie same objawy więc sprawa jest prosta kilka kabelków termokurczka cyna lutownica 30 min i po sprawie Pozdrawiam i powodzenia życzę :D
-
316 nie zapala na benzynie
Ja obstawiam filtr ewentualnie sprawdź czy gdzieś prąd ci nie znika na pompę. Możesz jeszcze zobacz smok czy dobrze zasysa bo może się tam coś po rozłączało, a jak znam życie to jak jeździsz na LPG to benzyny za dużo nie masz i pewnie tam troszkę brudów pływa w zbiorniku. życzę powodzenia w walce POZDRO :)
-
318TDS chiptuning
Co do tego tuningu to kolego to nie jest taka prosta sprawa po pierwsze wszystko zależy od zużycia elementów w jednym aucie po będzie lepszy efekt w innym mniejszy, po drugie zwiększenie mocy łączy się ze zwiększonym zużyciem elementów takich jak sprzęgło i całość przenosząca moc na asfalt, po trzecie po takiej przeróbce wypada raz na jakiś czas pojechać zrobić korektę czyli to co ustawi się na dziś nie będzie działać identycznie za rok czy półtora bo wiadomo przebiegi robią swoje. Więc przekalkuluj czy gra jest warta świeczki jeżeli uważasz że tak to do dzieła i napisz jakie były efekty twojej pracy :D
-
320i drży kiera przy hamowaniu (wymienione hamulce,końcówki)
Ja sprawdziłbym jeszcze opony może masz przyhamowane, no i ten zestaw klocki tarcze może po wymianie gdzieś dobrze hamowałeś kilka razy w deszczu i przez to pokrzywiłeś tarcze. No i maglownice sprawdź POZDRO
-
318tds M41 problem z 1 biegiem
Dzięki za odpowiedź pewnie zrobię podobnie ale chwilowo mam inne wydatki na mojego "traktorka" przewody hamulcowe metalowe i akumulator bo chyba padł. I tu mam pytanko bo widzę że masz podobny motorek jaki akumulator masz w swoim bo stoję przed decyzją jaki wybrać realoem pokazuje, że jakaś mała pojemność bo tylko 65Ah, a na stronie bosha jest 80Ah a nawet 100Ah. No i nie wiem czy kupić większy czy mniejszy bo jak za mały to będzie problem na mrozach jak za duży to będzie ciągle niedoładowany.
-
318tds M41 problem z 1 biegiem
Witam wszystkich. Mam taki problem, że gdy ruszam to potrafi mi wyskoczyć 1 bieg robi mi się to bardzo rzadko ale jednak i tu moje pytanie czy jest to ewidentnie wina skrzyni czy może czegoś innego ( uszkodzonych poduszek silnika skrzyni, wybieraka) Dodam że pozostałe biegi chodzą perfekcyjnie bez zgrzytów i innych problemów THX za wszystkie odpowiedzi