Treść opublikowana przez Bono
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
czy uwazasz, ze jesli w skrzyni jest olej X (badziewie) i chcialbys wymienic na olej wlasciwy, to wymiana dynamiczna wystarczy? wymiana dynamiczna jest wg. mnie ok, kiedy wymieniamy olej na ten sam... ile oleju wlasciwego trzebaby przepuscic przez skrzynie, aby miec pewnosc, ze badziewie juz nie plywa? niewazne, w kazdym razie manewr "magika", zeby zalac skrzynie niewiadomo czym w celu przeplukania, to jakies mistrzostwo swiata MeWho, jesli miales opilki przed rozebraniem skrzyni, to nie powinno ich byc (powinny zostac usuniete) przed zlozeniem skrzyni
-
Jakie części zamienne fundujesz swojemu BMW
tylko pozazdroscic... :) a w temacie - ja kupowalem wiekszosc czesci do tej pory w aso, bo byly to rzeczy charakterystyczne dla bmw (np. jez)... poza tym filtry, wahacz (lemforder - w intercars z zeszlifowanym znaczkiem bmw) byly to czesci firmowe, wydawalo mi sie, ze dobrej jakosci, po "przejechaniu" sie na tarczach ate, bede bardziej ostrzozny w zakupach poza aso :) po tarcze teraz pojde jednak do aso
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
pytam z ciekawosci - z czego maja niby te opilki zostac? skad ten twoj magik wiedzial, ze sprzeglo bedzie do poprawki? jesli tego nie wiedzial i zalal ci olejem niewlaciwym (tylko dla przeplukania), to jak on zamierzal pozbyc sie calosci tego badziewia ze skrzyni - bez rozbierania skrzyni nie daloby rady, z 9-10l zostaloby w skrzyni ok. 4l badziewia, do tego chcial dolac olej wlasciwy? nie rozumiem masz pewnosc, ze sprzeglo bylo regenerowane w holandii? ile zaplaciles za regeneracje?
-
zatankowana benzyna zamiast ropy
nie wiem do czego te STP sluzy (poprawa plynnosci, czy np. czyszczenie wtryskow), w manualu do e39 diesel jest napisane: "Niedopuszczalne jest stosowanie srodkow polepszajacych plynnosc, gdyz moga one powodowac usterki w ukladzie paliwowym."
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
czym sie objawialo "zle zregenerowane" sprzeglo? co niby mialo sie przeplukac po naprawie?
-
535 biturbo
osiagi 535d robia wrazenie , ale nie o tym... http://pl.youtube.com/watch?v=asJdJzn2eHY co to za zolta kontrolka mu sie zapala podczas przyspieszania?
-
po czym poznac wersje Exclusive, Lifstyle, Sport itp.
Elvishh - wlasnie ten dokument znam, ale nie widze linku pomiedzy moim wyposazeniem, a konkretna wersja... ja mam 10/2001 (model 2002), byc moze pozniej dopiero bmw zaczelo oznaczac samochody kategoriami sport, lifestyle itd.
-
[ OLEJ ] czy do e46 z przebiegiem >120tys też 0w30?
a jestes pewien, ze zaczeli ci lac 5w ze wzgledu na przebieg? z tego co sie pytalem to w niektorych aso leja 0w a w innych 5w - zupelnie tego nie rozumiem, ale tak jest, np. inchcape na bemowie leje 5w... bez wzgledu czy 50k km czy 300k km
-
po czym poznac wersje Exclusive, Lifstyle, Sport itp.
na 100% bylo, widzialem to w cenniku bmw
-
lampy przednie e39 mozliwe?
zgadzam sie z przedmowca - sa poliftingowe e39 z ringami bez xenona ja przy okazji zapytam o inna kombinacje - e39 przed liftingiem, bez xenona ze spryskami swiatel - mozliwe, aby taka kombinacja byla fabryczna?
-
po czym poznac wersje Exclusive, Lifstyle, Sport itp.
j.w. po czym poznac, gdzie to jest zapisane? w kasiazce serwisowej mam wyszczegolnione wyposazenie seryjne, ale jakiegos opisu w stylu Exclusive, Lifstyle, Sport nie posiadam (albo nie widze, gdzie sie znajduje) pozdr
-
Skrzynia A5S 390R i A5S 360R Jaka różnica?
bardzo delikatnie mowiac :) z tego co slyszalem, to ta skrzynia ma zapas 18% na moment obrotowy
-
Panel klimatyzacji
tej diody to nawet nie zauwazylem :? wydawalo mi sie, ze przez kratki panel zasysa powietrze w celu oceny temperatury - ale nie sprawdzalem tego w literaturze
-
podłokietnik
schowek u mnie sie nie otwiera - mam telefon, wydaje mi sie, ze wlasnie w schowku pod telefonem jest instalcja od niego, nie ma wobec tego nawet wolnej przestrzeni w wersji w tel.
