Treść opublikowana przez Hipo
-
[E87] 118d - Wyciek oleju napędowego
aaa nie doczytałem - jesteś z Łodzi... byłem tam wczoraj ehhh...
-
[E87] 118d - Wyciek oleju napędowego
hee już dwa razy podszybie zdejmowałem :) :) (wymiana filtra powietrza, oraz odmy - konieczność zdjęcia podszybia) naprawde nic trudnego! ale potrzeba ok 30 minut na zdjęcie i założene (jest kilka śrubek) jesteś z Warszawy? to podjade i Ci pomoge. Nie bardzo z pamięci mi pisać, gdzie są wszystkie uchwyty, ale postaram się - jest to naprawde bardzo intuicyjnie zrobione. Trzeba również odłączyć kostki od dwóch czujników, które znajdują się na podszybiu (czujnik od zamknięcia maski i czujnik po stronie pasażera, ale nie wiem od czego on jest :shock: ) ja zdejmowałem również obudowę filtra przeciwpyłkowego - kilka śrubek klucz 8, potem po zewnętrznych stronach podszybia są jakieś osłony gumowe - trzeba je wysunąć z podszybia. Podszybie jest przykręcone dwiema śrubkami na krańcach po jednej na stronę śrubką 10 następnie podszybie trzeba wysunąć - stojąc przode do auta to ciągnąć do siebie - wsunięte jest w karoserie auta i trzymające się na uszczelce. Piszę to z pamięci i mogłem również coś pominąć, ale to najbardziej potrzebne Ci reczy do wykonania tej operacji - aha jeszcze są tam na krańcach umieszczone dwie obudowy plastikowe chyba na klucz 8 to też rzecz jasna trzeba odkręcić i odstawić na bok. powodzenia :cool2: pozdrawiam, Hubert
-
[E87] 118d - Wyciek oleju napędowego
witaj, wtryski są łączone gumowymi wężykami (powrót ropy) i może któryś się uszkodził - jeżeli chciałbyś podejżeć każdy wtrysk to faktycznie trzeba zdjąć podszybie, ale pierwsze wtryski są widoczne po zdjęciu dużej obudowy.
-
E87 120d BLACK SAPPHIRE METALLIC by matti
SUPER! a zabudowa car audio REWELKA! :cool2:
-
E87 118i powered by BondE87
Noooooooo! to to, to mi się podoba!!! :cool2: :cool2:
-
[E87] Doposażenie BMW 1er w tempomat
kupuj manetke i przekładaj! będzie dobrze! możliwe, że w BMW jest uniwersalna wiązka.
-
[E87] Doposażenie BMW 1er w tempomat
na pewno bedzie trzeba programować kompa, a wiesz, w którą wiązke masz się wpiąć z "kabelkami" od manetki? nie wiem, jak bedzie w BMW, ale przerabiałem temat w Passacie B5FL i tam wystarczyło 4 kabelki wpiąć w ECU i zaprogramować VAGiem - wszystko działało, jak powinno - znajdź wiązke kostki do manetki auta bez tempomatu i z tempomatem.
-
[E87] 118d - Bixenon skrętny - montaż/koszty
są dwa elementy do poziomowania, które są umieszkoczne na wahaczach: 1. przednie lewe koło 2. tylne prawe koło a na doświetlanie zakretów proponuje coś wykombinować z halogenami - w VW są fajne moduły, które uruchamiaja halogeny po załaczeniu kierunkowskazu. :cool2:
-
[E87] 118d - Bixenon skrętny - montaż/koszty
ewentualnie wozić dobrą latarkę i śiewcić nią po zakrętach :mrgreen:
-
[E87] 118d - Bixenon skrętny - montaż/koszty
tylko po lifcie mają skrętne żarówy.
-
[E87] 118d - Bixenon skrętny - montaż/koszty
Bednar, Kamil wie co pisze - po części przerabiał temat. Jak dla mnie również gra nie warta świeczki.
