Treść opublikowana przez Bono
-
Stan licznika
taaa, o ile koles nie cofal licznika przed kazda wizyta w aso, albo (choc tego sposobu nie jestem pewien, wiem, ze dziala w innych samochodach) nie wylaczal licznika wyjmujac jakis bezpiecznik jezdzac na dluzszych trasach
-
Webasto-jak to z nim jest dokładnie.......???
dokladnych temp nie znam, kiedy sia wlacza, ale zdecydowanie wlacza sie samo w celu dogrzania silnika w niskich temperaturach (ta opcja jest dostepna w wiekszosci e39 530d, o ile nie wszystkich)
-
520i 2001r warto ???
tak jak ktos napisal, 3.0i byl tylko po lifcie, lift byl 09/2000, wiec jesli piszesz, ze masz samochod z 2001 r. to nie wiesz o czym piszesz poza tym, odradzasz kupno koledze innego samochodu, bo sam kupiles lepszy w podobnej cenie, tylko wychodzi, ze 1) albo w ogole nie kupiles takiego samochodu, 2) albo sa to zupelnie rozne pojazdy... przemysl to co piszesz
-
Rozładowuje sie akumulator
pewnie nie powinien pracowac caly czas, ale z tego co czytalem, pobor mocy ma tak niski, ze nie powinien rozladowac aku przez ladnych kilka dni zepsuty jez wlacza czesto glowna dmuchawe, a to wiaze sie z powaznym poborem pradu
-
[e39] problem z ogrzewaniem postojowym RAST
masz malego kompa czy duzego? wydaje mi sie, ze przewietrzanie jest tylko w przypadku duzego (lub alternatywnie navi) - nie dam jednak za to glowy
-
Rozładowuje sie akumulator
nie masz problemow z klimatronikiem? - vide jez / opornica sprawdz moze mase, czy kabel jest dobrze przymocowany - u kolegi wisial dosc luzno i od czasu do czasu wlasnie z tego powodu nie mogl odpalic
-
BMW ALPINA 3.0 BITURBO Diesel? widzial kto?
zgodnie z danymi z naszej bazy danych - e39 530d do 2000 r. 0-160 km/h 21,8s, 530dA 24,2 s
-
Problem z tankowaniem 523i e39
raz tez mi sie zdazylo niemoc wlac wiecej niz 50 litrow, nastepnym razy bylo wszystko ok, samo sie naprawilo:)
-
BMW ALPINA 3.0 BITURBO Diesel? widzial kto?
z opisu wynika, ze za podstawe modyfikacji wzieli wersje 184km czyli przed liftem "Switchtronic option, which means you can change gears manually via two buttons on the steering wheel if you move the standard gear selector from standard to sport settings" - fajne, w tej na allegro to chyba wlasnie jest "the D10's 0-100 time of 17.5secs (..) is a full 10secs better than a standard 530d can manage" - az takiej zadyszki zwykly 530d dostaje po 100 km/h, ze na na dodatkowe 60 km/h (powyzej 100 km/h) potrzebuje az prawie 20 s.? cos mi tu nie pasuje
-
BMW ALPINA 3.0 BITURBO Diesel? widzial kto?
na allegro namierzylem cos takiego? http://moto.allegro.pl/item240231760__jedyna_w_polsce_bmw_alpina_3_0_biturbo_diesel.html sciema, czy faktycznie to alpina o mocy 245 km? czym sie rozni silnik od wersji cywilnej? rozumiem, ze ma 2 sprezary...
-
520i 2001r warto ???
aha, full opcja bez parktronica? ciekawe, z tego co mi sie wydaje, to po lifcie to urzadzenie bylo w standardzie, a juz ciezko mi sobie wyobrazic wersje 3.0 bez tego 85k km? wiem, ze zdarzaja sie takie przebiegi, ale rownoczesnie w atrakcyjna cena? :)
-
Stukanie przy gaszeniu i na wstecznym 530d automat
a czy w automacie sa kola dwumasowe?
