Treść opublikowana przez clip
-
dym z rury
oj chyba nie to forum
-
E91 pierwsze bmw , na co zwrocic uwage
był gdzieś temat z typowymi usterkami. Od siebie dodam to co zawsze powtarzam szukaj bezwypadka, wszystko inne wymienisz a tandetnie naprawionej budy nie poprawisz.
-
czy w e90 jest autodiagnostyka klimatyzacji?
No ale czy samochodzie który ma niecałe 4 lata i nie wywala błędów warto uzupełniać czynnik? Pamietam ogłoszenie sprzedaży 10 letniego e46 gdzie było napisane "klima nidgy nie nabijana chłodzi jak lodówka" :D W serwisie klimatyzacji jak zapytam czy warto wymieniać czy nie to wiadomo jaka będzie odpowiedź. Jakie są zalecenia BMW w tej kwestii? Co do odkażenia do kupiłem sobie preparat w sprayu i sam to zrobię
-
Wymiana demontaż sterownika świec żarowych w 2.0d
Jakbym wiedział że to takie proste to też miał bym stówkę w kieszeni. Ciekawa jest natomiast podejscie "renomowanych" serwisów które kasują 3 stówy za samo podpiecie pod kompa i do tego chcą zdejmować kolektor za drugie 300zł
-
Wymiana demontaż sterownika świec żarowych w 2.0d
ja zapłaciłem stówkę. W serwisie z kawą i TV w poczekalni proponowali mi kilka razy wiecej :D Plus chyba 300zł za diagnozę komputerową przed wymianą :D
-
opony letnie do 320 d
Ja kupiłem dunlop sp sport maxx tt. Od tygodnia leżą na balkonie i czekają na felgi. Kierowałem się testami ADAC i tam wypadały bardzo podobnie do continentali. Na plus że wolniej się zużywają. http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2010_Sommerreifen_Test_225_45_R17.aspx?ComponentId=29784&SourcePageId=31821
-
czy w e90 jest autodiagnostyka klimatyzacji?
Całą zimę jeździłem z wyłączoną klimatyzacją. Teraz po włączeniu wali starym trampkiem więc na pewno trzeba zdezynfekować. Pytanie czy wymieniać / uzupełniać też czynnik chłodniczy? Czy dopóki dobrze działa nie dotykać? Czy jest tu jakiś czujnik który sprawdza np. ciśnienie w układzie i w razie czego wywala błąd?
-
Silnik 2.0d
tak mi naopowiadali handlarze :oops: wg realoem 2006 dpf nadal jest opcjonalny
-
Blokada kierownicy a programowanie
Kolumna kosztuje 1700 z kawałkiem plus wymiana. Wydanie takiej kwoty bez sprawdzenia czy nie pomoże samo programowanie za 4 paczki to były by wtopione pieniądze ... Pożyjemy zobaczymy jak będzie się pojawiać znowu to pomyśle nad całą kolumną. Gosciu który mi to robił twierdził że mechanizm blokujący jest przykręcony do kolumny śrubami które się zrywają podczas dokręcania i dlatego jest to nierozbieralne. Chodzi o to żeby utrudnić życie potencjalnym złodziejom. Zastanawiam się tylko czy nie warto by tam bez rozbierania wtłoczyć jakiegoś smaru.
-
BMW e90 2006 320d 163 km okopcona rura - powód ?
Ja mam 2006 i rura w dół. W menu na wyświetlaczu nie mam kontrolki przebiegu do serwisu dpf Jak podłączałem pod kompa to czujnik ciśnienia pokazywał różnice przed i za dpf zero Czyli mimo że to 2006 znaczy że nie mam dpf? Jak to sprawdzić po vinie? edit: w wyciągu z ze świadectwa homologacji w sekcji toksyczność spalin mam CO: 0,073; NOx 0,182; Cząstki stałe 0,016 czyli łapie się na euro 4
-
Silnik 2.0d
2005 nie miał, 2006 miał, nie wiem dokładnie który miesiąc jest graniczny w niemczech trafiają się samochody z obniżoną mocą do 150KM
-
Blokada kierownicy a programowanie
Właśnie wróciłem z programowania. 4 stówy mniej w portfelu. Na razie spokój. Ciekawe na jak długo pomoże.
