Treść opublikowana przez Kyokushin
-
Przewody wysokiego napięcia Santech
No masakra. Ale te powertec co kupiłem działają, ale mają za dużą oporność. Lepiej jeszze troche dołożyć, nie oryginały ale przynajmniej NGK, podobno są dobre. Szczerze powiem ze nie wiem czynie wyszło by taniej dorobienie takich kabli o właściwej oporności, niż kupowanie kompletu.
-
jaki olej do 318 i
Jak miałeś 10W40 to to był półsyntetyk na 99%, więc lej półsyntetyk, ostatecznie syntetyk (taki fabryka zaleca). Podobno lepiej nie wracać z półsyntetyku na syntetyk... ale nie wiem ile w tym prawdy. Myśle że półsyntetyk, skoro i był taki to nie zaszkodzi. Ja właśnie taki mam.
-
jaki olej do 318 i
Ja jeżdżę na Mobilu 1 10W40. Tylko dlatego bo był wlany półsyntetyk. Jaby był wlany syntetyk, jeźdźiłbym na syntetyku. Castrol, Mobil, Shell. Jakbym miał minerał, zaryzykowałbym przejście na półsyntetyk.
-
318is - metaliczny dźwięk przy 2500-3000rpm :(
to w takim razie co u mnie brzęczy jak ja biedny mam pasek :|
-
Zmuła na wysokich obrotach oraz chyba zbyt duże spalanie....
Jechałem w trasie tym pare razy raptem ale to nie było powoli, circa 150-160. Pewnie dlatego tyle spaliło. Teraz jak pojade w trase to eko. zobacze ile spali
-
Jaki silnik jest dobry w e-36 318iS 320 zalety wady trwalosc
http://info.wsisiz.edu.pl/~czarnowa/inne/P9107894bw800.jpg Moje dwie miłości.
-
Jaki silnik jest dobry w e-36 318iS 320 zalety wady trwalosc
Ja nie wiem jak wy jeździcie że Wam tyle (tak mało) pali. Jakb mi tyle spaliłto chyba święto by to było. Ja jak jeżdżę normalnie to mi pali 13-13.5 litra gazu. Jak jeżdżę mega eko (cholernie męczące i można sobie zryć psychike) to pali 13.2 więc nie warto. A mam tylko 1.8@m40. 115KM.
-
Zmulanie na benzynie na wysokich obrotach | rozwiązane :)
W gruncie rzeczy ta zwężka nie wiele zmienia. Jest minimalnie słabiej, nie odczuwalnie. Jak coś nie hula to raczej przyczyny gdzie indizej trzeba szukać. Znam gościa co ma taki sam silnik jak ja, ma zwężke i u niego hula wszystko jak należy.
-
318is - metaliczny dźwięk przy 2500-3000rpm :(
Czy żeby dobrać się do katalizatora trzeba coś wyspawywać, wycinać? Czy da się to zrobić w miare nie inwazyjnie?
-
318is - metaliczny dźwięk przy 2500-3000rpm :(
Mnie też się wydaje że to tam. Musze to ściągnąć i zobaczyć oco tam chodzi. ostatecznie wyjme środek jak będzi emocno zryty, ale nie wiem czy to dobry pomysł.. jak myślisz?
-
Zmuła na wysokich obrotach oraz chyba zbyt duże spalanie....
Moja rada to jak masz lpg to używać jak najbardziej defaultowych elementów. Misha -> pali mi w mieście (jeżdżę w zasadzie tylko w korkach, do i z pracy + panna)i pali mi w okolicach 13-13.5. W trasie jadąc nie eko to 11L. Ostatnio w mieście starałem się jeździć eko to wyszło mi 13.2. Więcej nie jeżdżę eko bo to męczące i nic nie daje. Spalanie na LPG
-
318is - metaliczny dźwięk przy 2500-3000rpm :(
ja mam to samo a rozrząd + głowice mam już zrobioną na tiptop. odgłos dobiega jakby od spodu i przy określoncyh obrotach. (około 2500). Nie sądze żeby to był rozrząd. stawiam na coś w wydechu,tylko pytanie co. do tego odgłosu dochodzi zmulenie auta na wysokich obrotach (ale nie wiem czy ma to związek ze sobą).
