Skocz do zawartości

blachaxxx

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez blachaxxx

  1. ten w kolektorze INPA sprawdzisz ale ten na ECU min carsoft, w INPA pokazuje tylko czujnik w kolektorze carsoft : http://imageshack.us/photo/my-images/545/zdjeciem.jpg/ pierwszy od gory atmosphere pressure i ta wartosc jest stala i pokazuje cisnienie atmosferyczne natomiast czujnik w kolektorze pokazuje cisnienie atmosferyczne lecz po dodanu gazu mierzy juz cisnienie w kolektorze wytworzone poprzez turbine, u mnie czujnik w ECU pokazywal 600mbar i auto wogole nie jechalo(ECU nie zalaczał turbiny) tylko kopcilo na czarno teraz mam przelutowany czujnik który tez jest zepsuty ale jest stale 800mbar i jest ok auto jedzie mam drugi ECU z alledrogo ale musze poszukac kogos kto skopiuje mi wszystko ze starego
  2. czujnik cisnienia atmosferycznego- trzeba sprawdzic jego wskazania np w carsoft- nie mylic z czujnikiem w kolektorze
  3. drugi czujnik jest na plytce ECU przylutowany i umnie np on padl po wymianie(przelutowaniu) auto idzie jak burza
  4. blachaxxx odpowiedział(a) na blachaxxx temat w E46
    i moze ktos ma ogarnietego DIS-a na slasku okolice Czestochowy
  5. blachaxxx odpowiedział(a) na blachaxxx temat w E46
    ska mozna pobrac schemat do dde?
  6. blachaxxx odpowiedział(a) na blachaxxx temat w E46
    Tamten normalnie reagowal ale schodzil na 600bar teraz mam z audi i wogole nie dziala ale jest stale 800 i auto jedzie, nie wiem czy to soft sie nie wysypal.
  7. blachaxxx odpowiedział(a) na blachaxxx temat w E46
    http://img713.imageshack.us/img713/2642/b7j5.jpg Uploaded with ImageShack.us
  8. blachaxxx odpowiedział(a) na blachaxxx temat w E46
    czujnik jest na plytce ecu trzeba odpiac, kompa na stol odkrecic obudowe i tam pojawi nam sie w rogu takie male gowienko, ja przelutowalem z audi troche inny ale smiga narazie teraz szukam oryginalengo ecu.
  9. blachaxxx odpowiedział(a) na blachaxxx temat w E46
    sprawdzone wszystko problemem okazal sie czujnik cisnienia w ecu- przelutowalem z innego ecu ale i tak jest blad auto jedzie normalnie ale musze kupic nowy-uzywany komputer
  10. blachaxxx odpowiedział(a) na blachaxxx temat w E46
    Napewno jakis duperel
  11. blachaxxx odpowiedział(a) na blachaxxx temat w E46
    Sprawdzalem miernikiem pierwsze co mi przyszlo do glowy to podcisnienie bylo ok -1
  12. blachaxxx odpowiedział(a) na blachaxxx temat w E46
    Ja mam sprawdzone podcisniemie nowe sylikonowe wezyki, nowy trojnik, zreszta na podcisnieniu jest zaluzja , hamulce a wszystko dziala jak nalezy tak jakby komp sie mega przywiesil jest blad czujnika doladowania i niczym sie go nie da usunac, wszystkie parametry ma 000000, dalem do mechanika niech walczy zobaczymy
  13. blachaxxx odpowiedział(a) na blachaxxx temat w E46
    a czy ten czujnik w dde jest wymienny masz moze jakies fotki jak to wyglada czy moge kupic dde na allegro i wymienic czy trzeba cos jeszcze zmieniac , programowac etc.?
  14. blachaxxx odpowiedział(a) na blachaxxx temat w E46
    Czy przeplywomierz pierburg moze byc zamiast boscha?
  15. blachaxxx odpowiedział(a) na blachaxxx temat w E46
