Treść opublikowana przez montehristo
-
e53 3.0D 2004 problem z wyświetlaczem 16:9
Witam panowie Mam małe pytanko może ktoś już się z tym spotkał bo szukam i szukam i nic konkretnego nie znalazłem. Mianowicie zauważyłem ze gdy jest zimno na dworze wyświetlacz nie włącza się zaraz po otwarciu czy odpaleniu auta. włącza się tak jakby podświetlenie ale nic nie wyskakuje dopiero jak już auto się zagrzeje to wtedy obraz jest prawidłowy. wszystkie funkcje działają jak należy mogę zmieniać muzykę i płyty, radio itp. ale nic nie widzę na ekranie jest szary podświetlony jakieś pomysły?
-
e39 97r. Przekaźnik pompy paliwa , gdzie szukać !?
tez kiedys szukalem tego przekaznika moze byc w bagazniku lub za schowkiem pasarzera a w angliku pod kierownica poznasz go bardzo latwo wystarczy sprwadzic kolor kabla na wtyczce od pompy przy przekazniku bedzie taki sam :)
-
X5-ringi słabo swieca
mam e39 2001r z xenonami i od 5 lat nie wymieniałem żarówek :) teraz kopiłem x5 2004 niestety na zwykłych h7 no ale nie można mieć wszystkiego :) co do e53 jak szukałem swojego zawsze rozkodowywałem vin i widziałem e53 fabrycznie wyposażoną w światła dzienne
-
E39 520i 97r problem z LPG [ wyłącza się ]
Kolego zacznij od rozwiercenia dysz bo tak to będziesz oszukiwał komputer i wielka d z tego będzie mnożnik powinien być jak najbliższy 1. A ciśnienie może być większe ale nie powinno spadać.
-
m54b25 - dziwne korekcje - lambdaintegrator
witam panowie po paru wizytach w warsztatach gdzie kazano mi kupic swiece i cewki ( dobze ze cewek nie kupilem :) ) i inne rozne czesci znalazlem warsztat w radomiu gdzie diagnoze wlasciwa postawiono mi zaraz po odpaleniu autka przepalona uszczelka miedzy cylindrami na drugi dzien sprawdzilem kompresje i okazalo sie za dwa cylindry 4 i 5 na ktorych wypadaly zaplony maja tylko 7-8 bar i slychac bylo przedmuchy . uszczelka wymieniona i autko jak nowe p.s. test kompresji powinnem zrobic na poczatku zaoszczedzilbym pare zloty:) teraz juz bede wiedzial od czego zaczac
-
m54b25 - dziwne korekcje - lambdaintegrator
tez myslalem o tym , nawet juz mialem kupic sobie maszynke do dymu ale problem w tym ze gdyby byl nieszcelny dolot to bym mial dodatnie korekty na obydwu bankach tak jak to bylo na poczatku gdy mialem dziure w pokrywie zaworow a ja mam na jednym banku dodatnie korekty a na drugim ujemne.
-
m54b25 - dziwne korekcje - lambdaintegrator
Odma wymieniona wraz z rurkami Wymienione tez uszczelki vanosa
-
m54b25 - dziwne korekcje - lambdaintegrator
walki ciag dalszy mialem korekty +25 na obu bankach znalalem dziure w pokrywie zaworow, wymieniona na nowa plus uszczelka auto dalej telepie silnikiem i wypadaja mi zaplony cylinder 4 i 5 w zakladce rough w inpie wartosci sa duze dla wszystkich cylindrow choc 1--3 sa o wiele mniejsze od 4-6 gdzie 4 i 5 leca daleka na czerwone pole lambdy pracuja normalnie jedynie korekty dziwnie wychodza bank 1 jest ubogo okolo +7 a bank 2 jest bogato okolo -6 tak dzieje sie na pb jak przelacze na lpg bank 1 prawie sie nie zmienia a bank 2 leci na bogato nawet do +20 jakies sugestie? dodam ze cos mi brzeczy podczas przyspieszania nie wiem czy nie katalizator przy obrotach okolo 2500 do tej pory wymienilem : dwie sondy za i przed katem bank 1 swiece pokrywa zaworow i uszczelka uszczelk na wtryskach uszczelka kolektora dolotowego uszczelka przzepustnicy disa zmieniona na alu filtr paliwa zamienione dwa wtryskiwacze bo ciekly na uzywki (pocily siee i byly mokre)
-
Przekaznik Pompy Paliwa e39 97r POMOCY!! benzyna 2.0
przekaznik gdzie znalazles . nie wiem jak w twoim roczniku ale w poliftowych wersjach przekaznik od pompy jest za schowkiem pasazera przynajmniej touringu do przekaznika bedzie szedl kabel takiego samego koloru jak przy w tyczce od pompy
-
Przekaznik Pompy Paliwa e39 97r POMOCY!! benzyna 2.0
nie wiem o co pytasz ale podejrzewam ze sam odpowiedziales sobie w temacie ... znajdz przekaznik i go wymien
-
E39 530d montaż kamery cofania w MK3 i od czego są te kabelk
A po czy widać ze nie ma tv?