-
Zmuła na wysokich obrotach oraz chyba zbyt duże spalanie....
sprawdzę katalizator i lamb(a)dę. Czy macie jakieś wskazówki i uwagi co do tych 2 rzeczy? (jak robić żeby nie zepsuć, będę to robił pierwszy raz)
-
318is - metaliczny dźwięk przy 2500-3000rpm :(
Ale ja mam pasek, poza tym wymieniałęm niedawno ten pasek i rolki. nie mam IS tylko zwykłe 318i
-
Zmuła na wysokich obrotach oraz chyba zbyt duże spalanie....
do autora wątku: Czy ty również powoli przegazowując samochód, stojąc, obroty w okolicach 2-3k również słyszysz metaliczny dźwięk jakby spod spodu?? Czytam forum i staram się zebrać pewne fakt i wykluczać lub łączyć różne rzeczy.
-
318is - metaliczny dźwięk przy 2500-3000rpm :(
Odkąd kupiłem auto (2-mce) to mam.
-
Zmuła na wysokich obrotach oraz chyba zbyt duże spalanie....
Czy ktoś już odkrył co to jest? Mam IDENTYCZNE objawy jak autor wątku. (popychacze, wałek, dźwigienki, kopułka,palec,świece,przewody wymienione, kompresja ok, diagnoza kompa ok, filtry czyste. mam gaz, ale chodzi mi o benzyne) Czy ktoś znalazł rozwiązanie?
-
Zmulanie na benzynie na wysokich obrotach | rozwiązane :)
Tak, ale niby stojąc w miejscu na wolnych obrotach powinno błyskawicznie reagować na wciśnięcie gazu, mimo zwężki, a tak nie jest, ma małego laga i wkręca się wolniej niż inne auta.
-
Brak mocy-pomocy!!!
I jak się rozwiązała ta sytuacja? Bo mam zgrubsza zbliżony problem i jestem ciekaw finału?
-
318is - metaliczny dźwięk przy 2500-3000rpm :(
Nie mam pojęcia, ale jest w tym samym przedziale obrotów co u ciebie.
-
318is - metaliczny dźwięk przy 2500-3000rpm :(
Mam to samo. Dźwięk jakby dochodził spod samochodu.
-
Zmulanie na benzynie na wysokich obrotach | rozwiązane :)
Zmierzyłem kompresje.. wskazuje 13 (nie wiem czy mój przyrząd nie przekłamuje na skali) na każdym cylindrze. Fakt faktm wszędzie równo. Zrobiłem diagnostykę kompa -> Nie ma błędów, wszystko teoretycznie działa. Dodam że samochód jakby z lekkim lagiem reaguje na gaz i na obroty wchodzi nie tak szybko jak powinien -> na luzie stojąc (porównałem z inną bmw 1.8, co prawda m10)... Czy mogę podejrzewać że sonda lambda np. wolno reaguje? oraz czy wykryła by to analiza kompa?
-
Książka do E36@m40
Taka książka była by idealna, ciekawe kiedy będzie można ją kupić.
-
Książka do E36@m40
Witam, Szukam dobrej książki do E36 318i m40. Najlepiej w postaci cyfrowej. Ściągnęłem coś z emule, ale nie ma tam m40 :/ Chciałbym się zagłębić w budowę tego silnika, szczególnie w elementy głowicy....a nie mam gdzie się zagłębić. :( a) Czy ktoś ma taką knigę w postaci cyfrowej i może podesłać? b) Czy ktoś ma taką knigę w postaci normalnej i może porzyczyć (Warszawa)? c) Czy ktoś ma taką knigę w postaci normalnej i chce sprzedać? d) Czy ktoś nie ma takiej knigi ale wie jaka to kniga i gdzie szukać?
-
Sprawdz czy jestes wariatem drogowym
21 pkt... rzeczywiście, niekiedy za szybko.. prawdę powiedzieli :)