Treść opublikowana przez gorik79
-
Konserwacja podwozia
Kolego jak planujesz tym autem jezdzic do końca zycia to spoko ale jak zamierzasz go sprzedac za pare lat to odpuść konserwacje
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
no, noo :cool2:
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Cichy kto to jest MARTYNKA :wink: :?:
-
Forumowe spotkanie BMW WARSZAWA
Cheroki a ty AUDI kupiłeś i już nas nie znasz :mrgreen:
-
Forumowe spotkanie BMW WARSZAWA
hahaha ;) I Slawku jak mowisz do mnie to krzyknij albo szturchnij mnie;d bo jak widzisz ja czesto rozkojarzony jestem:D Prosil bym kogos o podeslanie mojego filmiku z wiaduktu, ponoc ktos cos nagral... ;) Ja tylko słyszałem, dzwięk wyrażnie różnił się od pozostałych :wink:
-
Forumowe spotkanie BMW WARSZAWA
o Michał to troche poznałeś szatana dzięki tej przygodzie a warto wiedzieć gdzie są granice
-
BMW E60 530D JAKIE TARCZE HAMULCOWE??
Tak to fakt ale jest coś takiego jak jakość lub w motoryzacji Aftermarket nie sądzisz chyba że Hortex produkuje dla Biedronki identyczny sok jak dla siebie, są pewne wytyczne których producenci się trzymają lub jest im to na ręke, firma SHELL produkuje olej do skrzyń ZF 6hp/8hp olej ten sprzedają po logo ZF na tyle drogo że wogule nie wypuszczają go pod swoją marką bo SHELL nie należy do drogich olei , i jedynie gdzie można go kupic jako SHELLA to aso BMW ale tu akurat za cene sporo wyższą niz ZF, podobnie może być z tarczami może je robić ATE ale według zamówienia z BMW i każdej ze stron może się to opłacać, lepszy materiał dla producenta +30% - marża dla BMW +50% , a co oni sobie robią na zamiennik ich broszka, części będące odpowiednikiem oryginału produkowane przez np. szanowaną przeze mnie firme SACHS, LEMFORDER pomimo że są bardzo podobne różnią się i to zawsze nie ma takiej części która by się nie różniła choć troche i jestem w stanie w każdej znalezć różnice bez problemu, weżmy tutaj chłodnice BEHR pierwszy montaż BMW aftermarket MADE IN TAIWAN, ORI MADE IN GERMANY, nie wspominając jak się trafi krzywa i są problemy z pasowaniem w ori raczej cięzko, odboje z osłonami E39, E60, E90 producent SACHS na pierwszy montaż o ile odbój jest taki sam to osłona ori jest z gumy a aftermarket z plastiku, czy mam wymieniac dalej????? Te rzeczy z powodów które wymieniłem nie są sporo gorsze ale nikt mi nie powie że są takie same, sory za off MICHAEL nie wierzysz przyjedz podotykasz pooglądasz i się wypowiesz wtedy
-
BMW E60 530D JAKIE TARCZE HAMULCOWE??
Michael narodu nie przekrzyczysz :mrgreen: , a ty jak sobie chcesz to sobie wkładaj zamienniki i wierz dalej ze są takiej samej jakości
-
BMW E60 530D JAKIE TARCZE HAMULCOWE??
powiem inaczej zapytaj właścicieli eMek , czy zamienniki się sprawdzają przecież do eMek też robią producenci renomowani tarcze więc jak już porozmawiasz to daj znac, tu nie chodzi o że ori są najlepsze na świecie ale o to ze są dobre, prawie każdego dnia sprzedaje w sklepie tarcze BREMBO, BOSCH , ATE, KRAFT (CHINA) najwięcej ATE i przez rok jedna reklamacja KRAFT, i 8 reklamacji ATE i BOSCH do BMW i tylko do BMW przypadek?
-
BMW E60 530D JAKIE TARCZE HAMULCOWE??
to dlaczego nie chcesz żebym Ci to udowodnił nie masz daleko do mnie do wygrania ori kpl. na dwie osie, to ja tobie współczuje i to mocno
-
e46 330i wymiana oleju w skrzyni biegów.
