Treść opublikowana przez czerwony330d
-
330d Zamulenie po redukcji biegu
Witam Mam pytanko czy normalne jest że kiedy jadę np. 80-90 i zredukuję na trzeci biegu i wcisnę do końca gaz to auto najpierw załapuje muła a dopiero po jakimś czasie dostaje kopa? Jeszcze jedno czy normalnym jest jak ruszam z jedynki i mam zamiar szybko włączyć się do ruchu (na przykład gdy stoję na skrzyżowaniu) i ruszam normalnie ale wciskam gaz do dechy a auto tak zamuli aż do prawie całego zakresu obrotów pierwszego biegu, czy to normalne czy coś nie tak. Za odpowiedzi będę wdzięczny.
-
Czy ten olej do silnika będzie dobry BMW E46
Witam Ja zmieniłem z Castrola 10W-40 Magnatec na Mobil 1 0W-40 a przed wymianą płukanka Liqui Moly po wymianie zauważyłem że silnik ciszej pracuje jak jest zimny, zobaczymy czt będą jakieś inne konsekwencje tej zmiany.
-
320d problem z termostatem
Kolego moim zdaniem jak zwykle zrzucają winę na zły montaż a tak w rzeczywistości nie wiem jak można założyć ten termostat żeby dwa uszka uwalić, ja wymieniałem sam i nie miałem żadnego problemu i nie mam pojęcia jak można to uszkodzić, odwoływanie może trwać i nie wiadomo jakie koszty jeszcze poniesiesz aby sprawę wyprostować, sam musisz podjąć decyzję, ale może być tak że więcej stracisz nerwów, czasu i pieniędzy a zwrot kasy za termostat nie zwróci ci tego co straciłeś, ale spróbować możesz by zwrócili ci kasę.
-
330D elektrozaworek turbo,egr
Ja również polecam pierburga, sam takiego kupiłem i nie mam jak na razie żadnych problemów po wymianie.
-
320d - Dwumas czy kolo pasowe
Koledzy ja wymieniłem dwumas i kompletne sprzęgło, poduszki silnika i nic to nie dało, dalej telepie tylko jak napisał kolega wyżej u mnie również jak silnik jest zimny to gasi się gładko ja natomiast nie mam tego cyk, cyk tylko terkotanie i podczas jazdy do przodu i cofaniu terkocze, grzechocze i tylko przy delikatnym operowaniu sprzęgłem, ja zlokalizowałem że to wina skrzyni biegów która ma bardzo duże luzy międzyzębne i dlatego grzechocze podzczas jazdy na jedynce i cofaniu ale i tak cały napęd pasowy wymienię i wtedy powinna być cisza, już nawet z Kolegą z forum BMW SPORT doszliśmy do tego on wymienił cały napęd pasowy silnika, dwumas i kompletne sprzęgło i poduchy i ma totalną ciszę podczas gaszenia silnika, także moim zdaniem to cykanie to raczej jakiś napinacz w napędzie pasowym lub rolka, najlepiej wymienić wszystko i mieć spokój na dłuższy czas.
-
330d 204 PS świece żarowe co ile się wymiania
Kolego sterownik znajduje się prawdopodobnie obok rozrusznika, myślę że nie zmnienili jego miejsca montażu. jesli chodzi o wymianę to jest to dość trudne ponieważ przez kolektor ssący nie ma za bardzo jest dojścia do odkręcenia dwóch śrubek na klucz 10 mm, poza tym wtyczka elektryczna też dość ciężko chodzi poza tym przeszkadza również króciec chłodzenia silnika, najlepiej zdemontować kolektor ssący i wtedy masz całkiem dobre dojście do sterownika a przy okazji obadasz stan klapek w kolektorze.
-
320d e46 wyciek plynu chlodzacego
Kolego jest jedynie korek spustowy koloru niebieskiego na nim jest o-ring który uszczelnia by nie ciekło znajduje się od spodu chłodnicy, patrząc spod kanału po lewj stronie i najlepiej jak wjedzisz na kanał i obadasz to jedynie coś takiego, czyli korek spustowy zaworków nie ma w chłodnicy, sprawdź to będziesz wiedział czy tam jest nieszczelność, możesz również kupić proszek do uszczelniania chłodnic ale używasz na własne ryzyko, ja kiedyś użyłem tego proszku i sprawa była załatwiona, tyle że to było w polonezie.
-
330xd Ile powinno spalać paliwa ??
