Treść opublikowana przez blachaxxx
-
320 d - USB zamiast zmieniarki
U mnie to nie występuje. CHoć oczywiście nie znam przyczyny i nie podpowiem, jak to u ciebie poprawić. czytalem na forum ze u jednych jest u innych nie ma
-
320 d - USB zamiast zmieniarki
Ja mam zmieniarke (emulator) mp3, firmy xcarlink , dzwiek nawet spoko, na karcie 2gb chodzi super dałem teraz 4gb i czasem się wiesza, jakość muzy jest jak dl mnie ok ale denerwujace jest buczenie silnika w glosnikach, w przerwach miedzy piosenkami, zmieniarke mam wstawiona w schowku pod radiem, ogólnie jestem zadowolony kupil bym jeszcze raz, jest to o wiele lepsze od CD nagrywanych, i nie wala sie sto płyt po aucie tylko wszystko na karcie SD, karty trzymam w popielniczce i moge zgrać tyly muzy że cięko ja przesłuchac 1 karta jakies 30plyt CD :D
-
[e46] 320d 136km podgrzewanie foteli
Teraz sobie przypomnialem ze drugi fotel tez licho grzeje, ktory to moze byc przekaznik?
-
[e46] 320d 136km podgrzewanie foteli
a co nimi steruje? chyba ze sie kabel grzejny wyeksploatował,?
-
Problem z kontrolkami ABS hamulca racznego i kotroli trakcji
Spadlo ladownie i zapalily sie wymienione kontrolki
-
Problem z kontrolkami ABS hamulca racznego i kotroli trakcji
u mnie kontrolki swiecily sie od braku ładowania
-
[E46] Bład Airbag - Nie można skasować
Byc moze w glownym module, jest zapis o wypadku i trzeba modul zmienic,cos takiego mi kiedys mowil moj mechanik.
-
[e46] 320d 136km podgrzewanie foteli
U mnie sa gorace po 15min
-
[e46] 320d 136km podgrzewanie foteli
Mam pytanie od czego zależy szybkość nagrzewania foteli, u mnie jest tak że dopiero po kilku km czuc że grzeja w innym aucie odrazu są gorące - czy grzalki już sa wyeksploatowane?
-
Pęknięty wał bmw e46 2.0d 2000r.
Najbardziej niebezpieczne dla wału są drgania skretne-stąd zastosowanie tłumika drgań skretnych na kole pasowym. W przypadku uszkodzenia owego tłumika-i braku tłumienia-najwieksze napreżenia skretne powstają w okolicy ostatniego czopa głównego-czyli w okolicy czwartego cylindra właśnie.. A pozostałe pekniecia..przy obliczaniu silnika bierze sie pod uwage tzw.predkości krytyczne,czyli predkości obrotowe przy których wał może wpaśc w rezonans (który powoduje zmeczeniowe pekniecia wału). Jeżeli w trakcie obliczeń okaże sie,że mogą wystapic te predkości,to "usuwa" sie takie niebezpieczeństwo dobierając inne zestawienie tłumik drgań skretnych-koło zamachowe lub zmienia sie materiał wału (o innych współczynnikach tłumienia) itp. Byc może właśnie w obliczeniach powstało jakieś niedopatrzenie (wzieto za małą tolerancje),skoro urwania wału tak czesto dotyczą silnika M47. Tak czy inaczej-warto zadbac o tłumik drgań skretnych,jak by nie było-jest to element eksploatacyjny,wymagający okresowej wymiany. Wczoraj sprawdzalem na podnosniku koło pasowe po 2 latach ma straszne luzy nadaje się do wymiany, założone CORTECO, myśle że trzeba kontrolować ta cześć dość często, ja sprawdziłem to w zasadzie przypadkowo, gdyż po ok 40tyś km raczej nie powinno paść , swiadczy to chyba o jakosci częsci zamiennych.
-
[e46] 320d 136km kontrolka klocków hamulcowych
Wiec tak u mnie jest tylko 1 czujnik, wymienialem jakis rok temu, pojechalem na serwis i sie okazało że klocków jest jeszcze 3/4 przed serwisem skasowałem kontrolke naciskajac pedal hamulca zgasla i sie nie zapalila juz. Zastanawiam się czy ta kontrolka nie jeszcze od np wymiany płynu ta po prawej żółta http://img339.imageshack.us/img339/9594/12122009015.jpg
-
[e46] 136km 2000r Luz na wale
sprawdzalem na kanale i jest luz duży a przy wrzucaniu biegu stuki slychac z tylu
-
[e46] 136km 2000r Luz na wale
wedlug realoem taki 26111229569
-
[e46] 136km 2000r Luz na wale
Mam luz na krzyzaku od strony mostu, z tego co widze nie ma krzyzaka jako czesci wymiennej wiec musze kupić wał ale nie wiem jaki?
-
[e46] 320d 136km kontrolka klocków hamulcowych
Zapalila mi się kontrolka klocków, ile można na niej jezdzić? Czy np zapalenie oznacza, iż już blacha trze po tarczy. I czy czujniki też trzeba zmieniać?
-
[e46] 320d 136km reflektory do xenonów
nie montuje, kumpel ma oryginalne i swieca gorzej niz H7, pytam z ciekawosci.
-
[e46] 320d 136km reflektory do xenonów
No tez tak myslalem ale dzisiaj przeczytalem na lampie ze mozna halogen albo ksenon zamontowac.
-
[e46] 320d 136km reflektory do xenonów
Mam w acie nie soczewkowe reflektory bosha oznaczenie DCPL i napis H7 or D2S Czy do tych lamp da się zamontować żarówke xenon ? Po dołożeniu przetwornicy?
-
Pęknięty wał bmw e46 2.0d 2000r.
nikt nie da gwarancji na ten silnik według mnie najlepiej chyba z anglika, z bitego bym nie brał bo podobno są mikropęknięcia co sprzyja pękaniu wałka
-
Pęknięty wał bmw e46 2.0d 2000r.
Wada silnika i tyle. Może słabe smarowanie,dwumasa,koło pasowe,gaszenie z szarpnięciem, lipny olej, a może to wszystko naraz. Szkoda tylko że firma jak BMW puscila bubla- taka sama usterka wystepuje jak wspominalem w FIAT 126p. W sumie tam też tylny napęd :D
-
Pęknięty wał bmw e46 2.0d 2000r.
u mnie był wlany półsyntetyk.
-
Pęknięty wał bmw e46 2.0d 2000r.
Dlatego ja zamontowałem przepustnice do gaszenia i auta gaśnie jak benzyna :D
-
Pęknięty wał bmw e46 2.0d 2000r.
nie nie kolego ,właśnie że mechanik opuścił skrzynie bo miałem nadzieję że może to się właśnie dwumas się rozsypał albo sprzęgło , lecz po obejrzeniu stwierdził ,że jest jeszcze w dobrym stanie tak samo jak i sprzęgło :? mnie też mechanik powiedział że dwumasa ok
-
Pęknięty wał bmw e46 2.0d 2000r.
jedziesz sobie autem a tu nagle gaśnie silnik i koniec, u mnie jakies 200km przed pęknięciem, przechodziły straszne wibracje, po wale napędowy, chciałem powoli wócić do domu ale niestety po ok 200km zgasł na autostradzie, na szczęście przy zatoczce awaryjnej.
-
Pęknięty wał bmw e46 2.0d 2000r.
schodzą bo są wadliwe i często padają.