    Bede musial sprawdzic, ta wiazka gdzie idzie do przeplywomierza czy dde? Wczesniej tez mialem ten blad i nie bylo problemu z moca itd.
  16. blachaxxx odpowiedział(a) na blachaxxx temat w E46
    Ten w kolektorze jest atmosferyczny blad54 boost presure sensor, najgorsze ze nie da sie tego w zaden sposob usunac inpa ma zwieche jak kasuje tan blad, carsoft go nie usuwa chyba ze dde padlo
  17. blachaxxx odpowiedział(a) na blachaxxx temat w E46
    zamiennik ma koncowke 314 albo 914 bosch auto idzie z dolu natomiast na 4 ekonomizer dochodzi do ok 15l czyli przeplywka pewnie zepsuta albo nie te numery, przeplywka od mechanika nie z auta wiec ciezko powiedziec, ale ogolnie lepiej niz na mojej , mam teraz dylemat czy da rade wstawic pierburg 7.22684.09.0 bo mozna kupic sam wklad i cena lepsza cos kolo 350zl, i dziwi mnie to iz na mojej jest raz dobrze raz zle i dodam jeszcze ze cisnienie w kolektorze pokazuje mi 600mpa tak na odlaczonym czujniku jak i podlaczonym i caly czas wywala blad czujnika który jest w kolektorze lecz blad byl wczesniej i auto i tak jezdzilo ok.
  18. blachaxxx odpowiedział(a) na blachaxxx temat w E46
    tak mam D5, ale z tego co mi wiadomo to przeplywka reguluje paliwo a nie turbine, po odlaczeniu przeplywki auto jedzie lepiej i wogole nie kopci, jak ja podepne to mam chmure czarnego dymu i móła jak diabli, chyba ze przeplywka steruje rowniez praca turbiny
  19. blachaxxx odpowiedział(a) na blachaxxx temat w E46
    Po odlaczeniu przeplywki auto idzie lepiej i nie kopci
  20. blachaxxx odpowiedział(a) na blachaxxx temat w E46
    Przeplywka podmieniona i bylo to samo
  21. blachaxxx odpowiedział(a) na blachaxxx temat w E46
    Kiedys tak mialem to mi zmienil facet gruszke od turbo i bylo ok ale wtedy nie bylo mocy caly czas, tylko nie wiem jak sprawdzic ten elektrozawór od turbiny w którym momencie on sie otwiera?
  22. blachaxxx odpowiedział(a) na blachaxxx temat w E46
    zawory nowe z bmw oryginal zmienilem wszsytko , przewody zaworki nawet w kolektorze czujnik, chyba ze ciegno turbiny albo ta gruszka przepuszcza , podcisnienie sprawdzalem miernikiem i jest ok. Po odlaczeniu zaworka od turbo jest tak samo- byc moze wiazka ale to chyba komputer powninien wychwycic a nie ma bledów.
  23. blachaxxx odpowiedział(a) na blachaxxx temat w E46
    dodam jeszcze ze turbina raz dziala raz nie nawet na postoju.
  24. blachaxxx odpowiedział(a) na blachaxxx temat w E46
    egr odlaczony, przeplywka na podmiane zamontowana i to samo - chyba ze zawor egr otwiera sie od cisnienia turbiny
  25. blachaxxx opublikował(a) temat w E46
    Moze ktos mial taki problem , turbina sie nie zawsze załacza, czasem auto wchodzi w tryb wolnossacy kupa dymu i nie jedzie, po dodaniu gazu na luzie obroty ida np na 3 tys chwile tak sie utrzymuja pozniej opadaja- czy to wina turbiny- wszystko inne wymienione na nowe oryginalne. Jak sprawdzic turbo pod wzgledem mechanicznym? Ostatni jak sciagalem waz to bylo w niej troche oleju- dziwne jest to iz problem nie wystepuje caly czas lecz sporadycznie 1 dzien ok drugi nie jedzie itd. W kompie nie ma bledow wiec to raczej usterka mechaniczna. czyzby już turbo padło.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.