Treść opublikowana przez ambience
-
e39 523i Inpa Błąd przy usuwaniu Błędu airbag
Problem rozwiązany padł serownik moduł airbag w podłokietniku
-
E39 523i gdzie znajduje się sterownik airbag?
trochę odkopie temat :) Mam taki sam problem http://imgup.pl/di/AIIF/blad12.jpg Mam uszkodzony moduł airbag ten co znajduje się w podłokietniku. Odczytałem z programu, że mam sensor o numerze 6900727 numer hardware 38 i softa 25 firmy Temic. Wystarczy, że kupie moduł o tym samym numerze i usunę błąd inpą czy coś trzeba jeszcze zrobić.
-
E39 98' 520i Problem z chłodzeniem
https://www.google.pl/search?q=obudowa+termostatu+e39&biw=1920&bih=945&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=aLnHVOPGBIjyPPSbgIgO&ved=0CAYQ_AUoAQ#imgdii=_&imgrc=cn70pRiqCa2W3M%253A%3BU6hOtq1nOH-JBM%3Bhttp%253A%252F%252Fimg693.imageshack.us%252Fimg693%252F7755%252F990092280.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.bmw-klub.pl%252Fforum%252Fviewtopic.php%253Ff%253D72%2526t%253D127530%3B640%3B480 Tutaj masz gdzie się znajduje obudowa
-
E39 98' 520i Problem z chłodzeniem
Ja bym na początek sprawdził termostat i obudowę termostatu obudowy lubią pękać ucieka płyn auto się zapowietrza. Zobacz ile masz płynu w zbiorniczku. Sprawdził bym pompę wody (plastykowe wirniki lubiły się ukręcić )
-
e39 523i Inpa Błąd przy usuwaniu Błędu airbag
Witam koledzy mam taki problem. Mam inpę zawsze nie było problemu ale ostatnio zapalił mi się błąd poduszki (spowodowany tym, że zaśniedziała mi wtyczka w drzwiach pasażera i przestało stykać. Problem usunąłem.) A gdy chcę usunąć błąd poduszki to wyskakuje mi taki błąd http://imgup.pl/di/AIIF/blad12.jpg i jak tam ,,TAK" to pisze, że błąd usunięty ale poducha świeci dalej. Testowałem to na 2 kompach z inpą i błąd jest ten sam. Dodam że inpa normalnie odczytuje jaki to jest błąd. Ale nie usuwa go :(
-
M52 523i wypadanie zapłonu
Co znalazłeś ? :) Przeważnie syczy odma silnika ;)
-
Pytanie.czy e39 wychodziły 4x4 i z pneumatycznym zawieszen
Jak kiedyś czytałem to e39 nie miały 4x4 aby zachęcić klientów do zakupu bmw X5 ;)
-
e39 523i Nie działa szyba kierowcy
padł silniczek. Każdy silniczek pasuje ? Tzn jest różnica po lifcie a przed ? Czy są takie same ?
-
e39 523i m52b25 Zerwany gwint świecy
Kupiliśmy cały silnik za dobre pieniądze. Z wydmuchaną uszczelką pod głowicą. Pisemna gwarancją na to, że głowica cała.
-
e39 523i m52b25 Zerwany gwint świecy
mają ale chcą prawie 2 tyś
-
e39 523i m52b25 Zerwany gwint świecy
niestety głowicy nie da się naprawić :( najprawdopodobniej była świeca uszkodzona bo od gniazda świecy jest pająk pęknięć :( szukamy głowicy z jakich silników będzie pasowała głowica ? http://olx.pl/oferta/glowica-bmw-CID5-ID3RoNz.html#4005999da0 ta podejdzie ?
- Pompka spryskiwaczy
-
Inpa kabel od nerwus
Witam koledzy od lat używam kabla od Nerwusa, ale ostatnio komputer mi padł :evil: Mam laptopa ale lapek nie ma wejścia RS-232 Tzw COM mam lapka z win8 jaką przejściówkę trzeba kupić aby inpa chodziła :)
-
e39 523i m52b25 Zerwany gwint świecy
No nie ma tragedii. I tak się okazało po oględzinach uszczelki, że długo by już nie pociągła bo zaczynała puszczać tak, że nie ma tego złego :8) A inne pytanko podejdzie głowica z m52b20 ?
