Treść opublikowana przez CICHY525
-
316i problem z podłączeniem obc brak 10 pinu w niebieskiej k
W E36 był tylko pojedynczy vanos.
-
filtr kabinowy, parowanie szyb m52 2.0
Spokój Panowie. Podpowiedzcie lepiej koledze w sprawie nawiewu. Spiny nam nie potrzebne :wink:
-
3xx.Jak montowana jest oryginalna dokladka zderzaka.
Takie kołki kupisz w motoryzacyjnym po 1,5 za sztukę tylko... Ja wywaliłem wszystkie bo mi się ruszało, teraz mam na wkręty i jest sztywno i stabilnie i o to chodzi.
-
320i lpg mleko na korku
Czy ja wiem czy nie raz? Tym razem też wcale cię nie poprawiałem. Po prostu jest to normalne zjawisko. A zjawisko kondensacji opisał K3m0T1989 Pozdrawiam :cool2:
-
3xx.Jak montowana jest oryginalna dokladka zderzaka.
Weź garść zwykłych wkrętów 3 lub 4 i do nich podkładki- najlepiej takie o średnicy zewnętrznej z 1cm. Wkrętarka i...5 min roboty.
-
320i lpg mleko na korku
A co tu obserwować? Wyciagnij bagnet zobacz jak wygląda olej.Jak jest czysty i bez żadnych farfocli jak na korku to...wypij piwko i nie przejmuj się bo jest ok. To normalny objaw kondensacji wody.
-
Wymiana klocków i szczęk hamulca tylnego w BMW E36 323
Filmik instruktażowy :wink:
-
Wymiana tarcz i klocków z przodu w BMW E36 323
Filmik instruktażowy :wink:
-
Wymiana uszczelki pokrywy zaworów w silniku M52
Filmik.
-
Wymiana uszczelki podstawy filtra oleju i odmy w silniku M52
Filmik.
-
BAD BOY E36 323i ///M COUPE-BYŁY CICHEGO
Skoro wyjaśniliśmy już cel ponumerowania cewek u mnie to... Zrobiłem kolejny filmik poradnikowy :wink: Na to konto zanabyłem sobie w końcu lampkę warsztatową, bo stara diodowa strzeliła w ręku.
-
328i Touring by K3m0T
Już jest wiosna :wink: :D
-
ZAKUP e36 PORADY OPINIE
- 316i Compact, czy na pewno ATF skrzyni manualnej?
Głowę sobie rozbijesz :mrgreen: I dobrze że zalecają. Wiedzą co dobre, ale skoro BMW chce poprawiać producenta...no cóż.- 328.Wymiana pompy wspomagania oraz płukanie układu E36.
Sorry, że się wtrącę ale ta ropa to niby względem czego? Po drugie nie tak się płucze układ. Ściaga się stary ATF i zalewa się świeży, po czym odpala się i rusza kierownicą. Po kilkunastu ruchach kierownicy od skrajnego do skrajnego położenia i następnie ponownie wysysa ze zbiorniczka. Po 2 lub 3 operacji mamy czyściutki ATF. Kto wymyślił te patenty z ropą??? :duh:- 318i.HUK! i koniec biegów.
