Skocz do zawartości

yoshimura01

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez yoshimura01

  1. yoshimura01 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w E46
    no ale tej zabawy to by było co nie miara :roll: generalnie od samego początku do końca byłby customowy downpipe... oczywiście do wykonania jeśli dysponuje się migiem, zdolnościami manualnymi i cierpliwością :cool2: pozdr
  2. yoshimura01 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w E46
    kolega poprosił o jakieś propozycje, więc uważam że akurat TE są najbardziej odpowiednie do BMW chociaż tak jak zauważyłem wykonanie i cena dają pełny pogląd na jakość towaru... no chyba że gospodarz zdecydowałby się na ori tłumik z M3 etc :wink:
  3. Z tego co wiem, to nie ma takiego przekaźnika... :think:
  4. yoshimura01 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w E46
    ja bym się zastanawiał na dwururką gładkolufową :wink: o coś takiego: http://moto.allegro.pl/chromowana-nakladka-koncowka-na-rure-a64501-i1424558894.html albo coś takiego: http://moto.allegro.pl/koncowka-tlumika-podwojna-skos-2x50mm-i1428455509.html ...tylko że jakość wykonania no i cena tego towaru świadczy sama za siebie... szkoda bo wzory są typowe dla BMW.
  5. yoshimura01 odpowiedział(a) na celion temat w E46
    nie :lol: wymienić olej na nowy :cool2:
  6. 1. Jak dla mnie jest to dźwięk turbiny. Wymieniłeś na nową uszczelkę turbo/kolektor wydechowy?? Dałeś loctite na łączeniu turbo/downpipe?? Dokręciłeś mocno czujnik ciśnienia doładowania na końcu kolektora?? Czy w czasie obciążenia silnika puchnie gumowe kolano na zaworze AGR?? Ciśnienie doładowania mieści się w tolerancji błędu?? 2. Sprawdź szczelność wężyków przelewowych, oraz miejsca dookoła wtryskiwaczy czy nie są delikatnie spocone. Do tego proponuję wymienić wężyki na 3mm... powinno zrobić się ciszej. 3. Osobiście zamieniłbym go miejscami z sąsiednim wtryskiwaczem i obserwować INPĄ czy odchyłka wędruje razem ze zmianą cylindra. Jeśli tak to wiadomo, że wtryskiwacz jest uszkodzony wewnętrznie.
  7. yoshimura01 odpowiedział(a) na pingwin12 temat w E46
    tak
  8. yoshimura01 odpowiedział(a) na kuba9011 temat w E46
    a czy bucha z wnętrzności jak silnik pracuje przy otwartym korku??
  9. a czy w czasie tych 3 sekund świeci się czerwona kontrolka oleju?? i gaśnie w tym samym czasie co ten dźwięk, czyli po 3 sekundach??
  10. yoshimura01 odpowiedział(a) na pingwin12 temat w E46
    odpowietrzyć układ, ewentualnie wymienić termostat.
  11. yoshimura01 odpowiedział(a) na ŁUKASZG85 temat w E39
    przede wszystkim to prawidłowo odpowietrzyć układ.
  12. yoshimura01 odpowiedział(a) na PFD temat w E39
    słuchaj a może ogólnie odpowietrznik jest uszkodzony i dlatego Ci wyciska olej. Wymieniłeś tylko filterek czy kpl ODME?
  13. yoshimura01 odpowiedział(a) na makaron87 temat w E39
    czujnik CR do wymiany i po kłopocie.
  14. przede wszystkich te śmieszne maleńkie tarcze hamulcowe no i kpl sprzęgło to seryjne nie poradzi sobie z przeniesieniem takiego momentu.
  15. yoshimura01 odpowiedział(a) na celion temat w E46
    dopiero teraz zauważyłem, że Ty masz XDriv'a... zatytułuj poprawnie wątek. Nie wiem jak to jest w Xach, ale możliwe że może mieć to związek z przełożeniem napędu.
  16. yoshimura01 odpowiedział(a) na celion temat w E46
    niezależnie. Jak łożysko się zużyje to wyje ciągle i czasem przy większym lub szybkiej zmianie obciążenia wzmaga się dźwięk lub maleje. To zależy od ustawienia się względem siebie bieżni i pierścienia zamykającego łożysko. Najlepiej jakbyś nagrał filmik z tym dźwiękiem i osobiście osłuchał DOKŁADNIE skąd dochodzi wycie.
  17. yoshimura01 odpowiedział(a) na mmizu temat w E46
