Treść opublikowana przez scarab
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&fuels=LPG&fuels=PETROL&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=49&maxFirstRegistrationDate=2006-12-31&maxPowerAsArray=PS&minFirstRegistrationDate=2000-01-01&minPowerAsArray=252&minPowerAsArray=PS&scopeId=C Następie dodaj sobie do tego akcyzę, transport, zarobek handlarza, a potem pomyśl jakie auto musiał kupić tam, żeby sprzedawać je tutaj za 20-25 tys zł.
-
E53 4.4i m62 czujnik wałka
Ja wymieniłem łańcuch bo kupiłem go już wcześniej bo niektórzy pisali że się rozciąga, ale porównywałem długość starego z nowym i była identyczna.
-
E53 4.4i m62 czujnik wałka
Pokaż ten filmik bo to jest niemożliwe :D Może M62TU pierdolnął i wstawili M62 bez vanosów :lol:
-
E53 4.4i m62 czujnik wałka
Z grubszych rzeczy warto wymienić od razu pompę wody. Niemożliwe żeby vanosy Ci nie klepały jeśli nikt jeszcze tam nie zaglądał, albo jesteś głuchy albo nie wiem :D Teraz silnik chodzi CI normalnie tylko jest ten błąd czy masz jeszcze jakieś dodatkowe objawy?
-
E53 4.4i m62 czujnik wałka
Ja zrobiłem wszystko na oryginałach więc nie wiem
-
E53 4.4i m62 czujnik wałka
A vanosy już robiłeś?
-
E53 4.4i m62 czujnik wałka
Komplet uszczelek do osłon rozrządu oraz uszczelniacz wału (koła pasowego). Z narzędzi przede wszystkim dobre blokady i zajebiście mocny klucz do odkręcenia Jesus Bolt.
-
E53 4.4i m62 czujnik wałka
Ja bym zrobił tak: 1. Zamień czujniki miejscami żeby się upewnić że to na 100% nie one głupieją 2. Zajrzyj do filtra oleju czy są w nim fragmenty ślizgów - jeśli są to wszystko jasne 3. Zdejmij pokrywy zaworów, zablokuj koło zamachowe w pozycji OT i sprawdź czy blaszki na wałkach są we właściwych pozycjach (odkręć śrubki zaślepiające w pokrywach vanosów i sprawdź czy pin włożony w otwór trafi w otwory w blaszkach na wałkach) 4. Jeśli masz zamiar jeździć tym autem to ja bym na Twoim miejscu tak czy inaczej zmienił rozrząd, zresztą tak właśnie zrobiłem w swoim rok temu :)
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Nie, to po prostu BMW
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Udanych napraw :]
-
E53 4.4i m62 czujnik wałka
To jest uwalony czujnik walka na prawej głowicy. Możesz dla potwierdzenia zamienić czujniki miejscami, wtedy będziesz miał błąd bez "bank 2" w opisie. Edit: teraz widzę że masz błąd camshaft control a nie camshaft sensor :/ To faktycznie może oznaczać coś z rozrządem, ale ja na wszelki wypadek zamieniłbym czujniki miejscami.
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
To jest butelka z Dżinnem, odkręcasz niebieski korek, Dżinn wylatuje i spełnia marzenia.
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
A co tu sądzić, jest napisane w ogłoszeniu że uszkodzonona, szczegółów brak, niesprawna więc cena niska. Jeśli masz dychę do włożenia to jedź i oglądaj.
-
Awaria X5 4.4 2000r +lpg stag 286 km
Spoko, nagraj :)
-
Awaria X5 4.4 2000r +lpg stag 286 km
Pokaż :D
-
Awaria X5 4.4 2000r +lpg stag 286 km
Moja chodzi podobnie, tyle że trochę ciszej, jeśli masz nowe vanosy to wychodzi więc na to że te silniki wszystkie tak lekko dieslowato klepią, także ja już nie drążę tematu :D Na jakim oleju jeździsz? Co do błędu to musisz podłączyć kompa, inaczej to gdybanie.
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Tak jak pisał maciej123, golas bo przede wszystkim brak jest klimatronika, navi (ale to akurat może wyjść na plus bo łatwiej wstawić andka), do tego koszmarne matowe listwy i pomarańczowe kierunki na których E53 wygląda archaicznie. Jasne wnętrze może się prezentować super, o ile jest dobrze skomponowane. Sam mam szare fotele takie jak ta z ogłoszenia, tyle że zestawione z czarną podsufitką, listwami alu we wnętrzu oraz z ciemnoszarym lakierem, na pewno nie zamieniłbym ich na czarne. Nie wiem jak kupując jakiekolwiek BMW można liczyć na to że będzie służyć długo i bezawaryjnie, takie coś nie istnieje w przyrodzie :lol:
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
W tej cenie, w dodatku po opłatach to dziwne że w ogóle ma koła i silnik, a Ty mówisz że golas :D
-
e53 Led hb3 jako drl
Aha, no to trochę lipa. Mi na szczęście podobają się zwykłe żółte żarówki w długich, DRL i ringach oraz xenony w krótkich :D
-
e53 Led hb3 jako drl
A co wtedy z długimi?
-
e53 Led hb3 jako drl
A sprawdzałeś czy nie będziesz tym oślepiał? W X5 reflektory są wysoko nad ziemią, długie światła świecą do góry, reflektory też są duże. Wiem po sobie że już DRL nawet na zwykłych żarówkach są raczej mocne. Moim zdaniem będziesz nieźle dawał po gałach kierowcom z naprzeciwka. Ja wyłączałem u siebie sprawdzanie żarówek podświetlenia rejestracji ncs expertem, myślę że w reflektorach też powinno się dać.
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Zdecydowana większość miała automatyczną klimę. Manual to chyba jakaś wersja zubożona na specjalne zamówienie :lol: Jak dla mnie wygląda to tragicznie, nigdy bym nie kupił takiej X5, tak samo jak na szmatach, koszmar.
-
4.4 E53 286 KM V8 Jakie LPG założyć?
Zależy jaki to parownik i jakie dokładnie komponenty :) Dopilnuj żeby nie odwalił druciarstwa i nie wystawił Ci pompy nivo gdzieś do bagażnika zamiast pod jego podłogę przed butlę, bo często lubią tak robić.
-
4.4 E53 286 KM V8 Jakie LPG założyć?
Przenosić akumulator po maskę? Po co? Jak masz w miarę świeży to zostaw go pod butlą, lepiej zamiast niego wynieść stamtąd wszystkie moduły - tuner, moduł PDC itd, prędzej one sprawiają problem niż aku. Ja mam reduktor KME Twin i jest OK, sterownik Stag Qmax Plus.
-
Awaria X5 4.4 2000r +lpg stag 286 km
:cool2: