Treść opublikowana przez yoshimura01
-
M52TUB20 Ciśnienie na cylindrach jakie powinno być?
Lukas przyczyn może być wiele i nie można ostatecznie stwierdzić, że zaraz padnie motorownia. Należy wykluczyć układ zaworowy, mikropęknięcie glowicy, uszkodzenie uszczelki podgłowicowej, zawieszanie się VANOSA itd. Oczywiście pytasz w odniesieniu do pomiaru rozgrzanego silnika...
-
E46 320D Problemy z odpaleniem samochodu
Polać Dexowi bo dobrze prawi :cool2:
-
E46 320D Problemy z odpaleniem samochodu
W pełni się zgadzam i popieram wykonanie testu przelewowego :cool2:
-
wypalone koncowki wtryskow 320d 150km na 185 km
Wygląda na rozjechany zapłon i tutaj brak kodowania może mieć znaczenie. Jeżeli chodzi o modyfikacje lub poprawki programu to TYLKO u BAGORA.
-
E46 320D Problemy z odpaleniem samochodu
Pamiętam Krzychu. Co ciekawe informację z korekcji w INPA nie zawsze idą w parze z mechaniczną diagnozą na szczelność hydrauliczną wtryskiwacza.
-
M52TUB20 Ciśnienie na cylindrach jakie powinno być?
Dokładnie, tylko na rozgrzanym silniku + próba olejowa. Z tego co pamiętam to na rozgrzanym wychodziło coś ok 14,7.
-
E46 320D Problemy z odpaleniem samochodu
Jaka kondycja filtra paliwa?? Możliwa awaria pompy podprogowej. Do sprawdzenia także czujnik ciśnienia CR... możesz odpiąć w czasie pracy. Jeśli silnik zacznie pracować "ciężej" tzn, że czujnik wstępnie jest OK. Jeśli nic się nie zmieni to można podejrzewać, że przyczyną problemów jest usterka tego czujnika. Sugeruję także wykonać test przelewowy, aby wykluczyć (lub potwierdzić) usterkę wtryskiwaczy. gajlo to M47N.
-
WYMIANA OLEJU
Tak jak napisałem wcześniej to polecam producentów: VALVOLINE, LIQUI MOLY oraz MILLERS. Myślę, ze mógłbyś pozostać przy 10W40 bo ta klasa lepkości w wolnossaku dobrze sobie radzi i uszczelnia silnik, z tym że od w/w producenta oleju. Przejście na rzadszy wiąże się z możliwością "gubienia" oleju. Moim zdaniem 0W... to już hardcore i nie ma sensu takiej wody lać do aut, które już pewien przebieg mają za sobą.
-
WYMIANA OLEJU
głośniej na gęstszym?? dziwne, ale OK. W sumie też jak przy pierwszej wymianie zalałem castrola to odnotowałem GŁOŚNĄ pracę silnika. Edge jest popularny i uniwersalny... odpowiedź nasuwa się sama. Dlaczego akurat TEN producent?? Skoro się na nim zawiodłeś, to może warto zmienić "markę" oleju.
- WYMIANA OLEJU
-
WYMIANA OLEJU
Z castrola na castrol :cool2: Tylko VALVOLINE, LIQUI MOLY, MILLERS. Ps. Po co Ci taka rzadzizna ??
-
[EXX] Czarna podsufitka
Dzięki Gajlo :wink: Kemot, daszki jak i wszystkie plastiki (ślizgacze pasów, ramki lampek, zaślepki uchwytów, uchwyty itd itp) pomalowane czarnym matowym sprayem. Rączki pomalowane czarnym PlastiDip.
-
[EXX] Czarna podsufitka
Witam, Dzisiaj zakończyłem imprezę oklejania podsufitki w E46 sedan. Wyszło bardzo ładnie. Wyszczególniając koszty: - tkanina 3mb + wysyłka = 80,07zl + 16,50zl = 97,20zl - klej BONATERM A PLUS 2x 1l = 25,34zl - spray = 10z RAZEM = 132,54zl http://images37.fotosik.pl/1993/9e20add961420ea3m.jpg http://images49.fotosik.pl/1829/e1aff42ba72ba9ecm.jpg
-
e46 320d 150KM DIS-aktywacja dodatkowej funkcji
Nie z taką precyzją jak DIS.
-
e46 320d 150KM DIS-aktywacja dodatkowej funkcji
W tym co jesteś na screenie. 4 oczka w dół i na tym klikasz przycisk TEST SCHEDULE. S.F. jest do programowania funkcji DDE.
-
e46 320d 150KM DIS-aktywacja dodatkowej funkcji
Kolego napisałem instrukcję pod sterownik DDE3.0. Ty masz DDE5.0 więc u Ciebie prawdopodobnie testy VTG będą pod funkcją Charge - air pressure control.
-
Najmocniejsze M47 w PL!! SPRZEDANA !! ->FamilyCar E46 330dA
Mam prośbę, czy możesz nagrać krótki film (LIVE DATA statyczna) przedstawiający w INPA wskaźnik wartości obrotów biegu jałowego?? oraz w DIS obroty silnika i VP44 również na biegu jałowym. Zaraz po odpaleniu i na rozgrzanym. Byłoby dobrze, gdybyś również za jednym razem przeskoczył od razu do rejestru błędów. Pozdr.
-
E46 320d Edition Exclusive by Krzysztof_Toruń
Oj Krzychu bierz się za to od razu! Ja miałem tak na przednim błotniku i teraz MUSZĘ wymieniać element, bo jest nie do odratowania :roll:
-
E46 320D 136km...pojawil sie dym z tlumnika
Było takim tematów sporo. Przyczyn może być naprawdę sporo, ale najczęstszą jest uszkodzenie uszczelnienia turbiny, stąd wyciek do wydechu. Oczywiście zapchana ODMA do weryfikacji. NAJPIERW podjedź do mechanika i niech on wyda decyzję co się dzieje. Pokaż fotkę, bo nie wierzę w ten separator w silniku M47.
-
chłopaki, help ! samochód cały drży
Pierwsze co mi przychodzi na myśl po objawach w tym silniku to uszkodzona pompka paliwa w baku.
-
chłopaki, help ! samochód cały drży
Byłoby sporym ułatwieniem gdybyś podała jaki silnik i rok auta :wink:
-
320d Tanie dwumasy luk-a na alldrogo
No i tu Cię zaskoczę, ponieważ niedawno znajomy opowiadał o pęknięciu wału w jednostce ze skrzynką automatyczną. Nie ma reguły na tą wadę.
-
320d Tanie dwumasy luk-a na alldrogo
Tak, tylko że opcja dotyczy jednostki M47 (228mm).
-
Kod błędu, INPA, Check Engine, Diagnoza, Rozkodowanie błędów
W przypadku PB może być pomiar statyczny.
-
Kod błędu, INPA, Check Engine, Diagnoza, Rozkodowanie błędów
Naturalnie, ponieważ "lewe" powietrze dostające się do silnika zakłóca poprawny skład mieszanki. ODMA do wymiany. Raczej nie, gdyż układ zapłonowy złożony jest z kilku elementów współpracujących... analiza wzrokowa daje 100% pewność jej uszkodzenia. Może mieć, ale nie musi. Częstą przyczyną jest koło nadajnika impulsów wału korbowego. Dziwna sprawa, tym bardziej że przez pewien czas od wymiany przepływki było OK. Chodziło mi o parametry masy powietrza oraz wskazania napięcia na sondach lambda.