Treść opublikowana przez montehristo
-
elaktryczna klapa bagaznika
przycisk jest wiec kalap jest automatyczna ... tylko ze nie dzila znaczy sie slychac mechanizm ale sie nie opuszcza ani nie podnosi.
-
E39 jak wymienic lusterko
530i 2001 witam moze ktos mi powiedziec jak moge wyjac szklo lusterka chcialbym je wymienic bo jest pekniete czy jest ono przkrecone czy na jakis zaczepach badz wciskach
-
S536A AUXILIARY HEATING
a moze ktos opisac co to wogule daje :)
-
tis pod windows 7
bmw tis - technical informacion system. program w ktorym mamy opisy jak co rozebrac i jak naprawiac, jakch kluczy uzyc i mamy podane numery czesci, \bardzo pomocny gadzet kupilem na ebayu dzialal mi pod xp i pod vista lecz nie dziala pod 7. myslalem ze moze ktos wie co zrobic zeby zaczol smigac :)
-
tis pod windows 7
panowiem mam pyanko mam program tis dzialal pod xp i vista ale nie dziala pod win 7 macie pojecie njak zrobic by zadzialal :)
-
elaktryczna klapa bagaznika
jak sprawdzicz czy to co mam w kole to nivo - samopoziomujace sie zawieszenie? jesli dobrze rozumiem
-
Podnoszenie tylnej klapy?
ewentualnie jak go wymienic :)
-
Podnoszenie tylnej klapy?
wlasnie ma taki obiaw czy wcisne przycisk na kluczyku czy na klapie(kombi) slysze mechanizm a nic sie nie dzieje cxasami klapa sie opuszcza ale ledwo co , powoli i tylko pare cm :(. wiec jaki olej rzeba zakupic badz jak sprawdzic jego stan
-
Spalanie Bmw e39 benz diesel
e39 525i 2003 spalanie w trasie minimum co udalo mi sie uzyskac jadac do 120 na tempomacie po autostradzie to 8.1l/100km, po miescie ( mieszkam w uk gdzie jest duzo rond) pali jakies 11-13 litrow zalezy jak jezdzisz, wczoraj kupilem 530i w autoimacie i testuje wiec napisze pozniej :)
-
bmw 530i problem z piotem zamka
bagaznik sie owiera z pilota ale nie podnosi i nie zamyka (kombi) mechanizm dziala, natomiast zeby otworzyc dzwi czy bagaznik cokolwiek z pilota musze czasami naciskap przycisk z 10x i dopiero zadziala . auto bylo kupione w komisie wiec moze jak dlugo stal kluczyk sie rozprogramowal? sam nie wiem pomozcie :)
-
bmw 530i problem z piotem zamka
witam mianowice mam maoly problem z pilotem do centralengo. czytalem ze w wersjach po lifcie nie ma baterii jest aku, problem w zm ze moj czasami dziala a czasami msze naciskac go z 10X zanim sie otworza dzwi ... pytanie przeprogramowac czy isc do dilera i dorobic nowy?
-
elaktryczna klapa bagaznika
mam guzik ale nie nie dzieje sie po jego wcisnieciu zeczywiscie iest cos pod kolem zapasowym myslisz ze dolanie oleju pomoze ? jak sprawdzic jego stan czy jest za malo ?
-
Podnoszenie tylnej klapy?
w ktorym miejscu on sie znajduje?
-
Podnoszenie tylnej klapy?
a mi ta opcja nie dziala :( slychac mechanizm ale klapa sie nie podnosi i nie opuszcze , moze wiecie gdzie problem ?
-
elaktryczna klapa bagaznika
witam. panowie mam pytanko dzis zakupilem e39 530i kombi i wszystko jest ok nie dziala tylko otwieranie klapy z pilota i nie zamyka sie po wcisnieciu guzika pomyslalem ze to maly problem wiec sobie naprawie :) moze ktos wie w czym tkwi problem. po wcisnieciu guzika na klapie ( nad rejstracja) klapa powinna sama podniesc sie do góry, lecz tego nie robi slysze dzialajacy mechanizm ale klapa tylko sie otwiera i do góry nie idzie :( to samo sie dzieje kiedy bagaznik jest otwarty i wciskam guzik i nic, slychac mechanizm i mimo to klapa nie zamyka sie .... wie ktos moze w czym tkwi problem???