-
dobry warsztat do automatów 530D AT
jesli masz e39 530dA to nie ma mozliwosci, abys mial inny olej niz napisalem halogeny oryginal (zwykle, nie m-pakiet), kierownica sportowa, tez oryginal
-
dobry warsztat do automatów 530D AT
olej dobierz sam, czyli kup sobie texamatic 7045e, wiekszosc warsztaciarzy nie wie co sie leje do tej skrzyni
-
Tarcze Hamulcowe Kraft
zalozyles ate? masz samochod po lifcie czy przed? mi po 3k km przod zaczal bic - zadnego awaryjnego hamowania, wiechania w kaluze itp., tak firma juz dla mnie nie istnieje
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
skrzynia jest faktycznie wadliwa i przyznalo to posrednio bmw wymieniajac w pewnym okresie (za darmo) konwertery - po zmianie konwertera nalezy zmienic oprogramowanie na nowsze skrzynia ma mala rezerwe na moc w wersji 3.0d, wiec wszelkie czipy pogarszaja sytuacje, ktora juz w serii nie jest najlepsza ja traktuje automat jako zlo konieczne - szukalem dluzszy czas 3.0d z dobrym wyposazeniem z manualem, takich ofert jest niestety <5%
-
3.0 diesel z przebiegiem 400 000 km warto ?
uwazaj z ta skrzynia, nie wiem co to za fachowcy w tych lomiankach, ale jesli chodzi o asb to przewaznie sa sami partacze - ich tlumaczenie, ze trzeba "tylko" wgrac nowy soft, to mydlenie oczu; dlaczego go nie wgrali, skoro przerabiali ten temat tyle razy? oczywiscie, ze po remoncie skrzyni (w szczegolnosci, gdy byl wymieniany konwerter) wgrac nowy soft, jeszcze raz - dlaczego tego nie zrobili od razu? ja bym bardzo ostrozny w tym przypadku, skrzynia w mojej buni przyprawila mi mnostwa klopotow, przede wszysktim ze wzgledu na to, ze 1) w tym samochodach nie nalezy do "niezawodnych", 2) po drugie, ze wzgledu na to, ze za pierwszym razem trafilem na partaczy/zlodziei
-
Zmiana Oleju w automacie, i późniejsze spostrzeżenia
masz e60? przy 90k km padla skrzynia? co to znaczy padla? 3tyg. trzymaja w aso de? rozumiem, ze dostales samochod zastepczy?
-
XSENONY
z tego co wiem, w e39 nie byl montowany bi-xenon, ja sobie przerobilem na taka wersje
-
Drżenie świateł xenonowych 530d
xury, nie badz taki szybko bill, opis z twojego linku dotyczy lamp przedliftingowych, zalozyciel watku ma w podpisie rocznik 2001, czyli po liftingowy - tu lampa nie jest rozbieralna, przynjamniej oficjalnie, ale przez to nie ma do niej czesci zamiennych
-
uszkodzenie mienia - problem z odszkodowaniem
Nurek, ja zakladam sprawe cywilna warsztatowi za niewlasciwa naprawa (wlasciwie za zepsucie) skrzyni automatycznej, skrzynie juz naprawilem w innym warsztacie, byl wczesniej rzeczoznawca i to jego opinia jest dowodem w sprawie, nie musze przeciez pokazywac w sadzie skrzyni... tak sama byloby w przypadku uszkodzenia blacharskiego... tak mi sie przynajmniej wydaje pozdr
-
uszkodzenie mienia - problem z odszkodowaniem
nie sadze, aby nie bylo mozliwosci dokonania naprawy tylko dlatego, ze toczy sie sprawa sadowa... przeciez mnostwo osob naprawia samochody i zaklady sprawy TU za zbyt male wyplaty
-
inspekcja i olej koszty (e39)
czyli 700 zl za olej i filtry? poza aso? dosc drogo inspekcja w aso kosztuje z tego co pamietam ok 460 zl (chyba netto), w tym jest wymiana oleju i sprawdzenie pewnych rzeczy