Treść opublikowana przez clip
-
Jaki silnik do e90?
Często da się tanio kupić z uszkodzonym silnikiem, Firmy leasingowy wolą to sprzedać niż naprawiać w ASO za grube ojro. Polak czy turek wsadzi drugi silnik z jakiegoś rozbitka i jeszcze dobrze zarobi.
-
Jaki silnik do e90?
oferta używanych trójek z salonu http://tinyurl.com/6hrmwpp pokaż mi jakąś za 50k
-
ukręcona sruba od filtra powietrza
@ Qarollo - a po rozwierceniu zostaje jakiś kikut żeby go złapać szczypcami i wykręcić? @ Hart - bałem się że przy wariancie siłowym pęknie plastik a zdejmowanie pokrywy zaworów bo to już spora robota.
-
chip tuning - wykres
czyli nic się nie dowiemy? Ehh ta tajemnica zawodowa :mrgreen:
-
chip tuning - wykres
podstawa to zrozuminie zagadnienia :duh: wg mojej skromnej wiedzy, w bardzo duzym uproszczeniu, to jest tak, że ustawia się większe doładowanie a potem leje paliwa aż zacznie dymić Jeżeli jest inaczej to chętnie się dowiem
-
chip tuning - wykres
pojemnosc jest drugorzędna największą rolę gra turbina i układ wtryskowy. Z 2 litrów volkswagenowskich możesz mieć i 260KM/450Nm na dużej turbinie U mnie te 191KM to granica rozsądnego dymienia (nie wiem ile w tym zasługi filtra)
-
[E 91 320d ] telepie autem po zapaleniu
u mnie przy walniętym sterowniku świec (żadna nie grzała) przy 2-3 stopniach w garażu były może ze 2-3 bujnięcia po odpaleniu i to bardzo delikatne, potem chodził już normalnie
-
chip tuning - wykres
przecież piszę ze zaraz będzie, czekam na maila :)
-
E91 320D DPF brak mocy ...
a co na to tuner? Skoro miał podpiętego kompa to powinien mieć najwięcej z nas do powiedzenia p.s. zmień sobie opis :)
-
chip tuning - wykres
właśnie wróciłem od tunera. Seria 165/351 Mod 191/407 Robione na brudnym filtrze powietrza bo mam ukręconą śrubę i dopóki jej nie wykręcę nie mogę wymienić. Moc w serii przy 3,9tys po modzie przy 3,8. - myślę że odetkanie filtra mogłoby jeszcze trochę poprawić koncówkę i wyrwać troszkę większą moc Wykres wrzucę wkrótce.
-
ukręcona sruba od filtra powietrza
Jedna ze śrub (łepek pod imbus 5mm) od obudowy filtra powietrza okazała się mocno zjechana, próbowałem ją odkręcić ale na dzień dobry klucz miał luz ze 30 stopni i skończyło się całkowitym wyrobieniem łebka na okrągło. Złożyłem wszystko do kupy nie wymieniąjąc filtra, ale problem pozostaje co z tym dalej zrobić? Na rysunku poniżej zaznaczyłem która to śruba http://images49.fotosik.pl/833/58c3481ecf11401b.jpg Może ktoś mi pomóc okreslić część w którą ta sruba jest wkręcona? Dekiel zaworów czy coś innego? Nie wiem czy mogę ją po prostu rozwiercić
-
[E90] Co należy wymienić
Musisz wymienić tylne opony bo się już kończą. Przód myślę że wytrzyma jeszcze dwa sezony. I trzeci wtryskiwacz trochę leje. Pomyśl nad regeneracją. Turbina igła, zawieszenie bez luzów. Więcej na odległość nie wywróżę :mrgreen:
-
kontrolka blokady kierownicy
:duh: :duh: :duh: chyba "keyless go"
-
czy ktoś zakładał hak do e90?
Zastanawiam się nad założeniem haka żeby móc z tyłu wozić rowery. Ktoś przerabiał temat? Jakie koszty? Na allegro haki zaczynają się od 300zł. Dużo jest roboty żeby go zamontować? Jaki papier jest potrzebny żeby go wbić do dowodu?
-
Jaki silnik do e90?
kultura 4 cylindrowego diesla pozostawia sporo do życzenia. W miescie dużo lepsza benzyna w trasie diesel. Na plus też że za tysiąc z kawałkiem można zrobić 19x koni, a za 3 litry w benzynie trzeba dopłacić 10-15 tysięcy w stosunku do dwulitrówki
-
pocenie przewodu kolektora ssącego
raczej powinieneś zapytać czy da się zrobić turbinę która nie popusci nic oleju ;) Dolot nie ma tu nic do tego
-
opony letnie do 320 d
przy okazji zmiany kół zwazyłem je. Wyszło że 17" nie ROF są o 1,7kg lżejsze od 16" ROF (17 na feldze Proline, 16 na oryginalnej BMW) Teraz jeszcze jazda próbna.
-
320d wymiana świec żarowych jak?
to tylko potwierdza że lepiej wymianę zlecić komuś doświadczonemu niż samemu się uczyć :wink:
-
Komunikat niskiego ciśnienia w oponie
nie masz czujnika, błąd wyskakuje na podstawie różnicy prędkości obracania się kół. Spróbuj może kalibracja systemu pomoże (opisane na forum)
-
320d wymiana świec żarowych jak?
airwolf wpisz w google "wykręcanie urwanych swiec żarowych" a zobaczysz że jest to dosyć częsta przypadłosc. Każdy robi jak chce, ja uważam że akurat z tym lepiej nie ryzykować. Nawet na tym forum ktoś pisał że jedna na dziesięć potrafi się urwać
-
320d wymiana świec żarowych jak?
Każdemu może się ukręcić ale jak ktoś to robi na co dzień i ma dobre narzędzia to szansa jest dużo mniejsza. Mi w jednym warsztacie powiedzieli że się w to nie bawią i żebym pojechał do kogoś kto się specjalizuje w świecach.
-
320d wymiana świec żarowych jak?
Najlepiej w warsztacie. Jak ukręcisz swiecę i zostanie Ci kawałek w głowicy to zrobi się droga impreza.
-
opony letnie do 320 d
czyli 17 nie ROF bardziej pływają w zakrętach niż 16 ROF ? Myślałem że będzie porównywalnie ... A tak na marginesie robił ktoś albo widział testy na torze? Jakie są różnice w czasach na ROF i na zwykłych?
-
gwizdy z nawiewów
Od czasu do czasu gwiżdże mi z nawiewów, jak dmucha na 3 kreski to minimalnie jak wejdzie na 4 to już dosyć głośno. Strasznie mnie to irytuje. Gdzie szukać przyczyny?
-
kontrolka blokady kierownicy
w ASO (przynajmniej w tych co się dowiadywałem) programują wszystkie. W nie ASO można zrobić tylko CASa. To jest o tyle lepsze że sterownik może się uszkodzić przy programowaniu więc lepiej nie robić wszystkich. Gosciu który mi programował jak się umawiałem to pytał czy pali się na zółto czy na czerwono, nie wiem czy jak pali się na czerwono to już nie za późno na sam soft i czy nie trzeba wymieniać kolumny. Generalnie to jest tak że błędy pojawiają się od zużytej blokady. Nowy soft "przesuwa" granicę wywalania błędu. Jak silniczek jest mocno rozklekotany to soft nic nie da. Co do programu to pogadaj z tunerem - powinien Ci wgrać ponownie za darmo albo za jakąś symboliczną stówkę