Treść opublikowana przez Jacek_E65
-
TDS. Leci woda i olej. POMOCY
Po takiej awarii nalezy dokladnie sprawdzic blok i głdzie tulei cylindrowych. Czasem po pzaedostaniu sie plynu/wody do cylindrow tworza sie na ich powierzchni wżery....... :?
-
poszukuję schematu interfejsu
Czy ktos dobrze zorientowany w temacie moglby zamiescic schemat sprawdzonego interfejsu, oraz wsad do procesora? pzdr
-
Carsoft 6.5
Witam! Widze,ze temat nieco ucichl. Czy jest mozliwosc,aby ktos opublikowal na Forum schemat i dane niezbedne do zlozenia i uruchomienia intefejsu przetestowanego na danej wersji programu CarSoft? pozdrawiam
-
PROBLEM Z CENTRALNYM ZAMKIEM
Najpierw sprawdz polaczenie pod kanapa pasazerow - pisales o problemach po jej zaolozeniu. Delikatnie zewrzyj przekaznik odpowiedzialny za zamykani i otwarcie ukladu (sa tam dwa duze obok siebie widoczne po zdjeciu obudowy modulu zamka). pzdr
-
PROBLEM Z CENTRALNYM ZAMKIEM
Z tego co piszesz wnioskuje,ze brak styku przy module centralnego zamka. Przekazniki nie maja "wygladac dobrze" tylko funkcjonowac prawidlowo. Jesli zewrzesz je palcem uklad powienien zamykac i otwierac zamki. Tak jak Kolega napisal powyzej sprawdz rowniez wiazke kabli przy lewym wsporniku klapy (tam kable lubia sie przecierac). pzdr
-
Kłótnia co lepsze ?
"CO JEST LEPSZE I ŁADNIEJSZE ?" Hmmm.... Lepszy jest ten, ktory ma glosniejsza muzyke wewnatrz (i na zewnatrz). Na takie pytania szukaj odpowiedzi u jakichs lachonów. Ktory ladniejszy to kwestia gustu, a o gustach sie nie dyskutuje.
-
PROBLEM Z CENTRALNYM ZAMKIEM
Jesli dobrze pamietam sa tam dwa przekazniki - jeden jest odpowiedzialny za zamykanie, drugi za otwieranie. U mojego kolegi jeden byl brudny/zapieczony i objawy byly podobne. pzdr
-
PROBLEM Z CENTRALNYM ZAMKIEM
Sprawdzilbym rowniez przekazniki ukladu centralnego zamka umieszczone po tylna kanapa za kirowca. pzdr
-
e39Tylne lampy typu led
Poszukaj na tym Forum - temat wielokrotnie poruszany.
-
Schemat interfejsu do E36 2.5TDI
Schematu interfejsu nie znajdziesz. Dostepne sa jedynie schematy polaczen kabli. Jakbys uzyl opcji "szukaj" na tym forum zapewne dowiedzialbys sie,ze posiadasz silnik TDS lub TD (chyba,ze przeprowadziles swap silnika z VAGu). pzdr
-
ETK v. 12.2006 po polsku też...
Z ktorego sposobu bym nie skorzystal przy instalacji mam problem. Pierwsza mozliwosc jest taka,ze program sie nie uruchamia wcale (wyskakuja bledy), natomiast druga wyglada nastepujaco: %5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.who.vectranet.pl/~yzf/etk.JPG Prosze o jakies wskazowki lub sugestie. Post Scriptum: zaznaczam, iz probowalem wszystkich sposobow opisanych na forum. pozdrawiam
-
Blok M52 a blok M50 ==> swap
Teraz dopiero napisales,ze silnik pochodzi z 96' roku. Powinien wygladac nastepujaco: http://www.who.vectranet.pl/~yzf/blok.JPG (blok E36 320i M52) Dokonaj zatem podstawowych pomiarow i sproboj spasowac blok z glwoica.
-
przechylona buda - w czym może tkwić przyczyna?
