Treść opublikowana przez yoshimura01
-
320 D odma
Być może wyeksploatowanie :wink: Jakiego oleju używasz?? I czy PRZED wymianą odpowietrznika na ten nowy był olej w dolocie?? Pzdr.
-
Zderzak M Pakiet Lift ! Ważne e46 320d
Ten indywidualny grill zderzaka wygląda tak: http://www.ebay.com/itm/BMW-E46-328i-Center-Front-Bumper-Cover-Grille-Genuine-Brand-New-/150823621288
- 320 D odma
-
320 D odma
Panowie o co Wam chodzi?? Przecież jest to zawór odpowietrzający, a że w skrzyni korbowej w trakcie pracy tworzy się para - MGŁA OLEJOWA tym samym będzie ona zasysana pracą sprężarki do TIP (Turbo Inlet Pipe), a następnie będzie sprężana do Intercoolera. Zostanie ona rozprowadzona po całym układzie i zostanie zassana do cylindrów jako minimalny produkt mieszanki gotowej do spalenia. Jest to norma i nie ma się co zastanawiać nad tym, a wręcz przeciwnie być zadowolonym że odpowietrznik pracuje poprawnie. Martwiłbym się gdyby owy odpowietrznik w ogóle nie przepuszczał, bo wtedy możemy się liczyć z zapętleniem silnika i kosztownymi awariami jednostki oraz osprzętu. Najważniejsze to przestrzegać optymalnego poziomu oleju, oraz drożności odpowietrznika.
-
Problem z układem chłodzenia bmw e46 320i
A zauważyłeś czy pod korkiem jest jakiś biały mazisty nalot?? Albo w zbiorniczku wody uchodzą pęcherzyki powietrza??
-
Problem z układem chłodzenia bmw e46 320i
Fakt, przy suwie ssania zaciągnęłoby wodę i wtedy silnik kopciłby na biało, a rozumiem że takich objawów nie ma.
-
Problem z układem chłodzenia bmw e46 320i
Chyba się nie zrozumieliśmy... chodzi o ciśnienie uchodzące do kanałów wodnych przez uszkodzoną uszczelkę. Wtedy nabija powietrze, które powinno być w kotłach i wędruje do układu chłodzenia powodując puchnięcie chłodnicy. Albo w innym kierunku, gdzieś jest nieszczelność, np na pompie wody i tworzy kompresję przez co dochodzi do podobnej usterki. Lub po prostu układ się zapowietrza i owa "poduszka" powietrzna sobie lawiruje w układzie powodując właśnie takie windowanie płynu w zbiorniczku.
-
Problem z układem chłodzenia bmw e46 320i
No jeżeli już tyle zrobiłeś w kwestii uśnięcia usterki, a tu jednak ciągle to samo to na Twoim miejscu sprawdziłbym pompę wody, a następnie uszczelkę podgłowicową. Kompresja która się tworzy w układzie po prostu będzie Ci niszczyć każdą chłodnicę jaką założysz.
-
E46 320d Maksymalne obroty
Dokładnie tak jak napisał Zielo :cool2: Logi dynamiczne pod obciążeniem, tj 3ci bieg i kocioł. Najlepiej jakbyś nagrał pomiar programem do tego przeznaczonym i wkleił filmik do analizy w tym wątku. Prawdziwość przebiegu sprawdzisz BMW Scannerem.
-
[E46] 320D 2002 Pytania + foto
whaaaat?
-
[E46] 320D 2002 Pytania + foto
O widzisz :wink: co dwie głowy, to nie jedna :cool2:
-
czarny dym z wydechu bmw e46 20.150 koni
Odepnij EGR.
-
320d plyn chłodzący K2 Kuler
Różnie bywa, tym bardziej mieszając różne płyny. Jeżeli zielony to taki lejemy, jeżeli różowy to taki lejemy. Nie mieszamy, bo jak wiadomo mieszanie ma niefajne konsekwencje :roll: :wink: Bywa, że zmieszane płyny powodują wyżeranie kanałów wodnych tym samym powodując kosztowne awarie. Mam nadzieję, że płyn został zlany z chłodnicy i z bloku i następnie pusty układ uzupełniony nowym płynem?