-
Pompka spryskiwaczy
Trochę odkopię temat. Padała mi pompka od intensywnego mycia przedniej(ta pod maską) szyby. http://allegro.pl/pompka-pompa-spryskiwacza-bmw-e36-e46-e90-e39-e60-i4938997596.html to jest ta pompka? Czy inna jest od szyb przy nadkolu, a inna pod maską ?
-
e39 523i m52b25 Zerwany gwint świecy
Spód silnika jest ok. Była robiona uszczelka pod miską wraz z pompą olejową i wtedy wszystko sprawdzili. No wstępnie liczyliśmy to tak. Regeneracja głowicy 500zl Uszczelkę głowicy , śruby głowicy , uszczelkę pokrywy zaworów , uszczelkę kolektora ssącego , uszczelkę kolektora wydechowego , uszczelkę vanosa 350zł. Do tego jeszcze uszczelka klawiatury 90zl. Kpl świec 180 platynowe olej filtry+- 300zł. Na razie tyle zobaczymy jak dalej. Razem 1420
-
e39 523i m52b25 Zerwany gwint świecy
Nie wiem czy normalnie czy nie. Głowica idzie cała do kompletnej regeneracji i sprawdzenia ciśnieniowego ( http://glowicewojda.pl/ ta firma będzie ją robić ) . Na nic nie będziemy oszczędzać wszystkie uszczelki wymieniamy. Wymieniamy wszystkie peszle od izolacji gazu przewody wszystko co nam się nie podoba będzie wymienione na nowe. Jak już silnik rozebrany to nie ma co oszczędzać. :8)
-
e39 523i m52b25 Zerwany gwint świecy
głowica zdemontowana http://imgup.pl/di/XY52/4.jpg http://imgup.pl/di/82WT/3.jpg http://imgup.pl/di/O63A/1.jpg http://imgup.pl/di/4BNI/2.jpg http://imgup.pl/di/B272/5.jpg I żeby nie było przyjemnie z pożytecznym trzeba łączyć :twisted: :8) Jutro oddajemy głowicę do kompletnej regeneracji. Dziś robimy rozpiskę jakie części nam potrzebne jutro zamawiamy i na następny weekend składamy.
-
M52 523i wypadanie zapłonu
Nie kolego klemy, przy silniku masz masę wydaje mi się, że na rozruszniku ona jest
-
e39 523i m52b25 Zerwany gwint świecy
Z tydzień czasu moczyło się w każdych mam znanych środkach :(. Wczoraj przy próbie odkręcania ukręciło tuleje :( a więc czapka w górę i do roboty. Zakupiliśmy już Uszczelkę głowicy , śruby głowicy , uszczelkę pokrywy zaworów , uszczelkę kolektora ssącego , uszczelkę kolektora wydechowego , uszczelkę vanosa. Głowice chcemy dać do specjalnego zakładu na regeneracje wraz z wymianą uszczelniaczy, planowanie, sprawdzenie itp. koszt 500zl koszt uszczelek 350zł no i parę wieczorów w garażu. Doradzi ktoś na temat ustawiania Vanosa ? Trochę czytaliśmy w internecie, mam kolegę co składał już taki silnik, ale rady zawsze się przydadzą :D
-
e39 trzeszczenie podczas wciskania hamulca
Mi też trzeszczały rozebrałem zaciski przeczyściłem i przesmarowałem. Problem znikł :)
-
E39 jakie polecacie wycieraczki
Wymieniam gumki z szyną (która jest wraz z gumami) pierw rozchyliłem zaczepy w wycieraczce i wsuwam jak oryginalne ( w oryginale są dwie blaszki, płaskowniki nie wiem jak to nazwać) chwila roboty. Ale ja mam zwykłe wycieraczki z płaskimi zawsze miałem problem
-
E39 jakie polecacie wycieraczki
Ja testowałem już wiele wycieraczek gum. Najbardziej zadowolony jestem z wycieraczek firmy alca ale kupuje samie pióra i przekładam
-
Brak ogrzewania, brak mocy, temperatura po 2km 120 stopni.
Ja bym zaczoł od odpowietrzenia układu chłodzenia pewnie jest zapowietrzony. Zobacz czy jest przelew. Może być uszkodzony termostat pompa wody. Ale zacznij od odpowietrzenia
-
M52 523i wypadanie zapłonu
Daj znać czy to było to ;)