Treść opublikowana przez K8v8M
-
3GT - xdrive vs RWD
Możesz zatem wyjaśnić jakim cudem lepsza trakcja zapewnia lepsze bezpieczeństwo ? Jakim cudem gorszy rozkład masy zapewnia lepsze bezpieczeństwo ? Jakim sposobem wyższa masa auta zapewnia bezpieczeństwo. Jakim cudem auto o większej masie moze mieć krótsza drogę hamowania? Bardzo jestem ciekawy.
-
Jaki silnik do e90?
Wejdź na BMW.de i masz zakładkę gebrauchte fabrzeuge. Są tam oferty niemieckich dilerow na auta używane. Teoretycznie pewne.
-
3GT - xdrive vs RWD
... potwierdzam iz na 100% w nowej M5 beedzie opcja 4x4 ( moze nie w pierwszej fazie produkcji ) - info z DE RWD to radosc z jazdy vs Xdrive to bezpieczna jakosc jazdy co do napedu Xdrive jesli ktos ceni bezpieczenstwo to wybor prosty 4x4 : warto zabrac kilka lekcji nauki z tym napedem 4x4 , normalny kierowca moze nie wykorzystac tego napedu (ZIMIA). Nie ma żadnego bezpieczeństwa z 4x4. Ile razy można to powtarzać ?
-
123d z mocą ponad 300 KM
I to bez jakichś poważnych modyfikacji http://s433.photobucket.com/user/stant1man/media/123d_zps4299ffbe.jpg.html Jedynie IC oraz wydech zmieniono. Plus oczywiscie program. Stan z ecotune zapowiada wersje 340KM, ale tu juz mają byc zmodyfikowane turbiny i pompa HP
-
3GT - xdrive vs RWD
Niestety przy mocach rzędu 500 KM jest problem z trakcja. Przyszła piątka ma byc dużo lżejsza od obecnej dzięki nadwoziu z carbonu. Uważam ze xdrive do tego auta moze byc sensowna opcja.
-
Czy kupić e90 1.6
Nawet nie ma sie ci zastanawiać. 2.0 to imho minimum do tego auta. Pewnie i tak ma tylko 150 KM. Automat tez tylko na plus dla auta. Jednak ja bym od razu wymienił w nim olej bo pewnie nikt tego do tej pory nie zrobił.
-
3GT - xdrive vs RWD
X6m to nie jest prawdziwe M
-
Jaki silnik do e90?
To ze są to rzeczy ekstra płatne nie zmienia faktu ze są juz zawarte w ofercie wcenie w ktorej ci je wysłałem. Po co te dywagacje ?
-
Jaki silnik do e90?
Są elektryczne szyby, lusterka , alarm, kierownica skórzana, klima, systemy, napęd na tył ,czujniki parkowania ,aluminiowe felgi i masa innych rzeczy w tym bezpłatny serwis na 5lat/100kkm. Wszystko co potrzeba do komfortowej jazdy a nawet sporo wiecej. No moze z wyjątkiem asb. Nieodpowiada Ci różnica w cenie to bierzesz 116i. Zmusza cię ktos ? Chcesz cos ekstra to wybierasz, a nie z masa niepotrzebnych rzeczy w pakiecie. Skończ juz ten OT co?
-
[F21] M135i Estoril Blau 2013
Hej, gratuluje auta. Czy sprawdzałeś moze wagę felg ktore kupiles ? Kierowałeś sie przy zakupie waga czy tylko wyglądem ?
-
[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach
I sugeruje przyjrzeć sie tej tabelce dokładnie, bo nie do każdej jedynki da sie zamontować koła 16 cali.
-
Jaki silnik do e90?
Wersja 143KM jest znośna do jazdy, a w mieście nawet całkiem dynamiczna. W razie czego można chipować na 170-180 KM
-
3GT - xdrive vs RWD
Znowu muszę sie z Tobą zgodzić. Jednak kontekst tej dyskusji był raczej dla silników poniżej 200 KM. A 200 KM w jedynce pozwala ruszyć na dobrym, aczkolwiek mokrym asfalcie bez uslizgu z gazem w podłodze. No i szpera wydaje mi sie ciekawszym rozwiązaniem problemu trakcji dla aut z moca ok 300 KM niż 4x4. Przynajmniej dla osób ktore cenią osiągi i radość z jazdy.
-
Jaki silnik do e90?
Z tym Vatem to chyba toche pomieszałeś. Jesli juz to odliczasz VAT z kraju pochodzenia czyli np 19 procent w Niemczech i do urzędu w Polsce płacisz 23 procent. Czyli kosztuje Cie to 4 procent różnicy w VAT. Ale tak czy inaczej sprzedający wydaje mi sie podejrzany w związku z pisaniem ze to model 2009.