-
E39 530d montaż kamery cofania w MK3 i od czego są te kabelk
wtyczki chyba od bluta jesli sie nie myle znalazlem cos takiego http://etk.bmwsar.ru/eba_docs/5990de.pdf co do kamerki to nie wiem ale jest gdzies to opisane .
-
m54b25 - dziwne korekcje - lambdaintegrator
witam miales jakies obiawy tego katalizatora bo u mnie tez cos brzeczy i nie wiem czy sie za to zabierac i zdejmowac katy zeby sprawdzic.
-
[e39]Czujnik deszczu a automatyczne zamykanie szyberdachu
gdyby nawet dałoby się to zrobić problem możne pojawić się z poborem prądu gdyż czujnik musiałby być ciągle aktywny co przez 8 godzin moze byc problemem
-
Moje pierwsze BMW co sadzicie??
montehristo odpowiedział(a) na Dareol4521 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażBARDZO LADNA ciekawe tylko czy maske i zderzak malowal po zrobieniu zdjec czy przed bo jak przed to sie nie postaral
-
Pompa paliwa 528i
nie wiem jak jest w 2.8 ale u mnie przekaznik od pompy jest pod kierownica z prawej strony (auto z kierownica po prawej) w europejskiej wersji jest za schowkiem kolor kabla powinien byc taki sam jak przy wtyczce od pompy jak i przy przekazniku a dla pewnosci sprawdz miernkiem moze tu cos znajdziesz http://www.bmw-planet.com/diagrams/release/en/index.htm
-
Nierówna praca silnika na wolnych obrotach LPG BMW E39
auto kalibracje robi sie na postoju na wolnych obrotach i rozgrzanym silniku potem gazownik powinien sie przejechac sprawdzic mape i odchylki i ustawic wszystko tak by korekty paliwowe byly jak najblizsze zeru niestety wiekszosc tego nie robi.