-
Podczas Hamowania Telepie autem !
mam ten sam problem tarcze wymienialem juz 3 razy ostatnie zakupilem w BMW problem powrocil pewien mechanik powiedzial ze to moga byc tuleje wachacza gornego i chyba tzeba wymienic
-
airbag - konrtolka
Witam mam pytanko. 525i 2003 pewnie pytanie juz znacie ale musze zapytac . od pewnego czasu miałem problem z kontrolka airbag, raz sie zapalala podczas jazdy a jak szarpnelem autem to zgasla. pozniej zas rano jak bylo zimno gasla a jak auto postalo troche na sloncu to znow sie swiecila. ostatnio wyjmowalem fotele bo pralem i po wsadzeniu ich na miejsce kontrolka sie pali i nie chce zgasnac! wiem ze przed wyjeciem powinnem odlaczyc akumulator i nie walczac stacyjki ale to juz za puzno. chodzi mi czy te wczesniejsze objawy moga cos oznaczac zepsuta mate , czujnik czy jeszcze cos innego
-
klimatyzacja
witam panowiem mam maly problem od pewnego czasu dziwnie dziala mi klimatyzacja mianowicie chodzi o to ze po wlaczeniu owej klimatyzacji nawiewy z lewej strony samochodu chlodza a z prawej leci cieple powietyrze i potrzeba duzo czasu zeby tez chlodzily. wszystko ustawione jest jak nalezy na 16 stopni obie strony a jedna chlodzi a drugoa nie bardzo . moze ktos wie jakaa moze byc przyczyna tego zjawiska
-
Przed kupnem e39 - na co zwrócić uwagę, proszę o porady
ja polecam wersje 525i posiadam taka choc chcialem kupic 3.0 dislaale wyszlo jak wyszlo. wazne ze jestem zadowolony autko w miwscie pali mi do 11 l/100km a wtrasie ostatnio spalilo mi 8.1 l /100km nie przekraczajac 120km/h jadac na tempomacie. na co zwrocic uwage... na pewno na zawieszenie i pojechalbym do mechanika by sprawdzic tez sprzeglo gdyz ja swoje musialem wymienic po 2 miesiacach :) sprawdz czy nie bylo zadnego gonga itp... jesli kupujesz auto np. w niemczech mozesz zadzwonic do dilera i spytac o przeglady i servisy bedziesz mogl porownac z ksiazka (jezeli taka ma )i na 90% sprawdzic przebieg auta
-
cofniete kolo
nie sztuka jest wszystko wymienic ....jak sie nie wie co dokloadnie
-
Dziwnie ślizgające się sprzęgło e39 530d
jak mi sie slizgalo to wymienilem mialem tak ze jak ruszalem byl uslizg potem jechal normalnie a jak dodalem mocniej gazu to znow uslizg i z kazdym dniem bylo gozej wymiana i nic wiecej :)
-
cofniete kolo
wlasnie o to chodzi ze przed geometria sprawdzalem zawieszenie i uslyszlem ze wszystko jest sztywne, ale kierownice mialem krzywo wiec postanowilem zrobic geometrie bo wtedy mechanik ustawi kierownice no ale on wszystko ustawil powiedzial ze kolo jest cofniete o 1 stopien i nic wiecej a kierownica jak byla krzywo tak jest mimo ze ja ustawial tez :) dlatego pytam w ktorym elemecie szukac przyczyny
-
cofniete kolo
Witam panowie mam pytanko ostatnio jak robilem geometrie kol komputer wykazal ze prawe kolo mam cofniete o jeden stopien, co przekracza norme dopuszczalna bmw o 0.5 stopnia. wszystko sie stalo jak wjechalem w dziore. mechanik ustawil kierownice ale i tak jak jade po prostej nie jest ptosta jest delikatnie przekrecona w lewo. to nie jest problem ustawienia bo pan dwa razy ustawial i wygladalo ok ale po wyjechaniu na droge znow musze delikatnie skrecac w lewo aby jechac prosto. me pytanko brzmi: czy to przez to cofniecie kola znosi mnie na prawa strone i dlatego musze kontrowac w lewo i moze ktos wie ktora czesc mogla ulec wykrzywieniu badz zniszczeniu ??
-
powracajace wibracje na kierownicy
pnowie a znacie taka firme jak EBC lub MINTEX robiaca tarcze i klocki?? moze ktos mial stycznosc??
-
powracajace wibracje na kierownicy
wszystko bylo sprawdzane na szarpakach pan szanowny mechanik powiedzial ze zawieszenie jest sztywne. wszystkiego chyba nie bede wymieniac ? wszedzie gdzie pytam to mowia ze to tarcze slabe byly... jeden gosc mial bmw 7 i tez mial ten problem wymienial tarcze ze 3 razy w koncu kupil w servisie bmw i problem znikl.... czy o zeczywiscie tarcze moga byc?? bo juz daw komplety wymienilem pierwsz mialem firmy - EICHER drugie - PAGID i juz nie wiem jakie kupic moze ktos zna firme textar bo jeszcze takie maja w tym sklepie??