-
Jaki olej i filtr - skrzynia biegów ?
az tak techniczny to ja nie jestem, podstawowa roznica to producent, druga roznica, ktorej jestem swiadom, to to, ze twoja skrzynia zf jest zalewana olejem esso lt 71... cos tam - bardzo czesto "fachowcy" (nawet w aso - sam sie z tym spotkalem, poprosilem, aby ta osoba jednak doczytala conieco w tis) proponuja go do skrzyni gm
-
Jaki olej i filtr - skrzynia biegów ?
tomekpez, ty masz skrzynie zf, w 530d jest skrzynia gm w aso rozne rzeczy (glupoty) mowia, m.in. to, ze sie nie wymienia oleju w skrzyni automatycznej
-
Jaki olej i filtr - skrzynia biegów ?
na 99% ETL 7045E - zadzwon do aso, podaj vin i niech sprawdza w tis olej taki kosztuje ok. 36 zl/l w aso, ok. 21 zl/l w intercars pozdr
-
E60 ospoilerowanie m-pakiet
na allegro widywalem zderzaki + blotniki do e60 z m pakietu za 4 tys. zl - nie wnikalem w oferte, ale wydawalo mi sie to dosc dziwne, gdyz wychodzilo taniej niz m pakiet do e39 (pewnie kwestia wiekszego popytu na e39)
-
znikajace pixele - foto relacja + niemiecki opis
czesc, moze sie komus przyda, jak w opisie http://www.bmw-syndikat.de/bmwsyndikatforum/topic.asp?TOPIC_ID=30102
-
e39 tylna szyba bez ruchu
czesc, zauwazylem, ze przestala mi dzialac tylna prawa szyba (nie mozna jej opuscic) - przy probie poruszenia elektrycznie slychac pykniecie, ale szyba ani drgnie macie pomysl co moglo nawalic? pozdr
-
Ostatnio wyswietlana pozycja na OBC
kiedy czytalem twojego pierwszego posta, to myslalem, ze chodzi ci o gps... z tego co teraz rozumiem, to chodzi raczej o funkcje kompa - jestem przekonany, ze u mnie komputer wyslwietla sie po wlaczeniu ponownym samochodu w takiej pozycji w jakiej go pozostawilem, czyli np. albo podswietlanie wszystkich opcji (computer, tv, navigation, webasto), albo np. w pozycji gdzie pokazuje zuzycie paliwa, srednia predkosc itp.
-
olej do skrzyni - rece opadaja :)
do e39 530dA kosztuje 14 tys. zl w aso
-
olej do skrzyni - rece opadaja :)
temacik dopiero sie rozkreca :) chodzi mi o prawna strone zagadnienia, niedawno skompletowalem dokumenty i dalem do oceny prawnika... z tego co widze, to prawnikom tez trzeba patrzec na rece, bo ida na latwizne i mowia, ze to i tamto sie nie da zrobic - a ja juz zrobilem research i wiem co sie da a co nie da zrobic po tej calej akcji ze skrzynia to bede mechanikiem od skrzyn i prawnikiem :)
-
problem z klimatroniciem
ja mialem obiawy praktycznie identyczne przy padajacym jezu, dodatkowo mi wlaczal dmuchawe na postoju, co rozladowywalo aku
-
jaki alarm do 530d
zgadzem sie, ze alarm to prowizoryczne rozwiazanie, ale zawsze cos daje, ktos moze jednak zwrocic uwage na samochod, ktory wyje... nie dyskutuje o przydatnosci alarmu, bo sam uwazam, ze jego uzytecznosc jest ograniczona, jednak wiekszosc ubezpieczycieli wymaga tego zabezpieczenia powtorze, seo perfect sprawdza sie - znam 3 e39 z tym alarmem (oprocz mojego) i nie bylo nigdy z nim problemow, najlepiej oczywiscie montowac tam, gdzie juz to robili
-
jaki alarm do 530d
na 99% masz domykanie szyb z kluczyka (nie wiem czy o to chodzi), a na 100% mozesz zlecic zaprogramowanie zamykania zamka po starcie bez zadnego alarmu ja robilem research i wyszlo, ze za rozsadna kase to dobrym rozwiazaniem jest seo perfect
-
problem z klimatroniciem
czytales o jezu? ale na tym forum, nie pytam o zwierze lesne :) zacznij od tego