Pawel masz w 100% racje! Kiedys slyszalem rowniez,ze prawa strona pojazdu nieco szybciej gnije ze wzgledu na wieksza ilosc nierownosci i kaluz przy brzegu jezdni. Jak kierowca nie jest stukilogramowym schabem (czesto widuje takich w Wejherowie,ale na szczescie odchodza juz od marki BMW) to zawieszenie sie nie ugina.
-
Blok M52 a blok M50 ==> swap
Witaj! Kanal, ktory mialem na mysli zaznaczylem na schemacie. Uszczelka pod glowica rowniez go uwzglednia. Moja konkluzja - glowice musza miec inna konstrukcje. %5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.who.vectranet.pl/~yzf/bloki.JPG
-
przechylona buda - w czym może tkwić przyczyna?
Zabawne spostrzezenie! W jakich konkretnie autach to widziales? Ja w zyciu sie z czyms takim nie spotkalem (chyba,ze kierowca wazy conajmniej 150kg). pzdr
-
Blok M52 a blok M50 ==> swap
M52 posiada dodatkowy kanal do glowicy, ktory jest widoczny na rysunku: http://www.realoem.com/bmw/diagrams/k/z/75.png kanalu takiego blok M50 nie posiada: http://www.realoem.com/bmw/diagrams/c/m/7.png Wydaje mi sie,ze to uniemozliwi taka przekladke. PS: Jesli "nabilem" post to przepraszam - intencje mialem dobre. pzdr
-
silnik do wymiany?
Calkiem mozliwe,ze czujnik cisnienia oleju nie jest do konca sprawny. Nastepstwa jazdy bez oleju mozna zbadac sensorycznie (przy pomocy sluchu i wzroku) lub poprostu zbadac cisnienie w glownej magistrali olejowej. Podjedz najpierw do gazownika, pozniej do mechanika. Jesli potwierdzi sie pekniecie kolektora zmien kolektor (lub moze tylko uszkodzeniu ulegla uszczelka pod kolektorem ssacym, lub poluzowal sie on jak u Kolegi Pinczera). Zawsze staraj sie diagnozowac najmniej kosztowne usterki to unikniesz zbednych wydatkow.
-
silnik do wymiany?
Masz slusznosc Kolego! Niestety po dluzszej eksploatacji samochodu za silanego gazem uklad wydechowy lub pordzewiec. Osobiscie jestem przeciwnikiem wstawiania instalacji LPG do aut wyposazonych w silniki obwicie "uzbrojone" elektronika jak np M50, ale po tym jak zobaczylem M3 E46 z gazem to mnie nic nie zaskoczy. Poprostu "Polak potrafi". Druga kwestia jest kto zaklada instalacje - uwazam,ze gazownik podejmujacy sie zalozenia miksera do M50 powinien stracic uprawnienia. Znam wiele przypadkow prawidlowego dzialania LPG (sekwencja IV generacji i nowsze), ale wszystko trzeba robic z glowa......
-
silnik do wymiany?
Jestem zdania,ze najlepiej jest przeprowadzic analize spalin - jej wyniki beda najwiarygodniejszym zrodlem informacji. Jesli potwierdzi sie za duze stezenie tlenu w spalinach czeka Cie niestety wymiana kolektora dolotowego. Czy swoj M50 zasilasz instalacja sekwencyjna? Jesli jest inaczej przyzwyczaj sie do problemow. U kolegi mimo zastawki przeciwwystrzalowej (ze wspomnianym juz pierscieniem gumowym) co chwile sa jakies akcje. Final byl taki,ze silnik odmowil wspolpracy i teraz postanowil jezdzic tylko na gazie.
-
silnik do wymiany?
Pinczer nie ma sensu porownywac M30 i M50! Przede wszystkim M50 to zupelnie inna generacja. Starsze konstrukcje sa mniej odporne na tego typu awarie. M50 jest wyjatkowo czuly i wyjatkowo nie lubi gazu. Pekniecie kolektora ssacego wyklucza go z uzytkowania.