Rozumiem, że pomimo przejechania 25 km rano (bez względu na temperaturę na zewnątrz) samochód nie osiąga temperatury roboczej? Jeśli tak to zacznij od sprawdzenia/wymiany termostatu (termostatów? - nie wiem czy w Twoim modelu jest termostat EGR). Pozdrawiam, Piotr Zgadzam się z Kolegą, zacznij od wymiany termostatu głownego a potem termostatu EGR jeśli taki masz, moja buńka rówmież ciężko miała z osiągnięciem odpowiedniej temperatury i po wymianie termostatów jest super, ja mam do roboty 15 kilometrów a teraz przy temperaturze -5 stopni moja buńka już po 8-10 kilometrów osiąga pion, kolega widzę z Pszowa a ja jestem z Żor to rzut beretem więc możemy zrobić małe spotkanko i obadać i podyskutować na nurtujące cię tematy. Pozdro Mario.
-
Ciężko pracuje kierownica, problem ze wspomaganiem.
Niepotrzebnie kolego eksperymentowałeś z takim dodatkiem ala uszczelniacz z tego przeważnie są problemy u mnie również mam wrazenie kiera jakoś ciężko chodzi i też mam zamiar wymienić płyn, tobie proponuję zlać ten płyn i nalać nowego bo być może przez ten dodatek który dodałeś coś jest nie tak że masz taki objaw.
-
316ti e46 nie odpala - tykanie
Ja mam trzylitrowego diesla i do odpalenia silnika potrzeba dużej mocy aku, jeżdzę do roboty 15 kilometrów i to dosyć spokojnie i nigdy nie miałem problemu z odpaleniem swojej buni zawsze aku było doładowane i powiem szczerze że silnik benzynowy a zwłaszcza małej pojemności nie potrzebuje dużego prądu do rozruchu a jeśli chodzi o swiecenie lamp to jeśli masz dobry aku a brak ładowania to lampy ci normalnie będą świeciły aż do momentu rozładowania aku i wtedy zdechnie, wiadaomo aku może dac na prostownik podładować i sprawdzić czy problem powrócił, jak powróci to do elektryka i za darmo ci pomierzy co z ładowaniem i będziesz miał pewność co jest grane.
-
316ti e46 nie odpala - tykanie
Kolego na 100% masz uwalony alternator, w lepszym przypadku uszkodzony regulator napięcia ale moim zdaniem alternator do roboty, szwagier miał podobnie zrobił 10 kilometrów i aku dętka, przyczyna brak ładowania to nie jest wina aku, poza tym przy sprawnym alternatorze zawsze ci ładuje aku, możesz jechać jak emeryt 5 kilometrów a aku zawsze jest doładowane, najlepiej jedź do elektryka i ci pomierzy ładownie i będziesz wszystko wiedział.
-
Wszystko o bluetooth
Niestety ale twój kod nikomu się nie przyda, ponieważ każdy moduł ma przypisany indywidualny kod dla tego urządzenia, natomiast z książką tel. na wyświetlaczu jest tak że starsze modele Nokii współpracują z modułem, poza tym jest już nie pamiętam gdzie spis telefonów które współpracują z modułem.
-
330d - hamulce tył czujnik tarcze itd..
Witam Ostatnio przerabiałem temat tarcz hamulcowych u siebie, więc jestem na świeżo w temacie, więc to o czym piszesz tzw. brak hamulca po pierwszym dłuższym nie używania hamulca, to również o tym słyszałem i jest nawet wątek odnośnie tego zjawiska, ja zapobiegawczo zakupiłem tarcze ATE POWER DISC i szczerze od tej pory nie zauwazem tego zjawiska po wymianie, oczywiście klocki również ATE, na tył równiez zakupiłem ATE tarcze i klocki, dodatkowo wymieniłem płyn hamulcowy i teraz hamulce żyleta, bez porównania z poprzednimi hamulcami, gdzie tarcze były również dość mocno wyeksplaatowane, jeśli chodzi o cenę 420 zeta za ATE to dobra cena a jeśli w tej cenie masz i klocki to cena rewelacja, więc nie zastanawiaj się i bierz i zakładaj, nie ma przy wymianie żadnej filozofii i na pewno dasz radę i zaoszczędzisz kaskę za wymianę, do wymiany nawet kanał ci nie potrzebny, jeśli będziesz miał problemy to pis, chętnie ci coś podpowiem. Pozdro Mario.
-
320d termostat zamiennik czy istnieje??
Dokładnie o tym wiem że to metalowe jak piszesz jest termostatem ale nic nie poradzisz w tym temacie, to jest normalne że każdy chce zarobić. :mrgreen:
-
330D Spadek mocy - błąd kompa vs turbina
Elektrozaworek sterowania zmienną geometrią turbiny.
-
320d termostat zamiennik czy istnieje??
