Treść opublikowana przez DjAquaz
-
e36 323i - Twarde węże chłodnicy
Hej koledzy....no i mnie sie przytrafiło tym razem. Podejrzewam że uszczelka poszła. Niestety temp wskoczyła mi na czerwone pole. Na autostradzie,zaraz się zatrzymałem. Woda się zleksza gotowała. Odkręciłem odpowietrznik i po kilku minutach uszło ciśnienie. Miałem wodę więc po jakimś czasie zaczołem uzupełniać wode w chłodnicy. Po odpowietrzeniu wsiadłem i pojechem.Myślałem że poprostu układ się zapowietrzył. Dziś pojechałem i znów podeszła mi wskazówka pod czerwone pole. Znów twarde węże i zaczęło wywalać wodę korkiem . Wróciłem do domu.Na szczęście miałem dużo wody w zapasie. Rozebrałem termostat,pomyślałem że może się zepsuł,ale okazał sie dobry po zalaniu go w gorącej wodzie. Założyłem wszystko bez termostatu. Zalałem wodę i się kawałek przewiozłem. I wężę twarde,odkręcam odpowietrznik i znów wywala powietrze. :( ,uzupełniłem więc wodę i obserwowałem odpowietrznik. Cały czas lecą bąbelki. Autko nie kopci nic a nic. Co o tym sądzicie.Nie odpowietrzam 1 raz więc raczej układ jest ok.Czy to wina uszczelki? Jeśli tak to jak to możliwe że nie kopci na biało,nie ma żadnej pary? Znalazłem taki preparat: http://cgi.ebay.co.uk/K-SEAL-CYLINDER-HEAD-GASKET-REPAIR-518-520-523-525-528-/280503848723?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item414f550f13 Może by uratowało sytuacje
-
328i czy sondy z 325i będą pasowały?
Nie, sondy w m52 sa tytanowe 5v ,a w M50 są normalne 1v P.S zmień tytuł bo dostaniesz ostrzeżenie !!!!
-
E36 325i Vanos, DUŻY PROBLEM!!!
Możliwe że skrzywione zawory
-
VIN - prośba o rozkodowanie
Aquaz : ef16778 Dziękuję
-
328i po wyciągnięciu miarki oleju zmienia obroty
Tak ja też to czytałem. Prawda jest taka że jak odma dobrze pracuje czyli separator oleju to silnik będzie kulał po otworzeniu korka.Jest jeden sposób na sprawdzenie naszej teorii. Podejść do w miarę młodego rocznika i odkręcić korek na zapalonym silniku :norty:
-
E36 325i Vanos, DUŻY PROBLEM!!!
Sprawdź ciśnienie teraz na cyl. A jak coś to zapal silnik i zacznij odpinać cewki .W ten sposób sprawdzisz czy przypadkiem jakiś cyl nie pracuje
-
VIN - prośba o rozkodowanie
Aquaz : ja też bym prosił AD01285. Danke
-
M52 Czy można zaślepić odmę
No tak dzięki,ale to nie jest zaślepienie odmy tylko zastąpienie separatora jakimś zmodyfikowanym separatorem
-
E36 325i Vanos, DUŻY PROBLEM!!!
Skąd wiesz że wałki dobrze ustawiłeś??? Zaznaczałeś np farbka cechy żeby wszystko wróciło na miejsce? Nagraj filmik jak pracuje silnik.Tylko nie taki 5 sec.
-
M52 Czy można zaślepić odmę
hej koledzy.Gdzieś widziałem ale nie pamiętam gdzie,zaślepiali odmę. Na dekiel zakładali filterki,ale nie wiem co dalej od strony separatora oleju.Jak sprawa wygląda .Prosze o pomoc
-
320i cykajace wtryski
Silnik nie ma pełnej mocy.Oto tutorial jak to wygląda
-
323i - Nastawianie kątów kół - przód
z tyłu wiem że jest możliwe ale obserwując przód nie zbyt widziałem możliwość ustawienia...no ale może o czymś nie wiem
-
VIN - prośba o rozkodowanie
Proszę o rozkodowanie Aquaz : JA37059.Dzięki :)
-
323i - Nastawianie kątów kół - przód
Nikt nie wie?
-
VIN - prośba o rozkodowanie
Dziękuje za błyskawiczną odpowiedź :cool2:
-
316 WYMIANA ZAWIESZENIA
http://www64.zippyshare.com/scaled/91647021/file.html Mój zestaw 40mm/30mm Spax VSX
-
VIN - prośba o rozkodowanie
Proszę o rozkodowanie Aquaz :Vin GG89192. dziękuje :D
-
[328] Korekcja za ubogiej mieszanki ?
Czekam na wieści
-
320i cykajace wtryski
Nie powinny cykać bynajmniej nie głośno. Jeżeli tak cykanie wystepuje oznacza albo kończący się wtrysk albo zapchany,czyli nie podaje wystarczającej ilośco paliwa. W takim przypadku przydało by się myjka ultradźwiękowa
-
[328] Korekcja za ubogiej mieszanki ?
Przejdzie w tryb awaryjny,ale na pewno nie polepszy osiągów.Zrób reset :cool2:
-
[328] Korekcja za ubogiej mieszanki ?
Adaptacja może pomóc ustalić komputerowi nowe dawki ,nawet powinieneś to zrobić. Zepnij klemy i włącz zapłon na min 15 min jak kolega pisze.Po resecie wsiadaj i jedź ,But na 1,2,3 biegu i potem powinno pomóc ,jak nie to jak napisałem wyżej
-
[328] Korekcja za ubogiej mieszanki ?
Kolego jak wiadomo mapy pisane są pod dane parametry. W momencie zmieniania pojemności dolotu czy czegokolwiek zmienia się AFR,zmienia się temp spalin. AFR nie może być zbyt ubogie ani zbyt wysokie. W dolocie M50 po zamontowaniu ucieka Nm w dolnym zakresie a wzrasta moc w wyższym zakresie. Skoro takie rzeczy się dzieją napewno ulega zmianie AFR P.S Jak by kto nie wiedział : AFR pochodzi on od wyrażenia Air/Fuel Ratio, czyli stosunek powietrza do paliwa. Potocznie przyjęło się też nazywać tym mianem mierniki służące do określania składu mieszanki paliwowo powietrznej. Takie nowoczesne mierniki to w rękach dobrego tunera bardzo przydatne narzędzie, które pomaga w bezpieczny sposób podnosić moc silnika.
-
316i problem na zimnym silniku
ale o sondzie zapomniałeś. jeszcze prócz tego jest czujnik temp cieczy chłodzącej :cool2:
-
318i Strasznie gra mi klawiatura...co na to zaradzić???
Jeżeli M40 silnik to jest na to sposób. Poszukaj moich postów na temat M40 :D :cool2:
-
323i - Nastawianie kątów kół - przód
Koledzy czy jest regulacja nachylenia kół na przodzie?. Wiem że autko miało dzwona.Prowadzi się idealnie zero ściągania na trasie idzie jak po sznurku,ale kosi wewnętzną część opony.Widać że jest nowiutki amor i stabilizator .Czy da się nastawiać kąt?