Treść opublikowana przez clip
-
Rajdowanie, doskonalenie techniki jazdy na torze
ja to chce kupić do tego celu jakąś starą e36. Trochę mi szkoda obecnego auta.
-
okopcona rura wydechowa E91
nie ma jak to rzeczowa wypowiedź :cool2: :cool2: :cool2: nie bierz tego do siebie - po prostu nie mogłem się powstrzymać :lol:
-
okopcona rura wydechowa E91
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a5eec419cb0298d0.html (zaczerpnięte z tego forum) U mnie też nie ma. To znaczy jest taka ikona ale napisane jest mikrofilter :?
-
okopcona rura wydechowa E91
po czym poznać że się akurat wypala?
-
odpalanie z kabli
Czy myślicie że można odpalić od e90 inny samochód "na kable" Z tego co poczytałem to elektronika nie jest mocną stroną tego modelu. Nic się od tego nie spieprzy? Po dwóch tygodniach nieużywania i dużych mrozach mam pacjenta do uruchomienia a nie chce mi się wymontowywać akumulatora i ładować prostownikiem. edit: akumulator 55Ah więc sporo mniejszy od tego w bmw
-
[E92] Szpera od M3 E92
inna sprawa że na równej nawierzchni i jeździe na wprost obydwa koła mogą (ale nie muszą) równo mielić Jeżeli chcesz sprawdzić czy ktoś nie dołożył szpery to po próbuj na zakręcie albo podnies jedno koło i zobacz czy da się nim zakręcić do przodu
-
spryskiwacze
może głupie pytanie ale dlaczego nie chcecie myć swiateł?
-
[E92] Szpera od M3 E92
da się sprawdzić po numerach na tylnej klapie :) jak masz tam 335 a nie M to znaczy ze nie masz szpery :) a dwa slady to robota dtc które przyhamowuje koło które się szybciej kręci
-
Koła na lato 17'', wycieraczki, termostat
ja bym wziął felgi może ktoś chce same gumy? czy na felgach są jakieś obicia/zadrapania? 3 od lewej wygląda na przytartą.
-
felgi...według was które z podanych sa najładniejsze do e90
A jak to jest z tymi felgami z e60? Nie będą za bardzo wystawać? Przy 17" jest ET20 w e90 chyba 35. Póltora cm to nie za dużo na seryjnym zawiasie?
-
chip tuning - wykres
G-CS tam jest jakaś inna turbina niż w 163KM? Strasznie szybko wstaje i trzyma moment w zasadzie do samego końca już serii. Fajnie to się musi kręcić.
-
Poziom oleju 320d
a to niby dlaczego?
-
Nierówna praca silnika 2.0d 163km
Sprawdź korekty wtrysków jak kiepskie to daj do czyszczenia jak nie pomoże to regeneracja lub nowe. Jak wtryski dobre to nie wiem :)
-
Przewożenie snowboardu i nart e90
ja mam narty 163 albo 167 i spokojnie wchodza. Co do napedu zima to wszystko juz zostalo na ten temat napisane. Generalnie jest slabo, chociaz wielu twierdzi ze wcale nie, a niektorzy nawet ze jest lepiej niz w FWD :).
-
Poziom oleju 320d
Nie to nie jest normalne Za dużo nalałeś czy spływa ropa do miski?
-
opony letnie do 320 d
po pierwsze to 225x40x18 po drugie barumy to jakieś nieporozumienie, kupiłem poprzedni samochód na bravurisach i na mokrym było zero trakcji po wymianie na continentale wszelkie problemy ustały. Kupuj opony "premium" a nie jakiś badziew
-
Mierzenie przyspieszenia auta...
Mocno przesadzasz, 335i ma 300 koni i w manualu rozpedza się do setki w 5,3s a w automacie 5,6. Nie przesadzam 335i w manualnu jest 100kg lżejsze niż 330xd. 335i w manualu ma 5,6 a nie 5,3.
