Treść opublikowana przez Bono
-
Zakup nowego auta za granicą
Elvishh, nie wiem czy o tym samych myslimy: - jesli kupuje jako os. fizyczna uzywany samochod w DE, place VAT w DE, w PL juz VAT nie place; - jesli kupuje jako os. fizyczna nowy samochod w DE, nie powinienem placic VAT w DE, bo opodatkowanie samochodu powinno miec miejsce w PL, powinienem zaplacic tylko polski VAT
-
zmiana zarowek xenon z 4300 na 6000 Pytanie ?
uriel, a jakiej firmy kupiles xenona 6000k? 4300k najczesciej sa z renomowanych firm, 6000k to najczesciej jakis no name (takie sa najczesciej na allegro), 6000k z renomowanej firmy kosztuje sporo wiecej niz 4300k
-
Zakup nowego auta za granicą
jednokrotne opodatkowanie VAT jest cecha tego podatku, bez wzgledu na status nabywcy (firma czy osoba fizyczna) - jesli dochodzi do podwojnego opodatkowania VAT, to jest to niezgodne z prawem
-
Akcyza od 19 lipca!!!
Bono odpowiedział(a) na Hiv temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjnemylisz sie, ustawa ta zmienia rowniez ustawe o podatku akcyzowym
-
Zakup nowego auta za granicą
wynikaloby z tego, ze placisz VAT w PL od podstawy opodatkowania zawyzonej o 19%... nie chce mi sie wierzyc, ze przepisy niemieckie nie pozwalaja na opodatkowanie takiej dostawy 0% stawka VAT (po spelnieniu okreslonych warunkow), w sytuacji, gdy taka mozliwosc wynika z polskich przepisow... to co dealer powiedzial moze oznaczac tylko tyle, ze nie chce ryzykowac i w razie jakiegos oszustwa bedzie musial zaplacic niemiecki VAT do urzedu skarbowego (a oszust tego VATu mu juz nie zaplaci)
-
Akcyza od 19 lipca!!!
Bono odpowiedział(a) na Hiv temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneustawa, do ktorej podany jest link, wprowadza zmiany do ustawy o podatku akcyzowym - od 19 lipca niestety 100 eur za samochod nie przejdzie (chyba, ze chodzi za spalonego trabanta)
-
Ktora kupic?
benzyniakow bylo znacznie mniej niz diesli jesli chodzi o e39 po lifcie, do pl wlasciwie sie ich nie sprowadza, w de ceny podobne jak dla diesla (czesto jednak przy porownywalnym wyposazeniu, przebieg nizszy)
-
Akcyza od 19 lipca!!!
Bono odpowiedział(a) na Hiv temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneno to wszystko jasne, od 19 lipca organ podatkowy bedzie mogl okreslic podstawe opodatkowania akcyza, do tego czasu samochody po 100 euro sa akceptowalne
-
Akcyza od 19 lipca!!!
Bono odpowiedział(a) na Hiv temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjnebardziej chodzi mi podstawe prawna, aby UC mogl uzyc jakiejs tabeli do ustalenia podstawy opodatkowania zgodnie z art. 82 ust 3 ustawy o podatku akcyzowym, w przypadku nabycia wewnątrzwspólnotowego samochodu osobowego podstawą opodatkowania jest kwota, jaką nabywca jest obowiązany zapłacić
-
Akcyza od 19 lipca!!!
Bono odpowiedział(a) na Hiv temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneczy ktos wie na jakiej podstawie UC przyjmuje srednia wartosc rynkowa?
-
E60 z USA - sprawdzony pośrednik?
rozumiem, ze sprawdzales kwestie roznic w e60 pomiedzy wersja usa i europejska... kiedys zadalem pytanie na ten temat na bardziej ogolnym forum i nie otrzymalem wiarygodnych informacji... to co najbardziej mnie interesuje, to to, czy w razie awarii, aso jest w stanie podlaczyc sie pod kompa e60 i zczytac/kasowac bledy, bez koniecznosci wymiany kompa? pozdr
-
(530d) Błędy po odłączeniu akumulatora
wcale nie jest to normalne, chyba, ze aku bylo odlaczany z przekreconym kluczykiem
-
E60/61 nowy soft 03/2008
a przeciez chip tunning jest tak bezpieczny...
-
Turbosprężarka w 530d.
odpowiedz sformulowalbym inaczej - turbiny w 530d sie nie regeneruje ze wzgledu na zmienna geometrie lapatek
-
Tym nas bedą scigać w Szczecinie...
sam kiedys przy rutynowej kontroli uslyszalem "dokumenty i prosze wylaczyc silnik", ja na to, ze studze turbine... mina policjanta byla nietega, powiedzial tylko "aha" :)
-
530dA 170tyś km, 04.2003r skrzynia automatyczna GM padła
stawiam na padajacy konwerter
-
530d w automacie - padła skrzynia
nowa skrzynia w aso kosztowala kilka miesiecy temy 14k zl - teraz powinno byc taniej, bo zl sie umocnil - nie rozumiem w takim razie skad sie biora takie ceny zagranica, tam skrzynia powinna kosztowac w przeliczeniu na euro mniej niz w pl aso
-
dzisiaj auto nie odpaliło (530d) ;(
jakis czas temu mialem problem z pradem (ze wzgledu na jeza), kiedy aku byl wyladowany, to samo podlaczenie na kable nie pozwalalo odpalic samochodu, trzeba bylo podladowac moj aku przez kable (10-15 min), najlepiej na zwiekszonych obrotach "dawcy", dopiero wtedy mozna bylo odpalic bunie - przy rozruchu potrzebne sa b. duzo ilosci pradu
-
dzisiaj auto nie odpaliło (530d) ;(
moze masz zwarcie w aku... tak tylko gdybam
-
Najwiekszy przebieg
tak, albo po podworku...
-
Skóra
ja tez mam wrazenie, ze nie na calym fotelu jest ten sam material skorzany co do wypowiedzi kolegi xury... wystarczy, ze wlasciciel samochodu wazy grubo ponad przecietna, jezdzi w skorzanej kurtce... skora niestety bedzie zniszczona szybciej niz po 400-500k km
-
Najwiekszy przebieg
jedno z ogloszen Kilometerstand: 443.007 km Erstzulassung: 2/2007 jak to mozliwe? 31k km miesiecznie?
-
Najwiekszy przebieg
nie tak dawno widzialem e60 530d z 550k km (mobile.de)
-
szarpanie - AUTOMAT E39
no nie wiem jak z tymi tarczkami, u mnie przy przebiegu 225k km byly w swietnym stanie... aby padly, samochod chyba musialby miec sporo najechane lub ktos musialby ostro dawac w palnik
-
szarpanie - AUTOMAT E39
Olczak to chyba "najmniejsze zlo" w okolicy, temat juz mam dosc obeznany...