Skocz do zawartości

ogród-lca

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ogród-lca

  1. Co myślicie o takim zestawie ? http://moto.allegro.pl/ate-tarcze-hamulcowe-klocki-bmw-e39-po-lifcie-wawa-i1478375857.html
  2. Witam nosze się z zamiarem wymiany tarcz i klocków z przodu, bo moje już trochę wibrują i teraz nie wiem, jaki zestaw wybrać czy klocki i tarcze tej samej firmy czy różne, jeśli tak to, jakie? Zastanawiam się nad nacinanymi tarczami ATE lub Zimermman dodam jeszcze, że jeżdżę dość ostro używając często hamulca, więc ważne by zestaw był odporny na przegrzewanie.
  3. ogród-lca odpowiedział(a) na Sebidini temat w E39
    Poszukaj ktoś dawał opis na forum
  4. ogród-lca odpowiedział(a) na djdolar temat w E39
    A czy wpięcie się kompem pokaże co ewentualnie jest wadliwe czy będzie tylko ogólna usterka systemu airbag ? Chdzi żeby zdiagnozować co jest do wymiany i wymienic.
  5. ogród-lca odpowiedział(a) na djdolar temat w E39
    Pytam, bo nie zaświeca mi się kontrolka od airbagów a nie zaświeca się, bo ktoś wylutował diodę z licznika wiem, że auto było uderzone z przodu nie mocno, bo udało mi się dotrzeć do zdjęć kolesia, który robił wycenę tego auta po sprowadzeniu , ale PP przednie wystrzeliły są wymienione z przodu auta tez wszystko jest solidnie powymieniane i poskładane, ale skoro ktoś wylutował diodę to coś musi być nie tak chciałbym to zdiagnozować i naprawić żeby wszystko działało , ale nie wiem, od czego zacząć.
  6. ogród-lca odpowiedział(a) na djdolar temat w E39
    A gdzie jest sensor od przednich poduszek ?
  7. ogród-lca odpowiedział(a) na Bogdan28 temat w E39
    jak żarnik jest przypalony to sie tak dzieje.
  8. ogród-lca odpowiedział(a) na ogród-lca temat w E39
    Chyba kolego nie ma tu zadnego szpeca od sensora ja ze swoim tematem borykam sie już dośc długo robiłem próby z aktywacją tego sensora tak jak pisano na paru postach ale nic to nie dało nie działa i tyle.
  9. ogród-lca odpowiedział(a) na djdolar temat w E39
    Ja mam dwie s przodu kierownica, kokpit = 2 kurtyny w słupkach przedniej szyby i 2 poduszki w przednich drzwiach a koleś też w poliftowej ma jeszcze 2 w tylnych drzwiach ale nie ma Navi :)
  10. Miałem w swoim życiu kilkanaście aut z przednim napędem i przejeździłem wiele zim do pracy każdego dnia dojeżdżam po 50 km i nie zdarzyło mi sie żebym tył kiedyś stracił mi przyczepność. Choć nie twierdze że kiedyś niemoże być ten pierwszy raz.
  11. Dokładnie ja w aucie z przednim napędem zawsze zakładałem lepsze opony na przód w napędzie quattro też na przód a w BMW ma założone lepsze na tył.
  12. Tak zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o ewentualne niespodziewane poślizgi ale co Ci dają lepsze opony na przedzie w BMW gdy potrzebujesz wyjechać z zasypanego parkingu chyba niewiele.
  13. Teoretycznie powinno się zakładać lepsze opony na tą oś która jest napędzana.
  14. ogród-lca odpowiedział(a) na kukis84 temat w E39
    Top Hi-Fi a co to takiego?
  15. Panowie nie sprzeczajcie się dajcie sobie spokój z tylnym napędem kupcie sobie quattro i czy założycie 205, 215 lub 225 to i tak wjedziecie w zasypany parking. To taka moje sugestia :) Ja mam w swojej B-mce założone opony 215/55/16 bo takie akurat mi się trafiły i jeździ się tak sobie.