Czytaj dokładnie bo dajesz złe podpowiedzi.- BAD BOY E36 323i ///M COUPE-BYŁY CICHEGO
Sanitarny hahaha :mrgreen: Nie śmiejmy się z kolegi bo może nie wiedzieć jak nie mechanikuje. Tak kolego musisz użyć silikonu wysokotemperaturowego. Obecnie silikony są na bardzo dobrym poziomie i czasami noszą nazwę "masa uszczelniająca". Ja stosuję taki do 350 stopni w kolorze czarnym bo wygląda estetycznie.- BAD BOY E36 323i ///M COUPE-BYŁY CICHEGO
Tu jest trochę inaczej i jest mniej miejsca.- BAD BOY E36 323i ///M COUPE-BYŁY CICHEGO
No właśnie po to zrobiłem żeby ktoś miał obraz tego jak to ugryźć.Wiele osób się najzwyczajniej... boi. Ale rozbierania jest więcej.Trzeba zwalić altka i chyba pompę wspomy też. Dokładnie :wink:- BAD BOY E36 323i ///M COUPE-BYŁY CICHEGO
Mam opisane, bo jakoś mi tak coś podpowiada, że jak jest na swoim miejscu to jest najlepiej. Tam gdzie sobie pracuje niech tam jest. Wszystkie cewki są takie same, zaś kostek do cewek nie da się pomylić bo listwa jest tak zrobiona, że uniemożliwia pomyłkę. Benzyna ekstrakcyjna nie nadaje się do mycia bo szybko paruje i słabo skuteczna jest. Do mycia to przeważnie zwykły rozpuszczalnik uniwersalny lub ostatnio używam benzyny lakowej. Pianka jest super nie wieje mi przynajmniej i zrobiło się w środku cicho.Garaż czeka na ocieplenie watą i płytami ale...długo to już trwa :mrgreen: . PS.Jeszcze czeka wymiana uszczelki podstawy filtra więc będzie ciekawy filmik :wink: I dużo roboty :evil:- BAD BOY E36 323i ///M COUPE-BYŁY CICHEGO
Tak dla relaksu...filmik :mrgreen:- BAD BOY E36 323i ///M COUPE-BYŁY CICHEGO
Ogólnie to uszczelka aluminiowa jest dostępna w każdym sklepie z takimi rzeczami. A po co wymieniać śrubę? Aaaatam ideał, jeszcze duuużo brakuje.Ot zwykłe auto w stanie rzadko już spotykanym jak na E36. Hmmm. Wyjątków nie będzie i klimatronika też :wink: Co do działu E36 to było tutaj tak samo. Niektórzy się denerwują bo...ale za to mamy przejrzyście i jak ktoś chce pomóc to wie, że to wiem to napiszę,a tego nie. Dlatego nie ma sprzeczek i jest miło i kulturalnie :D Zaglądam czasem do działu E46 i tam też moderatorzy byli, ale się zbyli. No i dużo zgrzytów, bo...ja to mam najlepsze, wyliczanie na co kogo stać i ogólny bałagan. Ale rozwałił dziś mnie tytuł "po wizycie w rowie słabo grzeje" Jest tam ogólnie mało sympatycznie. Ale wracając do tematu to wczoraj zdjąłem dekiel od zaworów i złożyłem powtórnie na silikon. Robi się film dla tych co by chcieli też wymienić sami, ale nie wiedzą jak lub się boją :wink:- ZAKUP e36 PORADY OPINIE
Dział do oceny konkretnych aut jest tutaj. viewforum.php?f=44 Tutaj pomagamy duchowo :mrgreen: i podpowiadamy merytorycznie. Tak to się później robi temat ze stosem nikomu nieprzydatnych i nieaktywnych linków. A niestety kupa postów tutaj już taka jest.- BAD BOY E36 323i ///M COUPE-BYŁY CICHEGO
Tak jak pisałem. Wszystko ogólnie mogę zrobić łącznie z klejeniem glazury i terakoty, oraz instalacją elektryczną w budynku :mrgreen: , ale do elektroniki to wolę się nie zabierać, bo potem nie chcę żeby było mi przykro, więc kupiłem to urządzenie :wink: . Chociaż robiłem ostatnio chłopakom podświetlenia w panelach od radia w autobusach :D Dziś ogólnie po pracach domowych starczyło mi czasu na tyle ile zrobiłem. Teraz nadają ciepło więc trochę pogrzebię. Mnóstwo rozbierania będę miał przy wymianie uszczelki podstawy. Podobno są jeszcze jakieś oringi w podstawie, ale jakoś w katalogach nie mogę namierzyć, w razie czego to mam ze starych dobrych czasów najróżniejsze to coś dobiorę.- BAD BOY E36 323i ///M COUPE-BYŁY CICHEGO
Witaj.Nie wiem co tam jest w tym emulatorze, nie znam się na elektronice.Nie będę tego rozbierał bo mam 24 m-ce gwarancji :8) Jutro jeszcze zwalam pokrywę zaworów, czyszczę jeszcze raz i składam na silikon. Nowa uszczelka, aż ciężko uwierzyć :evil: . Nie po to wszystko składam na nowych gratach żebym miał ślady oleju. - 316i Compact, czy na pewno ATF skrzyni manualnej?
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.