Treść opublikowana przez Bono
-
Weryfikacja akcyzy
Bono odpowiedział(a) na VASQUEZ temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjnekurierska, ciekawe rzeczy glosisz - proponuje na drugi raz zamiast wprowadzania innych w blad, siegnac do przepisow art. 82 ust 3 ustawy o podatku akcyzowym stanowi, iz w przypadku nabycia wewnątrzwspólnotowego samochodu osobowego podstawą opodatkowania jest kwota, jaką nabywca jest obowiązany zapłacić bez wzgledu na to kto co mowi (celnicy, forumowicze, sasiad, babcia, dziadek itd.), jesli umowa sprzedazy (np. pomiedzy niemcem a polakiem) jest prawdziwa, to kwota w niej wpisana jest podstawa opodatkowania akcyza gadanie celnikow, ze sie wezma za oszustow (tych co zanizaja wartosci na umowach) to tylko tcze gadanie - skutek jest taki, ze niektorzy pekaja i placa wiecej...
-
Tarcze Hamulcowe
ty masz inne tarcze niz w e39 530d poliftingowy, moze roznica w zadowoleniu uzytkowanikow ate polega na tym, ze ate udawalo sie zrobic mniejsze tarcze (przed liftem), a lifcie wychodzi im to gorzej tez mam zaciski ate, natomiast ASO sprzedaje klocki Jurid jako te wlasciwe... jedno z drugiego nie do konca wynika
-
polerowanie lakieru
czesc, czy warto kupic maszyne do polerowania na allegro? zaznaczam, ze nigdy nie bawilem sie tego rodzaju sprzetem czy nie narobie bigosu? slyszalem, ze jest dosc latwo "przypalic" lakier? czy w przypadku polerek o regulowanych obrotach (od 600 obr/min) tez jest z tym tak latwo? http://www.allegro.pl/search.php?string=polerka&category=18554&order=pd pozdr
-
Tarcze Hamulcowe
a skad masz info, ze fabrycznie sa ATE? kupowalem w ASO do 530d i na nich nie znalazlem zadnej wzmianki nt. producenta BTW - ATE w e39 530d (po lifcie) nie chodzi, nie znam osoby, ktora bylaby zadowolona z takich tarcz w takim samochodzie, mi sie pogiely po 3k km
-
525 d spaliny w kabinie
mam e61 z 2004/2005 530dA z dpf i mam czasem podobny objaw ze czuc czasem na postoju splaliny. Nie jest to uciazliwe i intensywne ale jednak czasem czuc. Auto nie ma webasto. Skoro jest to wada fabryczna czy usunieto to na koszt producenta ? pozdrawiam w e60/61 530d nie ma webasto? ciekawe jak dlugo w takim razie rozgrzewa sie ten silnik?
-
Problem z ruszaniem autom.skrzyni biegów
zebys sie nie zdziwil z tym kolorem
-
Tarcze hamulocowe
:D dobre :D w pudelku z oryginalami jest karteczka, aby przez pierwsze 200 km unikac gwaltownego hamowania... jest to przeciez jasne jak slonce, ze na poczatku klocek nie dotyka tarczy cala powierzchnia i ta powierzchnia tarczy, ktora sie styka z klockiem nagrzewa sie bardziej niz powinna...
-
Tarcze hamulocowe
nie wiem jak sie sprawuje zimmermann sport w e39, kolega w audi allroad ma od niedawna drgania na kierownicy przy hamowaniu, stosunkowo niedawno zainstalowal wlasnie te tarcze
-
Tarcze hamulocowe
na tarczach nie zauwazylem nazwy producenta, klocki to jurid tarcze poliftingowe na przod to ok 420zl/szt
-
Tarcze hamulocowe
poszukaj mojego post nt. ATE - po 3k km mi sie wygiely, wymienilem na oryginaly z ASO i jest tak jak powinno byc
-
Olej w dolocie do Turbo M57 (nie TD, TDS)
ostatnio poprosilem mechanika o rzecenie okiem, czy wlasnie w tym miejcu nie mam oleju - oleju nie bylo ani grama, waz byl suchutki... nie wiem w sumie czy sie cieszyc czy martwic, gdyz czytam posty wielu osob mowiacych, ze u nich troche oeleju jednak jest i jest to normalne :) moja bunia ma prawie 240k km, czy nie jest to dziwne, ze nie ma tam oleju? czy swiadczyloby to o tym, ze turbo bylo wymieniane? ja samochod mam od 40k km (przywiozlem je z DE)
-
ceny BMW w USA
czesc, niedawno wrocilem z krotkiego pobytu za wielka woda, przywiozlem sobie kilka gazetek z samochodowymi ogloszeniami - moze kogos zainteresuja ceny bmw i mercow... sorry za marna jakosc, ale wyjsciowa wersja jest nedzna pozdr http://img228.imageshack.us/img228/9219/3929001rj5.th.png http://img248.imageshack.us/img248/7843/3929002de0.th.png http://img297.imageshack.us/img297/5416/3929003ll7.th.png http://img135.imageshack.us/img135/6397/3929004zq7.th.png http://img248.imageshack.us/img248/3421/3929005ro9.th.png http://img444.imageshack.us/img444/9483/3929006st6.th.png
-
Czy ktoś zagazował E60 lub E61?
musisz jeszcze kilka razy sie wybrac do tych krajow i troche lepiej poobserwowac :D
-
Przygotowanie do pierwszej jazdy BMW e39 530d
nie chce byc niegrzeczny, ale jest sporo watkow na temat WSZYSTKICH twoich watpliwosci na tym forum - wystarczy poczytac :search:
-
Czy ktoś zagazował E60 lub E61?
dziekujemy za jak zwykle elokwentny komentarz :cool2:
-
czujnik deszczu
kiedys widzialem na allegro po 149 zl, zestaw chyba hella
-
Czy ktoś zagazował E60 lub E61?