-
przechylona buda - w czym może tkwić przyczyna?
"Prostowanie" lub "naginanie" cwiartki mija sie z celem. Oslabi to spawy. Spotkalem sie nawet z peknieciami szpachli i lakieru w miejscach spawow - zalezy kto to robil (byly to "okazje" od handlarzy). Tak jak napisalem wczesniej znam tylko jeden zaklad, ktoremu zlecilbym przeprowadzenie ingerencji w konstrukcje nadwozia. Powazni ludzie,ktorzy czuja sie odpowiedzialni za to co robia. Zmiane cwiartki nalezy przeprowadzic na specjalnej ramie (nadwozie kotwiczy sie za progi), aby prosto wszystko zgrac i dokladnie pospawac migomatem lub tigiem. Jezeli nie spelni sie powyzszych warunkow samochod bedzie wielosladowy, bedzie skrecal podczas naglego hamowania (latem mozna wytrzymac,ale zima jazda to czysty hardcore), lub bedzie scieral nierowno opony.
-
silnik do wymiany?
Jesli silnik zasysa falszywe powietrze to objawy moga byc takie jak podales. Proponuje podjechac do jakiegos dobrego gazownika wyposazonego w osprzet do analizy spalin - wtedy bedzie sprawa jasna. W M50 powinna byc zainstalowana sekwencyjna instalacja gazowa (wtedy ryzyko zaplonow w kolektorze ssacym jest mniejsze).
-
przechylona buda - w czym może tkwić przyczyna?
Jezeli auto bylo po wypadku i zostalo porzadnie naprawione to powinno byc proste. Pawel - auto po wymianie cwiartki nie zawsze musi byc krzywe. W Pieleszeiwe jest zaklad,gdzie chlopaki przy pomocy specjalnej ramy i odpowiednich umiejetnosci potrafia czynic cuda i nie spotkalem sie,aby cos bylo krzywe. pzdr
-
silnik do wymiany?
Dziwne posty ludzie pisza. Jak mogles sie nie zorientowac,ze jedziesz bez oleju? Jesli kontrolka cisnienia oleju jest spalona nie swieci sie przed uruchomieniem silnika, wiec powinien to byc dla Ciebie sygnal o problemie. Jesli przejechales 50km bez oleju to jest oczywistym,ze silnik wymaga remontu. Kichanie na gazie w M50 to normalka,dlatego nalezy zastosowac zastawke przeciwwystrrzalowa (jest na niej gumowa opaska,ktora zakrywa otworki - w przy ekslpozji zsuwa sie ona). Jezeli nie miales odpowiednio zabezpieczonego kolektoa ssacego (w M50 "plastikowy") mogl on popekac i teraz zasysa falszywe powietrze. Aby usunac kichanie na gazie nalezy zwiekszyc nieco ilosc gazu. Przyczyna kichania na benzynie u mojego kolegi w M50 byly zapieczone wtryski i spekane kapturki izolacyjne na swiecach. pzdr
-
Czy cieżko zmienic seryjne radio na seryjna nawigacje ?
Twoje pytania sa dziwne. Czy ciezko,czy trudno?Czy dam rade sam ? Ile to trwa taka przekładka ? > Zalezy od umiejetnosci. Trudno jest tak wymienic wszystkie czynnosci po kolei. Moze ocen sam stopien trudnosci przegladajac rysunki. Twoje auto: zmieniarka http://www.realoem.com/bmw/diagrams/a/i/77.png http://www.realoem.com/bmw/diagrams/s/e/132.png auto,z ktorego zamierzasz wymontowac nawigacje: http://www.realoem.com/bmw/diagrams/v/d/181.png wyswietlacz http://www.realoem.com/bmw/diagrams/q/g/13.png antena http://www.realoem.com/bmw/diagrams/q/f/21.png podzespoly http://www.realoem.com/bmw/diagrams/l/t/229.png modul Jesli masz kompletna instalacje to warto sie pobawic, choc nie bedzie to latwe. Powodzenia