    niestety nie... też o tym myślałem jednak trzeba by było adaptować sterowanie elektrozaworem podciśnienia poduch. - zwiększony komfort kierowania - lepsze reakcje na wysokich obrotach - możliwość precyzyjnego dostrojenia sztywności, parametrów tłumienia oraz bezwładności poduszki DWA TRYBY PRACY PODUSZKI SILNIKA AKTYWOWANEJ PODCIŚNIENIOWO: 1. TRYB KOMFORTOWY [na biegu jałowym]- w tym trybie działanie podciśnienia na membranę jest słabsze, dzięki czemu poduszka staje się bardziej miękka. 2. TRYB JADY DYNAMICZNEJ - w tym trybie działanie podciśnienia na membranę jest silniejsze, dzięki czemu poduszka zyskuje sztywniejszą charakterystykę. Oczywiście praca elektrozaworu poduch jest sterowana przez ECU na podstawie obliczeń aktualnej prędkości auta, obrotów silnika, położenia pedału gazu itd. pozdr,
  18. yoshimura01 odpowiedział(a) na celion temat w E46
    może łożysko wału korbowego Ci już padło razem z tym sprzęgłem, ALBO łożysko dociskowe sprzęgła.
  19. nie lepiej z kolekcji BMW MPerformance?? http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.m5board.com/vbulletin/attachments/e90-m3-sedan-e92-m3-coupe-e93-m3-convertible-e46-m3-e36-m3-z4-m-z4-m-coupe/89626d1254770464-pictures-member-cidair-bmw-performance-bucketseats-his-bmw-m3-coupe-dkg-bmw-performance-0171.jpg&imgrefurl=http://www.m5board.com/vbulletin/e60-m5-e61-m5-touring-discussion/145021-anybody-replaced-front-seats-competition-seats.html&usg=__GnQkhRN5MIn3Knr7FZC1Fz5s4Pw=&h=512&w=768&sz=65&hl=pl&start=0&zoom=1&tbnid=zAlCv09GAcnBOM:&tbnh=123&tbnw=165&ei=OSNJTf61Kc7qOZbUuOEP&prev=/images%3Fq%3Dbmw%2Bm%2Bpreformance%2Bcheers%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26biw%3D1152%26bih%3D696%26gbv%3D2%26tbs%3Disch:1&itbs=1&iact=hc&vpx=836&vpy=251&dur=1672&hovh=183&hovw=275&tx=217&ty=98&oei=OSNJTf61Kc7qOZbUuOEP&esq=1&page=1&ndsp=20&ved=1t:429,r:9,s:0
  20. yoshimura01 odpowiedział(a) na pingwin12 temat w E46
    W dużej mierze ma rację, ponieważ zdemontowanie pompy jeszcze przed wyjęciem z silnika wymaga jej blokady... jednak jest jeszcze dalsza procedura sprecyzowania ustawienia kąta wtrysku i odnosi się do zamontowanej pompy już na silniku gdzie wykorzystuje się ten zegarek mierzący aktualny kąt... i jeżeli ten kąt nie jest taki jak wskazuje na to tabliczka na pompie to zawsze będą problemy z pracą silnika. Ja jestem za fabrycznymi poradami odnośnie wszelkich napraw: http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=pl&sl=en&tl=pl&u=http://tis.spaghetticoder.org/s/view.pl%3F1/04/53/70&rurl=translate.google.pl&anno=2&usg=ALkJrhhqCVRr_SRLEuYyo9s59aQI9QsCYw ... dzięki temu masz wszystko ustawione tak jak fabryka przykazała od A do Z :cool2:
  21. yoshimura01 odpowiedział(a) na pingwin12 temat w E46
    jak jest już na silniku.
  22. yoshimura01 odpowiedział(a) na pingwin12 temat w E46
    ... no i właśnie tutaj tkwi problem o który wspominałem wcześniej. Czujnik wału korbowego wysyła info do sterownika VP44 o aktualnym położeniu tłoków [obliczenia na podstawie GMP 1 cylindra]. Jeżeli pompa ma odchyłkę wartości kąta początku wtrysku to obydwie informacje będą się "gryzły" ze względu na ochronę silnika przed uszkodzeniem. Dlatego ECU obcina dawki paliwa lub ogranicza prędkość obrotową do minimum tzw tryb awaryjny... stąd też Wasze problemy z mocą. Co do ustawienia samej pompy to należy jej wał ustawić względem wyjścia dla pierwszego cylindra i W TYM momencie regulować kąt wtrysku... jest dopuszczalna minimalna granica tolerancji błędu i wynosi ona -/+ 0,1mm. Jeśli jest większa należy skorygować ustawienie przyrządem zegarowym. No i naturalnie po wszystkim zresetować ustawienia za pomocą DISa. pozdr
  23. yoshimura01 odpowiedział(a) na jaca1 temat w E46
    ...pod komputer z nim i sprawdź rejestr błędów... na pewno będzie gęsto. pozdr
  24. yoshimura01 odpowiedział(a) na kuba9011 temat w E46
    a sprawdzałeś jak pracuje silnik bez korka oleju??

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.