-
[E87] - Zaciety zamek maski silnika
w mojej jedynce bardzo ciężko otwierały się tylne drzwi L+P odpowiednia ilość WD40 i wszystko śmiaga jak trzeba :mrgreen:
-
[E87] - Zaciety zamek maski silnika
hejo, a kto pisze o młotku?? :shock: najważniejsze, że się udało :cool2:
-
[E87] - Zaciety zamek maski silnika
Hipo rules :mrgreen:
-
[E87] - Zaciety zamek maski silnika
popsikaj jakims WD40 powinno puścić ewentualnie za pomoca dwóch osób - jedna trzyma maske uchylona, a druga niech w miare sporym srubokrętem delikatnie prubuje uderzyc w tą klamre, ale z boku aby wymusić przesunięcie, a gdy otworzysz maskę sprawdź czy nic się nie stało z klamrą...
-
[E87] Waga koła 16 a 18 cali
dokładnie.. srebrne ranty i jest lepiej, ale te brewki to jakaś masakra!!!
-
[E87] Waga koła 16 a 18 cali
kiepsko będzie wyglądało! 1-ka jest malai jeszcze kapcie całe czarne to juz w ogóle bedzie kiepsciarno :nienie:
-
E91 1.8D wymiana turbiny
Roger, w takim razie kolega powinien chyba zmienic cićnienie programowo tak, aby N75 ciągnął sztangę od niższych wartości ? (w grupie VAG jest łatwiej, ponieważ sztangę można było regulować manualnie kluczem 10) Powiedz mi jak chcesz wycisnąć większą moc z tej turbiny, nie robiac korekcji na wtryskach do wiekszego powietrza, które podawane jest z większej turbawki?
-
Pomocy! Gaśnie 320d
tu masz o odmie viewtopic.php?f=70&t=121666&p=866818#p866818
-
separator oleju odma agr egr
wymieniłem całość jak na zdjęciu zaznaczone czerwoną ramką http://img199.imageshack.us/img199/8555/222ro.th.jpg ja u siebie mam odpowietrzanie odłączone od dolotu - rura od turno zaślepiona, a odpowietrzanie jest skierowane do góry rurą i zakończone mini filtrem stożkowym żeby nic nie wpadło do silnika - całe opary swobodnie wylatują do góry, a olej spływa ponownie do silnika. przed wymianą odmy olej dosłownie wypluwało do góry tym moim filterkiem stożkowym. Wszyscy Macie odpowietrzanie podłączone do dolotu i turbo wciąga ten olej i pcha go dalej w intercooler, a potem do silnika... paskudnie to wygląda. http://img519.imageshack.us/img519/7629/dsc6793l.th.jpg polecam wszystkim to rozwiazanie - to juz kolejne moje auto, w którym to robie i efekt zawsze jest ten sam :cool2: po za tym mieszanka powietrza jest lepsza, bo nie ciągnie ciepłego syfu z silnika! aha i mój filtr odmy oryginalny wyglądał inaczej niż ten co założyłem - ori miał filterek (jak mały wałek do malowaniea :) ) a ten co założyłem jest cały z plastiku z dzirkami. Olej już w ogóle nie leci przez dolot :):)
-
Brak mocy po wymianie turbo!!!
"sztanga" to jest ta dźwigienka, która reguluje łopatki w turbo! sztanga może nie dokońca się wyciągać, a w rezultacie łoparki są pod złym stopniem i ciśnienie w turbo jest słabsze... Czy w każdym zakresie obrotów auto przyśpiesza tak samo, czy po wymianie "turbo" dopiero czuć znacznie przy wyższych obrotach??
-
[E87] Waga koła 16 a 18 cali
bedzie wyglądać, jak diabeł :)
-
[E87] - Kamera cofania
zgadza się mała, ale może jest to alternatywa dla tych co by chcieli mieć jakiś "ekranik" w aucie. Przyznać trzeba, że alternatywa dobra :cool2:
-
E87 120d - Hipo
będzie polerka, wosk i planer, jak będzie odpowiedznia pogoda :)
-
E87 118i powered by BondE87
a foto story?