Z tego co sie orientuje E60 3.0 dopiero po lifcie pali stosunkowo "malo", przed liftem jest bez rewelacji - wiedze na temat spalania 3.0i mam z pierwszej reki, jednak chodzi o e46 touring, ponizej 15l / 100 km w ruchu mieszanym nie schodzi (bez szalenstwa) swoja droga, posty bez sensu krytykujace pomysl zalozenia gazu swiadcza tylko o stanie mentalnym autora
-
Szyba tylniej klapy w turingu nie otwiera się.
no nie tak bankowo, mi tez przestala sie otwierac tylna szyba, okazalo sie, ze winny jest otwieracz (pstryczek, ten przy ramieniu tylnej wycieraczki) - nie reaguje na nacisniecie, kupilem nowy, ale nie ma czasu pojechac na wymiane...
-
skora czy material
jakos bardzo musisz sie pocic :) ja chcialem skore, mam skore i w miare mozliwosci bede sie staral w nastepnym samochodach rowniez miec skore jedyne co jest malo komforotowe, to zimna skora na tylnej kanapie w zimie - potrafi zmrozic tylek, z drugiej stron ja tam nie siadam, z przodu mam grzanie i tego problemu nie ma
-
Wymiana amortyzatorów przód
Danek24, ochlon troche stary, nie badz mientki :) przeczytaj jeszcze raz co ja napisalem, przeczytaj to co sam napisales... mam nadzieje, ze dojdziesz do wniosku, ze napisales glupoty; jesli konkluzja bedzie inna, to jest jeszcze gorzej niz myslalem...
-
Wymiana amortyzatorów przód
No i co z tego??? Sam napisałeś "minimalnie". No i??? Sachs też jest minimalnie droższy ale to minimalnie jeśłi chodzi o cenę jest odczuwalne a waga zawieszenia nie. Więc wybór należy do Ciebie. Ja mam standardowe zawieszenie i po wymianie wcale nie jest miększy na Bilsteinach niż na oryginalnym zurzytym sachs. Sporo ludzi chwali i poleca Bilstena. Ja osobiście też. i po co sie tak goraczkujesz? cos ci nie pasuje w tym co napisalem? ja naleze do ludzi, ktorzy chca miec w samochodzie, to co powinno byc, skoro oryginalny amor jest aluminiowy, to chcialbym miec aluminiowy - w momencie zakupu nie mialem wiedzy na temat roznicy sachs/bilstein i kupil to co kupilem; jesli dla ciebie roznicy nie ma, to fajnie, dla mnie to nie problem; jednak komus to moze robic roznice po to sie pisze na forum, aby inni tez wiedzieli, to ze jestes zadowolony z bilsteina to juz sie dowiedzielismy, nie musisz sie powtarzac ps. "(...)po wymianie wcale nie jest miększy na Bilsteinach niż na oryginalnym zurzytym sachs(...)" bardziej poprawnie byloby "bardziej miekki" (a nie miekszy) - poza tym jaki ma sens to co napisales: porownie zuzytego sachsa do nowego bilsteina? nie pisze sie zurzyty, tylko zuzyty
-
Wymiana amortyzatorów przód
wymienialem u siebie tyl na bilsteina (poprzednie amory sachsa po przebiegu 210k km mialy dobra sprawnosc, jednak na jedym pojawilo sie minimlane pekniecie przy dolnym mocowaniu) - nie bylem zadowolony po wymianie, gdyz bilstein okazal sie bardziej miekki niz stary sachs (amory standard) po drugie pytanie czy bilstein jest aluminiowy jak sachs? ktos mnie dopiero pozniej uswiadomil, ze sachs jest aluminiowy (czyli tak jak powinno byc) a bilstein nie jest (czyli zawieszenie jest minimalnie ciezsze)
-
fotochromy- lusterka zewnętrzne
koledze, ktory mial niesprawny czujnik zew temp tez wylaly - w upale caly czas grzaly (na wyswietlaczu bylo -40 stopni, a grzanie lusterek wlacza sie ponizej jakiejs temp) ja tez mialem niesprawny czujnik temp zew, ale mi akurat nie wylaly
-
nowy silnik bmw
tylko tyle, ze inzynierowie bmw wymyslaja fajne rzeczy, ale ksiegowi siegaja po tanie czesci od producentow z tajwanu itp., pozniej sypia sie turbiny, wnetrze skrzypi i czar pryska...
-
Ciężki rozruch 530d
swiec bym nie podejzewal, e39 530d pali praktycznie bez sprawnych swiec