Treść opublikowana przez szatynwroc
-
Szarpanie, strzelanie ze sprzęgła SMG 330ci
Skoro niema błędów to czy sprawdzałeś wersję softu w skrzyni SMG ?
-
Chiptuning F-ek/wykresy/modyfikacje itp.
Ciekawe jak będzie z braniem oleju po takim modzie ?
-
4501 Exhaust Gas Recirculation ??
To jest tak jak z DPF lepiej żeby był i go dopalać co jakiś czas czy lepiej usunąć. Ja jestem zdania ze inżynierowie w BMW po coś te wszystkie elementy zaprojektowali dla tego silnika. Fakt że nie jednokrotnie musieli po prostu spełnić normę emisji spalin ale cały układ jest obliczony tak aby te elementy były w nim. Dlatego tez uważam że DPF usuwa się jak już nie da się go dopalić czy zregenerować. A EGR lepiej przeprogramować w zakresie jaki dopuszcza producent niż całkowicie wy programować. Całkowite wy programowanie EGR może powodować ze auto w zimie będzie się dłużej grzało a co za tym idzie, spalanie wzrośnie.
-
4501 Exhaust Gas Recirculation ??
Ja od siebie dodam że błąd EGR to nie tylko numer błędu i nazwa, powinniście wpisać pełna informację na przykład z inpy co jest problemem. Sam EGR ma możliwość regulacji tak aby go dostosować do pracy silnika aby dawał więcej lub mniej spalin. Producent zostawił sobie ta regulację aby ustawiać jakość spalin ale i też ilość świeżego powietrza do silnika. Najlepiej polecam maksymalnie go zdławić aby jak najmniej się otwierał wtedy nie pokazuje się kontrolka na liczniku (przetestowane w E39 i E60) a dodatkowo auto dostaje więcej świeżego powietrza, jest zrywniejsze od dołu, mniej pali i mniej zapycha DPF (jeśli auto taki posiada) minusem tego rozwiązania jest fakt ze nie spełnia się normy emisji spalin gdyż Tlenek Węgla jest podwyższony.
-
Papierowy filtr powietrza vs K&N
Teraz tylko patrzeć jak ten bawełniany filtr przestanie mieć swoje właściwości olej z bawełny zniknie i nagar będzie dostawał się do silnika. Każdy psuje swoje auto na własny sposób. Ja generalnie pozytywnych doświadczeń nie mam z bawełnianymi filtrami może dlatego że nie używałem olejków do filtra co 15 tyś km.
-
Polskie menu professional
Ale kotleta odgrzałeś !!!
-
Spotkania / Spotkanie / Spot / Spoty Wrocław
To może tak w niedziele o 12 przy stadionie piłkarskim od strony Królewieckiej ?
-
Spotkania / Spotkanie / Spot / Spoty Wrocław
No może właśnie majóweczka jeśli jesteście na miejscu choć to mało prawdopodobne. Ja na miejscu jestem jakby co :-)
-
Spotkania / Spotkanie / Spot / Spoty Wrocław
To może jakiś spocik ???
-
Spotkania / Spotkanie / Spot / Spoty Wrocław
Może :-) Ale to zależy o której godzinie, chyba ze niedziela !!!
-
chip tuning - wykres
hugobossbb - miałeś regenerowana turbinę ? Bo na wykresie serii ewidentnie brakuje momentu od dołu ! Przy 2000 obr jest generalnie tragedia !!!
-
Chiptuning F-ek/wykresy/modyfikacje itp.
Zgadza się! Ale nie sądzę aby tunerzy zastosowali rozwiązanie inne niż stosowane w pozostałych BMW. Choć mogę się mylić!!! To ogranicza skrzynie do modeli 8HP45 i 8HP70. Z racji tego że model 8HP45 przenosi 500Nm a ten silnik w serii ma 740Nm to stawiam na model 8HP70 mimo że jest cięższy.
-
Chiptuning F-ek/wykresy/modyfikacje itp.
Tu małe info ile niemieccy tunerzy zrobili momentu dla skrzyni 8 biegowej ZF. http://moto.onet.pl/tuning/mocny-roadster-z-wysokopreznym-sercem/jgyy4q I podejrzewam że te 840 Nm to jeszcze bezpieczna wartość z zapasem.
-
Spotkania / Spotkanie / Spot / Spoty Wrocław
No to niestety be zemnie, będę dopiero po 6.04.
-
Spotkania / Spotkanie / Spot / Spoty Wrocław
Jestem ZA ale mam napięty grafik. Tylko miedzy 14 a 15:30 jestem wolny :-( W niedzielę za to jestem wolny do 15:30, może niedziela tak w południe :P
-
autocheck.com - tylko samochody z USA !!!!
szatynwroc odpowiedział(a) na iradek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażKoledzy macie jakieś info lub zdjęcia o tym autku WDCGG8JBXDG031661. Znajomy kupił tego mercedesa już zrobionego i ciekaw jestem jak bardzo była ingerencja. Z góry dzięki.
-
Spalanie E9X - tylko rzeczywiste wyniki
Zadziwia mnie twój tok rozumowania. Podajesz specyficzne warunki i dorabiasz do tego teorię. To tak jak bym napisał że między 2 litry a 3 litry pojemności silnika różnica w spalaniu jest 4 litry bo w mieście 2.0d pali 8 l/100km a 3.0d 12 l/100km ropy.
-
Spotkania / Spotkanie / Spot / Spoty Wrocław
Koledzy a może tak gokarty ?
-
chip tuning - wykres
Rozumiem że te 10 KM różnicy to lekko ponad 5% całej mocy więc nie odczuwalne dla kierowcy. Można to też nazwać błędem pomiarowym, bo jak dorzucisz więcej powietrza na IC w czasie pomiaru to też może być taka różnica w wyniku. Pytanie jak to wpływa na średnie spalanie? Ciekawe czy lepiej to zastosować czy instalację do produkcji Wodoru.
-
chip tuning - wykres
Ta Pani z RÓŻOWĄ torebką jest zaje..... :cool2:
-
Spotkania / Spotkanie / Spot / Spoty Wrocław
Ja też powinienem się pokazać :-)
-
Swiatła do jazdy dziennej
Ktoś tak zakodował żeby tak było. Można to przekodować i będziesz miał ok.
-
chip tuning - wykres
Ale redukcja powinna być na 163 KM czyli 120 kW a tu wychodzi jeszcze mniej.
-
Dolnośląskie
A czy to nie jest tak ze masz błędy systemu DSC albo problem z czujnikiem kąta skrętu ?
-
BMW Nawigation DVD Road Map Europe Premium CIC 2014-1
Ludzie to by chyba wszystko chcieli za darmo. Teraz to i za Bóg zapłać nic nie dostaniesz.