Treść opublikowana przez K8v8M
-
318d Zerwany łańcuch N47D20A a N47D20C - różnice???
Logiczne, ze jak czujnik wykryje pogorszenie jego jakości.
-
318d Zerwany łańcuch N47D20A a N47D20C - różnice???
Ponoć jest tam jakis czujnik jakości oleju.
-
318d Zerwany łańcuch N47D20A a N47D20C - różnice???
Komp sam zmienia wskazania. Mało mnie on jednak interesuje. Ja zmieniam na wiosnę i jesień. Zwykle co 10-15 tys km wychodzi. Silniki jeśli już wymieniać to tylko na nowszy niż z marca 2011 kiedy ponoć naprawili w końcu ten problem.
-
Halogeny czy ksenony?
Widzisz ja p. mgielnych z przodu nie włączam, bo one absolutnie nic nie dają. Nie wiem po co w ogóle sie je montuje. Świeca na 3 metry do przodu. Jeszcze w takiej mgle nie jechałem.
-
318d Zerwany łańcuch N47D20A a N47D20C - różnice???
Tylko czy jest sens wymieniać jeden wadliwy silnik na inny wadliwy z niewiadomo jakim przebiegiem? Z tego co czytam na forach w UK to pomaga częsta wymiana oleju (co 10-15 tys km). Ja tak robię i nie mam objawów. Choć fakt ze przebieg mam jeszcze mały w obu autach.
-
Halogeny czy ksenony?
Ja swoją opinie wyrażam na podstawie nowych.
-
Halogeny czy ksenony?
Myślisz ze w nowym aucie z salonu tez trzeba robić polerki żeby światła dobrze świeciły ? Zasadniczo nie jestem wielkim miłośnikiem xenonow. Wtedy kiedy są najbardziej potrzebne świeca gorzej niż halogony (na mokrym).
-
318d Zerwany łańcuch N47D20A a N47D20C - różnice???
Z tego co pisze kolega, to wychodzi, że N47. Ten kolega tak, ale ja odpowiadam innemu koledze, ktory ma w profilu auto z 2005r
-
318d Zerwany łańcuch N47D20A a N47D20C - różnice???
Ale ty masz chyba silnik M47 (jeśli chodzi ci o auto z Twojego profilu). 177KM to jest N47.
-
318d Zerwany łańcuch N47D20A a N47D20C - różnice???
Kolega dziąsek na forum E60 opisywał taki przypadek. Auto miało faktycznego przebiegu 770 tys km licznik wskazywał trochę ponad 200, a wlasciciel zapieral sie ze przebieg na sto procent oryginalny. Jak szukał auta dla siebie to prawie same takie były. Można przyjąć ze jak auto przeszło przez ręce handlarza to licznik ma skrecony na 99 procent. I to nie o 50 tys. :mad2:
-
F30/31 x-drive czy ktos juz posiada?
Moc będzie na wiosnę. Planuje coś ponad 300 KM. Zobaczmy czy sie uda. Z fanem prawdę mówiąc trochę słabo. To diesel i automat. Owszem przyspieszał nawet niezle (troche ponad 5s do setki), ale nic poza tym. Wiecej fanu daje Cooper S mimo fwd (o ile jest sucho). Ale to auto ma dawać względny komfort i być praktyczne na codzień i takie jest więc nie narzekam.
-
particle filter i microfilter w e60-jaki posiadam?
Co za uparty człowiek. :mad2: możesz nawet gazeta założyć ten grill jeśli masz ochotę. :duh:
-
particle filter i microfilter w e60-jaki posiadam?
Czym prędzej wymieniaj termostaty :!: :!: :!:
-
Opony Zimowe - odczucia
Oby wiecej ludzi miało tyle rozsądku co Ty. Doświadczenia, opony i wnioski mam identyczne.
-
Opony Zimowe - odczucia
Wiele Ci to nie da. Dalej będziesz miał nadwagę z przodu. Tylko odczucia bardziej realne.
-
E9X M47 Objawy wypalania DPFu
Po to by nie przerywać tego procesu. Jeśli wypalanie nie zostanie dokończone paliwo ścieka po sciankach cylindrów i rozrzedza olej silnikowy. Ja wole mieć diodę niż wymieniać olej co 5 tys km.
