Treść opublikowana przez yoshimura01
-
320d zasyfiony egr
może jest problem z zacinającym się zaworem EGR w pozycji otwartej przez co stale jest podpiekany olej i w bardzo szybkim czasie utwardza się tworząc taki "nasyp"... innego tłumaczenia nie znajduję :think:
-
320d zasyfiony egr
... i stworzyła Ci się TAKA membrana???? :shock:
-
320d 2002 roku, kopci na czarno i dużo pali, troche muł
Tak to jest wąż podciśnienia dla sterowania turbiną nr 10: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=11_2230&hg=11&fg=45 musisz jedynie ściągnąć sobie plastiki i intuicyjnie po wężykach aż do króćców na których są zamontowane.
-
320d - 1. Coś wyje - filmik, 2.pytanie o wtryski i korekcje.
Niestety nie słyszałem nic o tej firmie. Słuchaj wymieniałeś na nowe podkładki miedziane węży olejowych turbiny?? pamiętam jakiś czas temu był problem, że chłopak zamontował zregenerowane turbo i pojawiło się to cholerne wycie... oddał turbo na gwarancję, zrobili i po zamontowaniu znowu to samo... okazało się, że przyczyną była nieszczelność jednej z podkładek miedzianych. Powietrze dostawało się do sekcji łożyskowej, a ta nie mając optymalnego smarowania/chłodzenia była stale przeciążana termicznie przez co wał i łożyska powodowały nadmierne niebezpieczne tarcie, a objawiało się to właśnie tym wyciem. Naturalnie po wymianie podkładek problem znikł. Jednak Ty wspomniałeś o stale wyrabiającym się luzie poprzecznym, a to dopiero etap docierania turbiny... uważam, że przyczyną tego jest niedoważony wał turbiny przez co ulega on wyosiowaniu i doprowadza do uszkodzenia łożysk, a te jak sam zapewne wiesz przy negatywnym działaniu WYJĄ. Osobiście oddałbym turbo na gwarancję. Jeżeli zawór elektromagnetyczny wtryskiwacza jest uszkodzony [a wszystko na to wskazuje] to stale będzie pracował z zawyżonymi dawkami, a konsekwencje to np wypalenie tłoka [znowu], zatarcie gładzi cylindra, uszkodzenie pierścieni itd... generalnie wszelkie uszkodzenia związane z przegrzaniem się komory spalania. pozdrawiam,
-
320d zasyfiony egr
zapewne nie czyściłeś kolektora ssącego?? dlatego tak jest, ponieważ na progu tworzy się tzw. zapiekanka ze względu na stale napływający olej z odpowietrzenia skrzyni korbowej i do tego jest przypiekany spalinami z recyrkulacji... przez to tworzy się karb no i objawy są powszechnie znane: brak mocy, ostre zadymienie etc.
-
E61 520d problem z mocą
zapewne cyngiel regulacji pierścieniem zmiennej geometrii się trochę zapiekł i dali smar miedziany...
-
320D Nierównomierna moc podczas przyspieszania
np kulką z niepotrzebnego łożyska [4mm].
-
benzyna wlana w diesel
ja obstawiam wtryskiwacze... benzyna w stosunku do ropy jest "sucha" przez co iglice mogły po prostu się pozacierać i stąd też głośniejsza praca o której wspomniałeś na początku.
-
[E87] 120d Odpalanie a sprzęgło
to jest w celu odciążenia rozrusznika od niepotrzebnego napędu bezwładnej, ciężkiej skrzyni biegów.
-
[E87] 120d Nierówna praca silnika
jak na ciepłym problem z ponownym uruchomieniem to czujnik ciśnienia szyny CR.
-
[E87] 118d Brak zasilania
zapewne błąd power supply[??]
-
[E87] Przepustnica
przeczyszczenie na początek wystarczy :cool2: ... i najprawdopodobniej na tym się skończy.
-
[E87] 118D Chmura siwego dymu
uszczelka pod głowicą, możliwe także zapowietrzanie się układu wtryskowego.
-
[E87 120d] Problemy z odpalaniem - awaria dopływu paliwa.
domi_07 czy po przekręceniu kluczyka w pozycję kontrolek słychać [przy otwartych drzwiach] bulgotanie/przelewanie się cieczy i inne dźwięki które po ok 10 sekundach ustają??
-
[E87] 118d świst turbo
a jak pięknie świszczy jak się ma 2,5" downpipe bez katów :twisted: to mnie koi bardziej niż symfonia beethovena :mrgreen:
-
320d kolor zegarów i przycisków
wskazówki kupiłem u tego człowieka: http://allegro.pl/oryg-wskazowki-audi-a6-a4-a3-vw-passat-b5-golf-i1436161679.html z tym że musisz wiedzieć, że trzeba będzie troszkę je "podrzeźbić": - dwie główne trzeba przyciąć z 1-1,5mm - poziomu paliwa i tem wchodzą bez problemu - spalania chwilowego... no tutaj jest trochę roboty bo trzeba przerzucić wskazóweczkę zegarka z Audi w korpus z przeciwwagą... i trzeba uważać żeby nie połamać bo to tak delikatne, że naprawdę można szybko zniszczyć. Poustawiać na zerowe pozycje i tyle. pozdr
-
320d ciezko odpala na ciepłym
jedyne co mi przychodzi w tej sytuacji na myśl to zawór regulacyjny szyny CR.
-
320d ORYGINALNY ZAPACH BMW
matiss dzięki za odpowiedź :cool2: kameleon3000 natknąłem się na ten specyfik jakieś 15min temu i właśnie się zastanawiam nad kupnem :wink:
-
320d ORYGINALNY ZAPACH BMW
... no właśnie... jak to pachnie?? na razie wiemy, że eXtra :mrgreen: ale czy możesz jakoś sprecyzować owe nuty zapachowe?? :wink:
-
320d ORYGINALNY ZAPACH BMW
w cenniku części pokazuje mi wartość towaru: 29,00zł... ale w OEM nie odszukuje w ogóle części o tym kodzie :think: masz info z OEM odnośnie kosmetyków dla BMW??
-
e36 nerki własna robota :) shadowline
naprawde SUPER wyszło! gratuluje :handshake: czyli rozumiem, że należy odczekać między nakładaniem kolejnej powłoki do wyschnięcia??
-
320d kolor zegarów i przycisków
dzięki :handshake: ... w końcu nabrały charakteru, bo białe wyglądają/ły jak przygotowane podkładem do malowania :lol:
-
320d ORYGINALNY ZAPACH BMW
jak w temacie... chciałbym przywrócić fabryczny zapach w moim aucie i pytanie: czy jest do kupienia coś takiego jak perfumy samochodowe oryginalne BMW?? wydaje mi się, że kiedyś widziałem coś takiego w katalogu BMW MPerformance, ale nie mogę nigdzie tego znaleźć teraz... miał ktoś z Was z tym styczność?
-
2 cylindry nie działają, słabe ciśnienie
a nie możesz dać tulei cylindra + tłok nominał?? uważam, że to najrozsądniejsze wyjście. Zawory całe??
-
320d kolor zegarów i przycisków
Tak podczas swapu :wink: : http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-02/2e4ba6fd.jpg A tak już na swoim miejscu :8) Wskazówki oczywiście oryginalne VDO. http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-02/920f16be.jpg Pozdr,