1,2
-
e46 330i wymiana oleju w skrzyni biegów.
do tylnego mostu na pierwsze zalanie jest CASTROL LONGLIFE 75W90 http://allegro.pl/castrol-syntrax-longlife-75w90-1l-bmw-legionowo-i3390766166.html też jest u nas dostępny od ręki Pentosin zalewany jest do skrzyń GETRAG w BMW manual/dkg i do układów wspomagania - DYNAMIC DRIVE / zielony
-
e46 330i wymiana oleju w skrzyni biegów.
nie zakończyli jakieś 2 lata temu i jest to pewna informacja
-
e46 330i wymiana oleju w skrzyni biegów.
Panowie olej MTF-2 LT-2 zastąpił oficjalnie olej MTF-1 LT-1 natomiast producentem oleju na pierwsze fabryczne zalanie jest firma PENTOSIN , w tym przypadku jest to PENTOSIN MTF-2 dostępny od ręki u mnie w sklepie http://allegro.pl/pentosin-mtf2-75w80-2l-bmw-mtf-lt-2-83220309031-i3426290576.html
-
BMW E60 530D JAKIE TARCZE HAMULCOWE??
Właśnie jeśli chodzi o ATE i 535d/545i/550i to tu problem jest najbardziej nasilony i już pare prawie nowych kompletów wymieniłem b.małe przebiegi po głębszej analizie wygląda na to że to taka podróbka ori niby podobne ale sporo cięższe (pewnie z tego też powodu pare piast wymieniłem przebiegi 100tkm w tym dwie osoby z forum) i wewnętrzna część ta przynitowana w ATE jest ze stali a w oryginale ze stopu aluminium
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
Tak jak napisał Pemek plus kolejność dokręcania plastikowej miski + klucz dynanometryczny + plus odpowiednie wystudzenie auta + plus kontrola temperatury oleju przy ustawianiu poziomu + labolatoryjna czystość :wink:
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
Panowie jak coś to od ręki gotowe zestawy ori ZF, oczywiście zapraszam też na profesjonalną wymiane :wink: http://allegro.pl/olej-miska-filtr-sruby-bmw-zf-8hp45-8hp70-komplet-i3396488200.html współpracuje z firmą ZF i według mojej wiedzy wymiana co 90tkm
-
Jakie sa najlepsze zamieniki - tarcze hamulcowe!!! BMW 530
Panowie u mnie teraz jest promocja na ori tarcze i klocki jest sporo taniej niż w aso i wychodzi minimalnie drożej niz na zamiennikach jak coś to na pw.
-
Bmw e60 buja samochodem + film + tabela zbieznosci
Górne lewe gniazdo amortyzatora obsiadło i kąty są nie halo najlepiej wymienić w komplecie, tuleje pływające to też dobry trop , jeżeli ktoś będzie chciał Ci ustawić kąty obcinając bolec ustalający nie pozwól sobie bo to rzeżba Edit sory spojrzałem na parametry przed ustawieniem, kąty ok zacznij od sprawdzenia tuleji
-
BMW E60 530D JAKIE TARCZE HAMULCOWE??
to może inaczej przyjedz z tarczami BOSCHA , ATE , ZIMERMANN zakładamy hamujemy z 200 x 5 jeśli przeżyją powiedzmy że do twojej F10 masz ori hamulce w gratisie mam akurat od ręki przód i tył wchodzisz w to? a może inaczej mam na warsztacie około 10 kpl ATE i BOSCH które sie pogieły po paru tyś może chcesz zobaczyć, a może ty poprostu nic nie wiesz o hamulcach w BMW?
-
BMW E60 530D JAKIE TARCZE HAMULCOWE??
potwierdzam to co pisze kszelu jak chcecie zapomniec o hamulcach to tylko ori u mnie teraz jest promocja i na oryginały jest żniżka od 20 do 40%
-
Most i skrzynia biegów
Cześć korek z boku skrzyni dolewasz aż się przeleje , dyfer to samo popraw post bo zostanie usunięty
-
Forumowe spotkanie BMW WARSZAWA
o dobrze że przypomniałeś poszło pw
-
Forumowe spotkanie BMW WARSZAWA
mnie również nie będzie
-
e60 530i Mielec WBANA71090B601533 nie polecam
gorik79 odpowiedział(a) na młody31 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażpolecam zobaczyć ex e30