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
żaden hejt. tylko nie wierz mechanikowi tylko dlatego bo jest mechanikiem. jeżeli producent zaleca pełny syntetyk to takiego używaj i nie boj się o uszczelki bo pewnie i tak nic sie nie stanie a jak to większość sam wymienisz. natomiast co do półsyntetyków ja osobiście sie przekonałem ze nie warto w mojej poprzedniej 525i po kupnie doradzono mi wlej 10w 40 bo nie wiesz co bylo lane wczesniej a auto mialo przejechane 140tys km okolo. po zalaniu auta magnatec 10w40 wszystko bylo fajnie ale w zimne dni slychac bylo klekotanie z silnika wiec szybko wymienilem na 5w30 klekotanie ustalo i silnik chodzil ciszej. obecnie mam 530i z przebiekiem 280tys km i leje 0w30 castrola wymieniam wzgledem wskazan komputera ( wychodzi co jakies 15-18tys) i nie mam problemow. chodzi mi o to ze uzywanie nie walsciwego oleju na dluzsza mete moze byc gorsze w skutkoch niz uszczelki o ktore sie boisz
-
zamiana podłókietnika
ja w poprzedniej 525i mialem przesuwany i ze schowkiem wiec trzeba tylko odpowiedni kupic
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
pewnie pan mechanik szkolil sie sto lat temu na mechanika. olej zawsze lej taki jak zaleca producent a nie mechanik z ery kamienia lupanego. jak zaczyna brac olej to nie naprawia sie auta stosując inny olej ( gesty) zeby uszczelnic silnik tyklo naprwia sie to co jest przyczyna ubytku oleju. kup ten ruski specyfik do silnika wlejesz 500ml i nie bedziesz muial wymieniac oleju ani dolewac :mad2:
-
E39 525tds poniżej 20L cięzko pali bądz nie chce zapalic
Też tak miałem tylko ze z benzyna auto nie chciało odpala na Pb przy malej ilości paliwa w baku około 30l Miejsce gdzie zostawiłem autko było od delikatnym skosem i komora zbiornika z pompa była wyżej i uciekalo z niej paliwo do drugiej komory . pozniej parkowalem auto odwrotnie i pomogło ale ogólnie jak się rezerwa zaswieci to dolewam paliwa i mam spokój. Gdyby pływak byl zle założony to by pokazywali zle paliwo ale auto by odpalalo a kolega mowi ze w jednej komorze ma mniej niż 1l i pewnie tam gdzie jest pompa
-
m54b25 - dziwne korekcje - lambdaintegrator
Witam Chyba jednak nie obalimy mitu . Po odebraniu sond wracając do domu otworzyłem okno w aucie bo cieplutko było i usłyszałem dziwny dźwięk wydobywają się z pod auta. Tak jakby wydech brzeczal. Wiec do domu pod auto i stukam co mi brzeczy znalazłem jeden pęknie uchwyt tez zaraz za katami odkrecilem go ale nadal podczas dodawania gazu jak silnik jest pod obciążeniem coś brzeczy i boję się że to katalizator będzie sondę zamontowalem ale nie pomogła. Macie pomysł jak sprawdzić kat bez demontażu. Juz tracę wiarę w siebie i chyba pojadę do specjalistów od bmw
-
m54b25 - dziwne korekcje - lambdaintegrator
Dzięki właśnie moje sondy będą chyba do wymiany kupie jedna naradzie i wymienię ta co spada do zera i jak się poprawi to zakupie druga też . Najlepsze będzie że jeśli wtedy wszystko wróci do normy to obalimy mit o sondach lambda za katalizatorem .... Mokrego ]
-
m54b25 - dziwne korekcje - lambdaintegrator
Wczoraj wymieniłem filtr paliwa ciśnienie wróciło do normy 3.5 bara i po zgaszeniunie spada utrzymuje się na tym poziomie Dzięki filmiki super sprawa aczkolwiek na pierwszym auto nie jest na stałych obrotach jest gazowane u mnie podczas gazowana sondy zachowują się podobnie. Na 3 filmiku auto chyba jest na wolnych obrotach i widać że sondy tylne maja napięcie a u mnie pierwsza za katem spada do zera druga pozostaje na poziomie 0.6-0.8v wiec chyba będzie do wymiany. Jakbyś mogl sprawdzić tak dla pewności w inpie jak dzialaja tylne lambda byłbym wdzięczny. Na rozgrzanym odpadł i bez dodawania gazu zobacz jakie maja napięcie tylko na rozgrzanym silniku.
-
m54b25 - dziwne korekcje - lambdaintegrator
Co dziwne przy ciśnień 4 bary mieszanka powinna być za bogata. Jedynym wytłumaczeniem byłaby padnięta sonda która widzi mieszankę uboga . Wiem ze pewnie połowa jak nie wikszosc powie ze tylne sondy nie sterują mieszanka paliwa.... ale znalazłem badania przeprowadzone na temat sond za katalizatorem i wyniki były takie ze jeżeli sonda za katem będzie widziała zły skład spalin to procentowo będzie zwiększać lub zmniejszać odczyty przednich sond a to bdzie prowadzić do zwiększania lub zmniejszania dawki paliwa . Dlatego chciałbym aby ktoś w inpie sprawdził jak wyglądają napięcia na sondach na rozgrzanym silniku