Treść opublikowana przez hopek3
-
320d Czy to ja uszkodziłem turbine?
nie wiem czy u ciebie może być to samo ale miałem podobny przypadek jak dolałem za dużo oleju bo stan sprawdzałem chwilę po zgaszeniu motoru, wywaliło mi wtedy rurę łączącą IC z EGR i objaw był taki sam siwy dym że ulicy za mną nie było widać. Włączył się tryb awaryjny i 2,5 tys obrotów nic więcej. Z tego co pamiętam jedynka dwojka obroty wkręcały się ok reszta biegów 2,5 tys. Te 1,5 l oleju mnie zastanawia.
-
320d 150km czy mam DPF ?
z tego co zauważyłem matimisztal ma dużą wiedzę na temat bmw, ale nerwy szaleją... spoko chłopie gość rozumny dojdzie w końcu, nie gorączkuj się tak bardzo jak się pomyliłeś, każdy odkrywa coś nowego w bmw, i nikt nie jest 100% specem. Człowiek się całe życie uczy,lecz ty podchodzisz do tego jakby to miało wagę życia i śmierci. pozdro i mniej spinania
-
320d- czujniki parkowania
taki objaw będziesz miał jeśli przynajmniej jeden z czujników nie będzie sprawny. Najprostszym sposobem to włączyć zapłon aż zaświecą się kotrolki i wrzucić na wsteczny przykładając palec do poszczególnych czujników będziesz słyszał lekkie strzelanie. Jeśli przy którymś tego nie będzie nie oznacza to że czujnik nie jest sprawny, możliwe że nie łączy na wtyku. Powodzenia z tematem.
-
320d 150KM dziwne objawy spadku mocy...
Witam, moim zdaniem przepływka, i pytanie gdzie regenerowałeś turbinę?? w ogrodniczkach??
-
Tunel środkowy z podłokietnikiem e46 sedan
Kolego odradzam kupno angielskiego podłokietnika. Mocowanie jest inne i z tego co wiem nie da rady go dobrze zamocować. a druga kwestia to to że jest on inaczej wyprofilowany i będzie zasłaniał dostęp do ręcznego.
-
320d m47n 150km brak mocy na wszystkich biegach biały dym
Sprawdź ten dolot czy jest aby szczelny, do tego sprawdź poziom oleju na zimnym silniku. Był wymieniany filtr odmy??
-
320d m47n 150km brak mocy na wszystkich biegach biały dym
Witać, sprawdź koniecznie dolot myślę że się rozszczelnił. Miałem właśnie taką sytuację i wtedy spadł mi przewód od IC do EGR'u. Skutek brak mocy rozpędzał się tylko do 100 [tryb awaryjny] a powodem całego zamieszania była wymiana oleju którego to za dużo było wlane. Jakby to były wtryski to by trybu awaryjnego komp nie włączał, byłaby słaba moc i czarny dym z wydechu przy przyspieszaniu. Sprawdź jak koledzy już pisali cały dolot od turba po kolektor ssący. Pozdro
-
320d Wymiana wahaczy
Nugat18 ja kupiłem od tego kolesia z linka te wahacze, ale do mojej poprzedniej E46 pojeździłem mało bo jakies 4000km i było ok. Co do wyglądu po otrzymaniu przesyłki wyglądały jak nowe z "pudełka". Pozdrawiam
-
330cd trzesie autem, Czy to łacznik wału? objawy
hmm jak tarcze to chyba przy hamowaniu a nie przyśpieszaniu... sprawdzałeś stabilizator?? czuć to w kole kierownicy??
-
330d - gorące powietrze na nogi i szybę przy AUTO
koledzy możecie pokazac ten zawór w realoem bo mam ten sam problem ale obstawiałem jakiś czujnik. U mnie wieje cały czas na szybę i na nogi gorącym niezależnie od ustawionej temperatury. Coś z tym trzeba zrobić :mad2:
-
hałasy w nawiewie bmw e46 coupe
Jeżeli są to rytmiczne zmiany mocy nawiewu bądź działa non stop to JEŻ poszukaj
-
320D E47N cofanie spalin do kolektora ssacego
Wygląda na katalizator tak jak wyżej zostało wspomniane...
