Treść opublikowana przez jarosz 318is
-
E30 coupe 88' 318i projekt by EvilM4n
dobra to jak już marzycie to ja też mogę?? z e30 już jak z żoną bo 9 rok stuknie ale z chęcia bym kupił m635 csi do dopieszczenia:) nie sprzedawaj postaw na kołki :nienie: :duh: :mad2: :cry2: sprawdźcie jak teraz ciężko dobrą kastę do e30 kupić....
-
E30 318i, 1984, Avusblau - driftproject
podejrzewam że jak ma autko wyglądać profi, być do latania bokiem i mieć klatkę to koszt pewnie przewyższy wartość pierwszego auta z podpisu :) ps jak już chcesz body m3 to lepiej spasuj na ori blachach laminat wygląda okropnie... powodzenia w modach
-
nierowna praca silnika na zimnym silniku
sprawdź układ elektryczny silnika czyli kopułkę palec przewody i świece... w drugiej kolejności sonda do sprawdzenia krokowy nie ma nic do dodawania gazu reguluje jedynie ilość powietrza na biegu jałowym.
-
problemy z odcinka
Na litość Boską ustaw zawory bo się nie da tego słuchać... może i odcinka wróci...
-
słabo odpala
sonda i czujnik temp. do kompa do sprawdzenia
-
SWAP N53B30 272 KM w E30 :D
Przemo ma rację elektroniczne konie w e30 trochę kłują w oczy myślę żę koszta wrzucenia większe niż s50b32 a polotu żadnego... nawet do wspomnianego m60 gdzie dochodzi jeszcze orgia dla uszu :) :)
-
e30 raz odpala raz nie
wtryski masz zatarte zapewne od gazu sprawdź też ciśnienie pompy paliwa
-
e30 m50b25 kabel diagnostyczny, spalanie i inne
Nie wiem jaki jest sens celowego zaniżania spalania samochodów przez właścicieli... Ja zawszę mówię że pali ile musi :) Z interfejsem jest tak że nie zdiagnozujesz starszych modeli niż 1998 rok nie mając interfejsu wykorzystującego port rs232 . Interfejsy na usb sprawdzają się tylko w przypadku nowszych samochodów.
-
Wymiana środka - Prośba o ocenę
każdego interesują sportsitze:) Dobre sporty oryginalne to dobre 1500 zł a te na zdjęciu to po obszyciu to tak średnio... A tak poza tym auto z podpisu to Twoje? to do galerii z nim :)
-
e30 m50b25 kabel diagnostyczny, spalanie i inne
16 na sto?? a ile ma palić na 4.10? Mi b28 lekko zmodzone wciągało 17-19 l na 4.1 a też nie było super katów.
-
uciekający płyn z chłodnicy
a szyby nie parują?
-
czujnik temperatury wody e30 m42
a czujniki spalania stukowego gdzie podłączyłeś skoro w e30 nie ma takiej opcji? zmień wiązkę bo e30 a e36 to jest trochę różnicy
-
Bmw e30 m3 Kompresor
to samo 3 zdjęcie w galerii firmy tomson to na pewno s50 przejdz też na drugą stronę galerii a przy okazji srodek looknij jak można m3 spsuć...
-
Bmw e30 m3 Kompresor
http://galerie.tomson.com.pl/albums/album39/ opis żywcem przerzucony ze stronki... środek nie za bardzo mi leży
-
M42 stukanie zaworów w przedniej części silnika.
może cię załamię ale koła zębate i ślizgi to tylko serwis a łańcuch i napinacz idzie dostać w każdym sklepie motoryzacyjnym
-
M42 stukanie zaworów w przedniej części silnika.
na sucho napinacz jest na spręzynie która wstępnie napina rozrząd kiedy nie ma ciśnienia oleju. kupując nowy jest zblokowany w pozycji montażowej i lepiej go nie rozbierać bo cięzko się składa. do kontroli ślizgi i łańcuch, koła zębate też pewnie będą miały ostre zęby... jak naprawisz rozrząd to zniknie przyczyna stukania w przedniej części silnika- prawdopodobnie łańcuch jest luźny i tłucze o obudowy dekla rozrządu. pozdrawiam
-
e30 1.8 m43 ? 1.8is
miska od m40 pauje do is niezależnie czy to 1.6 czy 1.8 w is z e30 miska zawsze była dwuczęściowa a w e36 jednoczęściowa. nie ma możliwości żeby wsadzić silnik z jednoczęściową miską z e36 do e30 najpierw zobacz jaki masz silnik: http://www.bmwklub.jgora.pl/viewtopic.php?p=47364 pozdro
-
Przerywa na ciepłym silniku
świece?? sonda lambda na ciepłym ma dużo do gadania
-
E 30 HARTGE ,nie równa praca silnika
zapewne co do wolnych to lewe powietrze gdzieś w okolicach kolektora dolotowego
-
Zablokowana skrzynia biegów
a jesteś pewien że to skrzynia się posypała? ja bym obstawiam że cięgło się urwało/wyczepiło i lewarek lata luzem a masz zapięty drugi bieg. pozdro
-
m42 1.8IS Brak kompresji na jednym cylindrze
dolot nie spasuje z e30 rozmiary , jest DISA, sama głowica będzie pasować tych 140 km nie poczujesz jak wymienisz głowicę a dalej nie będzie sprężania, zreszta 136 a 140 to są nieodczuwalne różnice Nie wyliczaj strat mocy liniowo na podstawie sprężania w aucie zasilanym benzyną aha i przejedź się zdrowym isem w e30 i porównasz czy twój dobrze jeździ :)
-
Regulacja pedału sprzęgła/wysprzęglika
masz pewnie podparte sprzęgło i łapa oporowego haczy o kręcący się docisk. zaworek w pompce sprzęgłowej nie spuscza ciśnienia kiedy puszczasz pedał ewentualnie zajrzyj czy ktoś pomysłowy nie przedłużył ci trzpienia wyprzęgnika bo i takie patenty już widziałem pozdro
-
m42 1.8IS Brak kompresji na jednym cylindrze
raczej i tak i tak wyjdzie ci trochę kosztów. a w ogóle co to za szczep? is na wąskiej? na pewno ci powiem że tanio nie będzie bo is to nie jest silnik który długo leży na szrocie gaz ci pewnie zawory powypalał mszcząc się za przykręcenie kurka lpg :8) motor won i dobry is jak ma być tanio bo trzy pozostałe które wymieniłeś do najoszczędniejszych nie należa aha i dobry is ma spręzanie w okolicach 14, 15 MPa
-
Chęć kupna e30. Na co zwrócić uwage itp ?
na swoje wizje już możesz zacząć zbierać tak myślę 25-30 tysięcy :D sam m technic jest już praktycznie niedostępny:) (jak dobrze że leży u mnie w garażu :) :) :) )
-
m42b18 stukanie + film, pomocy w diagnozie
rozrząd do wymiany :)