-
Mierzenie przyspieszenia auta...
zmierz 40-120 albo jeszcze lepiej 80-180 i porównaj z wynikami ze strony którą podawałem (możesz porównać do 335d albo 535d) Generalnie wszelkie pomiary bazujące na przeciążeniu są raczej słabe (zobacz opinie na temat pomiarów g-techem) Nie pamietam co tam finalnie masz za program ale o ile w 5,8 to jeszcze uwierzę do 5,3 jest nierealne. Zresztą przy takich mocach to bardziej miarodajna jest cwiartka
-
Mierzenie przyspieszenia auta...
na 5,3 to trzeba mieć 400+ KM przy tej masie Ja nagrywałem prędkościomierz zwykłym telefonem (15 klatek na sekundę) a potem odtwarzałem na kompie po jednej klatce i porównywałem wyniki od 40-120 z http://www.automobile-catalog.com/ i na tej podstawie szacowałem 0-100. Do 40 na godzinę to loteria w zależności od startu można zyskać albo stracić 0,2-0,3 sekundy poza tym nie wiadomo jak szybko wstaje wskazówka od szybkościomierza a tak mierząc od 40 przy 5 próbach miałem błąd rzędu 0,1s.
-
FELGI do E92 18" najlepiej czarne... ale nie koniecznie :)
oryginalna felga 16 ma szerokość 7" a nie 7,5" (pod oponę 205) http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=VC31&mospid=48480&btnr=36_0837&hg=36&fg=15 gdzieś widziałem tabelę w której rekomendowana szerokość do 225 to właśnie 7,5" a minimalna to nawet 7" (taka chyba była w poprzednim passacie) pod 255 na tył w e90 seryjnie montuje się 8,5" http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=VB31&mospid=48483&btnr=36_0849&hg=36&fg=15 Przy 255 i 8,5" opona wystaje 19,6mm poza krawędź felgi Przy 225 i 7,5" opona wystaje 17,3mm Tak więc nie wydaje mi się żeby przy 7,5" i 225 był jakis problem. Uprzedzając odpowiedź wiem że bmw do tej opony fabrycznie daje 8"
-
FELGI do E92 18" najlepiej czarne... ale nie koniecznie :)
a moze takie? http://www.gd-performance.de/Alloy-wheels/PLWPro-Line-wheels/17-inch/PLW-Pro-Line-B-705-carbon-matt-Wheel-75x17::320972.html ktoś ma doświadczxenia z felgami Pro-Line?
-
chip tuning - wykres
No ładnie 340Nm do końca obrotomierza dlaczego tylko maks tak późno?
-
Jaki silnik do e90?
dzisiaj e46 jeszcze jako tako wygląda ale za kilka lat to będzie stary parch tak jak teraz e36. Co do dpf do jego wyciecie jest chyba jedną z tańszych napraw w klekocie. W miescie benzyna spali pewnie około 15 diesel 11 litrów. Nie wiem ile jeździsz ale jak robisz 2tysie miesięcznie to na paliwie zaoszczędzisz 400zł więc w ogólnym kosztach (utrata wartości, ubezpieczenia, naprawy, opony itp) to raczej mały ułamek.
-
Jaki silnik do e90?
Ja powiem tak, w miescie dużo lepsza benzyna w trasie fajny diesel. Dieslem w manualu po miescie trzeba naprawde niezle się namachać wajchą od biegów. Co do potencjalnych awarii diesla i kosztów napraw to wszystko już zostało napisane. Policz ile zaoszczedzisz na benzynie i sam oceń czy warto. edit: 330 zarówno w klekocie jak i benzynie bardzo ciężko dorwać więc może się skończyć na tym że kupisz to co będzie w lepszym stanie.
-
wysokie spalanie 325i
spalanie w miescie to trzeba liczyć na godziny a nie na kilometry Na luzie wg kompa samochód pali koło 0,8l/h jak wcisniesz trochę gazu i dodatkowo trzymasz skrzynie cały czas na D to zrobi się spokojnie 2l/h. Jak przez tą godzinę przejedziesz 5km to wyjdzie Ci 40l/100 jak 10km to 20l/100 itd. Jak silnik zimny to pomnóż spalanie przez 2 :) Jak masz wątpliwości to podłącz pod kompa plus analiza spalin. Ewentualnie przejedź się na trasie i zobacz co wychodzi z kompa.