-
Jaki silnik do e90?
Dostałeś na PW ofertę na 116i/118i w cenach o których pisałem. I skończmy moze juz to OT w tym wątku. W razie czego jesli chcesz koniecznie dyskutować poprzez forum zapraszam do działu F20
-
3GT - xdrive vs RWD
Bardzo rozsądna wypowiedz. Potrafisz odróżnić swoje preferencje od faktów. Mało kto to potrafi. Odnośnie rozkładu masy. Rzecz jasna to nie są duże różnice. Być może jak piszesz dla fanatyków. Nawet jednak jeśli to jest ułamek procenta na niekorzyść to nie można pisać czegoś odwrotnego. Złudzenie bezpieczeństwa jakie daje 4x4 jest powszechne i bardzo niebezpieczne. Sam zeszłej zimy długo nie zmieniałem opon i raz na letnich lekko sie zakopałem na nieodśnieżonej drodze w mieście. Na zimowkach przez 7 lat nigdy mi sie to nie zdażyło. Oczywiście gwarancji nie mam ze sie nie zdaży i ze 4x4 by sie nie przydało.
-
Jaki silnik do e90?
k8v8m co do gwarancji po gwarancji napisz gdzie cos takiego dają gdzie ten znajomy cos takiego dostał i za ile. Mnie auto sie raczej nie sypie :norty: na tę chwilę ale dla spokojności umysłu coś takiego bym sobie wykupił, ale z tego co sie dowiadywałem nawet ze specjalistą z bmw group coś takiego niestety jest niemożliwe jego zdaniem. Warunek jest taki, że auto musi posiadać aktualnie gwarancje i wówczas można ją dalej przedłużyc. Wobec czego wykupienie rozszerzonej gwarancji po upływie tej fabrycznej jest niemożliwe na aktualny stan mojej wiedzy. Chyba, że Ty wiesz coś więcej to napisz tu lub na pw, bo mnie to bardzo interesuje. On w ogóle ma inne cenniki, inne warunki gwarancji, serwisu i wszystkiego ;), choć nie koniecznie pokrywa się to z oficjalnymi cennikami i stanowiskiem BMW... pzdr. Łukasz niekoniecznie to Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem.
-
Jaki silnik do e90?
k8v8m co do gwarancji po gwarancji napisz gdzie cos takiego dają gdzie ten znajomy cos takiego dostał i za ile. Mnie auto sie raczej nie sypie :norty: na tę chwilę ale dla spokojności umysłu coś takiego bym sobie wykupił, ale z tego co sie dowiadywałem nawet ze specjalistą z bmw group coś takiego niestety jest niemożliwe jego zdaniem. Warunek jest taki, że auto musi posiadać aktualnie gwarancje i wówczas można ją dalej przedłużyc. Wobec czego wykupienie rozszerzonej gwarancji po upływie tej fabrycznej jest niemożliwe na aktualny stan mojej wiedzy. Chyba, że Ty wiesz coś więcej to napisz tu lub na pw, bo mnie to bardzo interesuje. Wszystko jest w tym wątku napisane. Jeśli Twoje auto spełnia te warunki (posiada pakiet serwisowy i było serwisowane zgodnie z wymogami bmw) idziesz do dowolnego aso i kupujesz. Cena zależy od silnika, długości pakietu/ilości km i wcześniejszych pakietów
-
Jaki silnik do e90?
Tu mowimy o aucie za 70 tysięcy. 80 to juz koszt z dodatkowa gwarancja.
-
Jaki silnik do e90?
Jak mam pakiet moge tez olej wymieniać co 15 tysięcy. Co wiecej dokładnie tak właśnie robię. Olej raczej wymieniam co 10-12 tysięcy. Nikt mi tego nie broni. Jesli chce dać swój olej przy wymianie w ramach pakietu to nikt mi tego nie broni. Moge dostać olej z pakietu wlany do pojemnika w którym przynioslem swój olej. Nie płace za nic dwa razy. Nie wspominając o tym ze olej to ułamek kosztów całego serwisu na dystansie 100 km/5lat Słowo citroen w tym wątku padło z twoich ust. Ja sie wyłącznie odnosiłem do absurdów ktore tu wypisujesz jakoby można auto bez skrzyni automatycznej nazwać dobrze wyposażonym i ze nie da sie kupić nowego BMW za cene niewiele wyższa niz 80 tysięcy.
-
Jaki silnik do e90?