-
felgi od e60
było ostatnio, jeżeli po lifcie to podobno nie wejdzie. na tył jak ma być szerzej to 255 a nie 245
-
Wymiana demontaż sterownika świec żarowych w 2.0d
w jednym z polecanych na forum warsztatów zrobili mi to prosciej: 1) podwiniecie rękawa 2) chwila grzebania pod kolektorem 3) o już jest :) bez kanału, bez zdejmowania kolektora za 1/4 ceny proponowanej w innych warsztatach :)
-
e91 śruby zabezpieczające do felg
no ale nasadkę do śrub z aso to chyba każdy ma więc co to za zabezpieczenie?
-
[E90] Bagażnik dachowy na rowery - jaki?
automaxi auluminiowy z zamkiem kosztuje ~450 (same belki)
-
jaki lewarek
Pytanie do innowierców co zrezygnowali z opon ROF. Jaki lewarek podpasuje do e90? Na allegro nie ma nic dedykowanego. Od e46 będzie OK?
-
Czy DSC/DTC stanowi również elektroniczną szperę
tak przyhamowuje
-
Jaki silnik do e90?
Panowie, dajcie już spokój z tymi % wyliczankami co ile powinno kosztować. Na mobile.de 330 z 2006 roku chodzą po około 17tysięcy (z tej tańszej pólki) co daje na nasze 82tys.PLN pozdrawiam Clip edit: a dokładnie to czwarty najtanszy kosztuje 17tys. a są też po 20 kilka i lepiej.
-
Jaki silnik do e90?
Spokojnie kupisz w tej kasie 2,0TFSI przy odrobinie szczescia z DSG w A3, Golfie albo Leonie. Po programie jeździ bardzo przyjemnie i do tego oszczędnie. Tyle że to FWD ...
-
Jakie felgi Rial czy Proline?
Ten model proline jest podobno "winterfest" Mi też się Proline'y bardziej podobają. Wydaje mi się że Rial chyba trochę bardziej "markowy" ale złażący lakier wystarczają mnie przekonuje żeby ich nie brac.
-
Jaki silnik do e90?
Z własnego doświadczenia powiem ze jest bardzo trudno upolować bezwypadkową 3,0. Ja szukałem ponad pół roku i skończylo się na tym co mam w opisie ale przynajmniej z salonu pl z historią serwisową i 100% oryginalny lakier. Kup sobie za 200-300zł miernik lakieru i rób wstępną selekcję inaczej wydasz fortunę na sprawdzanie w ASO :) Co do sprowadzania z niemiec to tam są jeszcze droższe niż w pl i do tego dochodzi spora akcyza http://www.autokalkulator.pl/
-
kiedy i ile chłodzić turbinę?
jak to czytam to wychodzi że najlepiej byłoby odpiąć jakiś zegar do mierzenia EGT
-
Jakie felgi Rial czy Proline?
Zastanawiam się nad tymi dwoma modelami http://www.felgi.pl/felga/250,5638/felgi_rial_como_black_bmw_seria_3_320d__e90__2006.htmlx http://www.felgi.pl/felga/250,5553/felgi_pro_line_b705_bmw_seria_3_320d__e90__2006.htmlx Macie jakieś doświadczenia z tymi producentami? Jak jest z trwałością na polskich dziurach?
-
kiedy i ile chłodzić turbinę?
Jak wiadomo chłodzić trzeba ale kiedy? Czy np po jeździe autostradowej 170-190km/h jak staje pod dystrybutorem na stacji to już się kwalifikuje do chłodzenia czy nie? Jakoś nie widziałem żeby ktoś siedział x minut w samochodzie przed rozpoczęciem tankowania?