Treść opublikowana przez ogród-lca
-
Czujniki parkowania - złe działanie
Koledzy a rozbierał ktoś taki czujnik co sie w nim psuje jest nienaprawialny? I czy da radę przełozyc obudowy tz żeby nie tzreba było go malowac.
-
Czujniki parkowania - złe działanie
Dzięki też już to znalazłem widzę że trzeba ściągnąć ten środkowy plastik i tam są dwie śruby mocujące belkę do odboi. Trochę źle to rozwiązali mogli dać te śruby od dołu tak jak jest w audi i nie trzeba by było sciągać plastiku.
-
Czujniki parkowania - złe działanie
To może ktoś mi podpowie jak go sciągnąć najprościej, sciąga się sam plastik czy razem z belką ?
-
Czujniki parkowania - złe działanie
Koledzy jak się dobrać do tych czujników mam walnięte dwa tylne jeden środkowy jeden narożny dziś podniosłem auto, ale nie ma tam jak ręki wsadzić nie wiej jak je wyciągnąć wystarczy je wypchać? czy trzeba zderzak sciągać? może ktoś już to robił?
-
Nie wrzuca biegu
Może posypał się jakiś czujnik w dźwigni zmiany biegów i nie zczytuje jej położenia
-
Diagnostyka kablem OBD II E39 2.5td
Kolego pittt Ty masz może INPE ?
-
Diagnostyka kablem OBD II E39 2.5td
Czy zakup takiego zestawu to dobry pomysł, używa ktoś cos takiego, da się tym cos zdziałać tz podstawowe rzeczy, odczyt błędów i ich kasowanie oraz drobne adaptacje np sensora deszczu z którym sie borykam ? http://allegro.pl/show_item.php?item=1311787415
-
Nie wrzuca biegu
A nie wchodzi Ci w tryb awaryjny ? jak dajesz na D to czujesz jakieś szarpnięcie czy zero reakcji przez skrzynię ?
-
Sensor deszczu
Mój kumpel ma na szybie coś takiego : http://allegro.onet.pl/bmw-e39-czesci-sensor-deszczu-wody-i1312264719.html
-
Sensor deszczu
W książce serwisowej od auta jest na początku spis wyposażenia i tam mam wpisany sensor deszczu, ale miałem wymienianą szybę, bo jest nie oryginalna a tak jak napisałem mój kumpel ma na szybie taki doklejony kwadrat u mnie tego nie ma, więc się zasugerowałem, że przy wymianie szyby ktoś go nie dokleił, ale tak jak piszesz kolego pawelek3xx że czujnik wygląda tak jak u ciebie na fotkach to ja mam obraz identyczny na przedniej szybie za lusterkiem. Więc może to po prostu jest kwestia uaktywnienia teko sensora. Tak jak pisze kolega ppod też wyczytałem coś takiego w instrukcji tylko jeszcze nie przeprowadziłem próby.
-
Sensor deszczu
W takim razie to ja nic nie kumam ja też mam taki czarny placek pod lusterkiem wstecznym myślałem że nie mam czujnika bo u mojego kolesia czujnik jest takim plastikowym kwadratem przyklejonym do szyby siedząc w aucie na prawo od lusterka wstecznego.
-
Sensor deszczu
Inpa a co to jakieś oprogramowanie sory za niewiedze
-
Jakie są żarówki w liczniku ??? Naprawa pixeli
Ja wiem mniej więcej jak ona wygląda tylko bardziej mi chodzi o jej parametry żeby taką kupić.
-
Jakie są żarówki w liczniku ??? Naprawa pixeli
A ktoś wie jaka idzie dioda do kontroli poduszki w liczniku ?
-
Sensor deszczu
Mi nadal nikt nie potrafi powiedzieć czy można przeaktywować wycieraczki żeby działały bez sensora tak jak gdyby go nie było wcale. Chyba będę musiał odwiedzić ASO
-
[ Przybywa oleju, auto przestało jeździć ]
To też tak właśnie sugerowałem koledze że to może gazy podnoszą stan oleju bo robi się poduszka powietrzna ale dziwne jest to że na postoju przy zgaszonym silniku olej nie opada.
-
[ Przybywa oleju, auto przestało jeździć ]
Na pewno nie jest to płyn chłodzący a auto już zaczęło kopcić i kumpel scholował je na razie do garażu bo chyba szlak już turbine trafił przez ten rozrzedzony olej. Jeden mechanik przypuszcza że rozszczelniła się pompa CR.
-
[ Przybywa oleju, auto przestało jeździć ]
Jak w temacie koledzy mam pytanie kumplowi właśnie zrąbała się Bunia 3000D. Sprawdził olej czysto kontrolnie okazało się że na bagnecie jest dużo ponad stan pojechał odessać trochę żeby sprawdzić czy przybywa, później jechał zaczęło coś świszczeć najprawdopodobniej turbina i auto straciło moc nie jedzie pedał w podłogę a tu SDI turbina nie chodzi. Sprawdzamy stan oleju znów ponad stan olej nie smierdzi ropą nie jest też rzadki ani nie ma też oznak płynu chłodzącego w oleju. Po odkręceniu korka wlewu oleju słychać taki dziwny wydmuch jak gdyby gazy ze skrzyni korbowej nie miały odprowadzenia ma ktoś jakiś pomysł ?
-
[530dA] Uruchomienie po wpisaniu kodu
Tak jest to fajne ale jak za każdym razem trzeba wpisywać kod na nowo to już nie ma takiej rewelacji dość czasochłonne zwłaszcza gdy masz navi i musisz wchodzić w opcje.
-
[530dA] Uruchomienie po wpisaniu kodu
Podpinam się pod temat bo też mnie wkuża wpisywanie go za każdym razem.
-
[E39] Po lifcie - pytanie o oświetlenie wnętrza
Ja przyznam że też mnie to wku...... no ale pewnie dla tego że Audi przezwyczailo mnie do luksusu :)
-
BMW E39 czy Renault Laguna II?
Co do Nivo w Touring to nie taki standart bo moich 2 kumpli ma Touringi i nie ma nivo a ja w swojej mam nivo było jak był hak orginalnie.
-
BMW E39 czy Renault Laguna II?
ja od siebie dodam tylko to czego wczesniej nikt nie zaznaczył , fakt za ta samą cenę kupujesz lagunę z 4-5 lat młodszą tylko kiedyś Ci sie auto znudzi i bedziesz chciał je sprzedać za rok,dwa lub wiecej i pewnie chciałbyś jakieś pięniadze za to auto dostać a co do spadku wartosci aut Francuskich nie muszę się wypowiadać. A BMW czy AUDI zawsze będzie mialo swoją wartość.
-
Demontaż Poduszki powietrznej
No już się zorientowałem że źle mi napisał he he jutro się z tym pobawię .
-
Demontaż Poduszki powietrznej
Nie banał tylko w jednych autach są torxy a w innych takie łapki , które trzeba śrubokrętem nacisnąć dla tego zapytałem jak jest w BMW bo w tej marce jeszcze nie zdejmowałem. Ok dzięki za info.