Nie rozumiem dlaczego uparłeś się by zaoszczędzić tych parę groszy na termostat i zamiast wymienić komplet za wszelką cenę szukasz jakiegoś dziwnego rozwiązania, jeśli producent nie oferuje wymiany samego wkładu to po co kombinować, kup ori i będziesz miał problem z głowy i spokojną głowę że masz wszystko zrobione tak jak trzeba a nie jakieś druciarstwo, a jeżeli cię nie stać na termostat to ci wyślę mój jeśli ci przypasuje z 3.0d bo ja wymieniłem ale wydaje mi sie że mój stary jednak jest dobry i ma wszystkie uszka do przykręcenia. Najgorsze jest to w twoim toku rozumowania że chcesz coś zrobić na siłę a to może mieć opłakany skutek, zresztą mogłeś sobie kupić Fiata a tam termostat kosztuje 30 zeta a może mniej i było by cię stać, sorry za to co napisałem ale nienawidzę druciarstwa, albo cos się robi konkretnie albo wcale, ale jeśli coś wymaga wymiany to zrób to tak jak to ma być a nie kombinujesz.
-
320d 2004r compact. Jaka moc?
To pokaż mu tą stronkę, na niej ma dokładnie napisane że jego kompakt ma 110 KW (150KM) http://www.motofakty.pl/testy_i_porownania/dane_techniczne/?marka=762&model=1047&typ=27748
-
[330d]zmiana na inny olej
Jaki taki właśnie kupiłem i jutro mam zamiar wymienić na niego, ale myślę że to bardzo dobry wybór.
-
e46 Poduszki silnika
Poduszka z 330d nie różni się niczym w swojej budowie poza tym, że charakterystyka jej pracy jest zmienna dzięki regulacji podciśnienia. Jednak jest to taka sama poduszka w swojej budowie jak ta z 320d. Przykład dla porównania - amortyzator ze zmienną charakterystyką tłumienia (w przypadku BMW EDC) i "zwykły". Jaka jest różnica w ich budowie i konstrukcji? Mam pytanko odnośnie działania tych poduszek, ja ostatnio wymieniłem te poduszki ale żadnej poprawy nie zauważyłem, czy te elektrozawoerk który jest odpowiedzialny za sterowanie podciśnieniem tych poduszek byłby uszkodzony to wykazało by jakiś błąd gdy podpiąć pod kompa (INPE). Może ktoś napisać jaki byłby objaw gdyby tego podciśnienia nie było na tych poduszkach?
-
320d- 136KM brak mocy
http://translate.google.pl/translate?js=n&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&sl=en&tl=pl&u=http://tis.spaghetticoder.org/ Wielkie Dzięki kolego Yoshimura o to mi chodziło znowu masz browara jeszcze trochę i uzbiera się skrzynka. :D
-
320d - Niesprawna elektryka
Nie robisz sobie czasem jaj z kolegi, szukać przyczyny jego problemów w module sterującym DDE :duh: Więcej takich podpowiedzi to za chwilę problemy z silnikiem będzie szukał tunerze radiowym.
-
320d- 136KM brak mocy
Kolego Yoshimura byłbym bardzo wdzięczny gdybyś dał mi namiar gdzie można znaleźć TIS, wszędzie szukam i nie mogę nigdzie tego znaleźć.
-
330d - Kontrolka klockow
zawsze pomagało :wink: Dzisiaj zrobiłem tak jak pisałeś i faktycznie kontrolka zgasła jednak miałeś rację kolego, teraz jestem o jedną wskazówkę mądrzejszy, wiekjie dzięki masz u mnie browara.
-
320d - hamulce po nagrzaniu slabiutko hamuja.
Jest taka opcja jeśli miałeś założone nowe tarcze i zacisk po wymianie klocków przycinał to mógł tarczę przegrzać przez to być może jedna tarcza jest zwichrowana, musiałbyś to sprawdzić gdzieś gdzie przetaczają tarcze i wtedy będziem miał pewne rozeznanie na ten temat.
-
330d - Kontrolka klockow
A to pomoże bo ja tydzień temu wymieniłem wszystkie tarcze i klocki hamulcowe na firmy ate + czujniki i kontrolka jak się pali tak się pali już miałem zamiar ściągać koła tam gdzie czujniki i sprawdzać czy coś z nimi nie tak ale przecież wszystko dobrze podłączyłem ale za bardzo czasu nie miałem tego sprawdzić, więc podpiąłem pod kompa myśląc że w INPIE jest jakaś mozliwość skasowania tej kontrolki ale nie ma ale jutro sprawdzę ten patent z hamulcem może zadziała.