-
320D przepływka
Siniu zrób fotkę które to przewody i tak szybciej Ci podpowiemy gdzie to umiejscowić, bo takie szukanie poszarpie Ci nerwy :wink:
-
Zderzak M Pakiet Lift ! Ważne e46 320d
Hehe :roll: dokładnie! Możesz sobie podrasować seryjny zderzak instalując kratkę z wersji 328i. Jest to kratka + dwa boczne "miecze". Wygląda super, no i jest bardzo indywidualnym elementem nadwozia.
-
Zderzak M Pakiet Lift ! Ważne e46 320d
Jeśli Ci tak zależy na MPaku, to zapytaj o ewentualną możliwość zwrotu w razie gdyby nie pasował. Z resztą jako konsument masz takie prawo, że do 10 dni możesz zwrócić towar bez podania przyczyny. Ale lepiej się dogadać ze sprzedającym, żeby nie było niepotrzebnych akcji... tak jak kiedyś Kolega z forum kupił taki zderzak, polakierował i przy próbie montażu okazało się, że jest ZA SZEROKI :?
-
Zderzak M Pakiet Lift ! Ważne e46 320d
Jeżeli zwykły zderzak to oczywiście, że będą pasować.
-
Zderzak M Pakiet Lift ! Ważne e46 320d
Kolego poszukaj w pełni uzbrojonego zderzaka MPakietowego, bo takie "sztukowanie" zszarpie Ci nerwy i portfel. Na pewno coś znajdziesz i się dogadasz. Tam chyba jeszcze nadkola są jakieś inne do tych Mpakietów (????)
-
[E46] 320D 2002 Pytania + foto
Normalna sprawa... zużyty odbój amortyzatora. Bez problemu wymienisz. Są to groszowe sprawy. Dokładnie tak jak napisał Kolega wcześniej kupujesz zwykły gumowy wężyk paliwowy 3,2mm, zdejmujesz z wtryskiwaczy, docinasz identyczny odcinek, montujesz. Gorzej jest z długim wężykiem do zaworu dławiącego pompy wtryskowej - ją daję radę demontując sam zawór EGR, ale mam specjalne długie, zagięte szczypce, które umożliwiają taki zabieg. Inaczej trzeba zrzucić kolektor ssący. Chyba że Koledzy mają na to jakiś sposób.
-
320 D palenie gumy
Jest inne % rozłożenie siły hamowania przodu względem tyłu.
-
CHIP TUNING BMW 318D 320D 330D #Profi Strojenie# PROMOCJA
harmonijkę można bez problemu zaadaptować z innych modeli.
-
Zderzak M Pakiet Lift ! Ważne e46 320d
Osobiście szukałbym ORYGINALNEGO z demontażu z jakiegoś "brytola".
-
CHIP TUNING BMW 318D 320D 330D #Profi Strojenie# PROMOCJA
Marcin91 układ dolotowy dla każdej sprężarki osobny, czy wspólny?? I jak kwestia montażu przepływki, tj czy sam ori wkład w rurę dolotową, czy będzie "rzeźbiona" redukcja/adapter pod oryginalną obudowę BOSCH 527?? Moby85 zauważ, że w serii też jest filtr typu stożkowego - tzn nic się nie stanie przy montażu wyczynowego stożka :wink:
-
CHIP TUNING BMW 318D 320D 330D #Profi Strojenie# PROMOCJA
Rozumiem, mimo wszystko sugeruję tak jak pisaliśmy, żeby spływ umieścić NAD lustro oleju, aby spływający gorący olej nie spiętrzał się w wężu. To wpłynie na żywotność turbin i eliminację możliwości szybkiej awarii. Pzdr.
-
CHIP TUNING BMW 318D 320D 330D #Profi Strojenie# PROMOCJA
Marcin91 i jak w końcu rozwiązałeś problem zasilania i spływu olejowego?? Tak jak rozmawialiśmy?? Nie mogę się doczekać jak zostanie zaprojektowany dolot do sprężarek, tak by to wszystko ładnie wyglądało i przede wszystkim spełniało swoją funkcję :cool2: Poza tym gratuluję dotychczasowych osiągnięć :clap: Odnośnie końcówek to nie możecie spróbować z rozpylaczami z M47N??