  16. Ja w swojej zamki dziś popsikałem odmrażaczem ale zaraz kończę prace i aż się boje niespodzianek he he jutro wstrzyknę jeszcze do zamków WD-40 i może jakoś zimę przetrzymam a na następny sezon chyba jednak wrócę do Audi oczywiście z napędem quattro.
  17. Mi audi A6 nagrzewało się szybko o A8 nie wspomnę. A wracając do tematu czego najlepiej napsikać do tych zamków bo WD-40 to raczej zamarza.
  18. Ja teraz będę się bał z roboty przy takim mrozie wychodzić bo nie wiem co za niespodzianki będą mnie czekały :) Jest to moja pierwsza zima z BMW i nie czuję się jakoś zachwycony wcześniej przez 11 lat wychodziłem z pracy w zeszłym roku -25-30 i takich sytuacji nie maiłem no ale jeździłem jak to pewnie większość na tym forum uważa tylko Audi od starych 80 po A8 i nigdy w żadnej nie smarowałem uszczelek ani zamków na zimę no, ale ponoś pierwsze jaskółki wiosny nie czynią zima się dopiero zaczyna może mnie BMW jeszcze zaskoczy pozytywnie :)
  19. Dziś miałem podobną sytuację co po wczorajszym przymarznięciu drzwi do słupków ostro wyprowadziło mnie z równowagi dobrze że udało mi się otworzyć tylne i odpalić auto żeby się nagrzało i po czasie przednie odpuściły dziś sobie nasmarowałem silikonem te filcowe uszczelki, które prócz trzeszczenia i nasiąkania wodą nie wiem jaką funkcję spełniają, to dziś sobie wychodzę zadowolony o 22.00 z roboty bo drzwi mi już nie przymarzną i wszystko było ok do puki kumpel, który wsiadł z tyłu nie chciał zamknąć drzwi kilkukrotne próby się nie powiodły to tak jechaliśmy kawałek żeby się troche rozgrzało w aucie kumpel trzymał drzwi po ujechaniu pewnej odległosci zatrzymałem się i ponowilismy próbę ich zamknięcia nie dało rady więc wysiadłem i je dopchnąłem od zewnątrz i już się nie chciały otworzyć koleś pod domem wysiadł drugą stroną a mi po kilkukrotnym zamknięciu auta i otworzeniu z pilota udało się otworzyć drzwi jutro naleje jakiegoś ustrojstwa do zamków WD-40 lub coś w tym stylu CO POLECACIE ? PS: wszystko było by ok i nerwów bym zaoszczędził gdyby producent zaznaczył w książce obsługi autka że Bawarkę trzeba przygotować do zimy jak dużego fiata a to dopiero -15 a co będzie przy -30 wrrrrr
  20. ogród-lca odpowiedział(a) na Contor temat w E39
    To już tak chyba jest bo u mnie też szłu nie ma.
  21. ogród-lca odpowiedział(a) na kubik2521 temat w E39
    Bardziej tego, że bezwypadkowe egzemplarze też rdzewieją i nie ma tu co się oszukiwać.
  22. ogród-lca odpowiedział(a) na kubik2521 temat w E39
    I takich sytuacji w 11-12 letnim aucie firma BMW powinna sie wstydzić.
  23. Zdjęcie tapicerki na zamkniętych drzwiach może łączyć sie z cudem. Problem będzie z odkręceniem śrubki we wlocie powietrza zatrzaski może byś jakimś bardzo długim śrubokrętem powypychał poprzez otwór po wyciągnięciu klamki, ale tapicerkę będzie blokować uszczelka na słupkach.
  24. Lusterka grzeją automatycznie po przekręceniu zapłonu, musisz wyciągnąć szklo na jego wewnetrznej stronie jest takie kółko blaszane i do niego podpiety kabel zobacz czy wszystko gra czy jest napiecie itp.
  25. ogród-lca odpowiedział(a) na kukis84 temat w E39
    Ponawiam temat i kieruje pytanie do autora czy coś już z tym zrobił ja mam identyczne objawy i też wymieniłem głośnik ale dalej jest to samo, jeden mechanik mi mowił że w BMW cała elektronika radia jest w bagażniku czarna skrzynka i że tzreba tam przelutować wszytkie luty i powinno być OK ale jeszcze tego nie robiłem.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.