Treść opublikowana przez mariusz1954
-
Mandaty za parkowanie z 2003-2004 r
mariusz1954 odpowiedział(a) na Rado_ temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdyTak jest ale po 6 latach.
-
tylna szyba touring sama się otwiera
Przepraszam ale w tygodniu nie miałem czasu zeby to zeskanować. Postaram się w weekend i wstawię na forum. Może jeszcze komuś się przyda. Poproszę jeszcze syna żeby przetłumaczył to na j.polski. Narazie po wlosku http://jackmar.pl/jackmar/bmw/bezpieczniki1.jpg http://jackmar.pl/jackmar/bmw/bezpieczniki2.jpg
-
Problem z Active Steering po wyładowaniu akumulatora
Tak miałem coś takiego po rozładowaniu akumulatora. Po naładowaniu akumulatora zapaliła się kontrolka Active stearing. Po przejechaniu około 500m znikła i znów pojawiło się właściwe wspomaganie.
-
kasowanie klocków
Otóż twój mechanik się myli. Tak jest ale w WV, Skodzie, Renault lub innym niższej klasy, ale nie w twoim BMW. Dla twojej wiadomości. Informacja o wymianie klocków jest korygowana na bieżąco. Dlatego np. jak jeździsz dużo po mieście wyświetla ci się informacja wymiana np. za 10000km. Wyjeżdżasz w trasę po autostradzie i co widzisz: wymiana za 13000 km. Komputer skorygował przebieg do wymiany uwzględniając sposób jazdy. A tak na marginesie jak się zapali czerwona lampka to jeszcze możesz przejechać 2 do 3 tysięcy kilometrów w zależności od stylu jazdy. Tyle że nie bardzo rozumiem po co ta dyskusja. Nic to nie wnosi. Z punktu widzenia użytkownika auta najważniejsza informacja: CZUJNIKI WYMIENIAMY ZAWSZE PRZY WYMIANIE KLOCKÓW i tyle Pozdrawiam
-
Piloty w kluczach nie otwierają cenralnego zamka E61 2005
Krecik zdejmij spojler i sprawdź połączenia z antena która znajduje się na tylnej szybie. Pewnie jak zawsze winne są połączenia. A może masz przerwę w szybie?
-
Mandaty za parkowanie z 2003-2004 r
mariusz1954 odpowiedział(a) na Rado_ temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdyZa brak kwitów parkingowych jest opłata a nie mandat i to całkowicie zmienia postać rzeczy. Niestety.
-
tylna szyba touring sama się otwiera
Na 100% to żaden przycisk, tylko tak jak sam pisałeś kabelki w klapie. Rozebranie tego nie nastręcza kłopotów. Musisz zdjąć spojler i odkręcić prawy zawias szyby ( bo to właśnie tam znajdują się kabelki odpowiedzialne za otwieranie szyby). Gorzej jak kabelki uszkodzone są głębiej pod podsufitką. Mam rozpiskę bezpieczników ale po włosku mogę ci wysłać. Napisz bo muszę zeskanować.
-
kasowanie klocków
Ten temat wraca jak bumerang. Czujnik się zużywa razem z klockami i ZAWSZE z wymiana klocków trzeba go wymienić. Jak "mechanik" mówi inaczej to trzeba zmienić wraz z czujnikiem mechanika. Z zużyciem klocków zmienia się oporność czujnika i w ten oto prosty sposób komputer oblicz ile jeszcze można przejechać na klockach. Po wymianie niczego nie trzeba kasować. Po przejechaniu kilku kilometrów komunikat sam znika i pojawia się informacja o ilości km do następnej wymiany. Pozdrawiam.
-
Komunikat "Restraint systems"
Najczestsza przyczyna takiego bledu jest mata pasazera. Powody moga byc rozne: za male napiecie akumulatora, brak kontaktu na stykach, uszkodzenie maty.
-
[E60] Ile pali?
Trasa 5700km, srednia szybkosc 97 km/h, spalanie 8,6 l/100km
-
Instalacja gazowa w E60
Nuki popieram w calej rozciaglosci. Dodam tylko ze podzial samochodow powinien wygladac tak benzynowe ropniaki i te na gaz.
-
Alarm, zbyt czuły, uruchamia się bez sensu.
Nie wiem jak jest w E39, ale w E60 najczestsza przyczyna wzbudzania sie alarmu jest czujnik zamkniecia maski silnika. Byc moze w tym przypadku jest tak samo.