-
Brak Mocy (KM) w 320d (136KM)- recepta
pompa vacuum- pompa która wytwarza podciśnienie
-
E46 - Pomoc w ustaleniu rocznika przez numer VIN
aaaa do tego pod maską na prawym kielichu powinna być nalepka albo blaszka [nie pamiętam dokładnie] z rocznikiem i miesiącem produkcji. Z pomocą przychodzi również wujek google i znajdziesz po haśle VIN która cyfra odpowiada za rok produkcji.
-
Alu i opony e46 328
u siebie mam teraz 18 i felgi od M-ki opony przednie 235/35/18 tył 255/40/18. Zależy jakie masz drogi koło siebie ale nie życzę tobie tego efektu na dziurach. Do takiej szerokości opon i tej wysokości felg zawias musisz mieć zdrowiutki, w innym przypadku ciąga jak ciągnikiem rolnika :D . Wcześniej miałem 16 i opony 205/50.16 i było o niebo lepiej na nierównościach. Może ktoś się jeszcze wypowie jak z komfortem na 17 i wys opony 50, ja nie miałem z tym styczności. PoZdrawiam
-
podnosnik szyby e46 - pilnie prosze o pomoc...
Daję wędkę: http:// http://bmwfans.info/parts/catalog/ sprawdź po roku i porównaj kody części i będziesz wiedział. Pozdrawiam
-
linki w mechanizmie szyby
http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/Sedan/Europe/320d-M47N/LHD/N/2001/october/browse/vehicle_trim/door_window_lifting_mechanism_front/ zobacz tę stronkę. przyda ci się w znacznie szerszym zakresie.
-
Po dolaniu STP (do wtrysków) cyka powyżej 2 tys.
Kolego nie wiem czy pomogę z tym cykaniem ale na temat STP trochę postów było i jak zauważyłem nie zabardzo pochlebnych. Ja stosuję u siebie NODAP do diesla raz co 4 tankowania i jest jak najbardziej ok.
-
330d Przepływomierz
Koledzy w takim razie ja mam pytanie odnośnie przepływki z auta e46 320D 150km 2002, czy u mnie siedzi ta przepływka z wadą fabryczną bosha?? Jeżeli nie to jakie to będzie miało odniesienie do przepływki pierburga, będzie różnica w pomiarze masy powietrza między oryginałem a zamiennikiem?? Z góry dzięki za info.
-
zapalajace sie kontrolki zarówek:/
ja jeszcze dopowiem, żebyś sprawdził kostki tylnych lamp, często dochodzi do lekkiego zwarcia, i wtedy dzieje się jak mówisz. U mnie zapalała się i gasła i tak na przemian.
-
318i kostka tylnich swiatel e46 po lifcie
masz w niej trzy piny sprawdziłem.
-
opal do e46 2.0d 150km
szczerze to nikt nie bedzie tego testował chyba że masz ochotę testowac te paliwo na swoim samochodzie :D http://www.centrum.audi80.pl/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=193 W podanym linku masz test audi 100 na opale, ale wiadomo technologia trochę różna :) więc raczej nie będzie dobre porównanie zwykłego diesla z dieslem w CR. Ale zwróć uwagę na pierwszą stronę i ostatni akapit o jakości paliwa, cyt. "duża zawartość siarki, brak dodatków uszlachetniających i stabilizujących" do mnie to przemawia. :duh: A tak poza tym to tankując diesla na shelu dolewam jeszcze uszlachetniacz.
-
320d obroty na max i zgasł
Jeżeli przy wyprzedzaniu wcisnąłeś gaz i obroty tobie skoczyły do końca skali to albo trafiłeś na b.śliską nawierzchnię albo masz sprzęgło do wymiany. W tych warunkach może być różnie. Każdy dorzuca od siebie bo po podanych objawach, nikt nie poda wiążącej wypowiedzi na temat usterki. Podjedź do mechanika który ma komputer niech zobaczy błędy jeśli takie są, i niech wypowie się na temat twoich doświadczeń. Nie martw się na zapas, tylko trzeba auto dobrze zdiagnozować. Po wizycie opisz co wynalazł. PS zatytułuj poprawnie wątek Np. E46 320d [hasłowo objawy]
-
320d obroty na max i zgasł
opis wygląda na sprzęgło. Jak kupowałeś nie mogłeś go sprawdzić u zaufanego mechanika :duh: Mechanik i komputer na początek powiedz co wydedukują... Powodzenia
-
318i kostka tylnich swiatel e46 po lifcie
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ae766a70a35c301e.html Pozdro