To co dla ciebie jest logiczne to nie jest logiczne dla innych. Pakiet rozszerzonej gwarancji można kupić po upływie gwarancji fabrycznej. Tak zrobił mój znajomy. Obowiązuje wtedy 3 miesięczna karencja lub 5 tysięcy km zależy co pierwsze nastąpi. Wątek f20 pojawił sie tu wyłącznie jako odpowiedz na twoje bajki o citroenie. Skoro pakiet jest juz wliczony w cene auta widniejącą w cenniku to dalsza dyskusja jest zbędna. No chyba, ze porównujemy do citroena ktory takiego pakietu nie posiada i wtedy do faktycznej ceny citroena trzeba jeszcze doliczyć te kilka tysięcy za serwis na 5lat/100 tysięcy km aby było sprawiedliwie.
-
X25d x35d x40d x50d wtryski piezzo Bosch uwaga problem?
W ASO dostępny bez problemu.
-
Jaki silnik do e90?
do ciebie serio nie dociera ze jesli kupuje sie auto używane to sie nie płaci za pakiet serwisowy ? Zapłacił za niego pierwszy właściciel w cenie auta. Prawie nikt nie rezygnuje z tego pakietu bo to nie ma sensu. Można obniżyć cene o ok 1200 zł. Tak czy inaczej rozmawiamy o autach ktore maja taki pakiet juz wykupiony. Wątek jest o zakupie e90 a nie f20. Serio tego nie zauważyłeś ? I oczywiście nie ma obowiązku przedłużenia pakietu serwisowego na cały okres obowiązywania gwarancji. Po raz trzeci podkreślam, że pisze to z praktyki. Pakiet być moze jest wymagany w momencie zakupu rozszerzonej gwarancji lub jej przedłużania, nie musi być wykupiony na cały okres rozszerzonej gwarancji.
-
320d Ile pożyje? 500+ !
Duzo zależy od sposobu eksploatacji i konfiguracji auta. auto używane głownie w trasie wytrzyma wiecej km. Znacznie wiecej. Po pierwsze silnik pracuje nawet 3-4 razy krócej (przy tym samym przebiegu). Po drugie pracuje w optymalnych warunkach, rozgrzany z dobrym smarowaniem. W e90 w wersji z automatem nie ma auto start stop co tez pozytywnie wpływa na trwałość łańcucha. Nie ma szarpnięć przy rozruchu. Skrócenie interwału wymiany oleju tez wpływa na jakość smarowania i tym samym trwałość łańcucha. Ja w żadnym aucie nie miałem problemów z łańcuchem. Uważam jednak ze to element eksploatacyjny i co maks 200kkm trzeba łańcuch wymienić nawet przy najlepszej eksploatacji. Koszt jest tak niski, ze nie ma sensu oszczędzać. Przy tym przebiegu na opony wydaje sie kilka razy wiecej o paliwie nie wspominam. Wymiana oleju w skrzyni automatycznej to koszt miedzy 2-3 tysiace a powinno sie to robić co ok 100 tysięcy. Podobnie kolektor przy 200 tysiącach bedzie do wymiany na nowy. To tez koszt ok 2500 zł. A gdzie klocki tarcze akumulator amortyzatory etc ?
-
Jaki silnik do e90?
Ty serio nie rozumiesz ze tam NIE jest napisane ze trzeba WYKUPIĆ pakiet serwisowy tylko ze auto musi go POSIADAĆ ? Każde auto zawiera w cenie pakiet serwisowy na 5lat/100 tysięcy km. W związku z powyższym o ile nie minął ten przebieg /czas nic nie trzeba ekstra wykupywać, bo auto go juz POSIADA. A rozmawiamy właśnie o autach dwuletnich z przebiegiem 60-80 tysięcy km wiec jak najbardziej sie w ten przedział łapiących z automatu bez żadnych ekstra kosztów. Co wiecej jak pisałem temat znam z praktyki, a nie nieumiejętnego czytania stron w internecie. Jesli masz ochotę to zademonstruje Ci zarówno fakturę zakupu na dwuletnie 320d oraz pakiet serwisowy w aucie znajomego któremu pomagałem w zakupie w lutym. Za takie auto z pakietem gwarancyjnym na 6 lat/200kkm zapłacił łącznie poniżej 80k I ma automat. W grudniu takich aut było do kupienia co najmniej 6 sztuk u jednego dilera. Wybrał sobie z tego najbardziej mu odpowiadające. Za jakiś czas bede robił serwis wiec przedstawię Ci pisemna ofertę od dilera na NOWĄ 118i w cenie do 99 tysięcy. Chyba, ze znajdę gdzieś wcześniej ofertę zrobiona w czerwcu.