-
Przekaźniki opis i lokalzacja ?
zajrzyj http://www.socalbavarians.com/wds/us/index.htm
-
paliwo shell
Dokladnie nie pamietam, ale tak mi sie cos wydaje ze w instrukcji E60 jest wzmianka ze nie wolno stosowac paliwa z ulepszaczami. Oosbiscie nie odczuwam zadnej roznicy w paliwach tankowanych na firmowych stacjach i to obojetnie czy nazywa sie vpower lub inaczej.
-
Instalacja gazowa w E60
Polecam lekture viewtopic.php?f=73&t=112116 I wszystko jasne.
-
Nie załącza się tempomat 530d
Ciekawe to co piszesz. Wynika z tego ze wszystko dziala ok. Pociagajac dzwignie do siebie wlasnie uaktywniasz tempomat. I nic wiecej nie trzeba robic. Na moment jest wyswietlana na wyswietlaczu ustalona predkosc. Na szybkosciomierzu przesuwa sie taka kropeczka i zatrzymuje sie przy ustalonej szybkosci i to wszystko. Pociagajac dzwigienke do siebie zmniejszasz ustalona predkosc ( w zaleznosci od sily ) albo 1 km/h albo o 10km/h. Analogicznie popychajac dzwigienke od siebie zwiekszasz predkosc. Nacisniecie hamulca lub poruszenie dzwigienki w dol lub w gore wylacza tempomat. Dodanie gazu nie wylacza tempomatu i po zdjeciu nogi z gazu samochod wraca do ustalonej predkosci. Nacisniecie przycisku prz dzwigience dziala przy wylaczonym tempomacie, ale tylko wtedy gdy tempomat byl wczesniej aktywny, i powoduje powrot do ustalonej predkosci.
-
M330d wydzielony watek
mariusz1954 odpowiedział(a) na M330d temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdyWidze kolego M330d ze masz niewielkie doswiadczenia w jezdzie po miescie. Nie wiem co bys zrobil np w Neapolu gdzie nie ma pasow ruchu a kazdy jedzie jak chce, do tego dochodza rowerzysci i motorowerzysci ktorzy wciskaja sie w kazda wolna dziure. A takie widoki jak kobieta na rowerze palaca papierosa i rozmawiajaca przez komorke jest na porzadku dziennym. Nie rozumiem tez ze czepiasz sie ze ktos jedzie za szybko, a nie przeszkadza ci ze sam zmieniasz pas ruchu na skrzyzowaniu gdzie masz linie ciagla juz nie wspominajac o tym ze szybkosc 110km/h na trasie Lazienkowskiej tez jest wykroczeniem. Zachowujesz sie tak jak w kawale o Polakach " Ci co jada wolniej od ciebie to sieroty, a szybciej to palanty"
-
E60 530i-automatyczna przekladnia, jaki olej???
Jak lubisz eksperymentowac to takie cos znalazlem http://sklep.asu.pl/product_info.php?cPath=125_799&products_id=2198&osCsid=lotbh1291v16c8lebn0qc30sd5
-
E60 530i-automatyczna przekladnia, jaki olej???
Bylo juz ze 100 razy. Tylko oryginal cena kolo 80zl/litr. Nalezy wymienic tez miske z filtrem.
-
Co ile wymiana filtra ODMY ?
Czy to znaczy ze po 10tys km należy ją wymieniać? Sa tacy co wymieniaja olej co 6000 w E60 530d jak w Polonezie. Ale ja proponuje nie wpadac w skrajnosci i wymieniac odme tak jak pisze producent co 3-cia wymiane oleju. Oczywiscie pod warunkiem ze olej wymieniasz tez zgodnie z zaleceniami.
-
Nawigacja professional i widok split
W tej chwili ci nie pomoge. Dawno tego nie robilem, ale moge ci teraz juz napisac ze tej opcji nie nalezy szukac w "nawigacji" a bardziej w ustawieniach, bo ona dotyczy wyswietlania dowolnych informacji nie tylko navi.
-
Nawigacja professional i widok split
W twoim przypadku nie ma nic prostszego. Uaktywnij prawa czesc ekranu przesuwajac IDrive w prawa strone, nacisnij IDrive i wybierz wlasciwa opcje.
-
Jakie kapcie do 535d - 18" mieszane
Ja mam Pirelii P Zero i nie narzekam
-
klocki ATE do tyłu - 535d
Bez obawy. Spokojnie jeszcze troche mozesz pojezdzic.
-
szarpnięcie przy zapalaniu
Ale mam nadzieje ze nie gasisz samochodu i od razu zapalasz? Tylko to sie dzieje za jakis czas po zgaszeniu jak jest cieply.