-
Opony Zimowe - odczucia
Całe szczęście, ze nie daje poczucia bezpieczeństwa. Niestety 4x4 daje poczucie bezpieczeństwa, ale to tylko poczucie.
-
328i xDrive
Nie powiedział bym, ze zarabiają na akcyzie. Ceny są takie jak w Niemczech mniej wiecej, a nawet niższe uwzgledniwszy różnice w VAT.
-
particle filter i microfilter w e60-jaki posiadam?
Na postoju sie nie sprawdza temperatury. :mad2: Temperaturę sie sprawdza podczas spokojnej jazdy 80-100 km/h
-
E9X M47 Objawy wypalania DPFu
Akurat dzis miałem wypalanie dpf w jedynce. Okazuje sie ze podgrzewa lusterka. Teraz tylko podłączyć diodę.
-
Waga i rozmiary felg w E9x i nie tylko.
Panowie jeśli felgi maja być lekkie to tylko te. http://forgedwheels.pl/time-attack/325-time-attack-ag-rally-17-felgi-rajdowe.html Niestety o ile jeszcze niedawno można je było dostać za ok 1300 zł w rozmiarze 17 cali to teraz zmienił sie dystrybutor... Może ma ktoś wiedzę gdzie można kupić taniej? W grę jeszcze wchodzi ta. http://forgedwheels.pl/sa-sportline/355-sl6-sport-line-salomonalsberg.html trochę cięższa, ale za to względnie wyglada. Poza tym mało kto jak widzę zwraca w sposób praktyczny uwage na wagę opon. Ktoś wie jak sprawdzic przed zakupem wagę opony?
-
Chiptuning 525xd
Zgoda. Tym bardziej przy automacie nie ma sensu cisnać maks momentu. O ile w silnikach z jedna turbina nie ma za bardzo wyboru to przy 2.0 z dwiema turbinami mamy ten komfort ze możemy sterować mocniej tylko ta która ciągnie na średnich i wysokich obrotach. Dzięki temu możemy znacznie poprawić osiągi bez zwiększania obciążeń panewek, wału, konwertera, skrzyni. Btw nie wiem czy wiecie, ale oficjalny chip BMW do silników 2.0 184 KM zawiera w komplecie mocniejszy kowerter w przypadku auta z automatem. Można mówić ze to naciaganie na kasę ale imho coś w tym jest.
-
[F20] Chiptuning silników turbodoładowanych
No właśnie o to chodzi. Wcześniej tego nie było. Zobacz ze ten silnik w e90 robią bez problemu. Nawet w F10.
-
[F20] Chiptuning silników turbodoładowanych
Dopóki nie zobaczę wykresu dalej pozostanę sceptyczny. Ci tez sie chwalili ze robią. Do czasu. http://www.shiftech.be/reprogrammation.php?model=4&serie=22&year=257&engine=3123
-
Chiptuning 525xd
Oj chłopie. Chyba zbyt do siebie bierzesz to wszystko. Skoro ja pisze że wciskanie gazu na niskich obrotach na sto procent jest głupie a ty wciskasz na 60 procent to chyba oczywiste ze temat Cie nie dotyczy. Nikt nie pisał ze masz zawsze wciskać gaz na sto procent. Ja pisałem jedynie ze zamiast wciskać na sto procent gazu na niskich obrotach lepiej wciskac na 50 procent na wysokich. Przyspieszenie będzie to samo albo i większe a silnik i układ przeniesienia napędu nie dostanie tak po dupie. Jeśli masz automat to on to zrobi za ciebie. Wciskasz na pól gwizdka przyspieszysz na niskich. Wcisniesz mocniej przyspieszysz na średnich. Wycisniesz do dechy obroty pójdą na okolice mocy maks. Inżynierowie zadbali by nie niszczyć silnika i skrzyni, a jednocześnie mieć maksimum przyspieszenia. Dlatego nawet 6 biegowe automaty realnie zapewniają lepsza dynamikę. Oczywiscie przegrają z bardzo dobrym kierowcą.