Treść opublikowana przez BIZON8000
-
Sprzedam bmw e36 touring 2.0 uszkodzony silnik !!
Dział pomyliłeś kolego.
-
316i przerywa po odpaleniu
Nie ma tak być, ma być w pionie PION. Ja czy jeżdżę po torze, mieście czy na trasie to jak dojdzie do pionu to jest tam cały czas.
-
Nadmuch działa tylko na 4 biegu
trudno zrozumieć ten wpis Chodzi o to że zmieniali ją w ciemni z kolegą O.Prince (pewnie jakiś znajomy) na biegu (czyli szybko) i zwarli stycznik (pewnie nie ten co trzeba w dodatku bo po ciemku)
-
328i sprzęgło ciężko chodzi i problem ze skrzynia
Po pierwsze nie zakładaj 2 takich samych postów, najpierw użyj opcji szukaj. Po drugie popraw tytuł wg. viewtopic.php?f=68&t=120678
-
316i mega wyciek oleju
Ostatnio kolega z forum miał podobnie, całe podwozie zachlapane, skrzynia, belka, silnik od góry zarzucało olejem, do wymiany było: uszczelka miski, uszczelka podstawy filtra oleju, oring podstawy filtru. Części kupione w ASO po kilkanaście zł. więc tanio. Umyj najpierw auto od spodu i zobacz dokładnie skąd leci.
-
złożenie 2.8 z 2.5 - wymiana bloku silnika E36 M50b25
Zależy za ile uda Ci się zakupić części, robotę możesz wykonać sam, jest wiele osób co robiło strokera, są opisy, fotorelacje.
-
SWAP 1.8i M43 na 1.8is M 42
Opcja szukaj, na temat swapów masz wszystko opisane na forum.
-
E36 320 Coupe 1995r Pomoc stylistyczna
Ja co do treści merytorycznej tematu się nie wypowiem, powiedział wszystko KRIS85, dodam tylko : 1. Tytuł nieporwany 2. Nie ten dział viewforum.php?f=99
-
320i przy skrecie w prawo mocno drży mi kiera
Brawo ciepły garaż to super sprawa na zimę ja mam tylko piwnice ale i tak będe wszystko polerował :) Wniesiesz swoją Bemke do piwnicy w częściach ? :cool2:
-
złożenie 2.8 z 2.5 - wymiana bloku silnika E36 M50b25
Zgadza się. I wtedy można suszarkę zamontować :):):)
-
Jazda w trasie e36 320 bez wanosa. Pytanie !!
Pokazuje przybliżone wartości. Jak mam 10 litrów i zatankuje 10 to nie pokazuje mi 20 ! dopiero jak ruszę, pompa przeleje (wyrówna między komorami) paliwo to jest mniej więcej ok. Chciałem ostatnio sprawdzić ile min. paliwa pokaże i zasięgu na kompie, poniżej 1 litra w baku wg.wskazań OBC włączyły mi się trzy kreski --- aby faktycznie to zweryfikować trzeba by do baku zajrzeć. Właśnie wróciłem z CPN miałem 13,4 L dolałem 16,5 i wskazanie powoli rosło po ruszeniu autem. Unormowało się 29,7 po kilku minutach. Tak więc i tak nie jest idealnie dokładnie. (chyba że komp mierzy tylko benzynę tankowałem w tesco więc może te 0,2 to woda :) )
-
Jak odpowietrzyc uklad chlodzenia?
Z ogrzewaniem to norma, u mnie też za niebieskim polem dopiero grzeje. PS a nie mówiłem by samochód do góry nogami postawić to by wszystko wyleciało :norty:
-
Jazda w trasie e36 320 bez wanosa. Pytanie !!
Jeżeli znasz faktyczne spalanie swojego auto to wartość spalania dzielisz przez to co wyświetla OBC i wynik mnożysz przez 1000. W ten sposób masz wartość współczynnika korekcyjnego. Ja ja montuje komuś pełne OBC to po korekcji chwilowe spalanie (test Nr.2 ) pokrywa się z chwilowym spalaniem na ekonomizerze. Ja u siebie mam ustawioną wartość 1170 R6 2.5 L, OBC jak skupuje to nie wiem od jakiej wersji są czy R4 czy R6, więc zawsze muszę robić korektę.
-
[328] Cabrio tyrkotanie w skrzyni po rozgrzaniu silnika.
Myślę że łożysko oporowe.
-
Jazda w trasie e36 320 bez wanosa. Pytanie !!
Test nr. 20
-
Pierwszy samochód jaki?
Jaki model to by nie był BMW to solidna konstrukcja : http://www.youtube.com/watch?v=yWSHP_ZkYm0
-
Pierwszy samochód jaki?
Więc trzeba szukać egzemplarza pewnego. Są takie i nie jest problem je znaleźć. Uważam że na naukę jazdy te auta nadają się świetnie. Ogromny wybór rodzai silnika. E30,36,38,39 są dobre dla kogoś kto zaczyna swoją przygodę z BMW i tylnym napędem. Wolał bym by mój syn podrapał, porysował i poobijał takie auto niż nowe a z tym trzeba się liczyć.
-
325i cabrio Samochód odstawiony na rok. Jakieś działania?
Fajne porównanie :) podoba mi się :cool2:
-
Pierwszy samochód jaki?
ty chyba nie wiesz co piszesz, synku Oj nie wie :cool2:
-
325i cabrio Samochód odstawiony na rok. Jakieś działania?
To nie ten model ! w e36 jest z plastyku. Tak się robi w metalowych. A tak po za tym, odłącz aku, wlej płyn do chłodnicy (oby nie wodę) i tyle. Co się ma stać, ludzie odpalają auta po kilku kilkunastu latach, oczywiście przed odpaleniem fajnie by było wymienić płyny, oleje, zalać świeżą benzynkę. Nie zostawiaj na ręcznym, zostaw na luzie. Szkoda że nie masz możliwości by ktoś przepalił raz na jakiś czas ale trudno i tak bywa. Napisz za rok co się stało albo filmik wrzuć :) Pozdrawiam.
-
325i cabrio Samochód odstawiony na rok. Jakieś działania?
Nie możesz zostawić komuś kluczy do auta by raz na tydzień chociaż go odpalił ?
-
e34 525i gdzie zrobie przelot z kwasu
Jak masz kata w dobrym stanie to zostaw go, jak nie to wywal. Ktoś na forum ogłaszał się że robi od podstaw układy z kwasiaka, jak znajdę to wkleję.
-
316i Słabo spryskuje szyby
Ostatnio był poruszany taki temat, najlepiej kup nowe, groszowa sprawa, nawet bez tych zacisków nie spadnie, chociaż je łatwo się zdejmuje i zakłada.
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
http://moto.allegro.pl/jedyne-takie-na-allegro-bmw-e36-compact-i1818502720.html Rehabilitacyjny zestaw głośników subtonowych zamontowany na wysokości karku kierowcy i pasażera. Poprzez przenoszenie fal o odpowiedniej częstotliwość akustycznej generuje doznania podobne do orgazmu już przy 70 km/h.
-
320i przy skrecie w prawo mocno drży mi kiera
Kuba nie będzie źle może być ewentualnie tak :